امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۲:۳۵:۴۷
سلام برادرم و معلم من اول از همه تولدتون رو تبريک مي گم و انشاءا.. عشقي که ما به شما داريم هميشگي و پايدار باشه من عضو خانواده نوپا هستم و خودم رو مديون اين کلاس و استادش مي دونم حاج آقا قصد نداشتم با انتقاد کام شما رو تلخ کنم ولي نمي خواهم نسبت به شما بي تفاوت باشم ... راستي دوستت دارم
شهاب مرادی

سلام/ از لطف شما متشکرم. این نکته انتقاد نیست بلکه اشکال و پرسشی است به جا؛ و درس وقتی شکل می گیرد که امثال جناب عالی همین نکات خوب و مفید را همان موقع سر کلاس بیان بفرمایید تا پاسخ ها و تحلیلهایش را همه بشنوند. و درس پویاتر شود. دوستت دارم.

لینك ارسال به دوست
محمد جواد
40515 بازدید 98 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۲:۳۵:۱۲
سلام خانمی هستم 30ساله متاهل (ازدواج دوم) همسرم 37ساله (ازدواج دوم/همسر سابقش را به علت خیانت و رابطه پنهانی طلاق داده) شوهرم بسیار شکاک و بدبین است،... مدام سر این مساله با هم درگیریم. دیگر تحمل رفتارهای بدبینانه ایشان را ندارم،با توجه به اینکه ازدواج دومم است و طاقت شکست مجدد را ندارم ،می خواستم راهنمایی کنید که چطور برخورد کنم؟
شهاب مرادی

سلام/ ۱. کار خیلی خوبی کردید که مجدد ازدواج کردید.

۲. وقتی یک خانم یا آقا به هر دلیلی طلاق را تجربه کرده و در مسیر ازدواج بعدی قرار گرفته و مشاور ندارد، بسیار تعجب می کنم. شما هم اگر مشاور ندارید یک مشاور خبره و متدین داشته باشید و ارتباط تان را با او حفظ کنید. انتظاری که از مشاور می رود این است که مُراجِع را پشتیبانی کند از جهت تعلیم مهارت ها و حمایت های روحی و معنوی. الا بذکرالله تطمئن القلوب.

۳. شک و بدبینی یکی از آفت ها و آسیب های زندگی مشترک است که در اکثر مواقع باعث بروز خشم طرف مقابل می شود و مولد نفرت است. قبلا  عرض کرده ام که غیرت با بدبینی متفاوت است؛ در غیرتمندیِ مرد، زن محترمه و نجیب و مهم است اما سوء ظن بر پایه ای تلقیِ متضادی از احترام و اطمینان نسبت به وفاداری و نجابت و عفت زن شکل می گیرد. و این توهین بزرگی است و اگر این گمان و تلقی بر زبان فرد بدگمان جاری شود حتما برایش تبعات حقوقی و قضایی دارد. که توصیه ام در این نوع موارد معمولا جنگ و دعوا و خصومت نیست. سوظن در اسلام عزیز نهی شده و قرآن کریم نهی فرموده از بسیاری از گمان ها (اجتنبوا کثیرا من الظن انّ بعض الظنِ اثمٌ) و اساسا سوء ظن بی جا و بی مورد را نشانه پستی است چنانچه آقا امیرالمومنین سلام الله علیه فرموده اند: سُوءُ الظَّنِّ بِمَن لا یَخُونُ مِنَ اللُّؤمِ 

۴. مشکل همسر شما تعمیم دادن است. همان حکایت مار و ریسمون سیاه و سفید. -او باید این آسیب روحی خود را، حتی المقدور مداوا کند اما الان خطاب من به شماست. نه او - 

۵. عنایت داشته باشید که او تجربه تلخی از زندگی گذشته اش داشته و این باعث بروز بدبینی هایش شده ،اگر تصمیم به حفظ و ادامه زندگی دارید -که دارید-:

الف) بپذیرید که همسرتان فعلا بدبین است و شرایط همسرتان را درک کنید و روش مدیریت رفتار او را بیاموزید و حساسیتش را تحریک نکنید.

