امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۳:۴۹:۵۰
سلام پيشاپيش سال جديد رو بهتون تبريک مي گم وبهترين ها رو در سال آينده براتون آرزومندم انشاالله در زير سايه حضرت ولي عصر(عج) توفيقتان براي خدمت به آن بزرگوار بيش از پيش گردد -براي لحظه سال تحويل تلوزيون برنامه اي نداريد؟ -لطفا برنامتون براي فاطميه هم اعلام کنيد. با تشکر
شهاب مرادی

سلام/ امسال را به درخواست فرزندانم منزل هستم و دعاگوی شما. 

فاطمیه اول چند مجلس که اغلب مجالس روضه خانگی و هیيت های محلی است می روم که یکی دو مجلس زنانه ندارند و ... . اگر مجلس عمومی داشتم اعلام می کنم.

فاطمیه دوم در غرب تهران برنامه دارم که به موقع اعلام می کنم. ان شاءالله

لینك ارسال به دوست
محمد جواد بهرامي
54382 بازدید 74 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۳:۴۳:۴۳
سلام جناب مرادی عزیز پیشاپیش سال نو مبارک امشب برنامه آیینه خانه هست یا نه؟ چون فرمودید روزهای سه شنبه تعطیل برنامه ندارید ولی شاید این هفته باشید.
شهاب مرادی

سلام/ امشب برنامه نداریم و آیینه خانه ظاهرا موکول شد به بعد از تعطیلات نوروز.

سال نو بر شما و همه هموطنان عزیز مبارک

لینك ارسال به دوست
محمدتقی
54490 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۴:۴۵:۳۲
سلام استاد ۲۲اسفند تولد شما را تبریک می گویم. خیلی حق دارید گردنم و من دوستتان دارم و برامون عزیزید. ای کاش می شد شما را بیشتر می دیدم. استاد این ابراز محبت های خالصانه را تحویل بگیرید. ...
شهاب مرادی

سلام/ ممنونم از شما و همه بزرگوارانی که تبریک گفته اند. پیام ها زیاد است و نمی شود همه را منتشر کرد. این به معنی بی ادبی من نیست. من به لطف و مرحمت شما و همه عزیزانی که پیامشان را تک تک خواندم و منتشر نکردم احترام قائلم و قدردان محبت شما بزرگواران هستم. لطفا از دعا فرموشم نفرمایید که بسیار نافع است و ضروری.

دعا گویم. پیشاپیش سال نو مبارک.

لینك ارسال به دوست
قاسم۱۲۱
52299 بازدید 159 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۴:۴۰:۴۸
با عرض سلام و ادب روزميلادتان مبارک است . با ياد همه خاطرات خوبي که در کنار شما و درحضور شما که راهنماي کودکان نوپاي کلاس زندگي بوديد اين روز را عزيز مي داريم. و اميدواريم در پناه حق هميشه سر بلند و سر افراز باشيد و با همين روحيه ، بلکه قوي تر و مصمم تر بسوي کمال گام برداريد. واين دوستان کوچکتان را نيز دراين مسير ياري کنيد . باشد که در کنار چشمه کوثر جرعه نوش شراب تسنيم باشيد. انشااله . با احترام خانواده خرمي 911222 شهريار
شهاب مرادی

سلام/ هم بزرگید و هم بزرگوار . ممنونم. یاعلی

لینك ارسال به دوست
محسن خرمي
43565 بازدید 96 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۴:۱۷:۱۶
سلام عليکم تولدتون رو تبريک مي گم استاد انشالله سالهاي سال زنده باشيد و سالم و با نشاط و هزاران شاگرد تربيت کنيد و روزي بياد که بگوييد \"تو جامعه اي زندگي نمي کنيم که دين توش غريبه\" انشالله شما را در معيت امام زمان (عج) ببينم يا حداقل ببينند. در پناه خداي متعال خودتون و خانوادتون ممنون
شهاب مرادی

سلام/ متشکرم. اللهم عجل لولیک الفرج

لینك ارسال به دوست
fozak
42508 بازدید 102 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۴:۱۶:۴۸
سلام ؛ تولد بهانه ايست که بگويم: چقدر عزيزي ؛ قدردان بزرگواريهايتان خواهيم بود / روز ولادتتان مبارک .
شهاب مرادی

سلام/ مصطفای عزیز متشکرم. سلامت باشید.

لینك ارسال به دوست
مصطفي بيکران بهشت
42631 بازدید 116 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۴:۰۳:۲۴
سلام.لطفا عکسي که در انتهاي جلسه 53 کلاس مجردها گرفته شد(همون عکسي که کل بچه هاي کلاس بودن و همراه با بسته هاي عيدانه خانواده هاي بي بضاعت بود)) رو در سايت قرار بديد.با اين کار هم ما يک عکس يادگاري داريم.و هم اينکار باعث ترويج کارهاي خير مي شود(منظورم همون بسته هاست).با تشکر
شهاب مرادی

سلام/ چشم

پ ن: منتشر شد.

لینك ارسال به دوست
پوريا
36924 بازدید 73 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۴:۰۱:۴۶
سلام وقتي دو سالم بود پدرم شهيد شدند ، هيچ خاطره اي از آن ايام ندارم ، معمولا هم به ندرت اطرفيان و مادرم در مورد خاطراتشان صحبت مي کنند ، اين باعث شده که من هيچ ذهنيتي از پدرم نداشته باشم جز توصيفات اندک . و شايد همين هم باعث شده خوابشان را نبينم . از طرفي رفتار ديگران ، نوع برخوردشان ، عکس العمل هايشان ، احساس خاص بودن را به من القاء مي کنند. و اين در من انتظاراتي را به وجود آورده که نمي دانم چقدر درست و واقعي اند، اصلا نمي دانم نوع نگاهم به پدري که نديده ام چه طور بايد باشد ؟ گاهي فکر ميکنم اين وضعيت ، خاص بودن ندارد ، امري طبيعي است ، در اين حالت نسبت به پدرم يک احساس غريبه بودن پيدا مي کنم . و بعد در صدد اثبات رابطه فرزندي ام با او ميشوم ( در عالم ذهن) دوباره حس خاص بودن مي آيد و به تبع آن توقعاتش. سردر گمم و اين مساله مرا رنج مي دهد. باز هم از وقتي که برايم مي گذاريد ، با تمام وجود ، تشکر مي کنم.
شهاب مرادی

سلام/ دخترم! فرزندِ شهید بودن حتما خاص است و ویژه و مایه مباهات در دنیا و آخرت است. افتخار کن و بناز و ببال که پدرت خونش را فی سبیل الله تقدیم خدا کرده و در نزد خدای مهربان زنده است و روزی می گیرد و شبانه روز به تو توجه می کند و دعایت می کند و دستش باز است.

شاید بارها خوابش را دیده ای اما فراموش کرده ای. به زیارتش برو و او را شریک در ثواب عبادت ها و زیارت هایت کن و گاهی برایش هدایایی معنوی بفرست تلاوت قرآن و صدقات و ...که شاد می شود. 

هوای مادرت و مادرش را داشته باش.

همه ما مدیون شهدای سرفراز و نازنین هستیم. سلام خدا بر پدرشما و همه گلگون کفنان این مرز و بوم فداییان راه حسین عزیز سلام الله علیه. و سلام خدا بر روح الله امامِ شهدا.

لینك ارسال به دوست
صباح63
39299 بازدید 144 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۳:۵۲:۲۲
سلام پسر23ساله اي دارم که در آذر ماه امسال با توجه به مخالفت هاي من وپدرش با دختر مورد نظر او بدون حضور خانواده ان دختر راعقد کرد والان با او زندگي مي کند والان مي خواهد با خانواده ارتباط برقرار کند وپدرش به هيچ وجه راضي نمي شود او را ببيند و مي گويد من او را در قلبم دفن کرده ام من چکار بايد بکنم ؟کمک ام کنيد؟(پيگيري)
شهاب مرادی

سلام/ پسر کار بدی کرده. شما کار بد نکنید!

