امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۴ ۱۷:۰۷:۲۰
سلام حاج اقاشماراخيلي دوست دارم فقط التماس دعامشکلي دارم که به هيچ کسي نميتونم بگم
شهاب مرادی
سلام/ برای حل مشکل شما دعا کردم و از خدای مهربان می خواهم که با عافیت و سلامت مشکل شما برطرف شود. اگر لازم بود مشورتی بدهم مشکل تان را بنویسید. اگر خصوصی بودنش را اعلام کنید متن سوال را منتشر نمی کنم. البته به همه توصیه کرده ام در صورت تمایل از اسم مستعار استفاده کنید. تا دیگران هم از موضوع شما و پاسخ استفاده کنند. هر طور که راحت هستید.
دخترم از لطف شما متشکرم.
لینك ارسال به دوست
نرجس
34379 بازدید 90 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۴ ۱۷:۰۲:۰۷
باسلام و احترام .قبلادرخواست ذيل را حدمت شما ارسال کرد اما پاسخي نگرفتم.مجددا موضوع را برايتان ميفرستم. به لطف خداوند من و همسرم هردو در خانواده هاي مذهبي بزرگ شده ايم. اما مشکل:همسرم مدتيست از نظر روحي دچار مشکل خاصي شده است.آنطور که خودش ميگويد ذهنش بدون اينک هخودش بخواهد به طرف موضوع مرگ و ترس از مرگ مشغول ميشود و محدود به مکان و شرايط خاصي نيست .بلکه درحالت عادي ،در حين صحبت با ديگران ،درکوچه و خيابان و ... نمي داند چرا دائم ذهنش به اين سو معطوف ميشود. اين درحالي است که به گواهي خود ايشان ما هيچ مشکل خاصي در زندگي مشرکمان نداريم.و اين موضوضع در حال تاثير گذاري منفي درزندگي مشترک و شرايط جسمي ايشان گذاشته است.خواهش ميکنم راهنمايي بفرماييد.
شهاب مرادی
 سلام/ این مشکل لزوما مرتبط با مسائل زناشویی و خانوادگی نیست. به یک روان شناس بالینی مراجعه کنید. ان شاءالله به سادگی برطرف می شود.
لینك ارسال به دوست
مصطفي سعدي
32752 بازدید 61 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۴ ۱۷:۰۰:۲۱
سلام 1.هفده ساله و دانش آموز هستم 2.علاقه دارم که چادري بشوم 3.اما با وجودي که خانواده اي مذهبي دارم ولي شرايط در ميان خانواده و دوستانم اعتماد به نفسم را خيلي کم ميکند در حالي که من هميشه سعي ام را کرده ام که حجابم را رعايت بکنم. 3.در ضمن من فکر مي کنم که شرايطي اخلاقي ورفتاري راکه يک فرد چادري در جامعه دارد ندارم 4.در واقع اعتماد به نفس و لياقتش را ندارم. خواهش مي کنم مرا راهنمايي کنيد
شهاب مرادی

 سلام/ حتما لیاقت داری و بی تردید ارزش شما بیش از حد تصور خودت هست. خودت را دست کم نگیر.
در انجام کاری را که در آن رضای خدای مهربان است، تردید نکن و رضایت بندگان خدا را محاسبه و ارزیابی نکن و در نظر نگیر؛ والله یعصمک من الناس

لینك ارسال به دوست
ترنم**
60687 بازدید 253 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۴ ۱۶:۵۷:۳۸
وقتي الگوي حجاب را معرفي نمي كنيد، تن بازيگر معروف نمي كنيد/ مانكن اسلامي نداري /خوب مي رن دنبال بدحجابي ديگه جان امام رضا تركيه رو ببينيد چه لباسايي خانوماي محجبه اش مي پوشند هم قشنگه هم اسلامي پوشيده
شهاب مرادی
 سلام/ موضوع به این سادگی ها نیست. موضوع بندگی و روح اطاعت از فرامین خدا و تمایل برای جلب رضای خدای مهربان از سوی یک انسان آگاه و عاقل و مسئول است. آیا مسئله دینداری و رعایت واجب و حرام با مسئله مُد و سبک زندگی و ... در یک سطح است؟ 
لینك ارسال به دوست
بنده خطاركار و روسياه خدا
37260 بازدید 132 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۴ ۱۶:۴۲:۴۹
سلام 30 خرداد فرمودين ثبت نام كلاس خانواده نوپاست لطفا بفرماييد كجا ثبت نام انجام ميشود توي سايت يادر محل خاصي؟ لطفا جواب دهيد متشكرم
شهاب مرادی
سلام/ همین جا
لینك ارسال به دوست
khadije
31302 بازدید 20 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۶:۴۴:۵۰
سلام. حاج آقا تورو خدا جوااااب بدين. پيگری
شهاب مرادی
 سلام/ سوال شما را خواندم. چون درخواست کردید خصوصی  همین جا چند سوال عرض می کنم:
۱. شوهر چه رشته ای در چه مقطعی؟ چرا امریکا؟!
۲. تا چه حد می توانی توقع و انتظارت را از شوهرت کاهش دهی؟
۳. هدف و برنامه ی شخصی او چیست؟
۴. هدف و برنامه شخصی تو چیست؟ چرا؟
۵. هدف و برنامه خانواده نوپای شما چیست؟ دارید؟ هدف یک نفر مساوی با هدف خانواده نیست.
