امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ ۱۹:۳۰:۲۱
سلام استاد عزيز ضوابط شما عين يه قانون 15 ماده اي با چند تبصره ميمونه حالا كه شما اينقدر ناراحت هستيد كه چرا ضوابط رعايت نميشه يه نظر سنجي كنيد ببينيد چرا اعضا رعايت نميكنند شايد ضوابط سخت باشه.
شهاب مرادی
سلام/ با نظر سنجی مخالفتی ندارم. اما به نظر شما اگر نظر سنجی کنیم که مایلید تلفنی پاسخ بدهم یا اینترنتی و عمومی و آشکار، کدام گزینه رای می آورد و آیا برایم مقدور است؟ پاسخ قبلی را ببینید لطفا
لینك ارسال به دوست
ناشناس
47666 بازدید 80 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ ۱۹:۱۲:۳۶
سلام حاج آقا مگر در شبانه روز چند نفر به من و شما زنگ می زنه یا پیامک می زنه خب چارتا سوالم به چارتا غریبه مثل ما جواب بدی طوری نمیشه که منکر تلاش و زحمت شما نیستم اما به نظرم سخت می گیرید.
شهاب مرادی


 سلام/ روشم این است که معمولا پاسخ تلفن همه -آشنا و ناآشنا- را می دهم و اگر مشاوره بخواهند به چند دلیل حرفه ای و خردمندانه از ادامه مکالمه عذرخواهی می کنم.اما در مورد تعداد تماس و پیامک اگر شما هم حجم تماس هاتون زیاده باید بهتر درک کنید. این تصویر صفحه موبایلم هست و تعداد پیامک های خوانده نشده! که لابد اغلب در مورد عید فطر است.
 
واقعا پاسخ به این پیامک ها خودش پروژه ای است. به همه تک تک پاسخ می دهم اما کوتاه و کلیشه ای مثلا: سلام تبریک و سپاس

 

 

لینك ارسال به دوست
فضول باشی
63803 بازدید 250 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ ۱۹:۰۷:۰۶
سلام.عيدتون مبارک. جواب سوال منو ندادين پرسيده بودم پدرم خودکشي کرده(با قطار) به خواستگار چي بايد بگم چه جوري مرده.شمارو به خدا جواب منو بدين.
شهاب مرادی
 سلام/ خدا او را رحمت کند.
روشن است که فوت پدرتان را از خواستگارتان مخفی نمی کنید؛ بگویید که در سال فلان مرحوم شده و اگر پرسید چگونه به او بگویید "این تقریبا یک راز خانوادگی است اما به شما می گویم پدرم..." اما مختصر و بدون تحقیر مرحوم پدرتان.
لینك ارسال به دوست
پريسا
46153 بازدید 84 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ ۱۹:۰۰:۵۶
سلام من چطور ميتونم تلفني از شما داشته باشم، چون مورد براي من کار با کامپيوتر مقدور نيست و چون اين مطلب خصوصي است نميتوانم مانند اين بار از کسي بخواهم برايم اين کار را انجام دهد
شهاب مرادی
 سلام/ مشاوره تلفنی ندارم این را تقریبا همه می دانند و از روز اول در ضوابط سایت اعلام کرده ام. 
لینك ارسال به دوست
زهرا
43004 بازدید 46 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ ۱۸:۴۷:۴۱
سلام پيگيري حاج آقا به خدا خيلي ضروريه،دارم خيلي از موقعيت هام رو به خاطر ندونستن جوابم رد مي کنم شمارا به حضرت زهرا(س)قسم دراسرع وقت کمکم کنيد.خيلي متشکرم
شهاب مرادی
 سلام/ چرا قسم می دهید؟! سرچ کردم
با این نام و این ایمیل سابقه ای جز یک پیام پیگیری اینجا موجود نیست. استدعا می کنم از اسم ثابت و ایمیل ثابت استفاده کنید. 
لینك ارسال به دوست
گوهرپنهان
42311 بازدید 37 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۸ ۱۸:۵۳:۵۰
بسم الله سلام استاد، سلام باباجون از بچه هاي نوپاي4 هستم. دلمون براتون تنگ شده. عيدتون هم مبارك.
شهاب مرادی
 سلام/ از همه شما بزرگواران التماس دعا دارم. ان شاءالله که طاعات و عبادات شما مرضی و مقبول خدای مهربان باشد و ایامکم سعیدا
هفته آینده هم کلاس تعطیل است.
لینك ارسال به دوست
نسيم/26
44019 بازدید 49 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۸ ۱۸:۴۷:۳۷
حاج اقا نه به سوالم جواب دادين نه ايميلي که بتونم عضو بشمو فرستادين من منتظرم/25م سوال کردم.
شهاب مرادی
سلام/ ۱. فرایند ثبت نام اتوماتیک است و من برای کسی ایمیل نمی فرستم. 
۲. سوال و جواب فعلا ربطی به عضویت ندارد
۳. لطفا یادداشت مهمانان تازه وارد را با آرامش بخوانید.

لینك ارسال به دوست
پريسا
43494 بازدید 37 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۸ ۱۸:۳۵:۵۱
سلام حاج آقا عيدتون مبارک کلاس مجردها در حال حاضر ثبت نام داره راهنمايي کوچيک کي و کجا؟التماس دعا
شهاب مرادی
 سلام/ الان ثبت نام نداریم. پس از ثبت نام دوره جدید کلاس مجردها در آذر ماه ۹۰ یک ثبت نام میان دوره ای هم در خرداد۹۱ داشتیم و دیگر ثبت نام نخواهیم داشت تا دوره سوم. تا کنون ۱۸ جلسه از دوره دوم طی شده است و هنوز تصمیم روشنی برای پایان دوره دوم ندارم. در دوره سوم نیز افرادی که با کلاس مجردها  و حال و هوای آن آشنایی واقعی داشته باشند در اولویت پذیرش هستند. یادداشت های مرتبط و کامنت های ذیل برنامه های کلاس مجردها را بخوانید تا پاسخ های تکمیلی را بخوانید.