پدرش را به مهربانی و عفو و چشم پوشی تشویق کنید و مهربانی کنید. او را بپذیرید و بزرگ باشید بزرگی کنید و دنیای دو سه روزه به این همه کینه و خشم نمی ارزد.

حضرت امیر می فرمایند: دنیا پست تر از آن است که از کینه ها پیروی شود.

نمی خواهم ناراحتتان کنم اما بد نیست بدانید یکی از پیام های قبلی در مورد مادری بود که پسر ۲۲ ساله نازنینش را در حادثه ناگواری از دست داده بود و فقط درد دل کرده بود. 

قدر هم را بدانیم.

لینك ارسال به دوست
پهلواني
39200 بازدید 130 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۲:۳۵:۴۷
سلام برادرم و معلم من اول از همه تولدتون رو تبريک مي گم و انشاءا.. عشقي که ما به شما داريم هميشگي و پايدار باشه من عضو خانواده نوپا هستم و خودم رو مديون اين کلاس و استادش مي دونم حاج آقا قصد نداشتم با انتقاد کام شما رو تلخ کنم ولي نمي خواهم نسبت به شما بي تفاوت باشم ... راستي دوستت دارم
شهاب مرادی

سلام/ از لطف شما متشکرم. این نکته انتقاد نیست بلکه اشکال و پرسشی است به جا؛ و درس وقتی شکل می گیرد که امثال جناب عالی همین نکات خوب و مفید را همان موقع سر کلاس بیان بفرمایید تا پاسخ ها و تحلیلهایش را همه بشنوند. و درس پویاتر شود. دوستت دارم.

لینك ارسال به دوست
محمد جواد
41016 بازدید 98 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۲:۳۵:۱۲
سلام خانمی هستم 30ساله متاهل (ازدواج دوم) همسرم 37ساله (ازدواج دوم/همسر سابقش را به علت خیانت و رابطه پنهانی طلاق داده) شوهرم بسیار شکاک و بدبین است،... مدام سر این مساله با هم درگیریم. دیگر تحمل رفتارهای بدبینانه ایشان را ندارم،با توجه به اینکه ازدواج دومم است و طاقت شکست مجدد را ندارم ،می خواستم راهنمایی کنید که چطور برخورد کنم؟
شهاب مرادی

سلام/ ۱. کار خیلی خوبی کردید که مجدد ازدواج کردید.

۲. وقتی یک خانم یا آقا به هر دلیلی طلاق را تجربه کرده و در مسیر ازدواج بعدی قرار گرفته و مشاور ندارد، بسیار تعجب می کنم. شما هم اگر مشاور ندارید یک مشاور خبره و متدین داشته باشید و ارتباط تان را با او حفظ کنید. انتظاری که از مشاور می رود این است که مُراجِع را پشتیبانی کند از جهت تعلیم مهارت ها و حمایت های روحی و معنوی. الا بذکرالله تطمئن القلوب.

۳. شک و بدبینی یکی از آفت ها و آسیب های زندگی مشترک است که در اکثر مواقع باعث بروز خشم طرف مقابل می شود و مولد نفرت است. قبلا  عرض کرده ام که غیرت با بدبینی متفاوت است؛ در غیرتمندیِ مرد، زن محترمه و نجیب و مهم است اما سوء ظن بر پایه ای تلقیِ متضادی از احترام و اطمینان نسبت به وفاداری و نجابت و عفت زن شکل می گیرد. و این توهین بزرگی است و اگر این گمان و تلقی بر زبان فرد بدگمان جاری شود حتما برایش تبعات حقوقی و قضایی دارد. که توصیه ام در این نوع موارد معمولا جنگ و دعوا و خصومت نیست. سوظن در اسلام عزیز نهی شده و قرآن کریم نهی فرموده از بسیاری از گمان ها (اجتنبوا کثیرا من الظن انّ بعض الظنِ اثمٌ) و اساسا سوء ظن بی جا و بی مورد را نشانه پستی است چنانچه آقا امیرالمومنین سلام الله علیه فرموده اند: سُوءُ الظَّنِّ بِمَن لا یَخُونُ مِنَ اللُّؤمِ 

۴. مشکل همسر شما تعمیم دادن است. همان حکایت مار و ریسمون سیاه و سفید. -او باید این آسیب روحی خود را، حتی المقدور مداوا کند اما الان خطاب من به شماست. نه او - 

۵. عنایت داشته باشید که او تجربه تلخی از زندگی گذشته اش داشته و این باعث بروز بدبینی هایش شده ،اگر تصمیم به حفظ و ادامه زندگی دارید -که دارید-:

الف) بپذیرید که همسرتان فعلا بدبین است و شرایط همسرتان را درک کنید و روش مدیریت رفتار او را بیاموزید و حساسیتش را تحریک نکنید.

ب) یک بار وقتی حال هر دو تون خوبه و بیرون از منزل هستید با او در این باره گفتگو کنید و محترمانه و بدور از هیجان از خودت دفاع کن در «هفت هشت کلمه یا نهایت دو سه جمله! نه یک سخنرانی انقلابی» در آن چند کلمه با ادبیات خودت شبیه به این را بگو:

«من پاک و مومن و عفیفم. غیرت تو را می پسندم. و برخی کنترل ها را -اگر بدبینی اش غیرمستقیم است- و یا سوءظن های تو را -اگر واضح تهمت زده- را اهانت بزرگی به خودم تلقی می کنم. اما بروز خشم فقط حال ما را بدتر می کند و گره را پیچیده تر و محکم تر. تو را دوست دارم -این جمله حکمِ یک ترجیع بند را دارد. فراموشش نکنید- تو حق داری و می توانی از من در مورد برنامه هایم سوال کنی. اما انتظار دارم دقت کنی این پرسش ها، چک کردن و پلیس بازی نشود. من و تو هر دو محترمیم و هر دو تجربه های ناخوش آیندی از گذشته داریم و هر دو به هم پناه آورده ایم. هر دو هم را دوست داریم و باید مراقب تصویرِ محبوب خود، در ذهن یکدیگر باشیم.»

ج) مهم ترین عملکرد شما در این روند ایجاد حس حمایت، اطمینان و امنیت در همسرتان است. عبادت هایت را مخفی نکن بذار شما را مکرر در حال نماز و دعا ببیند. این ریاء نیست شما زن و شوهرید او غریبه نیست. مراعات رفتار با نامحرم را بیش از پیش در دستور کار قرار بده. ارتقاء نوع پوشش و حجاب و کنترل برخی از عادات و آداب و رسوم خانوادگی در هر حالی موثر است. پوشش ظاهری و طریقه ی آداب و معاشرتتون با دیگران به ویژه آقایان را با دقت و بدون هیچ گونه سوء تعبیری انجام دهید. 

د) و بدان که داشتن صفحه در فیس بوک و چت و پیامک بازی در هر نوعش با هر کسی! مخرب این اطمینان است. از هر فعالیت اجتماعی ای، مهم تر؛ حفظ این زندگی است. زندگی ای که خوب است و ان شاءالله  حتما بهتر و بهتر می شود.
هـ) از خصوصیات افراد بدبین ،کنترل گری آنهاست؛ به این معنی که دائم در حال چک کردن حرکات ،رفتار و ارتباط‏ها ی همسراشان هستند.

پس بدون اعلام وصول پیام بدبینیِ او، مخفی کاری نکن و در مسیر اطمینان سازی، شفاف سازی حرکت کن. او را در جریان کارهای عادی روزانه ات بگذار، نه به عنوان گزارش دادن بلکه به عناوین مختلف از اینکه "چون میدونم نگرانم میشی" و "راستی میدونی که امروز باید برم دکتر..." و یا هماهنگی "من ظهر با مامان می خواهم بروم خونه خاله معصومه... شما میتونی عصر بیایی اونجا دنبالم؟" و مهم ترینش" اجازه گرفتن از شوهر".

و) با آرامش و صبر و مهربانی این توصیه ها راانجام بده تا لایه های شک و تردید به مرور از ذهنش پاک شود. به او اجازه بده آرامش بگیرد و او را پناه بده! به مسئله این طور نگاه کن.

ح) مراقب باش در این باره با هم بحث و جدل نکنید. و به موضوعات عاطفی و ... بسیار توجه کنید و اهمیت بدهید.