۶. خانواده
ات شرح حالت را می دانند؟
درخواست خصوصی بودن کل سوال چون امکان استفاده سایرین را کم می کند شانس پاسخ گرفتن را هم کم می کند.
لینك ارسال به دوست
mahjour1368
35999 بازدید 65 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۶:۳۲:۲۰
سلام دختري 23 ساله هستم که ... خصوصی... حالا براي جبران گذشته بايد چکار کنم تا گناهانمو جبران کنم
شهاب مرادی
 سلام/ شرمنده ام که این را بیان می کنم و از شما عذرخواهی می کنم اما از بیان شما ندامت لازم و شرم کافی برای توبه احساس نمی شود. شاید قلم شما ترجمان درستی از حال شما نیست. به هر حال بی تردید خدای مهربان توبه پذیر است و جبران کننده. توبه کن و به عبادت های مستحب رو بیار تا با نوافل فاصله و دوری از خدا جبران شود.
 سبک زندگی و دوستان غیر پرهیزگار در ارتکاب آدمی به گناه موثر هستند.
لینك ارسال به دوست
گودرزي
36661 بازدید 108 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۶:۱۱:۳۴
يه سوال از بچه هاي کادر اجرايي: (نفيسه ن/نفيسه خاتون/يکي از افراد گروه اجرايي يا.........) **من سال گذشته در سري دوم کلاس ، حضوري ثبت نام کردم و مدارک دادم **کمي بعد: دو جلسه از کلاس هم شرکت کردم ***کمي بعدتر:سلب توفيق شدم و به دليل مشکلي، انصراف دادم ***الان: ميخواهم در کلاس شرکت کنم- دراين مدت با سايت همراه بودم-اصلا home page ام بود ***سوال: 1-ثبت نام اينترنتي را انجام بدم يا خير؟؟ 2-اگر جواب مثبته، دوباره نياز به مراجعه حضوري و مدارک و... هست يا خير؟؟ ياعلي
شهاب مرادی
 سلام/ مورد یک بله اما مورد دو به نظر گروه اجرایی کلاس بستگی دارد.
سوال از گروه را ذیل مطلب 
جلسه ی بعدی کلاس مجردها + ثبت نام میان دوره با کامنت...
لینك ارسال به دوست
هواي ابري
34601 بازدید 28 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۶:۱۰:۳۱
سلام خسته نباشيد خيلي آقايي ، آقاي مرادي . ممنونم که منو متوجه اشتباهم کرديد . با تشکر
شهاب مرادی
 سلام/ الحمدلله . یاعلی
»»» سوال و جواب قبلی
لینك ارسال به دوست
مهدي تجلي
34208 بازدید 32 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۶:۰۵:۵۹
سلام.من دفعه قبل بانام نيلوفر به شما پيام داده بودم و گفتم که گاهي خيلي به خدا نزديکم و گاهي خيلي دورم.تا حالا چندين بار پيام هاي متفاوتي براتون فرستادم ولي نميدونم چرا جوابم را نداديد.اصلا پيام هام نمايش هم داده نميشه.اگه نميخواهيد جواب بدهيد لااقل متن پيامم را درج کنيد تامطمئن باشم به دستتان رسيده.چون آخر ارسال پيامم سايت شما پيام ميدهد که پيام من ذخيره شده.واقعا ديگه نميدونم چه جوري بايد باسايتتون ارتباط برقرار کنم.ممنون
شهاب مرادی
 سلام/ ضوابط را بخوانید و عمل بفرمایید. از ضابطه یک تا آخر.
لینك ارسال به دوست
يامين.654
29026 بازدید 27 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۶:۰۴:۵۵
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي مرادي 1. دختر 18 ساله 2. تا سال گذشته دانش آموز مراكز استعداد هاي درخشان رشته رياضي 3. امسال سال اول طلبگي 4. از شما مي خواهم به من كمك كنيد چگونه مي توانم طلبه مفيد و موثري خصوصا براي جوانان امروزي باشم؟
شهاب مرادی
 سلام/ اول مراقب تدین و  تقیدت باش و مراقبت کن از اعتدال خارج نشوی. دینداری و تقوی به معنی سخت گیری های نابجا و سلفی بازی نیست! و بدان راه دعوت مردم به دین تساهل و تسامح و اباحی گری نیست!
هیچ وقت خودت را مهربان تر و باهوش تر از خدا ندان! شاید تعجب کنی ولی این نصیحت لازم است تا برای جذب بیشتر مردم ! اجتهاد نکنی.
بی تردید نیاز جامعه به پسرهای بااستعداد برای طلبگی خیلی بیشتر است. و این موضوع مرا بسیار نگران کرده است.
لینك ارسال به دوست
ساجده.س.ش
32305 بازدید 126 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۵:۵۵:۲۸
با سلام , از طرف مادر خانمم سوال ميکنم : ما نسبتا در خانواده اي مذهبي زندگي ميکنيم و پوشش اکثريت خانمها چادر ميباشد , ولي برادر خانمم با خانمي که حجاب ضعيفتري دارد ازدواج کرده , اکنون پس از 3 سال مادر خانمم ورود انها را با اين وضعيت حجاب ممنوع کرده , و ايشان هم حاضر به تغيير در رفتار خود ندارد تکليف و کار صحيح در اين مورد چيست؟
شهاب مرادی
 سلام/ حجاب امری واجب و از ضروریات است اما به مادر خانم گرامی بفرمایید به امر به معروف در حد یک تذکر زبانی اکتفا کنند و اغلب تغافل کنند و اهمیت ندهند و حتما اصلاح و تغییر عروس خانوم را از برنامه های ذهنی خود خارج کنند. و باعث قطع ارتباط خانوادگی نشوند. 
