امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۱۰:۴۱:۲۱
سلام آقاي مرادي، خسته نباشيد... دانشجو ترم يک مديريت بازرگاني در کيش هستم ببخشيد سرتونو درد آوردم اما اگه راهنماييم کنيد ممنون ميشم، ... ممنون
شهاب مرادی

سلام/ خوابی که دیدید خیر است ان شاءالله و تعبیر بدی نداره. برای کسی تعریف نکنید. چادر را جدی بگیر و دعای عهد را بخوان مداومت کن. 

لینك ارسال به دوست
ثمرا
85790 بازدید 180 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۱۰:۳۴:۴۸
سلام استاد.خدا فوت.تقريبا همه جوره با کليدواژه ها جست و جو کردم.ولي بازم جواب کامل پيدا نکردم. 1. 23 سالمه.ليسانسمو تو تهران تموم کردم و دارم براي ارشد تلاش مي کنم. 2. تا 4 ماه آينده که مشغول درس خوندنم شغلي ندارم. 3. پدر و مادرم فرديو واسه ازدواج معرفي کردن(دختر دوست پدرم هست که پردم بسيار بر خوبي و سالم بودن دختر و خانوادش داره) که وضع ماليشون بسسسيار خوبه.البته ما خودمون هم وضع مالي نسبتا خوبي داريم. 4. آيا الان شرايطم براي ازدواج مناسبه؟ 5. اگر هست،چجوري ميشه فهميد که آيا اين دختر خانوم مي تونه در آينده تو فضايي غير از فضاي راحت خونشون زندگي کنه؟(منظورم اينکه بالاخره تاحالا هرچي خواسته احتمالا به راحتي واسش فراهم شده ولي خوب در آينده حداقل در اوايل زندگي جديد اينطوري نخواهد بود) ممنون بابت تمام زحماتي که براي نسل ما مي کشيد.
شهاب مرادی

سلام/ اگر شغل و درآمد -حتی اندک دارید- بله ازدواج کنید و در موارد ابهام که لابد بیشتر از این یک مورد است از او بپرس و در صورت نیاز از یک مشاور متدین کمک بگیرید. مثلا خانم طاهری ؛ در زندگی بهتر

لینك ارسال به دوست
اصغر خسرقي
86680 بازدید 220 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۱۰:۳۱:۴۵
با سلام و خسته نباشيد من مادر نگران كه يك پسر 15ساله هستم كه به كمك شما احتياج دارم ميدونم سرتون شلوغه اما به منم جواب بديد چيكار كنم
شهاب مرادی

سلام/ کلا هیچ پیام یا سوالی غیر از این از شما دریافت نشده. لطفا عصبانی نشوید اگر مهارت استفاده از اینترنت را بلد نیستید بیاموزید. و ضوابط ارسال پیام را بخوانید. چرا مراعات وقت محدود مرا نمی کنید؟!

لینك ارسال به دوست
مهنازاشرفي
82900 بازدید 138 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۱۰:۲۷:۴۷
سلام پيگيري ،پيگيري ،پيگيري ميدونم سرتون شلوغه ولي من واقعا به راهنماييتون نياز دارم. تو رو خدا جواب منو بديد. پيام هاي قبليمو بخونيد بگيد چيکار بايد بکنم. ديگه طاقت ندارم. نميتونم اين همه فشار و تحمل کنم. ميگن هر که در اين درگه مقربتر است جام بلا بيشترش ميدهند. اين جام بلا ديگه داره لبريز ميشه. راضيم به رضاي خدا ولي کمرم خم شده زير بار اين همه فشار. تو اين 17 سال عمري که خدا بهم داده به اندازه ي 170 سال سختي کشيدم. به کمکتون نياز دارم
شهاب مرادی

سلام/ لطفا ضوابط را بخوانید.

پیام قبلی و پیام بعدی را خواندم. میشه پیش بینی کرد که تجربه این علاقمندی و وابستگی جدید این پریشانی شما را بیشتر می کند که کمتر نمی کند. صرف نظر از این که با این پسرخاله ازدواج کنی یا نه حتما برای مشاوره و روان درمانی به یک روان شناس متدین مراجعه بفرمایید.