لینك ارسال به دوست
ehsan
42225 بازدید 57 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۲۰:۰۲:۲۳
سلام حسابي فضاي مجازي رو طلاق داديد استاد بيشتر به فضاي مجازي سر بزنيد خوشحال ميشيم
شهاب مرادی
 سلام/ هرچند سرم خیلی شلوغ است اما هراز گاهی که سر میزنم اغلب عزیزان ضوابط اینجا را رعایت نمی کنند. 
لینك ارسال به دوست
ستاره
46764 بازدید 93 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۹:۵۹:۵۹
سلام بر استاد و پدر مهربان. در روز شهادت امير المومنين،از خدا براي شما طول عمر و توفيقات روز افزون آرزومندم.خدا به صاحب اين روز،مقامات معنوي شما را متعالي بگرداندو همه ي ما را از سفره با کفايت اين ماه، متنعم.
شهاب مرادی
 سلام/ متشکرم. سلام و صلوات خدا بر امیرمومنان علی بن ابی طالب
لینك ارسال به دوست
کريما/کلاس مشاوره
47544 بازدید 71 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۹:۵۹:۱۶
سلام. پيگري.توروخدا جواب بديد استاد
شهاب مرادی
 سلام/ الان چک کردم پارسال پیام دادید و درخواست کردید براتون ایمیل بزنم یا به شماره موبایلتون زنگ بزنم. پسرگلم تا امروز یک مورد هم از بین این همه پیام و ایمیل به کسی زنگ نزدم و ایمیل هم نزدم. ضوابط را بخوانی ممنونم می شوم. مابقی پیام های شما هم پیگیری بود.

لینك ارسال به دوست
s.m.m
45168 بازدید 44 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۹:۴۷:۴۹
سلام حاج اقامرادي نمازروزتون قبول خصوصي دختر23 سالم سه سال بايک پسر25سال دوست شدم که قصدش ازاول ازدواج بودولي سربازه کارنداره الان يه خواستگاردارم که موقعيت بهتري داره حالاچيکاربايدبکنم؟ ميدونم مرتکبه گناه شدم ميخوام توبه کنم ازش جداشم طوري که خداببخشه زندگيم دراينده دچارمشکل نشه حاج اقا اشتباه کردم چي کارکنم کمکم کنيد راهم گمشده زندگيم بااشک يکسان شده بهم توبه رويادبديدطوري که خداقبول کنه مرسي
شهاب مرادی
سلام/ توبه کن. توبه کار پیچیده ای نیست. این یادداشت را بخوان.
اما اگر این پسر سرباز تصمیم عملی برای ازدواج نداره یعنی به خواستگاری رسمی و فوری اقدام نمی کنه رابطه را تمام شده اعلام کن و خواستگارت را بپذیر و پس از قطع رابطه و توبه و استغفار احساس گناه هم نداشته باش!
به مغفرت و مهربانی خدا شک نداشته باش. که گناه بزرگی است.
به خدا این سوال ها خیلی تکراری است. خیلی.
لینك ارسال به دوست
دخترخطاکار
47637 بازدید 90 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۹:۳۸:۵۹
سلام حاجي برادر، هرچه منتظر مي شم تا فايلهاي صوتي دوره هاتون رو هم توي سايت بذاريد فايده نداره.(همه جارو زير و رو کردم) من طلبه پايه 9و زنجاني ام(خرمدره)،خيلي در مورد مهارت هاي زندگي(مجردي و متاهلي) کار کرديم اما تشنگي جوونا و نوجوونا زياده. مطالب و فايلاتونو در اختاري ما بذاريد تا ما هم به اندازه توانمون تلاش داشته باشيم.هم همتشو هست،هم انگيزش و هم وقتش،اما کمک ندارم خيلي آقايي.
شهاب مرادی
 سلام/ از لطف شما تشکر می کنم اما بنا نبوده فایلی از کلاس مجردها را منتشر کنیم.
اگر معمم هستید می توانید در کلاس روزهای سه شنبه شرکت کنید.
لینك ارسال به دوست
جعفر ايوبي
45998 بازدید 50 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۸:۳۳:۰۰
باسلام.(لطفا خصوصي پاسخ دهيد) 1.دختري28ساله،کارشناسي ارشد... ... 4.تا2سال بعداز جدايي همسرم چندين بار رجوع کرد،ليکن مادرم مخالفت مينمودند. 5.تا اينکه متوجه شدم وي ازدواج نموده. 6.هنوز مهر او در دلم است و هرکارميکنم نميتوانم فراموشش کنم. 7.چون به رضاي الهي راضيم،خواستگارانم را رد نکردم،ليکن هيچکدام جور نميشود. 8.فکر ميکنم همسرم هنوز مرا دوست دارد.چون هميشه خوابش را ميبينم که ميگويد از همسرش جداشده و به خواستگاريم آمده. 9.به خداتوکل کردم،اما با اين مهري که از او به دلم مانده چه کنم؟نميتوانم شخص ديگري را بپذيرم.احساس ميکنم خيانت است با کس ديگري ازدواج کنم،وقتي دلم با کس ديگري است. 10.قبلا از پاسخگويي حضرتعالي کمال تشکر را دارم.
شهاب مرادی
 سلام/ آسیب های عاطفی این اتفاقات کم نیست و با مرور زمان برطرف نمی شود. باید درمان شود و الا نه تنها مشمول مرور زمان نمی شود بلکه کار سخت تر هم می شود. فرصت ازدواج شما از دست می رود واکنش های شما تند تر می شودذ و درمان سخت تر و ...
 به شماره ۸ مجدد توجه کن: او همسر شما نیست! و علت اینکه او را در خواب می بینید شاید این است که شما هنوز او را دوست دارید و آرزوهای خود را در خواب می بینید. 