۶. مراجعه به یک مشاور متدین حتما به شما کمک خواهد کرد.

 

لینك ارسال به دوست
آ. گرامیان
48670 بازدید 321 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۲:۳۵:۰۱
سلام پاسخ شما به خانم گراميان رو بايد طلا گرفت. بسيار بسيار عالي چندين جلسه مشاوره دراين پيام گنجانده شده چندين بار خوندم و لذت بردم دست مريزاد خيلي بجا و ساده و حقيقي ومنطبق بر عرف و شرع و ....... كلمات بيشتري براي توصيف پيدا نميكنم بس كه به وجد اومدم بسيار زياد بابت اي توصيه هاي ناب متشكرم
لینك ارسال به دوست
مهرآسا
58501 بازدید 182 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۲ ۰۳:۴۱:۵۱
سلام آقاي مرادي 1.چند وقت ميشد که به اينجا سر نزده بودم مطلب \\\"الو هند چگر خوار\\\" چيزي ست که مدتهاست بهش فکر ميکنم و سعي کردم در حد توانم باهاش بجنگم 2.آقاي مرادي من براي سال دومه که به عنوان خادم الشهدا ثبت نام کردم لطفا برام دعا کنيد امسال پذيرفته بشم 3. مدتها پيش که اومده بوديد بهبهان من براي شما پيام گذاشتم و چندتا انتقاد کردم شما جواب نداديد من از اون موقع فکر ميکنم شايد حرف نادرستي گفته باشم حلال کنيد
شهاب مرادی

سلام/ ۱. بله اگر این نوع نگاه بیان بشه تکثیر میشه و فراگیر میشه. جامعه واقعا خسته است از این همه تفاخر احمقانه و نابخردانه هرچند خودش خبر نداشته باشه. و این مباحث با استقبال روبه رو میشه اگر تک صدایی نباشه. همه بگویند و همه تفاخر را رفتاری جاهلانه و احمقانه بدانند و نهی از منکر کنند. و احداقلش این است که خود فرد در این نوع مراسم شرکت نکند. 

الو! هندِ جگرخوار... ! سرچ کنید ببنید اشخاص در صفحات شخصی خودشون چقدر این مطلب را نقل و منتشر کرده اند. به نظر می رسد سایت های خبری بهتر پوشش دادند تا شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها و ایمیل های گروهی و...

باید همه با هم کمک کنیم تا این آداب رسوم غلط از سبک زندگی ما خارج شود.

۲. چشم. اما هروقت دیدید این سنگر پر است بروید سنگرهای خالی را پر کنید. خلاصه سیدالشهدا روز عاشورا فرمودند: حاموا عن دین الله از دین خدا حمایت کنید حالا از هر طریقی خصوصا سنگرهای خالی.

۳. تمام پیام های دریافتی ام از شما ۵ تا بود همه را مجدد خواندم چنین موردی نبود. به هر حال حلال. و التماس دعا.

لینك ارسال به دوست
مريم طاهر
50133 بازدید 152 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۱۲:۳۷:۱۰
با سلام و احترام. از محضر تان درخواستي دارم.با توجه به اينکه بنده در آستانه ازدواج هستم،تقاضا دارم جهت قرائت خطبه عقد،توسط حضرتعالي،در هر زمان و مکاني که برايتان ميسر است،اينجانب را راهنمايي بفرماييد. پيشاپيش از عنايت شما ممنونم.
شهاب مرادی

سلام/ این نوع برنامه ها، معمولا حضوری هماهنگ می شود بالاخره یا پسر یا دختر خانم یکی شون پامنبری یا دانشجویم هستند و این را تقریبا از حقوقشون می دونند.

لینك ارسال به دوست
ح. سادات لطيفي
44522 بازدید 52 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۳:۱۶:۰۴
سلام استاد به خاطر زحماتي که پدرانه برايم کشيديد،خيلي ممنون. به خاطر تمام مزاحمت هايي که چه در مرکز و چه تلفني براي شما ايجاد کردم ،حلالم کنيد. اميدوارم بتونم شاگرد خوبي برايتان باشم. خداوند شما رو براي خانواده محترمتان و ما حفظ کند و بر توفيقات شما بيفزايد. التماس دعاي فراوان
شهاب مرادی

سلام/ کاری نکردم. لطف دارید. چشم در این لحظات خوب سحر، همه شما خوبان را دعا می کنم. امیدوارم شاد و سربلند باشید. 

لینك ارسال به دوست
مبین
45974 بازدید 87 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۳:۱۲:۲۴
سلام حاج آقا من رمز ورود و نام کاربريمو کلا يادم رفته لطفا کمکم کنيد ممنونم ازتون.
شهاب مرادی

سلام/ خیلی ساده است برمبنای ایمیلی که عضو شدید درخواست بازیابی نام کاربری کنید نام کاربری را سیستم برای آن ایمیل ارسال می کند و بر اساس آن نام کاربری ترسال شده این بار رمز عبور را درخواست کنید و آن هم به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می شود.

الان در مدیریت کاربران سرچ کردم این ایمیل شما ...fateme_ghorov اینجا ثبت نشده و سابقه ای ندارد. پس اگر این تنها آدرس ایمیل شماست عضوشوید.»» ایجاد حساب کاربری

لینك ارسال به دوست
فاطمه.ق
44041 بازدید 36 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۳:۰۲:۴۰
سلام جناب مرادي يه چند وقت پيش همش سايتتونو ميديدم تا بتونم تو کلاسهاتون شرکت کنم (تقريبا يک سال ونيم)ولي يه چند روز که سايتو نگاه نميکردم ميديدم که بله ثبت نام تموم شده کلاس هاتون شروع شده خيلي دوست داشتم تو کلاسهاتون(مجردها) شرکت کنم ولي چند دفعه اينطوري شده ام واقعا ديگه به خاطر اين موضوع ازتون بدم اومده بود يه چند ماهي علاقه اي به نگاه کردن به سايتتون نداشتم حالا امشب بعد از چند مدت دوباره اومدم تو سايت و ديدم بله دوباره ثبت نام چند روز پيش ثبت نام اينترنتي شوع شده وقتش تموم شده من واقعا ميخوام تو کلاساتون شرکت کنم الان من چيکار بايد بکنم بيام تو موسسه دادبيداد راه بندازم التماس تون بکنم يا ... من چيکار کنم تا بتونم تو کلاستون شرکت کنم به اين کلاس واقعا نياز دارم .
شهاب مرادی

سلام/ مکرر عرض کرده ام مجبوریم منظم عمل کنیم. و این خودش امر به معروف است.

این گذشت اما شما لابد در مجالسی که معمولا در هر ماه منبر دارم خصوصا محرم و رمضان و فاطمیه و... مستمر شرکت می کنید؟ آنها که ثبت نامی نیست.

یک مروری بفرمایید: برنامه ها/سخنرانی

لینك ارسال به دوست
ad.amirreza
44183 بازدید 35 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۲:۵۵:۰۴
سلام وقت بخير به علت درگيري براي آزمون کارشناسي ارشد متوجه زمان ثبت نام کلاس مجردها نشدم (عليرغم تمايل و پيگيري در ماه هاي گذشته) امکانش هست با مراجعه حضوري در تاريخ هاي تعيين شده ثبت نام کنم؟ باتشکر
شهاب مرادی

سلام/ مقدور نیست. می دانید که اگر نظمم را رعایت نکنم اصلا توفیقی در کار حاصل نمی شود. آن هم در کلاسی که نه پولی می گیرد و نه مدرکی می دهد و این دو عامل امروزه بسیار مهم است بسیار!

ان شاءالله اگر سال آینده ثبت نام داشتیم. شرکت بفرمایید. برای جلوگیری از این نوع مشکلات از rssسایت هم می توانید استفاده کنید.

»» ثبت نام اینترنتی دوره سوم کلاس مجردها

لینك ارسال به دوست
مرضيه
44263 بازدید 42 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۱ ۰۲:۵۳:۲۰
از نهضت قاطعانه روح الله شد دست ستمگران زايران کوتاه بادست تهي و اين همه پيروزي \"لاحول ولا قوه الا بالله\" سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي تبريک وتهنيت باد.
شهاب مرادی

سلام/ احسنتم. بر همگان مبارک.