ب) یک بار وقتی حال هر دو تون خوبه و بیرون از منزل هستید با او در این باره گفتگو کنید و محترمانه و بدور از هیجان از خودت دفاع کن در «هفت هشت کلمه یا نهایت دو سه جمله! نه یک سخنرانی انقلابی» در آن چند کلمه با ادبیات خودت شبیه به این را بگو:

«من پاک و مومن و عفیفم. غیرت تو را می پسندم. و برخی کنترل ها را -اگر بدبینی اش غیرمستقیم است- و یا سوءظن های تو را -اگر واضح تهمت زده- را اهانت بزرگی به خودم تلقی می کنم. اما بروز خشم فقط حال ما را بدتر می کند و گره را پیچیده تر و محکم تر. تو را دوست دارم -این جمله حکمِ یک ترجیع بند را دارد. فراموشش نکنید- تو حق داری و می توانی از من در مورد برنامه هایم سوال کنی. اما انتظار دارم دقت کنی این پرسش ها، چک کردن و پلیس بازی نشود. من و تو هر دو محترمیم و هر دو تجربه های ناخوش آیندی از گذشته داریم و هر دو به هم پناه آورده ایم. هر دو هم را دوست داریم و باید مراقب تصویرِ محبوب خود، در ذهن یکدیگر باشیم.»

ج) مهم ترین عملکرد شما در این روند ایجاد حس حمایت، اطمینان و امنیت در همسرتان است. عبادت هایت را مخفی نکن بذار شما را مکرر در حال نماز و دعا ببیند. این ریاء نیست شما زن و شوهرید او غریبه نیست. مراعات رفتار با نامحرم را بیش از پیش در دستور کار قرار بده. ارتقاء نوع پوشش و حجاب و کنترل برخی از عادات و آداب و رسوم خانوادگی در هر حالی موثر است. پوشش ظاهری و طریقه ی آداب و معاشرتتون با دیگران به ویژه آقایان را با دقت و بدون هیچ گونه سوء تعبیری انجام دهید. 

د) و بدان که داشتن صفحه در فیس بوک و چت و پیامک بازی در هر نوعش با هر کسی! مخرب این اطمینان است. از هر فعالیت اجتماعی ای، مهم تر؛ حفظ این زندگی است. زندگی ای که خوب است و ان شاءالله  حتما بهتر و بهتر می شود.
هـ) از خصوصیات افراد بدبین ،کنترل گری آنهاست؛ به این معنی که دائم در حال چک کردن حرکات ،رفتار و ارتباط‏ها ی همسراشان هستند.

پس بدون اعلام وصول پیام بدبینیِ او، مخفی کاری نکن و در مسیر اطمینان سازی، شفاف سازی حرکت کن. او را در جریان کارهای عادی روزانه ات بگذار، نه به عنوان گزارش دادن بلکه به عناوین مختلف از اینکه "چون میدونم نگرانم میشی" و "راستی میدونی که امروز باید برم دکتر..." و یا هماهنگی "من ظهر با مامان می خواهم بروم خونه خاله معصومه... شما میتونی عصر بیایی اونجا دنبالم؟" و مهم ترینش" اجازه گرفتن از شوهر".

و) با آرامش و صبر و مهربانی این توصیه ها راانجام بده تا لایه های شک و تردید به مرور از ذهنش پاک شود. به او اجازه بده آرامش بگیرد و او را پناه بده! به مسئله این طور نگاه کن.

ح) مراقب باش در این باره با هم بحث و جدل نکنید. و به موضوعات عاطفی و ... بسیار توجه کنید و اهمیت بدهید.

۶. مراجعه به یک مشاور متدین حتما به شما کمک خواهد کرد.

 

لینك ارسال به دوست
آ. گرامیان
48134 بازدید 321 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۲:۳۵:۰۱
سلام پاسخ شما به خانم گراميان رو بايد طلا گرفت. بسيار بسيار عالي چندين جلسه مشاوره دراين پيام گنجانده شده چندين بار خوندم و لذت بردم دست مريزاد خيلي بجا و ساده و حقيقي ومنطبق بر عرف و شرع و ....... كلمات بيشتري براي توصيف پيدا نميكنم بس كه به وجد اومدم بسيار زياد بابت اي توصيه هاي ناب متشكرم
لینك ارسال به دوست
مهرآسا
58022 بازدید 182 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۲ ۰۳:۴۱:۵۱
سلام آقاي مرادي 1.چند وقت ميشد که به اينجا سر نزده بودم مطلب \\\"الو هند چگر خوار\\\" چيزي ست که مدتهاست بهش فکر ميکنم و سعي کردم در حد توانم باهاش بجنگم 2.آقاي مرادي من براي سال دومه که به عنوان خادم الشهدا ثبت نام کردم لطفا برام دعا کنيد امسال پذيرفته بشم 3. مدتها پيش که اومده بوديد بهبهان من براي شما پيام گذاشتم و چندتا انتقاد کردم شما جواب نداديد من از اون موقع فکر ميکنم شايد حرف نادرستي گفته باشم حلال کنيد
شهاب مرادی