لینك ارسال به دوست
وحيد.ک
33605 بازدید 140 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۲۱ ۰۵:۴۸:۰۰
سلام خدا قوت استاد نظر شما در موردکتاب پرواز در تنهايي اوشو چيه؟يا عصر معنوي از وين داير /کسي اينارو بهم معرفي کرده و خواسته بخونمشون که خيلي به درستی افکارش اطمينان ندارم خواهش ميکنم راهنماييم کنيد
شهاب مرادی
 سلام/ به این تردیدت احترام بذار و آن را در ردیف الهام الهی بدان و این دست کتاب ها را نخوان. 
امثال این جمله «هر کتابی ارزش یک بار خواندن را دارد» از اشتباهات رایج است و موافق خرد و تدبیر نیست.
لینك ارسال به دوست
s narges m
32171 بازدید 128 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۹ ۰۹:۰۱:۵۵
سلام استاد .ممنون از تمام دلسوزي و خدمت خالصانهتان به دين اسلام و مردم خصوصاً جوان ها، من مهمان کلاستون بودم. واقعاً از دمکراسي حاکم بر کلاس و درس هاي بسيار بسيار کاربرديتان لذت بردم.من هميشه سعي ميکنم صحبت هاي شما را روي سايت و تلوزيون دنبال کنم. 2تا سوال تقريباً کلي ازتون داشتم. 1- اين آرامشي در شخصيت شما موج ميزنه را چگونه بدست آورديد؟ 2- من دانشجوي فوق ليسانس روانشناسي باليني هستم راهنمايي ام کنيد چگونه شبيه شما ميتوانم اين طور اساسي و کاربردي سازه هاي روان شناسي را که خيلي رايج هستند با توجه به اين که کتاب هاي دانشگاهي اکثراً غربي هستند را آسيب شناسي کنم و راحل هايي که با فرهنگ اسلامي و ايراني ما سازگار ترند را پيدا کنم؟
شهاب مرادی
 سلام/ از لطف شما متشکرم. بحث مفصل است و مجال کم. یاعلی مدد
لینك ارسال به دوست
محدثه
28606 بازدید 51 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۹ ۰۸:۵۶:۳۹
سلام. عرض ادب و ارادت.همين! ياعلي
شهاب مرادی
 سلام/ آقا صادق برای پذیرش و مرحله بعدی ثبت نام نوپای ۴ با آقای محسنی و سایر عزیزانی که از نوپای۲و۳ قرار شد کمک کنند از طریق زندگی بهتر هماهنگی کنید . به من اطلاع بدهید.
و یاعلی . التماس دعا
لینك ارسال به دوست
sadegh
27777 بازدید 31 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۹ ۰۸:۵۰:۳۶
سلام خسته نباشيد لطفا کامل توجه کنيد و بهترين جواب رو بديد چون من دارم ي حساب ويژه باز ميکنم ... خصوصی...
شهاب مرادی
 سلام/ متن مفصل شما را خواندم. همین امروز تصمیمت را نهایی کن یا او مناسب ازدواج است یا نیست اگر هست همین امروز برو خواستگاری یا لااقل والدینت به والدینش زنگ بزنند و اولین قرار را تنظیم کنند. یا مناسب نیست که زنگ بزن از خودش عذرخواهی کن و بدون لوس بازی و حرفهای دوپهلو صریحا جوری که از تو هم ناامید بشه خداحافظی کن حالا از تو بدش و بیاد دلخور بشه، بشه. مگه باید خوشش بیاد؟!
جای نگرانی است که در روزگار ما اغلب مادرها پسرهشون رو مرد تربیت نمی کنند. خیلی ها نیم بند و نصف نیمه مرد هستند. مرد یعنی محکم، با اراده، باغیرت، مسئولیتپذیر، شجاع، صریح، کریم و بزرگوار!
اگر پسر اندکی شجاعت اخلاقی داشته باشد به جای مزاحمت های عاطفی و ابراز علاقه های غیرمستقیم ، مسئولیت علاقمندی و انتخابش را قبول می کند و فورا می رود خواستگاری. و الا مثل بعضی از دوستان! دس دس می کند، این پا و اون پا می کند تا تمام فرصت های ازدواج دختر مورد علاقه اش را خواسته یا ناخواسته تباه کند. چرا چون از شنیدن نه می ترسد!
سوالم از تو و امثال آن دختر این است: خدا در مورد این نحوه تفکر و تصمیم گیری ها را ما را مواخذه نمی کند؟ این روش ها و این ترس های کودکانه، ظلم نیست.

خطاب به همه عزیزان: امثال این درخواست خصوصی برای چیست؟ به نظرم بی دلیل است. وقتی قرار است اسم شما به تشخیص شما مستعار باشد دیگر چرا خصوصی؟!
لینك ارسال به دوست
مهدي تجلي
35254 بازدید 217 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۹ ۰۸:۳۸:۴۶
1.سلام آقاي مرادي- خدا قوت 2.توي سايت گشتم جوابمو پيدانکردم 3.من يک دختر 23 ساله 4.حدود دو سال پيش پسر خاله م ازمن خواستگاري کرده 5.ولي هنوز به خانواده هامون نگفته 6.ميگه بايد شرايط ماليم مهيا باشه تا اقدام کنم 7.البته شاغله حقوقشم حدود هفتصده 8.ميدونم سخته ولي بالاخره بايد اقدام کنه 9.من به مادرم جريانو گفتم.ميگه بايد رسما خواستگاري کنه ماهم شرايطشو ميدونيم. بهش مهلت ميديم 10.پسر خاله م ميگه نهايتا شش ماه صبر ميکنن بعدش ميگن بسه 11.من از بلا تکليفي خسته شدم 12.توروخدا شما بگيد من چي بگم که زودتر تکليفمو روشن کنه
شهاب مرادی
 سلام/ ۲. قبلا مکرر این نوع سوال را پاسخ داده ام. 