لینك ارسال به دوست
سيد احمد مويد
44320 بازدید 64 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۲۰ ۰۰:۴۳:۵۸
سلام حاج آقا من رمزم رو يادم رفته بعد که رمز جديد مي خوام ميگه پست الکترونيک اون هم ميزنم ميگه اشتباه يا اينکه ميگه خطا هر چي پيام ميدم فقط مي نويسه که پيام در اينجا ذخيره شد اگه پيام مياد خدايي جواب پيام رو بفرستيد **يا علي**
شهاب مرادی

سلام/ با نام کاربری alitorabi مجدد آزمایش کنید و رمز بخواهید اگر ایمیل تان صحیح باشد عمل می کند.

لینك ارسال به دوست
س.تراب
44328 بازدید 36 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۴ ۱۲:۳۷:۲۵
سلام چطور بايد در کلاس مجردها ثبت نام کنم؟
شهاب مرادی

سلام/ »» ثبت نام دوره سوم کلاس مجردها+ لینک ثبت نام . این لینک است لازم است است روی آن کلیک کنید، صفحه ای باز می شود مطالب آن را تا انتها بخوانید. 

لینك ارسال به دوست
مريم سادات نصيري
47472 بازدید 32 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۷:۵۸:۵۵
سلام. چه طور مي توانيم با گروه اجرايي تماس بگيريم (جهت مذاکره)؟ متشکرم
شهاب مرادی

سلام/ فقط موقع پذیرش.

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

وقت نماز است التماس دعا

لینك ارسال به دوست
صباح63
44478 بازدید 59 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۷:۴۹:۵۴
سلام؛ کاربران گرامي، واقعاً چرا به (ورود به کاربري) راي نمي‌دهيد؟! راي دادن به منظور ارتقاي سايتي که زندگي و طرز تفکر خيلي هامونو عوض کرده، خيلي کار سختيه! نه نياز به اينترنت پرسرعت داره و نه ... تازه اين راي گيري زمانيه که خيلي‌ها براي ثبت نام کلاس مجردها شرکت کردند و وارد سايت شدند و آمار يادداشت ثبت نام کلاس مجردها خيلي بالا رفته! ... 24 ساله، دانشجوي ارشد شيمي، تهران
شهاب مرادی

سلام/ من هم تعجب می کنم

اما هیچ بعید نیست، اشکال از سیستم نرم افزاری سایت باشد. از مهرماه سال جاری تا الان هر روز با این مشکلات این قالب جدید سایت دست و پنجه نرم می کنم.  و دریغ...

لینك ارسال به دوست
* نورا*
44829 بازدید 106 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۲:۳۷:۵۶
سلام لطفا پيگيري ممنون انگار قرار نيست هيچ توجهي به پيام و درد دل من بشه........
شهاب مرادی

سلام/ به جای مشق رمان نویسی، مطابق ضوابط اینجا، مطالبی را بنویسید که دانستنش صرفا از جهت راهنمایی کردن، برای من ضروری است.

اگر مرا خیرخواه خودتان می دانید به یک خانم روان شناس خبره و حتما متدین مراجعه بفرمایید. 

 

لینك ارسال به دوست
سعيده تيرگر
46736 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۱۲:۳۷:۳۵
سلام حاج آقا.. من دوره دوم کلاس مجردها رو ميومدم اما چون، از ساعتي که شب مي شد و من توي کلاس شما بودم مامان وبابام ديگه عملا رو پا بند نبودن! بي خيال اومدن باقيش شدم..با اينکه از قبل باهاشون طي کرده بودم ساعت کلاس رو! ديدم آرامش و رضايت اونا مهم تره.. نمي دونم خدا قراره برام چه طوري جبران کنه ساعت هاي خوبي رو که توي کلاس شما بودم و چيزاي خوبي ياد مي گرفتم...اما مي دونم جبران مي کنه.. خبر دوره سوم رو که ديدم..داغ دل م تازه شد.. فقط بدونيد: 1.کسايي که ريزش داشتن تو دوره قبل، همشون شامل زين همرهان سست عناصر نمي شن.. 2. زياد دعا کنيد کسايي رو که دلشون تو کلاساي شماست و خودشون يه جاي ديگه.. يا علي مدد است...
شهاب مرادی

سلام/ رضا الله فی رضا الوالد. اما با پدر و مادر میشه مذاکره کرد و درد و دل کرد. اما قبلا هم بارها گفته ام که رضایت والدین برای شرکت افراد در کلاس مجردها یک شرط شرعی است. 

 

لینك ارسال به دوست
ستاره
50557 بازدید 137 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۱۷:۴۹:۳۳
سلام. مشكلي داره امروز كه يك روز بعدازمهلت گفته شده است براي كلاس مجردها دوره ي سوم ثبت نام اينترنتي كردم؟ من امروز اولين باريه كه به اين ثايت دسترسي پيدا كردم اميدوارم ايشا... قبول كنيد!
شهاب مرادی

سلام/ مادامی که لینک ثبت نام  فعال است، ثبت نام معتبر است. نگران نباشید.

لینك ارسال به دوست
سجاديان
40891 بازدید 30 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۱۷:۲۰:۱۶
با سلام و عرض و احترام. از اينکه نداي ملکوتي اذان توسط شما در گوش فرزندم طنين انداز شد،بينهايت خوشحالم و از شما بسيار متشکرم! بابت همه ي زحماتي که براي ما در دوره \\\\\\\"خانواده نوپا2\\\\\\\" کشيديد سپاسگزارم چرا که هنوز که هنوز است برکات آن دوره در زندگي ما جريان دارد.اين روزها هم که الحمدلله زندگيمان در شعف وصف ناپذيري به خاطر قدم نورسيده مان قرار دارد و آرزو دارم شما دوره اي هم براي فرزندپروري (مدرسش خودتون باشيد) برگزار کنيد. من و همسرم و سيد محمد هادي رو از دعاي خيرتون فراموش نکنيد. ضمنا از سخنان شما در همان مجلس(مسجد امام صادق(ع) ميلاد پيامبر) بسيار استفاده کرديم. خداوند به شما توفيق روز افزون دهد.
شهاب مرادی

سلام/  خدا فرزندان صالح و سالم و نازنین و نسلی با برکت به شما عطاکند .من هم خوشحال شدم و برای هر سه تون دعا کردم. شاد و سلامت باشید و خدا هرسه شما را حفظ کند فالله خیرٌحافظا و هو ارحم الراحمین.

در مورد کلاس جدید هنوز به جمعبندی نرسیدم. خیلی سرم شلوغ است.

 

لینك ارسال به دوست
مادر محمد هادي
42173 بازدید 62 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۱۲:۳۸:۰۸
سلام حاج آقا از اينکه لطف کردين و جواب من رو دادين ممنون (راستش وقتي ديدم جواب نميدين با خودم فکر کردم که فقط به اونايي جواب مي دين که بشناسيد يعني يه جورايي فکر کردم که اين سوال ها و جواب ها از قبل مشخصه ؛ خلاصه حلال بفرماييد) راستش من شما رو قبل از اينکه تو تلويزيون ببينم از نزديک زيارت کرده بودم ، سال 82 تو سفر عمره ،هم پرواز بوديم (همون پروازي که قرار بود 7شب باشه ولي شد12 ظهرروزبعد!)،از اون موقع هروقت شما رو تو تلويزيون مي بينم که دارين راجع به مسائل خانواده حرف مي زنين به اطرافيان اين توضيح رو مي دم که اين حاج آقا عملا اين توصيه هاي خودشون رو اجرا مي کنن ، تو فرودگاه ديدم که تو اون مدت تاخير پرواز که همه عصباني شده بودند چقدر با دخترخودتون(فکر کنم هانيه [هدی]بود اسمشون)و بچه ها مهربون بودين و توي پرواز هم بچه بغل راه ميرفتين که همسرتون اذيت نشن خيلي اتفاقي با سايتتون آشنا شدم و همه ش فکر مي کنم که اگر زودتر اينجا رو ديده بودم اوضاع و احوالم خيليي بهتر از اين بود براي همه جوون ها دعا بفرماييد التماس دعا اجرتون با خدا
شهاب مرادی

سلام/ یاد اون روزها و اون سالها به خیر. اون سال وقتی از عمره برگشتیم اولین نفری را که در فرودگاه دیدم و بوسیدم برادر مرحومم آقامحسن عزیز بود ...