سلام/ ۱. بله اگر این نوع نگاه بیان بشه تکثیر میشه و فراگیر میشه. جامعه واقعا خسته است از این همه تفاخر احمقانه و نابخردانه هرچند خودش خبر نداشته باشه. و این مباحث با استقبال روبه رو میشه اگر تک صدایی نباشه. همه بگویند و همه تفاخر را رفتاری جاهلانه و احمقانه بدانند و نهی از منکر کنند. و احداقلش این است که خود فرد در این نوع مراسم شرکت نکند. 

الو! هندِ جگرخوار... ! سرچ کنید ببنید اشخاص در صفحات شخصی خودشون چقدر این مطلب را نقل و منتشر کرده اند. به نظر می رسد سایت های خبری بهتر پوشش دادند تا شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها و ایمیل های گروهی و...

باید همه با هم کمک کنیم تا این آداب رسوم غلط از سبک زندگی ما خارج شود.

۲. چشم. اما هروقت دیدید این سنگر پر است بروید سنگرهای خالی را پر کنید. خلاصه سیدالشهدا روز عاشورا فرمودند: حاموا عن دین الله از دین خدا حمایت کنید حالا از هر طریقی خصوصا سنگرهای خالی.

۳. تمام پیام های دریافتی ام از شما ۵ تا بود همه را مجدد خواندم چنین موردی نبود. به هر حال حلال. و التماس دعا.

لینك ارسال به دوست
مريم طاهر
49570 بازدید 152 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۱۲:۳۷:۱۰
با سلام و احترام. از محضر تان درخواستي دارم.با توجه به اينکه بنده در آستانه ازدواج هستم،تقاضا دارم جهت قرائت خطبه عقد،توسط حضرتعالي،در هر زمان و مکاني که برايتان ميسر است،اينجانب را راهنمايي بفرماييد. پيشاپيش از عنايت شما ممنونم.
شهاب مرادی

سلام/ این نوع برنامه ها، معمولا حضوری هماهنگ می شود بالاخره یا پسر یا دختر خانم یکی شون پامنبری یا دانشجویم هستند و این را تقریبا از حقوقشون می دونند.

لینك ارسال به دوست
ح. سادات لطيفي
43977 بازدید 52 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۳:۱۶:۰۴
سلام استاد به خاطر زحماتي که پدرانه برايم کشيديد،خيلي ممنون. به خاطر تمام مزاحمت هايي که چه در مرکز و چه تلفني براي شما ايجاد کردم ،حلالم کنيد. اميدوارم بتونم شاگرد خوبي برايتان باشم. خداوند شما رو براي خانواده محترمتان و ما حفظ کند و بر توفيقات شما بيفزايد. التماس دعاي فراوان
شهاب مرادی

سلام/ کاری نکردم. لطف دارید. چشم در این لحظات خوب سحر، همه شما خوبان را دعا می کنم. امیدوارم شاد و سربلند باشید. 

لینك ارسال به دوست
مبین
45356 بازدید 87 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۳:۱۲:۲۴
سلام حاج آقا من رمز ورود و نام کاربريمو کلا يادم رفته لطفا کمکم کنيد ممنونم ازتون.
شهاب مرادی

سلام/ خیلی ساده است برمبنای ایمیلی که عضو شدید درخواست بازیابی نام کاربری کنید نام کاربری را سیستم برای آن ایمیل ارسال می کند و بر اساس آن نام کاربری ترسال شده این بار رمز عبور را درخواست کنید و آن هم به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می شود.