۴. فقط خواستگاری رسمی را خواستگاری بدانید. این نوع گفتگوها را بی اعتبار تلقی کنید. 
۹. حق با مادر است
۱۰. !
۱۱. هزینه عدم تصمیمگیری خردمندانهی هرکسی را خودش می دهد و این کمترین هزینه است.
۱۲. تمام کن. یا فورا بیاد خواستگاری رسمی و فورا زندگی را ساده و کم خرج شروع کند با جدیت و مسئولیت پذیری و یا خداحافظ و تمام.
این جور مناسبات دختربازی است نه خواستگاری!
لینك ارسال به دوست
hasti@@@@
35167 بازدید 172 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۹ ۰۸:۳۰:۱۸
سلام حاج آقا. فقط خواستم التماس دعا بگم هم از خودتون هم از مراجعينتون. باردارم و...بسيار مضطرب و نگرانم.يک چيزي بين زمين و هوا.45 روز است استراحت مطلقم.دعا بفرماييد
شهاب مرادی
 سلام/ چشم دعا می کنیم شما هم با آرامش و امید متوسل شوید به حضرت فاطمه زهرا و مادر بزرگوارشون حضرت خدیجه کبری و برای ایشون نذر کنید. 
لینك ارسال به دوست
خديجه8720
28683 بازدید 59 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۶ ۰۴:۰۲:۰۳
سلام . زيارت قبول . در مشهد ميهمان همسفر تا بهشت بوديم و از منبر و مطالب ارزشمند شما بهره مند شديم . من همسرم رو خيلي دوست دارم و خدا رو شکر ارتباطمون هم خيلي خوبه. ولي به دوره هايي مثل کارگاه خانواده نوپا و شرکت در اونها خيلي علاقه مندم . راستي اين دوره ها رو به تنهايي بدون حضور همسر هم ميشه گذروند يا خير ؟؟ من گاهي براي گذروندن برخي دوره ها تهرانم و ميتونم در اين دوره ها شرکت کنم ... ممنونم . سلامت باشيد
شهاب مرادی
 سلام/ متاسفانه نه. هم حضور هر دو نفرتون لازمه و هم نظم و استمرار.
در پذیرش اگر متقاضی با کلاس و ضوابط و مقرارت و فضای اون آشنا نباشه پذیرش نمیشه. کسانی که علاقمند هستند به شرکت در کلاس ها -چه مجردها و چه نوپا- حتما یادداشت و خصوصا کامنت های آن مطالب و کامنت های ذیل برنامه های مربوطه را به دقت بخوانند و در پیام ها هم چرخی بزنند.
لینك ارسال به دوست
محمد
31032 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۶ ۰۳:۲۴:۱۳
باعرض سلام وروزبخير خدمت استاد گرانقدر من امروز از كلاس هاي خانواده نوپاي شما در سيد خندان آگاه شدم-خواهش ميكنم من را هم در اين كلاس ثبت نام كنيد به دلايل زير 1-حدود يك سال است ازدواج كرده ام 2-واقعا دنبال چنين كلاس ويك مشاور مذهبي مثل شما ميگردم. 3-محل كلاس نزديك محل سكونت ما است اگر جواب شما مثبت است در پاسخ به اين نظر اعلام فرماييد-خواهش ميكنم با تشكر
شهاب مرادی
 سلام/ هرچند از لحاظ حمعیت دچار مشکل خواهیم شد امادیشب به احترام درخواست  شما محترمین و عظمت نام مولا پذیرفتم و نوشتم که فقط روز سی ام خرداد همین جا ثبت نام مجازی داریم. 
لینك ارسال به دوست
n.hashemi
30546 بازدید 36 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۶ ۰۳:۱۵:۵۴
سلام حاج آقا ، باورتون نمي شه جقدر خوشحالم . بعد از آخرين پيامم به سايتتونم ديگه نيومده بودم و اصلا کلاس مجرد ها و نظر سنجيشو نديده بودم . همين الان ديدم . مثل زندگي خودم هميشه از هر جي که مي خوام جا مي مونم . از نظر سنجي که جا موندم جاي خوشحاليه که از ثبت نام جا نموندم.
شهاب مرادی
 سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
سارا شيرازي
29433 بازدید 27 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۶ ۰۳:۱۴:۵۲
سلام آقاي مرادي عزيز.اميدوارم حالتون خوب باشه.اومدم بگم روزتون مبارک پدر بزرگوار.شما در حقم پدري کرديد.الان کمي بهترم.ميخوام خيلي قوي باشم.شما هم دعا کنيد از پس مشکلاتم بر بيام.انشاالله سايتون روي سر بچه هاي نازنينتون باشه.هميشه دعاتون ميکنم حاج آقا.هميشه... التماس دعا(يا علي)
شهاب مرادی
سلام/ خوبم الحمدلله. از ابراز لطف شما تشکر می کنم. دختر خوبم منتظر شنیدن خبری خوشحال کننده در مورد شما هستم. شاد و سپیدبخت و سربلند باشی دختر صبور و خانوم.