لینك ارسال به دوست
دانشجوي دکتري
47497 بازدید 143 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۸:۱۵:۵۴
آقاي شير خدايي سلام بايد ياد آوري کنم در فصل زمستان هستيم وحدود ساعت 17:30غروب ميشود وساعت تمام شدن کلاس تقريبا 8 است ورسيدن من به خانه ساعت 10 وکاملا روشن است امنيت در ساعت 10 شب مانند امنيت در روز نيست.و نوع وسيله نقليه اهميتي ندارد. وناامني فقط براي شهرهاي در حال جنگ نيست.و زماني که در 4 ماه اخير فقط 5 بار از خانواده ي خودتان سرقت انجام شود شما هم در مرحله ي بعد نگران جانتان هستيد نه مالتان. در مفيد وارزشند بودن کلاس استاد مرادي شکي نيست.وصحبت بنده درمورد زمان کلاس بود که لازم ديدم فقط براي ------------------------- بهتر شدن شرايط زماني کلاس براي دختر خانم ها در دوره جديد به استاد پيشنهاد دهم.که خوب مثل اينکه امکان پذير نيست.لطفا يادداشت بنده را دوباره بخوانيد.من در جايي از صحبتهام حرفي درمورد محتواي کلاس نداشتم. وخانواده بنده از جوانب مختلف من رادر اين مورد همراهي کرده اند.(و لازم نميديدم اين همراهي را در يادداشت قبلي براي همه ذکر کنم.) لطفا زود قضاوت نکنيد. -------------------------
لینك ارسال به دوست
ياس
42599 بازدید 73 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۲:۱۷:۱۹
من خيلي دوست دارم کلاس مجردهاي شما ثبت نام کنم ولي زمانش خيلي ديروقته و واسه خانومهابا اين مسيرهاي طولاني(نبودن اتوبوس يا به زور گيراوردنش تواون وقت) تهران اون وقت شب واقعا سخته خواهشمندم کلاساتون زودتر برگزار کنيد بعضي خونواده ها با رفت وامد دختر اون وقت شب تواين شهربي دروپيکر مخالفند
شهاب مرادی

سلام/ شرعا راضی نیستم کسی که خانواده اش ناراضی است ثبت نام کند. معمولا دیرتر هم تمام میشود. اگر خانواده همراهی و پشتیبانی نمی کنند، به کلاس های دانشگاهتون اکتفا کنید.

لینك ارسال به دوست
نوشين
42337 بازدید 69 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۲:۱۳:۴۱
سلام! محل برگزاري کلاس همون ايوان شمسه؟
شهاب مرادی

سلام/ متن یادداشت ثبت نام دوره سوم... را برای شما نوشتم. 

لینك ارسال به دوست
گيلدا
41035 بازدید 31 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۰۲:۰۴:۳۵
سلام حاج آقا خسته نباشين! براي اتلاف نشدن وقت(!) زود ميرم سراغ اصل مطلب. استاد شما يکبار قدم رنجه فرمودين دانشگاه تهران،بعد دوستان اصرار فرمودن که مارو راه بديد کلاستون و اينا، شما يک جمله فرمودين که من تو ذهنم حک کردم براي همچين روزي! فرمودين که درسته کلاس ما شرايط داره اما شرايطش قابل تغييره! حالا با اجازه تون الوعده وفا! ما فقط سه ماه ديرتر از موعد مقرر شما به دنيا اومديم! همه شرايطم داريم! مي شود آيا ما رو راه بدين کلاستون؟؟؟لطفا؟؟؟؟
شهاب مرادی

سلام/ بله یادم هست. با خانم های گروه اجرایی مذاکره کنید امیدوارم درست بشه.

لینك ارسال به دوست
خاتون
40861 بازدید 46 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۱۰ ۱۶:۰۱:۲۶
سلام استاد بعد از اينک فرم ثبت نام کلاس مجردها را تکميل کردم گزينه ثبت نام را زدم. نوشت اطلاعات شما تکميل و ارسال گرديد پايينش گزينه کانتينيو (ادامه دادن)هست که ميزنم اتفاقي نميفته.همون صفحه مياد. يعني من ثبت نام شدم يا نه؟ ممنون ميشم پاسخ بديد.
شهاب مرادی

سلام/ بله ثبت نام انجام شده آن دکمه را نشد حذف کنم. مهم نیست.

لینك ارسال به دوست
سعيده.ت
42850 بازدید 71 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۲۳:۲۲:۱۶
سلام حاج آقا انقدر به مغزم فشار آوردم که بالاخره به اين نتيحه رسيدم که منظور از اون حروف \\\"ضوابط سايت رعايت نشده\\\" يا يه چيزي تو اين مايه هاست ، هرچند هنوز هم نمي فهمم که کجاي ضوابط رعايت نشده !!! اين قضيه ازدواج فاميلي رو بي خيال مي شم اما لطفا بفرماييد که اين دور از عقله که فکر کنيم تحصيلات پسر بايد بالاتر از دختر يا حداقل برابر باشه ؟ من شخصا احساس مي کنم که پسر اينجوري تحقير مي شه يه جورايي... اين رو هم در نظر بگيريد که چند سالي قبولي دخترها تو کنکور خيلييي بيشتر از پسر ها بود و الان دختراي با تحصيلات بالا داره تعدادشون بيشتر از پسراي تحصيل کرده مي شه به مرکز مشاوره که زنگ زدم گفتن بايد دوسال تو نوبت بمونم !!!!!!!!!!!!!! اجرتون با خدا
شهاب مرادی

سلام/ ۱. احسنتم. قبلا چند بار عرض کردم؛ اینجا لطفا «که» را «ک» ننویسید و مانند آن.

۲. در مورد ازدواج فامیلی توصیه و تشویقی در روایات ندیدم اما نهی شده که فرزندانتان ضعیف می شوند. اینها را حکم فقهی تلقی نکنید. توصیه می کنم به مشاوره ژنتیک با همان زندگی بهتر تماس بگیرید پنجشنبه ها دکتر اکرمی مشاوره ژنتیک می دهند و خیلی هم خوبه.

۳. خب معمولا به خاطر بالاتر بودن سن پسرها سطح تحصیلی هم بالاتر است اما این اصل نیست و تا یک مقطع اختلاف (چه پسر بالاتر باشد چه دختر) اصلا مسئله مهمی نیست و البته این مهم نبودن در شرایط نرمال است. همه ی مسائل را با هم و کلی هم ببینید. 

۴. تا نوبتتان شود با خانم طاهری مشاوره کنید.

از هوشمندی و ادب و انعطاف پذیری شما خوشحال شدم و متشکرم.