پیشنهادم: خانم دکتر فرحزادی، یا خانم دکتر کرمانی رنجبر

لینك ارسال به دوست
*متين*
82055 بازدید 124 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۰۶:۳۶:۴۰
سلام.به راهنماييتون خيلي نيازمندم.1.دانشجوي ترم7 هستم2. 21 سال سن دارم.3.مجرد.حدود چند ماهي مي شود كه با پسري(هم كارمند و هم دانشجو) كه در دانشگاهم است اشنا شده ام. اشناييتمان از طريق حوزه ي فعاليتمان بوده.من عاشق اين پسر نشدم ولي بعد از چند ماه اشنايي خودم عقلا سنجيدم به اين نتيجه رسيدم كه من و اين اقا از همه لحاظ به هم نزديكيم (اخلاقي، فكري، عقيده،) و تقريبا حوزه ي فعاليتمان، به اين نتيجه رسيدم كه اگر با او ازدواج كنم خيلي خوب مي شود. از خانواده اش اطلاعات زيادي ندارم. من نميدانم او در مورد من چه فكر ميكند، از طرف او هيچ خواستگاري صورت نگرفته، من هم هيچ وقت اين موضوع را براي او بيان نكردم ولي اين را ميدانم كه از رفتارهايم متوجه شده كه به او علاقه دارم.گاهي اوقات به ذهنم ميرسد كه از او به صورت غيرمستقيم خواستگاري كنم و هيچ وقت از هيچ پسري خواستگاري نكردم و اين موضوع اولين بار است كه برايم پيش امده و جز دانشجوهاي خوب دانشگاه هستم.خيلي نگران خودمم.لطفا سريعتر نظرتان را برايم ارسال كنيد.
شهاب مرادی

سلام/ اگر شرایط ازدواج را دارد با او در مورد یک خواستگار مشورت کن خیلی کوتاه و رسمی. این شامل صدق و کذب هم نیست یک پرسش است:

«به نظر شما اگر پسری ۱۵ روز اینجا و ۱۵ روز در یکی از مناطق نفتی جنوب زندگی می کنه برای ازدواج مناسبه؟ متدین بااخلاق و خانواده ی خوب. تا من موافقت کلی نکنم خانواده ام خواستگار را حضوری راه نمی دهند»

اگر به شما تمایل داشته باشد و امکان ازدواج را داشته باشد برای خواستگاری اقدام می کند. و 

شما و همه دخترخانم ها غیر از خواستگاری رسمی به هیچ درخواست و وعده و وعیدی اعتماد نکنید. هیچ!

لینك ارسال به دوست
مهديس
86303 بازدید 264 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۰۶:۳۵:۳۱
سلام حاج آقا خانمي هستم 23 ساله از مشهد. مهندس نرم افزار. حاج آقا يک سوال: چرا زياد مطلب محکمي از بانو ام کلثوم، دختر آقا اميرالمومنين حضرت علي (ع) و خانم فاطمه زهرا(س) نيست؟ چرا حرف زيادي از ايشون نيست؟ همسرشون کي بودن؟ مگه اين خانم خواهر اصلي خانم زينب کبري نبودند؟ پس چرا اينقدر ازشون کم مطلب هست؟ تو واقعه عاشورا حضور داشتند؟ محل دفنشون کجاست؟ حقيقتا توي اينترنت سرچ کردم ولي مطالب خيلي باهم متفاوت بود. جايي نوشته بود همسر ايشون جعفر طيار بودند اما جاي ديگه نقل ديگه اي بود مبني بر اينکه همسر ايشون عمر بن خطاب بودند. لطفا اگه امکان پاسخ دادن نداريد يک منبع موثق معرفي بفرماييد. باتشکر
شهاب مرادی

سلام/ اُم کلثوم؛ کنیه است. اسم نیست.  برخی آن را کنیه زینب کبری می دانند یعنی مطابق آن نظر تنها دختر صدیقه طاهره زینب کبری است و برخی کنیه نفیسه خانم و یا کنیه دو دختر از دختران حضرت امیر و یا کسانی که ام کلثوم را کنیه سه یا چهار تن از دختران حضرت امیر از همسران مختلف ایشان از جمله صدیقه طاهره سلام الله علیها می دانند.