الان در مدیریت کاربران سرچ کردم این ایمیل شما ...fateme_ghorov اینجا ثبت نشده و سابقه ای ندارد. پس اگر این تنها آدرس ایمیل شماست عضوشوید.»» ایجاد حساب کاربری

لینك ارسال به دوست
فاطمه.ق
43518 بازدید 36 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۳:۰۲:۴۰
سلام جناب مرادي يه چند وقت پيش همش سايتتونو ميديدم تا بتونم تو کلاسهاتون شرکت کنم (تقريبا يک سال ونيم)ولي يه چند روز که سايتو نگاه نميکردم ميديدم که بله ثبت نام تموم شده کلاس هاتون شروع شده خيلي دوست داشتم تو کلاسهاتون(مجردها) شرکت کنم ولي چند دفعه اينطوري شده ام واقعا ديگه به خاطر اين موضوع ازتون بدم اومده بود يه چند ماهي علاقه اي به نگاه کردن به سايتتون نداشتم حالا امشب بعد از چند مدت دوباره اومدم تو سايت و ديدم بله دوباره ثبت نام چند روز پيش ثبت نام اينترنتي شوع شده وقتش تموم شده من واقعا ميخوام تو کلاساتون شرکت کنم الان من چيکار بايد بکنم بيام تو موسسه دادبيداد راه بندازم التماس تون بکنم يا ... من چيکار کنم تا بتونم تو کلاستون شرکت کنم به اين کلاس واقعا نياز دارم .
شهاب مرادی

سلام/ مکرر عرض کرده ام مجبوریم منظم عمل کنیم. و این خودش امر به معروف است.

این گذشت اما شما لابد در مجالسی که معمولا در هر ماه منبر دارم خصوصا محرم و رمضان و فاطمیه و... مستمر شرکت می کنید؟ آنها که ثبت نامی نیست.

یک مروری بفرمایید: برنامه ها/سخنرانی

لینك ارسال به دوست
ad.amirreza
43584 بازدید 35 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۲:۵۵:۰۴
سلام وقت بخير به علت درگيري براي آزمون کارشناسي ارشد متوجه زمان ثبت نام کلاس مجردها نشدم (عليرغم تمايل و پيگيري در ماه هاي گذشته) امکانش هست با مراجعه حضوري در تاريخ هاي تعيين شده ثبت نام کنم؟ باتشکر
شهاب مرادی

سلام/ مقدور نیست. می دانید که اگر نظمم را رعایت نکنم اصلا توفیقی در کار حاصل نمی شود. آن هم در کلاسی که نه پولی می گیرد و نه مدرکی می دهد و این دو عامل امروزه بسیار مهم است بسیار!

ان شاءالله اگر سال آینده ثبت نام داشتیم. شرکت بفرمایید. برای جلوگیری از این نوع مشکلات از rssسایت هم می توانید استفاده کنید.

»» ثبت نام اینترنتی دوره سوم کلاس مجردها

لینك ارسال به دوست
مرضيه
43681 بازدید 42 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۲:۵۳:۲۰
از نهضت قاطعانه روح الله شد دست ستمگران زايران کوتاه بادست تهي و اين همه پيروزي \"لاحول ولا قوه الا بالله\" سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي تبريک وتهنيت باد.
شهاب مرادی

سلام/ احسنتم. بر همگان مبارک.

لینك ارسال به دوست
سيد احمد مويد
43845 بازدید 64 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۰۰:۴۳:۵۸
سلام حاج آقا من رمزم رو يادم رفته بعد که رمز جديد مي خوام ميگه پست الکترونيک اون هم ميزنم ميگه اشتباه يا اينکه ميگه خطا هر چي پيام ميدم فقط مي نويسه که پيام در اينجا ذخيره شد اگه پيام مياد خدايي جواب پيام رو بفرستيد **يا علي**
شهاب مرادی

سلام/ با نام کاربری alitorabi مجدد آزمایش کنید و رمز بخواهید اگر ایمیل تان صحیح باشد عمل می کند.

لینك ارسال به دوست
س.تراب
43831 بازدید 36 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۴ ۱۲:۳۷:۲۵
سلام چطور بايد در کلاس مجردها ثبت نام کنم؟
شهاب مرادی

سلام/ »» ثبت نام دوره سوم کلاس مجردها+ لینک ثبت نام . این لینک است لازم است است روی آن کلیک کنید، صفحه ای باز می شود مطالب آن را تا انتها بخوانید. 

لینك ارسال به دوست
مريم سادات نصيري
46944 بازدید 32 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۷:۵۸:۵۵
سلام. چه طور مي توانيم با گروه اجرايي تماس بگيريم (جهت مذاکره)؟ متشکرم
شهاب مرادی

سلام/ فقط موقع پذیرش.