یک بار برای اون دختر خانوم که با همسر سابق شما ازدواج کرده دعا کن و از خدا دوام و شادابی زندگیشونو بخواه
و واقعیت ها را با شجاعت بپذیر؛ او تو را طلاق داده -چرا، نمی دانم- او ازدواج کرده و تو فقط زمان از دست می دهی.
شماره ۹ هم مبنای صحیحی ندارد به این نوع افکار و احساسات بال و پر نده. بعد از طلاق و پس از پایان مدت عده شما می توانی ازدواج کنی. که ظاهرا از پایان عده دو سال بیشتر گذشته.
شماره ۷ خوب است اما ۸ و ۹ مانع به نتیجه رسیدن ۷ است. پیشنهادم این است که ۷ را ادامه بدهی و حتما با یک مشاور خانوم مشاوره کنی. مثلا خانم طیبی یا خانم دکتر کرمانی

لینك ارسال به دوست
مريد الزهرا
48124 بازدید 115 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۷:۱۸:۴۰
سلام. خواهري دارم 24 ساله که 4 سال است ازدواج کرده. همسرش 29 ساله است.خودش ليسانس ژنتيک دارد و همسرش مديريت خوانده اما نيمه کاره رها کرده.ما خانواده اي سنتي و مذهبي هستيم. متاسفانه خواهرم بسيار شکاک و حساس است. زندگي را به خودشان تنگ گرفته و همسرش را کلافه کرده. بدبختي اين جاست که تلاشي براي حل مشکل نمي کند.من مرکز مشاوره زندگي بهتر را به ايشان معرفي کردم و چند جلسه اي آمدند اما بعد رها کردند. خواهرم آخرين دختر خانواده است و خودخواه است . حمايت هاي بيش از حد مادرم او را خودمحور کرده. اواسط ماه رمضان کارشان به قهر و دعوا کشيد. با وساطت و نصايح همه ي ما دوباره آشتي کردند.آن ها دعواي فيزيکي هم داشته اند و حرف از جدايي هم زده اند.اما ادعا مي کنند هم ديگر را خيلي دوست دارند. من مي دانم 90 درصد تقصير خواهرم است. رفتارهاي عصبي داردو به همه چيز حساس است. به عنوان مثال اگر همسرش پيراهن آستين کوتاه بپوشد مي گويد شرعي نيست. يا اين که اجازه نمي دهد همسرش و مادرش يک ديگر را بغل کنند.اندازه ي يک مشاور با او حرف زده ام و عيب ايرادش را خواهرانه گفته ام اما اصلا تلاشي براي تغيير نمي کند. کمککم کنيد. چه کار مي توانم بکنم؟
شهاب مرادی
 سلام/ او را به یک مشاور متدین ارجاع بده. 
لینك ارسال به دوست
ايران
47030 بازدید 63 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۷:۱۴:۲۴
استاد سلام برنامه سحر 21ام عالي بود خيلي اميد وار شدم حالم دگرگون شد سعي ميکنم به حرفهاتون عمل کنم ودلم رو تربيت کنم البته براي دلي که غبار گناه روش نشسته مطمئنا کار بسيار سختيه دعام کنيد ولطفا تو بخش يادداشتها بيشتر راهنمايي بفرماييد التماس دعا يا علي 91/5/20 تهران
شهاب مرادی
 سلام/ ان شاءالله در شب بیست و سوم بحث را ادامه می دهم.
لینك ارسال به دوست
سيده زينب
46252 بازدید 72 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۶:۵۶:۰۱
با سلام و تشکر از زحمات پدرانتان موضوع:مورد مصرف صدقات مدتي است پيرو فرمايش شما درباره فکري براي مورد مصرف صدقات با جمعيت امداد دانشجويي – مردمي امام علي (ع) به آدرس الکترونيکي www.sosapoverty.org آشنا شدم که متشکل از اساتيد و دانشجويان مي باشد. که در صدد ترويج روش و سيره عملي امام علي(ع) در کمک به محرومان مي باشند. که در وبسايتشان به طور مفصل تشريح کرده اند خواهشمندم با مراجعه به سايتشان از فعاليت ها يشان آگاه گردديد . لطفا اين مطلب را در سايت منتشر نماييد
شهاب مرادی
 سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
1404
26614 بازدید 18 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۵/۲۰ ۱۶:۵۵:۳۰
سلام.پيگيري زارعي 29 ساله از بخش گنجينه صوتي تبيان قم سخنراني هاي جنابعالي را براي سايت تبيان بسيار موثر و سودمند مي دانم؛ براي نشر بيشتر منابع و مفاهيم آسماني و الهي، جاي اين نوع سخنراني ها(جذاب و جوان پسند)در سايت خاليست. گزيده اي از سخنراني هاي شما را استفاده کرده ايم و مورد استقبال واقع شده.اگر بخواهيم بصورت موضوعي يا مناسبتي از سخنراني هاي با کيفيت جنابعالي استفاده کنيم، چه آدرس يا شماره يا منبعي را براي تهيه آسان تر ، پشنهاد مي کنيد؟ براي نمونه يک نواهنگ و يک پادکست را به محضر انورتان ارسال مي کنم، انشاءالله که مورد قبول واقع گردد. http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=150301&MusicID=109636 http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=150301&MusicID=105341
شهاب مرادی
سلام/ از توجه و لطف شما تشکر می کنم.
۱. آرشیوی از مجالس و سخنرانی هایم ندارم. شاید چون علاقه ای به ضبط مجالسم نداشتم به دلایل مختلف از جمله حرفه ای نبودن این کار و هرچند تا امروز سخنرانی تکراری نداشتم و البته تکرار را بد نمی دانم و بلکه تکرار بسیاری از مواعظ و نکات را لازم و ضروری و مفید می دانم...
۲. جسته و گریخته در فضای وب فایل هایی از برخی مجالسم در دسترس است از جمله آرشیوی کامل از صحبت هایم در برنامه پارک ملتِ خدابیامرز! در یوتیوپ موجود است و برای منظور شما مناسب است.