و در موضوع ازدواج عمر و ام کلثوم اختلاف هایی از گذشته بوده. بزرگان شیعه خیلی این را قبول ندارند به دلایل تاریخی. هیچ وقت این موضوع را جدی و مهم تلقی نکردم و تحقیق در این باره نداشتم لذا نظر قطعی و نهایی ندارم.

اما جناب جعفرطیار که عموی فرزندان حضرت بود و به تمام فرزندان حضرت امیر مَحرم و سال هشتم هجری شهید شدند تقریبا همزمان با ولادت ام کلثوم اگر قائل باشیم زهرای مرضیه دختری غیر از زینب کبری داشته باشد. اما شاید منظورتان عبدالله بن جعفر است که او همسر زیبنب کبری بود و همسران دیگری هم داشت از جمله خوصا و جُمانه که هر سه مادر شهید بودند. دو تن در کربلا و یکی در حرّه بنای ما اینجا بحث تاریخی نیست.

الان هم دسترسی به منابع ندارم. به موضوعاتی که براتون حیاتی و مهم نیست خیلی توجه نکنید. مگر در حوزه پژوهشی که آن هم روشش این نیست. بد نیست که بپرسید هشدارم برای توجه بیش از حد به مسائل است.

 

لینك ارسال به دوست
سعيده 22
95149 بازدید 323 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۰۶:۲۳:۴۳
دم شما گرم شروع کردو پرسشو پاسخو ميخونم ... جالب بود همه ميگن شما با همه روحانيا فرق دارين راستي الان که دارم نامه مينويسم ياد کتاب نامه هايي به خدا افتادم عيبي نداره يه طرفه باشه خودتون گفتين ميخونين اگه لازم بود ايميل هست که تماس بگيرين اگه نه که هيچي خدا قوت
شهاب مرادی

سلام/ شوخی می کنید. 

لینك ارسال به دوست
mansour
81477 بازدید 94 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۰۶:۰۴:۲۶
سلام من حيوانات رو خيلي دوست دارم وعلاقه خاصي به خرگوش دارم اما خانواده وبعضي اشنايان در رابطه با اومد و نيومد اين حيوان به من هشدار دادن من قبلا فکر مي کردم خرگوش نجس نيست با اطلاع يکي از اقوام مطالعه کردم . مي خواستم اومد نيومد خرافات هست ممکنه نگهداري يه حيوان مشکلي براي من پيش بياره
شهاب مرادی

سلام/ اجمالا توصیه نمی کنم. در روایات اهل بیت نگهداری برخی حیوانات در منزل مانند کبوتر، خروس و ... بسیار سفارش شده اما خرگوش جز حیوانات حرام گوشت هست و همچنین روایت داریم از حیواناتی است که در گذشته مسخ شده اند و هیچ وجهی برای مبارک بودن و یا اومد داشتن آن وجود ندارد. اگر اومد و نیومد را همان سعد و نحس تلقی کنیم.

برای پرندهای آزاد و یا گربه های گرسنه و تشنه بدون در قفس گردن آنها آب و غذای مختصر روزانه آماده کنید. بسیار برکت دارد.