 

لینك ارسال به دوست
دانشجوي دکتري
40689 بازدید 124 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۷:۱۹:۴۹
سلام استاد من يک بار ديگر هم به شما پيام زدم اما جوابي دريافت نکردم.ميخواستم تشکرکنم بابت سايت عالي شما که در جهت دهي فکر جوانان بسيار موثر است. ميخواستم بگم در جهت ترويج اين را در سايتتان قراردهيذ: توصيه مرحوم نخودکي اصفهاني به امام خميني (ره) در سفري که امام خميني(ره) براي زيارت به مشهد مقدس رفته بودند امام درصحن حرم امام رضا (ع) با سالک الي الله حاج حسنعلي نخودکي مواجه مي شوندمرحوم نخودکي اصفهاني اين توصيه را به امام (ره) مي کنند: بعد از نمازهاي واجب يک بار آيه الکرسي را تا «هوالعلي العظيم» مي خواني و بعد تسبيحات فاطمه زهرا(س) را مي گويي وبعد سه بار سوره توحيد «قل هوالله احد» را مي خواني و بعد سه بار صلوات مي گويي:اللهم صل علي محمد و آل محمد و بعد سه بار آيه مبارکه: و من يتق الله يجعل له مخرجا. و يرزقه من حيث لايحتسب و من يتوکل علي الله فهو حسبه ان الله بالغ امره قد جعل الله لکل شيء قدراً (طلاق2و3) هرکس تقواي الهي پيشه کند، خداوند راه نجاتي براي او فراهم مي کند و او را از جائي که گمان ندارد روزي مي دهد، و هرکس برخداوند توکل کند کفايت امرش را مي کند، خداوند فرمان خود را به انجام مي رساند، و خدا براي هرچيزي اندازه اي قرار داده است. را مي خواني که اين از کيميا برايت بهتر است.اين راگفتم چون بسياري از ما به کيميادر زندگي احتياج داريم.استاد لطفا جواب بدهيد.
شهاب مرادی

سلام/ داستان این ملاقات را من نمی دانم لذا تایید و تکذیب نمی کنم. اما این دستورالعمل درست است زیرا این را حدودا ۲۰ سال پیش فرزند فقیدِ مرحوم حاج شیخ حسنعلی نخودکی رضوان الله علیه به من هم فرمودند. خدا ایشان و جمیع علما و اهل معنا را رحمت کند. و عالی ترین مراتب رحمت و مغفرتش را به روح پاک امام عزیزمان برساند. 

لینك ارسال به دوست
مهدا
50765 بازدید 175 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۷:۱۹:۳۳
1. سلام 2.محمد رضا صديق ارشد اقتصاد از شيراز متولد 1364 3.با توجه به محدوديت سني عنوان شده 4.درخواست اجازه ثبت نام در دوره سوم کلاسها 5.انشاالله که ...
شهاب مرادی

سلام/ خب هزار کیلومتر فاصله را می خواهی چه کنی برادر جان؟

لینك ارسال به دوست
محمد رضا صديق باور
39610 بازدید 47 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۷:۱۹:۱۶
سلام 1- همه يادداشت ها و 10417 پيام را خواندم ، نکات مهم را يادداشت و دسته بندي کردم . پاسخ اکثر پرسش هايم را گرفتم . البته سوالاتي هم هست که به مرور زمان خواهم پرسيد. 2- اما هدفم از نوشتن اين پيام ، تشکر بود ، يک تشکر ويژه : براي اينکه مرا نسبت به مرگ خاموش دل متوجه نموديد. فهميدم که نياز به يک تغيير اساسي دارم؛ بايد در محضر او به « خود » توجه کنم و اهدافم را بازيابي کنم و با تجديد نظر در شيوه و سبک زندگي به ساماندهي آن بپردازم که اين نياز به مديريت عادات دارد ؛ اينچنين ترس از آينده را از خود دور کنم و البته باور کنم الفرصة تمر مر السحاب . در اين ميان دو اصل مراقبه و محاسبه را فراموش نکنم و در هر شرايطي به والدينم احترام بگذارم. 3- سخن آخر: به سنت فاطمي براي شما و همه دوستان دعا مي کنم.
شهاب مرادی

سلام/ الحمدلله که مورد استفاده بوده. از لطف و عنایت خصوصا دعا ممنونم.

لینك ارسال به دوست
صباح63
35997 بازدید 91 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۳:۵۹:۲۵
سلام حاج آقا ، اين سومين باره ک پيام حدود يک ماه قبلم رو پيگيري مي کنم اگر واقعا فک مي کنيد ک سوالايي ک پرسيدم مسخره س لطفا حداقل جواب اين سوال رو بديد ک نظر اسلام راجع ب ازدواج فاميلي چيه (اونم وقتي ک والدين يکي از طرفين ازدواج فاميلي داشته باشن ) راجع ب ازدواج فاميلي تو سايت سرچ کردم ب جواب ها ي متناقض رسيدم اجرتون با خدا خيلي منتظرو سر در گم هستم
شهاب مرادی

س/ ض س ر ن

لینك ارسال به دوست
دانشجوي دکتري
36782 بازدید 76 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۲:۵۰:۵۱
با عرض سلام خدمت شما طبق صحبت هاي قبلي شما که فرموده بوديد اقدام به برگزاري جلسات مشاوره گروهي در خانواده نماييد مدتي است همراه خانواده تصميم گرفته ايم اين جلسات را برپا کنيم. لطفا در مورد اين که اين جلسات چگونه برگزار شود و چه مطالبي در آن گفته شود و هر آنچه خود لازم مي دانيد ما را راهنمايي کنيد. با تشکر
شهاب مرادی

سلام/ عرض کرده ام از مطالب ساده و بی اهمیت شروع کنید. تا بعدا در اساسی ترین مسائل زمینه درک متقابل و احترام به نظر خردمندانه وجود داشته باشد. افراد در همین مسائل ساده هم باید منطقی و مستدل و محترمانه صحبت کنند و باید تمرین کنیم و حوصله داشته باشیم تا به تفاهم خانوادگی بیشتری برسیم.

مثلا برنامه تفریح روز جمعه هفته آینده. کجا برویم، چگونه برویم، چه چیزهایی را از منزل با خود ببریم و ناهار چه بخوریم و ....

از مقصد اصفهان نهایتا به شعاع صد کیلومتر چندین مقصد گردشگری وجود دارد که شاید برخی از آنها مورد پسند پدر نیست اما خطر و خطایی در رفتن به آنجا نیست. و تمرین این است که پدر تن به انتخاب و رای خانواده و بچه ها بدهد تا کم کم تفاهم و تعامل جای قهر و نامهربانی ها را بگیرد.

لینک: یک زبان و دو گوش

لینك ارسال به دوست
متين رضوي
35956 بازدید 78 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۲:۴۰:۵۱
سلام...پيگيري......نوجواني هستم که ميخواهم دوستانم را به نماز خواندن علاقه مند کنم...مدرسه مان 450 نفر جمعيت داره که صف نماز جماعت به 50 نفر نميرسه.. چه کنيم؟؟؟؟ خيلي وقته که به سايت سر ميزنم ولي جواب نداده ايد. التماس دعا
شهاب مرادی

سلام/ ۱. دوستان صمیمی ات را از بین نمازخوان ها انتخاب کن.

۲. در دوستی و معاشرت مساوات عاقلانه نیست. به مقدار دینداری، ادب و مکارم اخلاقِ دوستانت، سطح دوستی و صمیمیت خود را با دیگران افزایش بده.

۳. جمعی از بچه های متدین مدرسه با هم دوستی کنید و یک کار ارزشمند و جمعی با هم انجام دهید مثل ایده انجمن های اسلامی -الان از انجمن اسلامی در مدارس هیچ اطلاعی ندارم نه توصیه می کنم نه پرهیز می دهم- اما انجام یک کار ساده مثلا برگزاری زیارت عاشورا در یک روز خاص ببا هماهنگی مدرسه در قالب یک هییت دانش آموزی به هم افزایی کمک می کند.

۴. تعاملات درسی و ورزشی متدینین با هم از امور موثر و با اهمیت در دوران تحصیل در مدرسه و دانشگاه است.

۵. از بگو مگوهای سیاسی و شوخی های توهین آمیز و تحقیر و تمسخر باید به عنوان سم مهلک این روابط نام برد. 

۶. راه را برای ورود همه ی بچه در جمعتان باز بذارید ولی از اصولتان برای جذب افراد کوتاه نیایید.

۷. اگر در مدرسه معلم یا معلمینی با شما همراهی می کنند احترام بگذارید و همراهی کنید اما ماهیت حرکت دانش آموزی را حفظ کنید.

و فراموش نکن پسر گلم این آرزو و نیتت برای جذب دیگران به نماز و نمازخانه ثوابش از خود عمل بیشتر و مطمئن تر است. مراقب قلبت باش. و بدان خیلی از کارها با دعا و توسل درست می شود.

التماس دعا.