لینك ارسال به دوست
مقدس من
30215 بازدید 57 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۴:۰۴:۴۸
دوباره سلام ميشه براي بار هزارم گناهي رو ترک کرد بدون اينکه با خدا حرف زد؟ يعني براي توبه فقط گناه رو ترک کرد ديگه گريه و دعا و ... و توسل به ائمه براي درخواست بخشش از خدا رو انجام نداد؟ دليلشم شرمندگي از خدا و ائمه باشه.
شهاب مرادی
 سلام/ هر حالی که باعث بشه رابطه بنده با خدا قطع بشه و درددل و مناجات نکنه اون حال ناپسند است حالا اسمش هرچی میخواد باشه. گرفتار وساوس شیطان نشوید. توبه کن با دعا و مناجات و استغفار و توسل.
دعای بعد از زیارت حضرت رضا را بخوان؛ از اون دعاست: اللهم انی استغفرک استغفارَ حیاء ...
توبه / میخوام نمیشه !
لینك ارسال به دوست
Narges
32745 بازدید 104 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۴:۰۱:۵۳
سلام همشهري آيه رو ديروز خريدم و خوندم خيلي عالي بود مصاحبه تون مثه هميشه بي صبرانه منتظر اعلام ثبت نام کلاس مجردها هستم ايام رجب همه مجردها رو دعا کنيد. يا علي
شهاب مرادی
سلام/ ۱. از لطف شما متشکرم.
۲. ان شاءالله انجام میشه 
۳. چشم. من هم ملتمس دعا هستم. در این لحظات اذان صبح
یاعلی مدد روز میلاد مولی بر همه شما عزیزان مبارک
لینك ارسال به دوست
طاها
31738 بازدید 50 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۵۶:۳۳
سلام اگه اشکال نداره تو نمازتون دعام کنيد وخانوادمو وهمه رو شرمنده پرمدعام
شهاب مرادی
 سلام/ همین الان دعا کردم. چرا شرمنده؟! سلامت و عزیز باشید.
لطفا از اسم خوب استفاده کنید.
لینك ارسال به دوست
آوار
25649 بازدید 42 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۵۳:۵۱
سلام خيلي وقت بود به سايتتون سر نزده بودم سال تحصيلي بود ديگه. عيدتون مبارک و التماس دعا در اين ماه
شهاب مرادی
 سلام/ یاعلی . برشما هم مبارک. دخترم مبادا با پایان سال تحصیلی خواندن و فراگیری و دانش اندوزی تعطیل شود. موفق باشید و سربلند. 
در این ساعات از دعا فراموش نفرمایید. 
لینك ارسال به دوست
ليلا سيدموسوي
23395 بازدید 41 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۵۰:۴۲
سلام. واژه سوره ی عتیق درست است نام کدام سوره است؟
شهاب مرادی
 سلام/ نام دیگر یک سوره نیست. منظور سُوَر و آیاتِ کهن قرآن مجید است؛ آیاتی که در مکه در اوائل بر پیامبر خدا نازل شدند. مثلا آیات ابتدای سوره علق که از عتائق است یا سوره حمد و ...
لینك ارسال به دوست
محمدرضا1
23567 بازدید 45 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۳۹:۴۳
سلام و درود کمتر از يک سال است که زندگي مشترکمان را آغاز کرديم و بسيار مشتاق بوديم در دور جديد زندگي نوپا شرکت کنيم که تا چندي پيش به طور دانم اخبار سايت را پيگيري ميکرديم ولي با کمال تاسف و ناباوري بعد از اندکي تاخير در مراجعه به سايت شما متوجه آغاز دور جديد ثبت نام و پايان مهلت آن شديم... لازم به ذکر است که چندين مرتبه با مرکز مشاوره زندگي بهتر در خصوص شروع دور جديد کلاس ها نيز تماس گرفتيم و هنوز تاريخ دور جديد مشخص نشده بود با توجه به اهميت بسيار زياد اين کلاس هابراي زندگي نوپاي ما خواهشمنديم چنانچه مقدور است توفيق حضور در اين دوره را براي افرادي چون ما فراهم نماييد. بي نهايت خوشحال مي شويم راهنمايي فرماييد...
شهاب مرادی
 سلام/ از این نوع پیام چندین مورد دریافت کردم و الان به احترام روز میلاد مولی و به احترام نام حضرتش قرار شد که ان شاءالله حداقل یک روز ثبت نام تکمیلی داشته باشیم. ان شاءالله خیر است.
هرچند ظرفیت کلاس تکمیل است اما یاعلی.
لینك ارسال به دوست
حميد
23386 بازدید 34 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۳۶:۰۹
سلام استادگرامي.راستش من وهمسرم فرم خانواده نوپاراپرکرديم خيلي مشتاقيم توکلاس هاي شماشرکت کنيم.خواهشا زودتراعلام کنيد.مي خوايم ببينيم قسمتمون ميشه ازسخنان شمابهره ببريم
شهاب مرادی
 سلام/ چشم ان شاءالله به زودی. حدود ۲۴۰ خانواده متقاضی هستند در مورد برخی مقدمات کار نهایی شود. شروع می کنیم.