لینك ارسال به دوست
سمي
87251 بازدید 217 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۰۵:۳۹:۳۳
با سلام و عرض ادب من فرزند جانباز كه پدرم در سال 1372 وقتي من كوچك بودم فوت كرده است و مادرم با تمام وجود خودش و با تحمل سختي هاي فراوان ما را كه 5 فرزند بوديم ،پرورش داده اند. ...خصوصی... ممنون مي شوم به اين سيده كمك نماييد. التماس دعا فراوان.
شهاب مرادی

سلام/ چشم هر کمکی بتوانم دریغ ندارم 

لینك ارسال به دوست
منير السادات ميرغفوري
83142 بازدید 142 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ ۰۵:۳۷:۱۹
سلام 1اگه مردي هنگام حرف زدن همسرش به حرفهاي او گوش ندهد يا مدام ميان کلامش بپرد. چگونه ميتوان از او خواست که گوش کند؟ 2درکتاب مردان مريخي زنان ونوسي ميگويد مردها در مقابل امر و نهي و انتقاد واکنش نشان ميدهند مثلا نبايد به آنها گفت: انباري کثيف کي ميخواي مرتبش کني؟يا :اونجا جاي پارک هست دور بزن يا: راه رو نميشناسي بهتره از يه نفر بپرسي وووووو اگر با اين جملات نميتوان چيزي به آنها گفت پس چه طور ميشود به آنها چيزي گفت يا مثلا به عملکرد نادرستشات اعتراض کرد؟ درآن کتاب ميگويد با اين جملات اين حس به مرد داده ميشود که از پس کارها برنمايد و اين شروع جر و بحث هاست 3التماس دعا
شهاب مرادی

سلام/ شما و او مهارت گفتگو را بیاموزید و ۱. اجازه بده حرفش را بزند شنونده خوبی باش و گوش کردن را تمرین کن و حرفت را صریح و صمیمی و محترمانه بزن. الان اهالی کلاس نوپا می دانند چقدر مهارت بلدهستند و شما نه و یقین دارند با یک سطر و یک پاراگراف نمی توانم آموزش بدهم اما دعا ؛ چشم دعا می کنم. 

لینك ارسال به دوست
گل نرگس21
85416 بازدید 189 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۲۰:۱۷:۳۴
سلام جديدا با فردي آشنا شدم که ميگفت براي رهايي از استرس و فشار روحيت بايد يک موجود غير اورگانيک از بدنت خارج بشه تا مثل يک فرشته پاک بشي!آيا اين ممکن است که يک جسم تحت تاثير چند روح باشه؟ ارتباط با او به دينم آسيبي ميزنه؟اصلا ميترسم پيام منو درج کنيد که اوبفهمه و بلايي سرم بياره با اون اتصال هايي که به قول خودشان از راه دور هم ميفرستند! اوميگويد استادش تمام احوالات من را ميبيند و اين بيشتر مرا ميترساند.
شهاب مرادی

سلام/ هیچ غلطی نمی تونه بکنه. این ها شیاد هستند. اگر مزاحمت شد با پلیس یا اطلاعات تماس بگیر.

لینك ارسال به دوست
sunshop
94119 بازدید 368 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۲۰:۰۹:۱۰
با سلام.از برنامه خوبتون در خصوص مهرباني ممنونم.پدري دارم که هيچگاه من را در اغوش نگرفت . نبوسيد و مهرباني را يادم نداد. تاقبل از ازدواج باور نمي کردم که مرد ها هم مهربان ميشوند .الان به من ميگويد به خانه ما نيا .گويا بعد از ازدواج ديگر من را نميخواهد . اقش کرده ام و واگذارش کرده ام به مولا علي . چقدر بي محبت و نامرد است . بگوييد چگونه ميتوانم به او محبت کنم و دوستش بدارم؟
شهاب مرادی

سلام/ در پاسخ نامهربانی، مهربانی کردن هنر است

و اگر مهربانی نمی کنی نامهربانی نکن

اگر نامهربانی می کنی لااقل در دل او را ببخش

و حتی اگر در دل نمی بخشیدش و مهربانی نمی کنید اصلا نباید به او توهین کنید

حالا حتی اگر این قدر حالت بد است و می خوای به پدرتون توهین کنید با دیگران از جمله من باید با نزاکت صحبت کنید.

منظورم این است که یادآوری کنم شما چندین گاردریل و مانع و سد و دیوار و ... را با تریلیِ خشم رد کرده ای و ادعای عاق کردن هم داری. رضای خدا در رضای والدین است. 