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

وقت نماز است التماس دعا

لینك ارسال به دوست
صباح63
43951 بازدید 59 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۷:۴۹:۵۴
سلام؛ کاربران گرامي، واقعاً چرا به (ورود به کاربري) راي نمي‌دهيد؟! راي دادن به منظور ارتقاي سايتي که زندگي و طرز تفکر خيلي هامونو عوض کرده، خيلي کار سختيه! نه نياز به اينترنت پرسرعت داره و نه ... تازه اين راي گيري زمانيه که خيلي‌ها براي ثبت نام کلاس مجردها شرکت کردند و وارد سايت شدند و آمار يادداشت ثبت نام کلاس مجردها خيلي بالا رفته! ... 24 ساله، دانشجوي ارشد شيمي، تهران
شهاب مرادی

سلام/ من هم تعجب می کنم

اما هیچ بعید نیست، اشکال از سیستم نرم افزاری سایت باشد. از مهرماه سال جاری تا الان هر روز با این مشکلات این قالب جدید سایت دست و پنجه نرم می کنم.  و دریغ...

لینك ارسال به دوست
* نورا*
44260 بازدید 106 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۲:۳۷:۵۶
سلام لطفا پيگيري ممنون انگار قرار نيست هيچ توجهي به پيام و درد دل من بشه........
شهاب مرادی

سلام/ به جای مشق رمان نویسی، مطابق ضوابط اینجا، مطالبی را بنویسید که دانستنش صرفا از جهت راهنمایی کردن، برای من ضروری است.

اگر مرا خیرخواه خودتان می دانید به یک خانم روان شناس خبره و حتما متدین مراجعه بفرمایید. 

 

لینك ارسال به دوست
سعيده تيرگر
46208 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۲:۳۷:۳۵
سلام حاج آقا.. من دوره دوم کلاس مجردها رو ميومدم اما چون، از ساعتي که شب مي شد و من توي کلاس شما بودم مامان وبابام ديگه عملا رو پا بند نبودن! بي خيال اومدن باقيش شدم..با اينکه از قبل باهاشون طي کرده بودم ساعت کلاس رو! ديدم آرامش و رضايت اونا مهم تره.. نمي دونم خدا قراره برام چه طوري جبران کنه ساعت هاي خوبي رو که توي کلاس شما بودم و چيزاي خوبي ياد مي گرفتم...اما مي دونم جبران مي کنه.. خبر دوره سوم رو که ديدم..داغ دل م تازه شد.. فقط بدونيد: 1.کسايي که ريزش داشتن تو دوره قبل، همشون شامل زين همرهان سست عناصر نمي شن.. 2. زياد دعا کنيد کسايي رو که دلشون تو کلاساي شماست و خودشون يه جاي ديگه.. يا علي مدد است...
شهاب مرادی

سلام/ رضا الله فی رضا الوالد. اما با پدر و مادر میشه مذاکره کرد و درد و دل کرد. اما قبلا هم بارها گفته ام که رضایت والدین برای شرکت افراد در کلاس مجردها یک شرط شرعی است. 

 

لینك ارسال به دوست
ستاره
49961 بازدید 137 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۱۷:۴۹:۳۳
سلام. مشكلي داره امروز كه يك روز بعدازمهلت گفته شده است براي كلاس مجردها دوره ي سوم ثبت نام اينترنتي كردم؟ من امروز اولين باريه كه به اين ثايت دسترسي پيدا كردم اميدوارم ايشا... قبول كنيد!
شهاب مرادی

سلام/ مادامی که لینک ثبت نام  فعال است، ثبت نام معتبر است. نگران نباشید.

لینك ارسال به دوست
سجاديان
40371 بازدید 30 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۱۷:۲۰:۱۶
با سلام و عرض و احترام. از اينکه نداي ملکوتي اذان توسط شما در گوش فرزندم طنين انداز شد،بينهايت خوشحالم و از شما بسيار متشکرم! بابت همه ي زحماتي که براي ما در دوره \\\\\\\"خانواده نوپا2\\\\\\\" کشيديد سپاسگزارم چرا که هنوز که هنوز است برکات آن دوره در زندگي ما جريان دارد.اين روزها هم که الحمدلله زندگيمان در شعف وصف ناپذيري به خاطر قدم نورسيده مان قرار دارد و آرزو دارم شما دوره اي هم براي فرزندپروري (مدرسش خودتون باشيد) برگزار کنيد. من و همسرم و سيد محمد هادي رو از دعاي خيرتون فراموش نکنيد. ضمنا از سخنان شما در همان مجلس(مسجد امام صادق(ع) ميلاد پيامبر) بسيار استفاده کرديم. خداوند به شما توفيق روز افزون دهد.
شهاب مرادی

سلام/  خدا فرزندان صالح و سالم و نازنین و نسلی با برکت به شما عطاکند .من هم خوشحال شدم و برای هر سه تون دعا کردم. شاد و سلامت باشید و خدا هرسه شما را حفظ کند فالله خیرٌحافظا و هو ارحم الراحمین.