۳. این گزیده ها برخی اوقات از یک سخنرانی کامل بهتر است مثلا شبیه این کار خوب شما را یک بار در مورد خدا یکی از دوستان مجموعه عاشوراییان در اصفهان درست کرده بود از تکه ای از سخنرانی ام در مشهد وقتی گوش دادم برای خودم خیلی تاثیر داشت و منقلبم کرد.
این هم کار خوبی بود فکر می کنم از یکی از سخنرانی هایم در وین بود.
۴. مدتی است سخنرانی هایم را به درخواست خانواده ام با گوشی موبایلم ضبط می کنم. 
یاعلی
لینك ارسال به دوست
زارعي
28397 بازدید 64 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۳۱ ۱۲:۴۳:۵۱
سلام 1- تشکر خيلي خيلي زياد براي زحمات شما در خانواده نوپا 4 2- زمان کلاس تو ماه رمضان ؟ 3- تو رو خدا تعطيل نکنينا !
شهاب مرادی
 سلام/ این هفته کلاس هست اما ساعت شروع و خاتمه کلاس را ان شاءالله اعلام می کنم
لینك ارسال به دوست
aramesh_amir
39884 بازدید 52 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۴ ۰۲:۴۷:۴۲
سلام .خصوصی...
شهاب مرادی

 سلام/ دخترم شرایط شما کمی پیچیده و نگران کننده است و شرح حال هایی ارسالی را کامل خواندم. اگر بحث اختلال های احتمالی روانی را هم ندید بگیریم و تشخیص نادرست شما اما بحث گناه کبیره ی ... و خطاهای مکرر از طرفی و تنش های روانی حاصل از فشارهای متناقض و متضاد فکری و هیجانی ... اگر به دنبال راه چاره ای هستی اول تصمیم بگیر توبه کنی اما این بار با قطع ارتباط با زمینه های گناه و فورا مراجعه به یک خانم روان پزشکِ متدین. حتما.

لینك ارسال به دوست
انگور وحشي
58427 بازدید 91 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۴ ۰۲:۳۲:۰۶
ميخواستم بگم براي همسرم دعا كنيد فردا روز سرنوشت همه ماست خيلي بهم ريخته مثل ديوونه ها شده با همه دعوا ميكنه من خيلي صبر ميكنم و بهش روحيه ميدم اگه يك نذر بهم ياد بديد براي گره كارامون مساله خونه و ارث وتحصیل و همه چي قاطي شده
شهاب مرادی
 سلام/ نذر خانم رباب سلام الله علیها؛ برای ایشون مجلس روضه بگیرید و خرج بدید.
لینك ارسال به دوست
طاهايي
50859 بازدید 148 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۴ ۰۲:۲۰:۵۹
هوالاول سلام حاج آقا حضورتون باعث دلگرمي ماست خدا قوت
شهاب مرادی
 سلام/ لطف دارید متشکرم. التماس دعا.
لینك ارسال به دوست
هما فرخي
47565 بازدید 83 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۴ ۰۲:۱۹:۱۴
سلام زني 28ساله هستم 3سال است از همسرم جدا شدم به دليل اعتيادبعد از جدايي همسرم ترک کرده الان بيشتر از 2ساله که پاکه خيلي اثرار ميکنه برگردم خودم ميخوام يه فرصت بهش بدم ولي خانوادم کاملا مخالف هستن.بايد چيکار کنم
شهاب مرادی
 سلام/ به صورت کلی اگر ترک کرده و دو سال است پاک مانده نظرم شروع مجدد و زندگی است خصوصا اگر بچه دارید اما مخالفت خانواده محل تامل است و برای مشورت قطعی باید بدانم علت مخالفت آنها چیست؟ همچنین دلیل تمایل و علت موافقت خودت چیست؟ 
لینك ارسال به دوست
مريم
47116 بازدید 102 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۳ ۰۱:۵۶:۲۸
سلام من قبلابايکي دوست شدم ...خصوصی/به دلیل بدآموزی... راهنماييم کنيد منتظرتون هستم راستي18سالمه
شهاب مرادی

 سلام/ گناه بزرگی اتفاق افتاده. توبه کرده ای؟ حتما توبه کن توبه نصوح. و به اوامر خدای مهربان و حدود حلال و حرام احترام بگذار و مکرر طلب مغفرت کن و استغفرالله بگو. [این تکرار استغفار برای دور کردن افکار بد است و با ناامیدی از مغفرت بی انتهای خدای مهربان و با خود را نیامرزیده پنداشتن فرق می کند. مثل ویتامین است.] هیچ راهی برای بهتر شدن حال و احوال روحی بهتر از شرعی شدن ظاهر و حجاب نیست همچنین انجام نوافل که برای هر تَقَرُّبی مفید است.
با توجه به افکار خودکشی فورا به یک روانپزشک متدین مراجعه کن. فورا! و با توجه به شرح حال و اطلاع پدر بهتر است به همراه پدرت مراجعه کنی. توصیه ام در مورد متدین بودن روانپزشک را جدی تلقی کنید. مثلا: به کسی مثل دکتر صابری، دکتر کرمانی و دکتر جعفری نژاد مراجعه کن. بعد از طی درمان با نظر درمانگر در مورد ازدواج تصمیم بگیر و همان موقع مشورت بگیر. 

لینك ارسال به دوست
فائزه
68370 بازدید 167 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۳ ۰۱:۴۸:۱۵
با سلام دختري 29 ساله و فوق ليسانس مهندسي برق.تزديک به يک سال است که به افسردگي شديدي دچارم و تمايلي به مراجعه به روانپزشک ندارم.لطفا راهنمايي بفرماييد
شهاب مرادی
 سلام/ فورا به روانپزشک مراجعه کن. افسردگی مثل سرماخوردگی راحت درمان میشه اما اگر همان سرماخوردگی هم درمان نشود  و ادامه پیدا کند سینه پهلو و ....
این روح و جسم امانت خداست. مال خودت نیست امانت است. امانت!