با مهربانی و صبر و توسل به صدیقه طاهره سلام الله علیها تلاش کن پدرت را از خودت راضی کن حتی اگر با او معاشرت و مراوده و رفت و آمد نداشته باشید؛ مهم رضایت او از شما و احسان شما به اوست.

 

لینك ارسال به دوست
دل شکسته
87864 بازدید 281 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۱۹:۵۷:۳۵
سلام،هراند هستم،بسيار خوشحال شدم علي رغم مشغله فراوان جواب سوال بنده رو فرموديد.جوابي کوتاه،اما حکيمانيه وسازنده.شما درست اشاره نموديد،اگر در اين زمان ازدواج کنم قطعا به علت مشغله زياد درسي وکاري قادر به ايفاي نقش بعنوان يک همسر نخواهم بود.هفته پيش در حرم حضرت امام زاده صالح عليه السلام بودم و دعاگوي شما.خداوند همواره شما ويارانتان رو سلامت موفق و ثابت قدم در راهش قرار دهد ،انشا الله.يا علي مدد
شهاب مرادی

سلام/ الحمدلله. شما ارمنی هستید؟ هراند!

لینك ارسال به دوست
محسن محمودي
84745 بازدید 139 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۱۹:۵۴:۲۸
همين!! بعد از حدود يک هفته بين اين همه پيام که براتون ارسال ميشه فقط " مشق شبم تموم شد"!! رو ميذارين رو سايت؟ يعني چون به قول خودتون بقيه وقت گيرن يا ... نبايد جواب بدين؟! هيچي ديگه. موفق باشين!!
شهاب مرادی

سلام/ اینترنتم قطع شد و چند پاسخم پرید. همین بعدش هم رفتم جلسه. کلا دوسم نداریدا !!!

لینك ارسال به دوست
محمد
83530 بازدید 121 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۱۹:۵۲:۵۹
سلام شما رو به مقدسات قسم ميدهم منو کمک کنيد جواب پيام هامو بديدحاج آقا
شهاب مرادی

سلام/ به جای قسم یک کلمه پیگری را تایپ و ارسال کنید. پاسخم به مضطر از قزوین که الان منتشر کردم را بخوانید. می بینید چه وضعیه هر پیامی باز می کنم گله و ...

 

لینك ارسال به دوست
ايران
83065 بازدید 96 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۱۹:۵۰:۵۳
سلام فقط خاستم بگم خوبه ادم يه مشكلي داشته باشه وبه شما مراجعه كند تقريبا يادش ميره كه چه مشكلي داشت! چندين بار از اين طريق پيام فرستادم اما هزاران دريغ -منتظرم- في امان الله
شهاب مرادی

سلام/ پسر عزیزم به جای ناز و قهر و گله پاسخم به مضطر از قزوین بخوانید الان منتشر کردم.

لینك ارسال به دوست
قاسم شجاع
82317 بازدید 90 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۱۹:۴۹:۱۰
با سلام و احترام به استادم محترم، استاد من پيام فرستاده بودم براتون نميدونم مطالع کردين يا نه خواستم بهتون بگم مطالعه کنيد و جواب بديد،منت دارتون ميشيم هاااا يااااااا واقعا تو اين برهه زماني فک ميکنم نياز دارم کسي به اين سوالم جواب بده شديد نياز دارم ممنون ميشم واقعا نظر و جواب يادتون نره
شهاب مرادی

سلام/ لطفا پاسخم را به مضطر از قزوین بخوان. الان منتشر کردم

لینك ارسال به دوست
اشرفي
67815 بازدید 59 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۱۹:۴۸:۰۹
سلام حاج آقا ،شب خوش من ديشب باکلي دلخوشي متن بلند بالايي براتون نوشتم به اميد ايمکه راهنماييم وکمکم کنيد ولي متواسفانه امشب جوابي نديدم فچرا پس؟بدي حالم از اسمم معلوم نيس؟
شهاب مرادی