در مورد کلاس جدید هنوز به جمعبندی نرسیدم. خیلی سرم شلوغ است.

 

لینك ارسال به دوست
مادر محمد هادي
41606 بازدید 62 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۱۲:۳۸:۰۸
سلام حاج آقا از اينکه لطف کردين و جواب من رو دادين ممنون (راستش وقتي ديدم جواب نميدين با خودم فکر کردم که فقط به اونايي جواب مي دين که بشناسيد يعني يه جورايي فکر کردم که اين سوال ها و جواب ها از قبل مشخصه ؛ خلاصه حلال بفرماييد) راستش من شما رو قبل از اينکه تو تلويزيون ببينم از نزديک زيارت کرده بودم ، سال 82 تو سفر عمره ،هم پرواز بوديم (همون پروازي که قرار بود 7شب باشه ولي شد12 ظهرروزبعد!)،از اون موقع هروقت شما رو تو تلويزيون مي بينم که دارين راجع به مسائل خانواده حرف مي زنين به اطرافيان اين توضيح رو مي دم که اين حاج آقا عملا اين توصيه هاي خودشون رو اجرا مي کنن ، تو فرودگاه ديدم که تو اون مدت تاخير پرواز که همه عصباني شده بودند چقدر با دخترخودتون(فکر کنم هانيه [هدی]بود اسمشون)و بچه ها مهربون بودين و توي پرواز هم بچه بغل راه ميرفتين که همسرتون اذيت نشن خيلي اتفاقي با سايتتون آشنا شدم و همه ش فکر مي کنم که اگر زودتر اينجا رو ديده بودم اوضاع و احوالم خيليي بهتر از اين بود براي همه جوون ها دعا بفرماييد التماس دعا اجرتون با خدا
شهاب مرادی

سلام/ یاد اون روزها و اون سالها به خیر. اون سال وقتی از عمره برگشتیم اولین نفری را که در فرودگاه دیدم و بوسیدم برادر مرحومم آقامحسن عزیز بود ...

لینك ارسال به دوست
دانشجوي دکتري
46912 بازدید 143 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۸:۱۵:۵۴
آقاي شير خدايي سلام بايد ياد آوري کنم در فصل زمستان هستيم وحدود ساعت 17:30غروب ميشود وساعت تمام شدن کلاس تقريبا 8 است ورسيدن من به خانه ساعت 10 وکاملا روشن است امنيت در ساعت 10 شب مانند امنيت در روز نيست.و نوع وسيله نقليه اهميتي ندارد. وناامني فقط براي شهرهاي در حال جنگ نيست.و زماني که در 4 ماه اخير فقط 5 بار از خانواده ي خودتان سرقت انجام شود شما هم در مرحله ي بعد نگران جانتان هستيد نه مالتان. در مفيد وارزشند بودن کلاس استاد مرادي شکي نيست.وصحبت بنده درمورد زمان کلاس بود که لازم ديدم فقط براي ------------------------- بهتر شدن شرايط زماني کلاس براي دختر خانم ها در دوره جديد به استاد پيشنهاد دهم.که خوب مثل اينکه امکان پذير نيست.لطفا يادداشت بنده را دوباره بخوانيد.من در جايي از صحبتهام حرفي درمورد محتواي کلاس نداشتم. وخانواده بنده از جوانب مختلف من رادر اين مورد همراهي کرده اند.(و لازم نميديدم اين همراهي را در يادداشت قبلي براي همه ذکر کنم.) لطفا زود قضاوت نکنيد. -------------------------
لینك ارسال به دوست
ياس
42085 بازدید 73 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۲:۱۷:۱۹
من خيلي دوست دارم کلاس مجردهاي شما ثبت نام کنم ولي زمانش خيلي ديروقته و واسه خانومهابا اين مسيرهاي طولاني(نبودن اتوبوس يا به زور گيراوردنش تواون وقت) تهران اون وقت شب واقعا سخته خواهشمندم کلاساتون زودتر برگزار کنيد بعضي خونواده ها با رفت وامد دختر اون وقت شب تواين شهربي دروپيکر مخالفند
شهاب مرادی

سلام/ شرعا راضی نیستم کسی که خانواده اش ناراضی است ثبت نام کند. معمولا دیرتر هم تمام میشود. اگر خانواده همراهی و پشتیبانی نمی کنند، به کلاس های دانشگاهتون اکتفا کنید.