لینك ارسال به دوست
سيما سعادت
53809 بازدید 169 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۳ ۰۱:۴۱:۱۴
سلام حاج آقا دختري 29 ساله هستم مذهبي و محجبه.(چادري) که يکي از اساتيد دانشگاهمون از من خواستگاري کرده33 سالشون هست. ايشون عليرغم رفتار شايسته و موقري که دارن اهل نماز و روزه وعبادت نيستند وظاهرا شرب خمر هم داشتند.دليل خواستگاري ايشون اين هست که ميگن وجود من بهشون آرامش ميده و به گفته ي ايشون نوعي معصوميت در چهره من ديدن (که البته خودم قبلو ندارم...) وقتي من جواب منفي بهشون دادم گفتن که شرب خمر رو کنار ميذارن قطعا(که البته به گفته ي خودشون مدت زمان طولاني هست که مصرف نکردن) باز هم من جواب رد دادم به خاطر بحث نماز که گفتن با اينکه سخته ميخونم دوتا سوال دارم 1.يکي اينکه با وجود اينکه اين آقا چند سالي هست نماز نميخونن والبته خانواده نسبتا مذهبي دارن و مادرشون هم محجبه هست. چقدر ميشه به حرفشون اعتماد کرد مبني برا ينکه نمازخون ميشن؟ 2.وجود من چقدر ميتونه به پيشرفت معنوي ايشون (با توجه به علاقه دوطرفه اي که بين ما هست ) کمکشون کنه؟ احساس ميکنم خدا بار سنگيني رو روي دوشم گذاشته خواهش ميکنم کمکم کنيد ممنونم
شهاب مرادی
سلام/ برعکس خدا بار سنگینی را از دوشت برداشته و قلبت را به نپذیرفتن این خواستگاری شارب خمر، هدایت کرده. و در روایات اهل بیت ازدواج با شارب خمر نهی شده است. شما مسئولیتی درقبال این آدم نداری. البته من فقط مشورت می دهم. 
لینك ارسال به دوست
دلداده ي رقيه
50750 بازدید 223 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۳ ۰۱:۲۹:۲۱
سلام حاج آقا 26ساله وعضو کلاس مجردها هستم.سعي ميکنم به قول شما تيتروار بيان کنم فقط ازتون خواهش ميکنم که جوابم را بدهيد. آخرين دختر خانواده وداراي 2برادر هستم.متاسفانه حدود 8سال است به دليل پاره اي مسائل پدرم رانديده ام واين مدت خيلي سختي ديده ام، هم از نظر روحي وهم رواني.حاج آقا حدود چند روز بيش برادرم به پيش او رفت،در حالي که او خيلي از کارهايي که کرده بود پشيمان شده بود واين موضوع مرا بيشتر ناراحت ميکند که او مريض است. اصرار داشت که من را ببيند.براي من خيلي سخت است بعد از اين همه سختي که به ما رسيده است دوباره او را ببينم حتي فکرش را نميتوانم بکنم،از طرف ديگر ميترسم خداي نکرده دير شود.من عاشق بدرم بوده ام وهستم ونميتوانم هضم کنم که چه طور پدرم حتي با من که تنها دخترش بودم اين کارهارا کرده است. فکر نکنيد ادم سنگدلي هستم،نه. اما آيا اگر نروم گناه انجام داده ام؟لطفا راهنماييم کنيد. 22تير 1391.تهران
شهاب مرادی
سلام/ لحظه ای درنگ نکن و با خُلق و خوی محمدی صلی الله علیه و آله به سراغ پدر برو و ببوسش و دستش را ببوس و تلاش کن جز مهربانی و بزرگواری چیزی از تو صادر نشود و اصلا گلایه و سرزنش نکن. اگر از سر دلتنگی گریه ات گرفت -بدان که قلبت سنگ نشده و خدا را شکر کن- و حتما بگو برای دلتنگی است که اشک می ریزی. 
تو فرزندی نه قاضی
لینك ارسال به دوست
a26.k
51220 بازدید 219 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۹:۳۴:۴۳
سلام حاج آقا حاج آقا يکي از هم کلاسي هاي من خيلي رسمي مادرشونو برا خواستگاري فرستادن خونمون. مادرشون با کلي ادعا و پز اومدن و از پسرشون هر چي بدي بود گفتن در حالي که من قبلا پيگيري کرده بودم و مي گفتن که راضي هستن. گفتن پسرشون بيکاره و سربازي هم نرفته در حالي که کار ميکنه و براي سربازي هم فکرهايي کرده بود.وقتي به پسرشون اين ها رو گفتم زياد باور نکردن و باز هم گفتن که مادرشون موافقه. من خيلي بدبين شدم. به همه. واقعا به نظر شما اين رفتار غير عادي نيست؟ از کجا معلوم که بقيه هم اين طوري نباشن؟ حاج آقا من اولين بار هست که اومدم سايت شما. نميدونم که جواب مي دهيد يا نه. اما اگه راهنماييم کنيد ممنون مي شوم. واقعا چرا مادرشون اين رفتار رو انجام دادن و کل خونواده منو ناراحت کردن؟ مي تونستن تو خونه با پسرشون مخالفت کنن و اصلا نيان! البته پسرشون بعدا گفت که مادرش مريضه. شايد به نظر بياد که تو اين چيزي که نوشتم سوالي نيست اما باز هم يک جمله يا حتي يک حديث که راه رو بهم نشون بده برام کافي هست. ممنون از لطفتون.
شهاب مرادی
 سلام/ اگر بدی هایی که گفته همین دو مورد کار و سربازی است، مانعی برای مرحله بعدی خواستگاری نیست. مادرش فقط خواسته راست بگوید تا بعدا بدهکار شما یا مدیون نباشه. اما بی کاری با بی مسولیتی و بی عرضگی فرق دارد. با نظر پدرت از خواستگار برنامه بخواهید. و بعدا تشخیص بدهید خوب است یا نه.
پاسخ های با امتیاز بیشتر و پر بازدید را بخوان حتما چند مورد از پاسخ ها برای شما نافع است.