لینك ارسال به دوست
مهربان1389
22962 بازدید 19 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۳۴:۱۶
با سلام و احترام حاج آقا اگر امکانش براتون هست ميشه تاييديه کساني رو که ثبت نامشون رو در خانواده ي نوپاي 4 پذيرفته ايد يا به ايميلمون ارسال فرماييد يا يه ليست از ما باشه تا بدونيم ما هم ثبت ناممون تاييد شده ياخير البته تاييد شد اما تاييديه شما هم شرطه .پيشاپيش از شما تشکر و قدرداني ميکنم.
شهاب مرادی
 سلام/ مرحله بعدی ثبت نام حضوری است. 
لینك ارسال به دوست
زهرا کشوري
22937 بازدید 20 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۳۲:۴۲
سلام لطفا به احترام نام نامی حضرت امیر سلام الله علیه، ثبت نام خانواده نوپا را فقط یک روز تمدید کنید.
شهاب مرادی
سلام/ چشم. ان شاءالله هم زمان با ثبت نام میان دوره ای کلاس مجردها.  در ۳۰ خرداد۹۱ 
سلام خدا بر مولا و سرور همه ی مومنان آقا امیرالمومنین علی بن ابی طالب 
لینك ارسال به دوست
خدیجه
21330 بازدید 24 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۲۸:۴۸
سلام حاج آقا صبحتون بخير تبريك براي ماه رجب و التماس دعاي فراوان 1- نتايج پيش ثبت نام هاي خانواده نوپا كي معلوم ميشه؟ 2- شما خودتون جايي مراسم اعتكاف برگزار مي كنيد من و هسمرم خدمتتان برسيم؟
شهاب مرادی
سلام/ ۱. عرض کردم ؛ به زودی...
۲. نه متاسفانه هر روز در حدودا ۴ مسجد می روم و مفصل بحث و گفتگو 
لینك ارسال به دوست
نسيم/26
20733 بازدید 21 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۲۶:۴۹
سلام استاد،خدا قوت،ميخواستم بدونم بازم کلاساي خانواده نوپا تشکيل ميشه؟از کجا از زمانش مطلع بشيم؟ در پناه حق
شهاب مرادی
 سلام/ هم در سایت اعلام می کنم هم می توانید از زندگی بهتر بپرسید. 
لینك ارسال به دوست
زارع
20416 بازدید 11 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۲۵:۵۵
سلام... من خيلي حرفاي شما ارومم مي کنه .من مدت هاس يه حاجتي از خدا دارم و حاجتمم خير هستش و نمي دونم چرا حس مي کنم خدا صداي من و نمي شنوه. من نمي گم خيلي ادم خوبي هستم ولي يه جوون 23 ساله هستم که هميشه سعي مي کنم ايمانم و حفظ کنم و نماز سر وقت بخونم..به تازگي از کربلا اومدم و فکر مي کردم حاجتم و گرفتم ولي ديدم اين طور نيست!!!
شهاب مرادی
 سلام/ این سوال تکراری است. اما چند سال دیگه بابت همین اجابت نشدن و جور نشدن، با شادمانی خدا را شکر خواهی کرد. از چارتا بزرگتر بپرس خیلی ها از این تجربه ها دارند. فقرات اول دعای افتتاح را بخوان با دقت به مفاهیم. ...
فانْ أبْطَأ عَنّي عَتَبْتُ بِجَهْلي عَلَيْكَ، وَ لَعَلَّ الَّذي أبْطَأ عَنّي هُوَ خَيْرٌ لي لِعِلْمِكَ بِعاقِبَةِ الْأُمورِ. فَلَمْ أرَ مَوْلىً كَريماً أصْبَرَ عَلى عَبْدٍ لَئيمٍ مِنْكَ عَلَيَّ
لینك ارسال به دوست
نيکا
22318 بازدید 72 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۲۲:۳۰
با سلام و خسته نباشيد آقاي مرادي شما کارگاه هاي مهارت زندگي برگزار مي کنيد؟ ميشه لطفا ممحل و زمان برگزاري اين کلاس ها را اطلاع بدهيد؟ سپاسگزارم. \"بنده اطلاع دارم که اين کلاس ها فقط در تهران برگزار مي شن\"
شهاب مرادی
 سلام/ به این عنوان نه . همه توصیحات را در مورد خانواده نوپا و کلاس مجردها در سایت بخوانید. آسان است.
لینك ارسال به دوست
هدا
18979 بازدید 15 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۱۷:۵۲
استاد مرادي عزيز سلام من مدتهاي زيادي است که از طريق سايت با شما در ارتباط هستم .در اين مدت پاسخ بسياري از سوالاتم را گرفتم حتي گاهي با خواندن جواب هاي شما به دوستانم نيز کمک کردم از همين جا از شما تشکر مي کنم .سوالي که از خدمتتان داشتم اين است . 1من يک معلم مدرسه ي ابتدايي هستم . 2مجرد واز رشته ي ادبيات فارغ التحصيل شده ام . 3در مدارس بچه هايي از کشور افغانستان درس مي خوانند انها از اهل تسنن نيز مي باشند بعضي از اين بچه ها به خاظر شرايط خاص خانوادگي بسيار گوشه گير مي باشند که بنده سعي در رفع اين مشکلات در حد توانم نموده ام بين من واين کودکان رابطه ي عاطفي خاصي به وجود مي ايد در کتابي روايتي خواندم هر کس ذره اي از محبت دشمنان پيامر را بر دل داشته باشد جهنم رابر او واجب مي گردد حال محبت من نسبت به اين کودکان با اين ايين مشکل دارد ياخير ؟لطفا مرا راهنمايي کنيد برايتان بهترين هارا از خداي خوب خواستارم.