سلام/ لطفا با شرایط من و راه بیایید و اینقدر فضا را شخصی و رقابتی فرض نکنید. مثل فرق گذاشتن بابا بین بچه ها و گله کردن و ناز کردن و ... پسرم یا دخترم من کاملا رندوم  از بین آخرین ۱۰۰ پیام واصله چندتا را باز می کنم برای پاسخ و انتشار

شما ای کاش ضوابط را بخوانی. چون پیام های بلند بالا را حتی اگر بخوانم قطعا پاسخ نمی دهم. چون قرارمون است که... در ضوابط ارسال نوشته ام. 

لینك ارسال به دوست
مضطر
68393 بازدید 109 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۱۹:۴۲:۵۷
با سلام به محضر شما استاد گرامي 1.از تمام تلاشهايي که براي ما ميکنيد و وقتي که ميگذاريد سپاسگذارم ...خصوصی...
شهاب مرادی

سلام/ متن را خواندم و خیلی قابل استفاده بود. ممنونم

لینك ارسال به دوست
مريم الف\دانشجوي ارشد صنايع
68865 بازدید 96 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳ ۰۹:۰۵:۰۸
سلام دور دوم مشق شب من تمام شد. متشکرم حاج آقا.
شهاب مرادی

سلام/ آفرین. خوشحال شدم. »»» مشق شب

لینك ارسال به دوست
فاطمه ک
70912 بازدید 130 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۲:۲۵:۲۷
سلام سپاس حاج آقا.خيلي التماس دعا دارم يا علي
لینك ارسال به دوست
سعيده 22
71085 بازدید 108 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۲:۱۹:۰۷
سلام. پيگيري
شهاب مرادی

سلام/ الان اذان ظهر شده. باید نمازم را بخوانم و بروم جلسه و ...

تقریبا تمام پیام های دریافتی این سه روزه را خواندم  و چند پیام را با سرچ پیدا کردم که چند مورد را پاسخ دادم و منتشر کردم اما از مجموع پیام های دریافتی امروز و دیروز چیزی حدود ۸۰ پیام ماند. برخی از سوالات تکراری بودند اما ۱۵-۱۰ پرسش و مشورت هم نیاز به پاسخ مفصل داشت در tabهای مختلف باز کردم که با توجه به فرصت اندکم نشد پاسخ بدهم و سه چهار پیام هم خیلی مفصل بود که نخواندم از جمله پیام برادری که از تورنتو که با یک نگاه اجمالی دیدم نه سوال است و نه کامنت؛ چیزی شبیه به یک سرمقاله یا چکیده مقاله؛ در باب توحید که برای انتشار امثال آن باید بادقت تمام آن متن را بخوانم و به صحیح بودن و مفید بودنش اطمینان حاصل کنم. ...

این شرح مختصر را در ذیل پیام شما گزارش دادم که هم از رعایت ضوابط توسط جنابعالی تشکر کنم و هم اطلاع رسانی کرده باشم و هم عذرخواهی. ان شاءالله مابقی در فرصت بعدی فردا و فرداهای دیگر به شرط حیات و توفیق

 

لینك ارسال به دوست
سعيده 22
73018 بازدید 147 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۱:۴۹:۲۶
سلام و عرض ادب حاج آقا بيشتر از 1 ساله که جواب منو نميديد. از من ناراحتيد يا تعدد پيام ها نميزاره؟ اصلا پيام هاي منو مي خونيد؟ ارادت
شهاب مرادی

سلام/ نه چرا ناراحت باشم. ایران هستید مگر؟!! چون در طول ماه رمضان مناسبت های مختلف ختی یک بار هم شما را پای منبر ندیدم. 

لینك ارسال به دوست
sadegh
66475 بازدید 83 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۱:۴۷:۱۹
تر به مقدساتتون بگيييييييييييييييييييييييييييييييييد په جوري توکلاس مجردها شرکت کنيم؟من شنيدم آشناهاتونوميبريد به همين خاطرلينک جديدثبت نام نداره..............
شهاب مرادی

سلام/شنیده ام شنیده ام شنیده ام. این شنیدن ها آدمی را جهنمی می کند آخر. پدر جان بخوان . سرچ کن. تفکر کن.