لینك ارسال به دوست
گيتي
48885 بازدید 156 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۲:۱۶:۳۴
سلام حاج آقا. ميخواستم اول تشکر کنم از حضور آقاي محمود کريمي و قصيده ي زيبايي که اول خوندن که خيلي به دلم نشست.از شما هم تشکر ميکنم به خاطره دعوت ايشون. فقط يه سوال برام پيش اومده: ديگه چرا تو ايامه شعبانيه هم ايشون روضه خوندن؟مگه نه اينکه در شادي اهله بيت شاد باشيم و در غم آنها غمگين؟ خواهشا جواب بديد چون 2 هفته س دارم فکر ميکنم و به نتيجه نرسيدم.
شهاب مرادی
سلام/ پاسخ شما: روضه آن هم در ماه شعبان؟! لطفا نظرت -کامنتت- را ذیل همان یادداشت درج کن. 
لینك ارسال به دوست
m...
45261 بازدید 67 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۲:۱۴:۰۸
سلام . از کلاس خوبتون ممنون . از شبي که از کلاس اومديم همسر من در پي اين هست که دايم با من صحبت کنه و ميگه الان من مثل اون شوهري ميشم که زنش از حرف زدن زيادش شاکي بود . از توجه شما واقعا سپاسگذارم .
شهاب مرادی
 سلام/ الحمدلله. از خواندن این نوع اخبار بسیار خوشحال می شوم.
لینك ارسال به دوست
تازه عروس از نوپای۴
51785 بازدید 104 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۱:۲۲:۰۶
بسم رب النور سلام استاد/ استاد يک شنبه عروسي ِ پسر خاله ام هست؛ اگر کلاس را نيايم؛ غيبتم موجه منظور ميشود؟
شهاب مرادی
 سلام/ مبنای ما در کلاس، نظم است نه سخت گیری! با گروه اجرایی صحبت کنید. مشکلی نیست.
لینك ارسال به دوست
شاگرد
43809 بازدید 51 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۱:۱۹:۲۰
سلام عليکم،حقير طلبه معمم هستم و تقاضاي شرکت در کلاس آموزش مشاوره رادارم.اگر ممکن است مرا راهنمايي کنيد.
شهاب مرادی
سلام/ یک روز تشریف بیاورید.
لینك ارسال به دوست
ali110
44169 بازدید 51 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۱:۱۱:۳۳
سلام 1)دانشجو کارشناسي ارشد 2)نظر شما را درباره حاج شيخ حسنعلي اصفهاني(نخودکي) و اينکه امروز نيز افرادي هستند که با يک نوشته مشکلي را حل کنند؟ 18 تير 91
شهاب مرادی
سلام/ رضوان الله علیه.
اما جنس این نگاه برایم عجیب است و نیازمند تحلیل می دانم؛ مشکل واقعا مشکل است یا مرحله ای از رشد توست که باید تلاش کنی تا رشد کنی و آیا این مشکل اگر مشکل است آیا منحصر به فرد  و تک برای توست یا ... و چرا باید فوری و معجزه آسا حل شود؟ و ...
پسرم خودت دعا کن و مشورت بگیر و برای رفع آن یا پذیرش آن تصمیم بگیر و همچنان دعا کن. باور کن خدا صدای خودت را دوست دارد و شاید برایت مشکل پیش آورده تا با او حرف بزنی؛ مثلا
خَلق را با تو چنین بدخو کند    تا ترا ناچار رو آن سو کند
لینك ارسال به دوست
alireza_hami
45783 بازدید 123 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۰:۴۶:۰۴
سلام استاد.اول ميخواستم ازشما تشکرکنم. بعدشم از دوست خوبم فاطمه که منو با کلاس شماآشنا کرد.تازه خيلي هم توزمينه هاي مختلف کمکم کرد.ايشالا خدا ازاين دوستا روزي همه قرار بده.
شهاب مرادی
 سلام/ الحمدلله. خدا به شما و دوست تان و همه جوانان پاک و نازنین ما سلامتی و عزت روزافزون عنایت کند. یاعلی
لینك ارسال به دوست
samira sadat
39741 بازدید 80 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۲۲ ۱۰:۴۱:۴۹
سلام استاد 1. ... 2.براي مشکل افسردگيم بهتون مراجعه کردم 3.ارجاعم داديد به خانوم دکتر طاهري 4.الان تو مرحله ريشه يابي مشکل هستيم 5.دکتر گفتند درمان دارويي توسط روانپزشک روند درمان رو تسهيل ميکنه 6.اما انتخاب رو بهده خودم گذاشتندچون ذهنيت قبلي خوبي از روانپزشک ودرمان داريي نداشتم. 7.مي خواستم ازتون تشکر کنم. انتشار يا عدم انتشار به صلاحديد خودتون
شهاب مرادی
سلام/ پیشنهاد می کنم به دکتر صابری مراجعه کنید.