شهاب مرادی
 سلام/ بهترین فرصت برای جلب رضای خدای مهربان و رضای امام زمان سلام الله علیه است به همه آنها مهربانی کنید. از روش های ساده برای ایجاد و تقویت روحیه نشاط و خودباوری در آنها استفاده کنید.
دشمن اهل بیت یعنی امثال یزید و شمر یعنی کسانی که حق اهل بیت را غصب کردند و آنها را از مراتب شان پایین کشیدند و... نه یک کودک سُنی! لطفا دقت بفرمایید اهل سنت دشمن اهل بیت نیستند! سخت گیری ها و عداوت وهابیون شما را از انصاف خارج نکند.
حساب سلفی ها و وهابی ها را از عموم اهل سنت جدا بدانید. کسی را دیده ای که فضائل اهل بیت را انکار کرده باشد؟!
کسی که علی بن ابی طالب را دوست نداشته باشد فاسق است و مطابق صریح فرمایش رسول الله اگر کسی با علی دشمنی کند کافر است. جامعه کبیره: مَنْ جَحَدَكُمْ كَافِرٌ وَ مَنْ حَارَبَكُمْ مُشْرِكٌ وَ مَنْ رَدَّ عَلَيْكُمْ فِي أَسْفَلِ دَرْكٍ مِنَ الْجَحِيمِ اما رمز اشتراک بین مذاهب اسلامی باید محبت اهل بیت باشید اگر انگلیس و جهل  و افراط و ... بگذارند! تا فرصت گفتگو در فضایی محترمانه و خرد محور فراهم شود.

لینك ارسال به دوست
بانوي ايراني
21852 بازدید 112 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۱۲:۳۱
سلام حاج آقا من در کلاس خانواده نوپا4 پيش ثبت نام کردم.پس کي خبر ميدين قبولمون کردين يانه؟ما خيلي منتظريم باتشکر
شهاب مرادی
 سلام/ ان شاءالله تا پایان خرداد ماه 
لینك ارسال به دوست
فريده
19020 بازدید 16 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۰۹:۲۶
سلام آقاي مرادي؛ شبتون بخير. عيدتون مبارک انشاالله سلامت و موفق باشيد. 15 خردادماه 91
شهاب مرادی
 سلام/ عید ولادت مولا برشما مبارک باد. سلامت و سربلند باشید.
 نثار ارواح پاک شهیدان ۱۵ خرداد صلوات.
لینك ارسال به دوست
zhina
19196 بازدید 21 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۰۹:۰۹
مولاي من دست مرا گرفتيد تا يادتان بمانم از عمق خاک برديد تا اوج آسمانم گويند امام هر عصر باباي آن زمانست روز شما مبارک باباي مهربانم --------------- سلام آقاي مرادي ولادت با سعادت اميرالمومنين رو تبريک ميگم همينطور روزتون رو. خدا شما رو براي فرزندان عزيزتون و ما بچه هاي ايران حفظ کنه. امروز 13 رجب تولد پدر عزيز من هم هست. ايشون هم سيد علي نام دارند و امير صدا ميشوند و روحاني هم هستند. براي پدر من هم خيلي دعا کنيد.
شهاب مرادی
 سلام/ متشکرم . اسعدالله ایامکم. خدا شما و پدرتان از درع حصینه اش محافظت کند.
لینك ارسال به دوست
Narges
18012 بازدید 30 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۳:۰۶:۵۱
سلام حاج آقا. خوب هستيد؟ اگر خوانديد لطفا جواب دهيد. من را به ياد ميآوريد.تا حالا کلي‌ پيام گذاشتم و چندين بار جواب داديد. حاج آقا آن موضوع هميشگي‌ واقعا بر زندگي‌ من ، تحصيل و حتا رفتار با والدين تاثير گذشته است. دعا کنيد حل شود.
شهاب مرادی
 سلام/ قبلا چندین بار توصیه کردم. شما عمل نکردید. برادر عزیزم دکتر جان اقدام کن و به آنها فقط اطلاع بده.
لینك ارسال به دوست
bande khoda
17488 بازدید 20 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۲:۴۷:۴۷
شرمنده ازناتواني درمديريت پيام کوتاه فرستادن! ولي درتکميل 2پيام قبل وبحث دعا-درکناربحث تقدم عرفان عملي- صحيفه سجاديه درواقع هيچ گونه احتياطاتي که دربابهاي ديگه لازمند نيازنداره وسفره بسيطي بعدازقرانه براي گفتگو... بله؟
شهاب مرادی
 سلام/ بله درست می فرمایید؛ سفره ای کسترده و پر نعمت؛ نوش جان. و التماس دعا
لینك ارسال به دوست
دکتر ميرزاده
17390 بازدید 13 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۲:۴۴:۵۳
سلام بر استاد مهربانم؛ عيدتون و روزتون مبارک .
شهاب مرادی
سلام/ متشکرم بر همه شما مبارک باشد. یاعلی
لینك ارسال به دوست
سارا
17297 بازدید 21 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۲:۳۶:۴۴
زني از شوهر خود که سيد بوده است جدا شده ايا نفرين و دلخوري سيد اگر چه ناحق و ناروا باشد برزندگي زن تاثير دارد؟
شهاب مرادی
سلام/ اگر ناحق و ناروا باشد چرا باید تاثیر داشته باشد؟! شاید تاثیر سوء برای خود نفرین کننده داشته باشد که بعید نیست.