لینك ارسال به دوست
پوريا
40723 بازدید 170 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۲:۳۰:۱۵
با سلام 1.من دختري 14 ساله هستم در خانواده اي مذهبي 2.دوست و همکلاسي دارم که او نيز در خانواده اي نسبتا مذهبي بزرگ شده 3.شاگرد ممتاز کلاس است ودر بين همکلاسي ها محبوبيت دارد 4.اخيرا به مدت 6ماه است که با پسري 21 ساله اشنا شده و اين رابطه کم کم به وابستگي تبديل شده 5.شروع اين رابطه با يک مزاحمت تلفني بوده و الان 3مرتبه ديدار حضوري و مخفيانه داشته اند 6.من به عنوان يک دوست سعي در راهنمايي او داشتم اما او هر بار با گفتن اينکه \"من تلفني مرتکب گناه نميشوم يا در زندگي و درس من تاثير نخواهد گذاشت ويا او قصد سواستفاده از من را ندارد\"قصد توجيه دارد 7.من از طريق پدرم پدر او را مطلع کرديم اما تاثيري در اين رابطه نداشت 8. اين پسر با وعده ي ازدواج و مذهبي جلوه دادن خود بسيار روي دوستم تاثير گذاشته و او را مجذوب کرده 9. اخيرن به طور غير مستقيم خواستار روابطي نزدکتر شده مثل دست دادن و... 10.حاج اقا حال وظيفه ي من چيست؟ايا ادامه ي دوستي با اين دختر براي من خطر ناک است؟ لطفا مرا راهنمايي کنيد متشکرم
شهاب مرادی

سلام/ آفرین برشما مهربانی و نهی از منکر و دلسوزی را برایش کامل انجام دادی خصوصا با تماس پدرت با پدرش.

دخترم دوستی ات را ادامه نده و او را دیگر مناسب دوستی ندان. ادامه ی دلسوزی خردمندانه نیست. آدم ها زود عوض می شوند و گناهان کوچک زمینه ساز گناهان بزرگتر و بزرگتر می شوند. 

ساده ترین راه تقوی پرهیز از گناهان کوچک است و رعایت احتیاط !

در مسیر مخالفت با خدا نباید گام برداشت هرچند اگر فرد یقین داشته باشد تا مقصد یعنی انجام گناه کبیره خیلی راه مونده!

لینك ارسال به دوست
بشري .ه
40822 بازدید 171 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۱:۰۵:۳۴
سلام عليکم. حاج آقا جوان 24ساله اي هستم دانشجو مقطع کارشناسي سال آخر. يک ازدواج نا موفق داشتم که زمينه شروعش دوستي بود اما در دوران عقد بهم خورد به علت تغييرات خواسته هاي دختر و تحول عجيب عقيدتي و پوششي ايشون بعد از رفتن به سرکار. مدتيه به علت تحصيل بيکارم .ضمنا وبلاگ نويسم و مدتيه به يک دختر مذهبي که جزو لينک هام هستند به شدت علاقه مند شدم! از آنجا که اعتقادات مذهبيم تقويت شده هيچ ارتباطي با ايشون ندارم و تمايلي به برقراري ارتباط به شکل دوستي ندارم چون عبس و گناه ميدونم اين عمل رو ! اما تمام مطالبشونو ميخونم و کامنتهاشونو براي ديگران رو هم چک ميکنم. اين موضوع شده جزو کار هاي غير ارادي روزانه من چون علاقه شديدي به ايشون دارم به علت شخصيت به شدت خاص و وقار و رفتار ايشون در فضاي مجازي و برخورد با مرد ها که به شدت سنگين هستند . از نظر عقايد مذهبي هم اين يکسال که ميشناسمشون با هم يسان هستيم.ايشون 19سالشون هست و امسال به دانشگاه امام صادق رفتند من تا اونجا که جا داشت تحقيق کردم از ايشون و شايد افراطي گونه هر جا نشوني از ايشون بوده در فضاي مجازي رفتم و چک کردم.ايشون هم روي نوشته هاي من نظر ويژه اي دارند و تمام مطالبم رو ميخونند.هر زمان که مطلي مينويسم کامنت ميگذارند و دلگرم ميشم ! خلاصه عرض کنم حاج آقا فکرم و ذهنم شده ايشون! از يک طرف روي صحبت با خانواده هم ندارم به خاطر ازدواج نا موفقم! حياي زيادي دارم و از طرفي کار ندارم و تحصيلم تمام نشده و کنکور ارشد هم پيش رومه در ضمن خدمت هم نرفتم! اما خب علاقه رو چه کنم؟! ترس از فقدان ايشونو چه کنم؟ بار ها تصميم گرفتم به مادرم بگم شماره منزلشونو ازشون بگيرن و صحبت کنن اما نتونستم به دلايلي که عرض کردم !! به نظرتون چه کاري بهترينه؟! صبر کنم يا برم جلو و يا بيخيال شم ! ميشه کمکم کنيد؟ بدجوري گرفتارم و مشوش صحبت هاي شما بدجوري آروم ميکنه آدمو ممنونم يا حق
شهاب مرادی

سلام/ پسرگلم به نظر خودت جا نداره کمی به انتخابِ دلی و احساسیِ خودت، شک کنی؟ بعد از یک انتخاب همسر که منجر به شکست شده، روش هایت را مرور کن و خطاهای «خودت» را «نه خطاهی او را» مورد تحلیل قرار بده و به قول معروف شکستت پُلی برای پیشرفت و موفقیت بساز.

به نظرم مراجعه به یک مشاور متدین و باهوش گام موثری است و ان شاءالله برایت بسیار مفید است.

در مورد شغل هم فراموش نکن بی کاری بدترین شرایط برای یک انسان سالم ِ رشدیافته است. بی کار نباش. ولو بروی بی گاری کنی. مفتی برای استادت توی دانشگاه کار کنی یا هرشغل و کسب حلال موقتی، بالاخره مشغول شو. و خسته شو.

لینك ارسال به دوست
احسان ص
36616 بازدید 100 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۰:۵۶:۴۱
با سلام و خسته نباشيد طلبه پايه چهار حوزه علميه مکتب الولايه که به صورت ازاد اداره ميشود مشغول به تحصيل هستم. ...
شهاب مرادی

سلام/ ان شاءالله در حاشیه کلاس مشاوره روزهای سه شنبه تشریف بیاورید صحبت می کنیم.

لینك ارسال به دوست
حامد خليل نژادي
33473 بازدید 20 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۰:۵۱:۳۴
سلام .اگه يادتون باشه -که البته بعيد ميدونم -دو سال پيش در همايش روابط دختر و پسر در دانشگاه تهران شماره مرکز مشاوره را گرفتم ولي ... نتوانستم بروم ... ...خصوصی... اي فلک گر من نميزادي اجاقت کور بود.
شهاب مرادی

سلام/ شنبه با زندگی بهتر تماس بگیرید. و فورا در مسیر مشاوره و درمان قرار بگیرید.

روی پیامگیر مرکز سفارش کردم تسریع کنند. براساس اسم همسرتون که در نامه بود معرفی تون کردم. 

لینك ارسال به دوست
رها
34076 بازدید 23 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۰:۴۷:۰۲
با سلام.پبگيري
شهاب مرادی

سلام/ پدرجان چرا ضوابط را رعایت نمی کنید؟ من از کجا پیدا کنم؟ ایمیل و اسم هر بزرگواری باید ثابت باشد. آدرس ایمیل در این بخش حکم نام کاربری را دارد و از طریق آن سوابق نامه ها را پیدا می کنم.

هیچ سابقه ای از سوال شما با این ایمیل پیدا نشد!

لینك ارسال به دوست
گلاره
33574 بازدید 18 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۶ ۱۰:۴۳:۳۵
سلام. طبق حقي که اينجا قائل شده ايد براي پيگيري آمدم پيگيري براي چندمين مرتبه استاد. نميدانم بايد چه ويژگي داشته باشيم که پاسخ بديد؟ فعاليت خاصي در سايت بايد انجام بديم يا نظر در تمام بخش ها بديم؟! نميدانم اما ميدانم و درک ميکنم که وظيفه اي نداريد در قبال پرسش ها که لطف هم هست اين رويه شما. سلام. پيگيري!
شهاب مرادی

سلام/ قبلا بارها شرح داده ام که هیچ انتخابی در کار نیست. پیام های تکراری را پاسخ نمی دهم. الان این پیام را خواندم اما چه فایده ای برای شما داشت و چه فایده ای برای من؟!