لینك ارسال به دوست
عاطفه
38069 بازدید 33 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۴۸:۵۱
سلام استاد.خدا قوت.امروز کلاس خيلي خوب بود مخصوصا حضور حاج محمود اقاي کريمي.انگار دفعه ي اولي بود که در مدح حضرت علي اکبر ع چيزي ميشنيدم.خيلي با حال بود.عيدي فوق العاده اي بود.از قول ما ازشون تشکر کنيد. راستي از بابت قران حکيم هم ممنون
شهاب مرادی
 سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
هانيه اميني
52690 بازدید 188 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۳۸:۱۸
يه روز دلي با عشق و صميمت خودش همه رو به دنيايي سعادت مي کشوند اما ذهني که دچار لجني از خيال هاي پوچ واهي شده لجن زاري که منو که با اون روحيات و عشق درون به اوج مي رسوند الان به زير فرش کشيده شده. همه حرفا قشنگ، همه نگاها قشنگ اما کو اون انسان قشنگ که خدا تو دلش خونه اي مهربوني و انسانيت داره آره انسانيت من خودم ...هستم و ... اما چطور شده که تو لجن زاري از خيال غرق شدم تا شايد براي زندگي ديگر زيبا شوم به اميد ديدن انسانيت الهي
شهاب مرادی
 سلام/ این درددل است و یک شکایت مبهم و البته بی فایده و ای بسا برای شما مضر
پیشنهادم مراجعه مستمر و پیگر شما به یک روان شناس باسواد و مومن است. سررشته را گم نکن تا مشکل کاملا حل شود. این نوسان ها تقریبا برای همه پیش می آید اما وقتی احساس و هیجان را درگیر می کند و عملکردها را تحت تاثیر قرار می دهد باید تشخیص دقیق و درمان آن جدی گرفته بشه 
لینك ارسال به دوست
لجن زار خيال
47580 بازدید 77 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۳۳:۳۴
سلام جناب مرادي آيا در آينده کلاس خانواده از جانب شما برگذار ميشه؟؟؟
شهاب مرادی
 سلام/ در مشهد؟ فعلا که برنامه ای ندارم. اما در تهران امروز اولین جلسه از دوره چهارم خانواده نوپا برگزار می شود ان شاءالله
لینك ارسال به دوست
ـــــقاصدکــــ
45316 بازدید 40 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۳۰:۴۸
سلام حاج آقا از دعاهاي شما و اطرافيانم بالاخره مشکلم حل شد خيلي خوشحالم اميدوارم بتونم به بهترين نحو از خدا تشکر کنم...
شهاب مرادی
 سلام/ بگو الحمدلله رب العالمین این بهترین نوع شکر است و اللهم صل علی محمد و آل محمد
لینك ارسال به دوست
فاطمه
47653 بازدید 96 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۲۷:۳۴
با سلام .حاج آقا همسرم 60 روز رفته . همش ميگه طلاق ميخوام.بهانه ميگيره ميگه دوستت ندارم.يک ساله ازدواج کرديم.به هيج صراطي مستقيم نسيت.راهنماي ام کنيد.تشکر
شهاب مرادی
 سلام/ برای یک حادثه پزشکی مشورت تلفنی فایده ای ندارد باید به اورژانس رفت!
به یک مشاور مراجعه کن.
لینك ارسال به دوست
سيد نريمان
47314 بازدید 105 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۲۵:۰۴
سلام حاج آقا،خدا قوت ...،به تازگي از طرف يکي از دوستان صميمي و مورد اطمينانم پيشنهادي مبتني بر آشنايي با پسر خاله اش البته به قصد ازدواج داشتم،دوستم از خانواده معتقدي است و مطمئن هستم نيت خير دارد،البته من هم از خانواده مذهبي هستم وتا الان سابقه اين جور آشنايي ها را ندارم و اصولا از روابط خارج از عرف بيزارم،ولي نميدونم اين آشنايي چون به قصد آشنايي و با اطلاع خانواده ام است مشکل شرعي و اخلاقي دارد يا نه و کلا به صلاح است؟؟؟؟؟ لطفا راهنماييم کنيد.با تشکر.
شهاب مرادی
 سلام/ بی تردید کار خطا، معصیت و دور از عفاف است. این راه ها معمولا به ازدواج ختم نمی شود و اگر بشود ازدواج موفق و پایداری نمی شود. 
دوستت که دختری خوب و پاکدامن است حتما لازم است بداند چه می کند و از قول من به او بگو: «بی تردید این رفتار متناسب با شأن یک دختر مومنه و عفیفه و خردمند نیست» و اگر از این نوع دلسوزی ها دارد به خاله اش شماره مادر شما را بدهد نه به پسرخاله اش شماره شما را
خواستگاری رسمی تنها توصیه خردمندانه و مطمئن است. قبلا بسیار توضیح داده ام. پیام های با امتیاز بیشتر را به دقت بخوانید.
لینك ارسال به دوست
ستاره سهيل
52336 بازدید 213 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۱۵:۲۲
با سلام و خسته نباشيد خدمت استاد محترمم قبل از هرچيز از جلسه ديروزتان(4/11)تشکر مي کنم براي من که به شخصه جلسه متفاوتي بود واقعا فوق العاده بود بهترين هديه روز جوانم را امسال به برکت تولد حضرت علي اکبر(ع) گرفتم و خيلي هم خوشحالم. اين جلسه به نظرم جلسه پرباري بود همين که دکتر کرماني تشريف آورده بودند و صحبت هاي خوبي در مورد موضوع جلسه داشتند عالي بود ان شاءا..بتونند بازهم تشريف بياورند. در پايان جلسه هم که حاج آقا کريمي با مداحيشان براي همه ما سنگ تمومو گذاشتند. از همه مهمتر هم هديه باارزش \"قرآن حکيم \" بود که واقعا ممنونم و ان شاءا.. که خواندن اين کتاب مبين در برنامه روزانه همه ما قرار بگيرد. بازهم صميمانه از تمام زحمات شما استاد محترمم و همه بچه هاي گروه اجرايي تشکر مي کنم. التماس دعا در پناه حق
شهاب مرادی
 سلام/ الحمدلله جلسه بابرکتی بود.
لینك ارسال به دوست
ح.خ
47315 بازدید 114 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ۱۱:۱۳:۵۸
سلام استاد ، خسته نباشيد واقعا ، هيچ وقت باورم نمي شد بالاخره يه روز بيام سر کلاستون . امروز اولين باري بود که تو کلاستون شرکت مي کردم . عالي بود . ممنون که اين فرصتو به ما داديد .
شهاب مرادی
 سلام/ دخترم اغراق چیز خوبی نیست. ابراز لطف شما را محترم می دانم و شوق شما برای یادگیری را مغتنم. امیدوارم خدای مهربان به همه ی ما توفیق بیشتری عنایت کند. 