لینك ارسال به دوست
نوشين
41806 بازدید 69 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۲:۱۳:۴۱
سلام! محل برگزاري کلاس همون ايوان شمسه؟
شهاب مرادی

سلام/ متن یادداشت ثبت نام دوره سوم... را برای شما نوشتم. 

لینك ارسال به دوست
گيلدا
40519 بازدید 31 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۲:۰۴:۳۵
سلام حاج آقا خسته نباشين! براي اتلاف نشدن وقت(!) زود ميرم سراغ اصل مطلب. استاد شما يکبار قدم رنجه فرمودين دانشگاه تهران،بعد دوستان اصرار فرمودن که مارو راه بديد کلاستون و اينا، شما يک جمله فرمودين که من تو ذهنم حک کردم براي همچين روزي! فرمودين که درسته کلاس ما شرايط داره اما شرايطش قابل تغييره! حالا با اجازه تون الوعده وفا! ما فقط سه ماه ديرتر از موعد مقرر شما به دنيا اومديم! همه شرايطم داريم! مي شود آيا ما رو راه بدين کلاستون؟؟؟لطفا؟؟؟؟
شهاب مرادی

سلام/ بله یادم هست. با خانم های گروه اجرایی مذاکره کنید امیدوارم درست بشه.

لینك ارسال به دوست
خاتون
40363 بازدید 46 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۰ ۱۶:۰۱:۲۶
سلام استاد بعد از اينک فرم ثبت نام کلاس مجردها را تکميل کردم گزينه ثبت نام را زدم. نوشت اطلاعات شما تکميل و ارسال گرديد پايينش گزينه کانتينيو (ادامه دادن)هست که ميزنم اتفاقي نميفته.همون صفحه مياد. يعني من ثبت نام شدم يا نه؟ ممنون ميشم پاسخ بديد.
شهاب مرادی

سلام/ بله ثبت نام انجام شده آن دکمه را نشد حذف کنم. مهم نیست.

لینك ارسال به دوست
سعيده.ت
42388 بازدید 71 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۲۳:۲۲:۱۶
سلام حاج آقا انقدر به مغزم فشار آوردم که بالاخره به اين نتيحه رسيدم که منظور از اون حروف \\\"ضوابط سايت رعايت نشده\\\" يا يه چيزي تو اين مايه هاست ، هرچند هنوز هم نمي فهمم که کجاي ضوابط رعايت نشده !!! اين قضيه ازدواج فاميلي رو بي خيال مي شم اما لطفا بفرماييد که اين دور از عقله که فکر کنيم تحصيلات پسر بايد بالاتر از دختر يا حداقل برابر باشه ؟ من شخصا احساس مي کنم که پسر اينجوري تحقير مي شه يه جورايي... اين رو هم در نظر بگيريد که چند سالي قبولي دخترها تو کنکور خيلييي بيشتر از پسر ها بود و الان دختراي با تحصيلات بالا داره تعدادشون بيشتر از پسراي تحصيل کرده مي شه به مرکز مشاوره که زنگ زدم گفتن بايد دوسال تو نوبت بمونم !!!!!!!!!!!!!! اجرتون با خدا
شهاب مرادی

سلام/ ۱. احسنتم. قبلا چند بار عرض کردم؛ اینجا لطفا «که» را «ک» ننویسید و مانند آن.

۲. در مورد ازدواج فامیلی توصیه و تشویقی در روایات ندیدم اما نهی شده که فرزندانتان ضعیف می شوند. اینها را حکم فقهی تلقی نکنید. توصیه می کنم به مشاوره ژنتیک با همان زندگی بهتر تماس بگیرید پنجشنبه ها دکتر اکرمی مشاوره ژنتیک می دهند و خیلی هم خوبه.

۳. خب معمولا به خاطر بالاتر بودن سن پسرها سطح تحصیلی هم بالاتر است اما این اصل نیست