این ««« پاسخ»»» را لطفا بخوانید و به آمار بازدید و امتیازش توجه کنید.

لینك ارسال به دوست
احسان ص
33493 بازدید 20 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۵ ۰۱:۰۶:۰۷
با سلام و عرض ادب به محضرتان 1-يک مشکلي براي يکي از اعضا خانواده ما رخ داده واقعا در مورد روش رفتاري مناسب با اين مسئله درمانده شده ام خانواده ما يک خانواده مذهبي است 2- بنده پسر بزرگ خانواده و متاهل مي باشم 3- اخيرا از طريق يکي از بستگان و همسرم مطلع شده ام که خواهر کوچکترم (که 14 سال سن داره) ،‌ دوست پسر داره از حالي که دارم واقعا نمي دونم چه بياني رو براتون انتخاب کنم ولي سر بسته خواب و خوراک ندارم 4- فعلا گفتم که از در تغافل وارد شويم و البته سعي کنيم ارتباطاتش رو با محيط بيروني (رفتن خونه دوستانش و داشتن موبايل و آموزشگاهي که مي ره) محدود کيبنم قراره با پدرم در موردش صحبت کنيم چون مادرم بسيار عصبي است و معلوم نيست اگه بفهمه چه بلايي سر خودش و اين دختر به نظرمن خام مي ياره 5-بزرگواري بفرماييد و يک راهکاري رو براي کوتاه مدت و بلند مدت بفرماييد تا به سلامت از اين پرتگاه عبور کنيم
شهاب مرادی

سلام/ ۱. گرایش به جنس مخالف از پدیده های شایع دوره نوجوانی و از عوارض تغییرات جسمی و روحی و خُلقی دوران بلوغ است.

۲. اما این به معنای جایز بودن بال و پر دادن به این گرایش نیست بلکه نوجوان به عنوان یک بنده مکلف و مورد توجه خدای مهربان، وارد فضای تمرین و ممارستِ تقوی و خودداری شده است و باید برای یک همر زندگی شرافتمندانه و پاک کنترل هیجانات، افکار و عواطف خود را در دست بگیرد.

۳. بی تردید این رویکرد که در شماره دو بیان شد باید به نوجوان تفهیم شود و این از وظایف والدین و معلم است. این تربیت دینی اصل است اگر این نباشد مابقی تلاش ها ثمر چندانی ندارد.

۴. در این سن تاثیر پذیری از دوستان و همسالان زیاد است، او را در انتخاب دوستان خوب و متعادل باشخصیتی عفیف کمک کنید.

۵. شما می توانید با ایجاد صمیمیت و درک متقابل بین خانواده و دختر خانم، همراه با کنترل دقیق (اما نه محدود کننده و مزاحم بلکه برپایه اعتماد و احترام) بر فعالیت ها و دوستان او نظارت کنید.

۶. خلاءعاطفی در خانواده و نیاز شدید به محبت ویا عدم صمیمیت با اعضای خانواده هم عواملی هستند که باعث گرایش به جنس مخالف می شوند،این نیازها باید توسط خانواده تامین شود.

۷. دختران و پسرانی که به طریق غیر مشروع با فردی از جنس مخالف، رابطه دوستانه برقرار می‌کنند، از جهات مختلف، آسیب می‌بینند. آسیب‌ها هرچند متوجه دختر و پسر است، اما دامنه و شدت آن برای دختر بسیار بیش‌تر است. با او در این باره نیز صحبت کنید.

و یا از یکی از خانم معلم های محبوبش در مدرسه بخواهید تا خیلی اتفاقی در رابطه با عواقب و آسیب های ناشی از این روابط مانند:

الف- آسیب روانی(ضربه های روحی پس ازدوستی های نافرجام)

ب- آسیب های اجتماعی (بدبینی اطرافیان نسبت به فرد و تاثیر مخرب این روابط بر زندگی آینده اش)

ج- آسیب های تربیتی (از دست دادن جایگاه خود به عنوان فردی شایسته ،در ذهن والدین و اطرافیان)

د- و از همه مهم تر آسیب معنوی (گناه و معصیت ناشی از این روابط -هرچند سطحی و الکی- زمینه ساز سیاهی قلب و دوری از خدا و سقوط اخلاقی و...)

لینك ارسال به دوست
کاظم
42740 بازدید 170 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۴ ۲۱:۴۴:۵۳
خانم یاس سلام کلاس که در شهر حلب تشکیل نمیشه که می ترسید. اینجا تهران است و الحمدلله شهرما در حال جنگ نیست! و روش زندگی مردم تهران این نیست که دم غروب بروند منزل. اگر بعد از غروب آفتاب تهران ترافیک نداشت و ماشین توی خیابان نبود حق با شما بود. بیش از ده ملیون نفر در این شهر زندگی می کنند و فرزندانشان از کلاس کنکور و تقویتی تا کلاس گیتار و یوگا و ... را می روند و می آیند. مردم اون کلاس هارا مفید و ارزشمند می دانند و فرزندانشان را همراهی می کنندو هیچ کدام هم سرویس و اتوبوس و تاکسی بانوان هم ندارند اما هیچ مشکلی هم نیست. خبر دارید دانشجویان تهرانی در دانشگاه هایی مثل کرج و پرند و رودهن و گرمسار و... دانشجویان دختر و پسر، می روند و می آیند. واقعا خانواده ی شما با شما در بازگشت همراهی کنند ایرادی دارد؟! واقعا شما هزینه آژانس گرفتن ندارید؟! کلاس که هزینه ای ندارد. اما یادتان نیست استاد سر کلاس قسم داد بچه ها را و گفت هرکس برای رفتن منزل دچار مشکل است و توان مالی ندارند مدیون است از استاد هزینه آژانسش را نگیرد.
لینك ارسال به دوست
رستم شیرخدایی
43414 بازدید 146 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۴ ۲۱:۲۸:۲۱
سلام باتشکر از کلاسهاي هاي خوبتون استاد محترم لطفا همانگونه که در کلاس مجرد ها به مشکلات جوانان اهميت ميدهيد،خواهشا به مشکلات ساعت برگشتن از کلاس (ساعت 8 شب)به خانه براي دختر خانم ها توجه بفرمايد. ****واين موضوع رو حل شده تلقي نکنيد.***** ------------------------------------------------------ مسئله فقط مسير تالار به مترو نيست( البته بخاطر لطف وهماهنگي شما و مسئولين محترم مسئله اين قسمت ازمسير حل شده) و اکثر بچه ها بعد از مترو مسيرهاي طولاني ديگري نيز دارند. و اين زمان مناسبي براي رسيدن دختر خانم ها به خونه نيست. ملتمسانه خواهشمندم در تغيير ساعت تشکيل کلاس در دوره جديد تجديد نظر جدي بفرماييد. البته باتوجه به صحبتي که با تعدادي از بچه هاي کلاس داشتم اکثرا همين نظر رو داشتند.
شهاب مرادی

سلام/ عقل جمعی در کلاس، این ساعت را تایید کرده و اصلا قابل تغییر نیست. کلاس هم که همین طوری جا برای نشستن ندارد.

زین همرهان سست عناصر دلم گرفت ... 

لینك ارسال به دوست
ياس
35857 بازدید 66 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۱/۰۴ ۱۹:۰۴:۰۶
سلام استاد با اجازه شما وب سايت را در جشنواره وب ايران ثبت کردم، به اين اميد که اين روش تبليغ دين و ارتباط يک روحاني با مخاطبان (به خصوص جوانان) به عنوان مدلي کم نظير ديده شود. اعضاي محترم و کاربران وب سايت هم مي توانند از طريق نشاني زير در راي گيري مردمي جشنواره به اين وب سايت راي بدهند. از زحمات شما متشکريم؛ عزيز باشيد و برقرار directory.iranwebfestival.com/website/shahab-moradi.ir
لینك ارسال به دوست
زرافشان
37601 بازدید 85 امتیاز