لینك ارسال به دوست
سارا شيرازي
34377 بازدید 74 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۰۷ ۰۰:۴۹:۵۸
سلام سوال از يکي از افراد کادر اجرايي: من براي کلاس مجردها ثبت نام کرده ام، اما در روز 12 تير امتحان پايان ترم دارم. اگربراي تحويل مدارک و همينطور جلسه اول نيايم، آيا حذف مي شوم يا ميتوانم در جلسات بعدي شرکت کنم؟ متشکرم
شهاب مرادی
سلام/ گاهی دوستان در کامنت ها -نه در این بخش پیام ها- از گروه اجرایی سوال می پرسند آنها را هم من باید بخوانم و منتشر کنم و گروه اجرایی که پاسخ می دهند هم باز لازم است که بخوانم و منتشر کنم اما اینجا آن امکان نیست. پس با اجازه خودم جواب بدم :
روز تحویل مدارک هشتم تیرماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ است در محل زندگی بهتر و آن روز کار پذیرش انجام می شود. اگر مایل به شرکت هستید حتما مراجعه کنید و الا انصراف تلقی می شود. 
لینك ارسال به دوست
فاطمه ن
32336 بازدید 35 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۰۷ ۰۰:۳۰:۳۷
سلام استاد امروز توي يه وبلاگ يک عکس ويرايش شده ديدم، از همايش همدانتون. لينکش رو ميزارم براتون، ديدنش خالي از لطف نيست. زيباست. http://sangar1.persiangig.com/image/Weblog/16-Naghasi-del-High.jpg اينم لينک خود پست توي اون وبلاگ : http://naghashefaghir.blogfa.com/post/16 دوستتون دارم، التماس دعــا.
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی. 
لینك ارسال به دوست
ـمعين
32134 بازدید 26 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۰۷ ۰۰:۲۰:۴۱
خصوصي: سلام استاد.من و خانمم در خانواده نوپا 3 حضور داشتيم.ارديبهشت هم اينترنتي ثبت نام کرده بوديم و امروز هم رفتيم مرکز مشاوره زندگي بهتر . استاد تا حالا اصلا دوست نداشتم اين جور باشما صحبت کنم اما الان شما رو به خدا قسم مي دم ، به ما اجازه بدين تو کلاس هاي نوپاي 4 شرکت کنيم. من و خانمم در شرايط خيلي بدي قرار گرفتيم ، اين کلاس مي تونه ما و زندگيمون رو نجات بده .ازتون تمنا مي کنم . ما حاضريم از اول تا آخر دوره سرپا تو کلاس بايستيم يا رو زمين بنشينيم. باور کنين اين کلاس خيلي برا زندگيمون تو اين برهه حياتيه .من رو ببخشيد.
شهاب مرادی
 سلام/ قدم به چشم. به گروه اجرایی اطلاع می دهم.
لینك ارسال به دوست
حسين ...
33017 بازدید 48 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۰۷ ۰۰:۱۸:۴۷
باسلام و خسته نباشيد از زحمات شما متقاضي شرکت در کلاس خانواده نوپا4 بودم و ثبت نام هم کردم ولي امروز به علت ندادن مرخصي به همسرم نتونستيم به مصاحبه بياييم و ظاهراً با تمام علاقه اي که به شرکت در کلاس ها داشتيم از شرکت در کلاس ها محروم شديم اي کاش ساعت مصاحبه ها را بهتر و فکر افراد شاغل را هم مي کرديد با تشکر
شهاب مرادی
 سلام/ امروز هم می توانید از ساعت ۱۰ تا ساعت ۲۰ مراجعه کنید.
لینك ارسال به دوست
فاطمه اقبالي
32002 بازدید 25 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۰۳ ۱۹:۲۰:۱۰
با سلام و خسته نباشيد 1-داشتم يادداشت هاي\"لطفا براي کامنت نوشتن وضو بگيريد\" و تواصي1و2\" را دوباره مي خواندم؛ احساس کردم چه قدر انسان فراموشکار است و نيازمند تذکر!(چون احساس کردم براي بار اول است که مي خوانمشان!) 2-از طرفي اين فرمايشات به مذاقم خيلي شيرين آمدند و خواستم خواهش کنم ما را از اين قبيل سخنان و تذکرها در سايتتان بيشتر به فيض برسانيد؛ با سپاس فراوان. 3-ولادت با سعادت سرور شهيدان \"امام حسين(ع)\"و.. راخدمت شما تبريک عرض مي کنم.التماس دعا.
شهاب مرادی
 سلام/ اسعدالله ایامکم.
یاحسین. التماس دعا.
لینك ارسال به دوست
نيكي
34953 بازدید 54 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۰۳ ۱۹:۱۶:۲۳
با عرض سلام و شب بخير دختري هستم که ماه هاست آرامش روحي ندارم شنيده ام که ياد خدا دل را آرام ميکند.نمازم را ميخوانم ولي ووو
شهاب مرادی
 سلام/ بخوان و تردید نکن. برخی نمازها و دعاهایی که در مفاتیح الجنان از ائمه طاهرین علیهم السلام نقل شده است را ببین و هر یک که بیشتر مورد توجه قلبت قرار می گیرد را دریاب. بخوان و لذت ببر. مثلا این دو رکعت نماز نشسته بعد از نماز مغرب که در کعت اول بعد از حمد سوره واقعه خوانده می شود را امتحان کن.
لینك ارسال به دوست
alone
35669 بازدید 64 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۴/۰۳ ۱۹:۱۱:۱۲
salam hajagha.omidvaram haletun khub bashe.mesle hamishe harfaye manteghitun delneshine.mano yadetune? hajagha harruz vazam be jaye behtar shodan badtaro badtar mishe.nemitunam dallesho peyda konam.mishe rahnamaim konid...khaste nabashid.sedaghati k shoma darido hichkas nadare
شهاب مرادی
سلام/ این روزها و شب ها را از دست نده و دست به دامان امام حسین شو و نظر خدا را به خودت جلب کن. مشابه این مورد را قبلا نکاتی را گفته ام. بخوان. و لطفا فارسی بنویسید. در یک کلام
توسل توسل توسل
لینك ارسال به دوست
mahdie
34641 بازدید 40 امتیاز