اما احتمالا مشکل اینجاست که شما شاید به حقانیت خودتان یقین ندارید. اگر دلیل محکم شرعی برای محکوم کردن خودت داری بیان کن و الا دیگر نگرانی هایت را بال و پَر نده و خودت را اسیر فکرهای وسواسی نکن.
لینك ارسال به دوست
نرجس
17820 بازدید 46 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۵ ۰۲:۳۱:۳۲
سلام چقدر خوشحال شدم بابت نظرسنجي پذيرش عضو جديد. نتايج آراء که اميدبخش بود. اميدوارم تصميمتان مبني بر پذيرش باشد و من هم جا نمانم! فقط برخي دوستان از جلسه ي دانشگاه تهران گفته بودند و پيشنهاد داده بودند از اونها ثبت نام جديد داشته باشيد فقط!خواهش ميکنم اگر قرار بر ثبت نام جديد شد محدوديتهاي اينچنيني نگذارين . 1.سپيدار/پشت کنکور ارشد/25ساله
شهاب مرادی
 سلام/ ان شاءالله با توجه به نتیجه نظر سنجی که تا الان فقط ۴ ساعت از زمانش باقی موندهُ ثبت نام میان دوره ای انجام میشه و هیچ محدودیتی از قبیل فقط دانشگاه تهران نخواهیم داشت. ملاک سن و مجرد بودن است.
»»» جلسه ی بعدی کلاس مجردها+۲پرسش
لینك ارسال به دوست
سپيدار*
15604 بازدید 17 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۳ ۱۲:۵۵:۲۶
سلام آقاي مرادي پسر شيخ محمد انصاريان هستم از ديدن سايتتون خوشحال شدم
شهاب مرادی
 سلام/ امیر حسین عزیزم من هم از دیدن اسم شما خوشحال شدم. الان دیگه باید یک جوان ۱۸-۱۷ ساله شده باشی پاک و نورانی مثل گل. 
از خدای مهربان بهترین توفیقات را برای تو و خواهر و برادر نازنینت خواستارم. به همه خانواده سلام برسون. خصوصا بابا بزرگ عزیزت.
لینك ارسال به دوست
امير حسين انصاريان
17563 بازدید 53 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۳ ۱۲:۵۲:۴۴
سلام حاج آقا.خدا قوت جرا كرج تشريف نمياريد؟ ي دوره كلاس مجردا رو اينجا بزاريد. ايوان شمس دوره!! دوستتون داريم
شهاب مرادی
 سلام/ هر جایی نسبت به جای دیگه دوره. برخی مخاطبین سایت، این نکته را،در کامنت های یادداشت های اولیه مربوط به کلاس مجردها، نقد کردند. بخوانی خوب است.
همت بلند آر که مردان روزگار...
لینك ارسال به دوست
andromeda
16631 بازدید 28 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۳ ۱۲:۳۵:۵۷
سلام. اي کاش در نظرسنجي ثبت نام ميان دوره براي کلاس مجردها، علاوه بر گزينه موافق و مخالف، يک فيلدي گذاشته ميشد، براي درج دليل موافق يا مخالف بودن،، در حد يک جمله 1-چون اکثريت هميشه مقبوليت دارند اما مشروعيت نه... 2-شايد کسي براي نظرمخالفش، يک دليل ساده وپيش افتاده داشته باشد، 3-و فرد ديگر براي نظر موافقش، دليل هاي قطعي و شايد حياتي 4-ودر آخر: قصد دخالت يا اسائه ادب نداشتم، من باب پيشنهاد بود، عفو بفرماييد 5-به اميد توفيق حضور در جمع کلاس مجردها****
شهاب مرادی
 سلام/ درست می فرمایید. در ذیل همان صفحه کامنت بگذارید. اما در نظر داشته باشید که معمولا هر کسی نظر خودش را حق می داند و درست. و  همه اصرار دارند که حرف خودشان را به کرسی بنشانند.
جلسه ی بعدی کلاس مجردها+۲پرسش
لینك ارسال به دوست
هواي ابري
16523 بازدید 25 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۱ ۱۰:۵۵:۲۱
فکر کنم تو پيام قبل ايميلم را اشتباه نوشتم. الان درست نوشتم
شهاب مرادی
 سلام/ الان هم اشتباه نوشتید. آدرس ایمیل با .www شروع نمی شود! و متوجه نشدم ایمیل برای چی. در ضوابط گفته ام که به کسی ایمیل نمی زنم. 
لینك ارسال به دوست
دانشجو
17140 بازدید 24 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۱ ۱۰:۵۲:۵۸
سلام حاج آقا...خدا قوت...چقدر خوشحالم که قراره تشريف بياريد بهبهان...فکرشم نميکردم يه روزي بيايد...پيشاپيش ممنونم از حضورتون :)
شهاب مرادی
 سلام/ از لطف شما متشکرم.
لینك ارسال به دوست
مريم طاهر
17080 بازدید 17 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۳/۱۱ ۱۰:۵۲:۳۳
سلام استاد وقت بخير مصاحبه تون رو تو همشهري آيه خوندم. خيلي عالي بود. بعضي جاهاش برام تامل برانگيز بود. از کلاس مجردها و خانواده نوپا هم گزارش خيلي خوبي تهيه کرده بودند. ممنون.
شهاب مرادی
 سلام/ ان شاءالله وقتی که متن مصاحبه را در قسمت مصاحبه ها قرار دادم، نظرتان را دقیق تر بفرمایید تا استفاده کنم. اجمالا از توجه و لطفتون متشکرم.
لینك ارسال به دوست
گلپونه
17143 بازدید 31 امتیاز