خلاصه اگر ضوابط کلی کلاس را دارید امروز به عنوان مهمان شرکت کنید.

روایت داریم: قبل از هر کلامی سلام کنید. دخترم باید به سلام کردن عادت کنیم.

لینك ارسال به دوست
ندا
68721 بازدید 166 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۱:۴۳:۲۲
سلام من جديدا ارشد تهران قبول شدم...يکي از انگيزه هاي تهران اومدنم شرکت در کلاس مجردهاي شما بوده...چطور مي تونم ثبت نام کنم؟!....ثبت نام جديد کيه؟!
شهاب مرادی

سلام/ به همین زودی ها...

لینك ارسال به دوست
محسن
66987 بازدید 91 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۱:۴۰:۰۵
سلام استاد بزرگوار وپدر مهربانم ايام نوراني ماه رضوي و ولادت اما رضا را به شما تبريک ميگم ميدونم شما مشغله ي زيادي داريد واين از بزرگواري ومهرباني شماست که وقت خودتون را در اختيار مردم وبخصوص جوانها ميگذاريد قبلا هم تو کلاس اشاره کرده بوديد که به دليل کار زيادموقع خوندن پيامها خيلي خسته هستيد براي همين هميشه سعي ميکردم موضوع مورد نظرم رو در سايت جستجو کنم والبته جوابم رو ميگرفتم چون شما هميشه به پيامها جامع جواب ميدهيد اما اينبار مسائلي برام پيش اومده که احساس درماندگي ميکنم و نيازمند راهنمايي شما هستم: 1-25 سال دارم ليسانس زيست شناسي-بيکار وخيلي خيلي علاقه مندم به ادامه تحصيل 2-مادرم تو زندگيش رنج زيادي کشيده واز زماني که يادم مياد دائما به من ميگفت نبايد ازدواج کنم وفقط به درس فکر کنم شايد به اين دليل هميشه يه حالت ترس واضطراب نسبت به ازدواج داشتم وتا به حالا خواستگاري به منزلمون نيمده 3-سال گذشته مادرم به سرطان مبتلا شد وبعد از اتمام درمانش يعني خرداد امسال به طور جدي تصميم گرفتيم به خاطر روحيه ي مادرم به ... نقل مکان کنيم چون اقوام مادرم ساکن اينجا هستند 4-فرهنگ وآداب ورسوم اين شهر خيلي متفاوت با فرهنگيه که من درتهران با اون بزرگ شدم اينجا درابتداي کار مادرها به خواستگاري مي آيند(البته صد در صد بدون گل وشيريني )ارزش دختر هم اينجا به جهيزيه ومهريه ي بالاست درواقع مواردي رو که شما در يادداشت الو هند جگر خوار ذکر کرديد من به عينه وشديدتر اينجا ديدم به علاوه اينجا تحصيل براي دختر خانمها اصلا مهم نيست 5-من به حضرت امام وحضرت آقا خيلي ارادت دارم اما متاسفانه اينجا از سوي فاميل ، اين اعتقادم به سخره گرفته ميشه واکثرا حالت تهاجمي ميگيرند و توهين ميکنند بيشتر مواقع سعي ميکنم با روشهايي که شما گفتيد بحث رو عوض کنم اما گاهي زير بار نميرند ومجبورم سکوت کنم با شرکت در کلاس مجردها نگاهم کلا به ازدواج تغيير کرد و تصوير خوب وروشني از ازدواج در ذهنم ترسيم شد اما اينجا طرز فکرها خيلي متفاوته، از طرفي هنوز نتوستم با زندگي کردن تو اين شهر که براي من غريبه ودوري از تهران ودوستانم خيلي خوب کنار بيام حالا موندم چي کار کنم شرمنده پيامم طولاني شد ممنون ميشم اگر من رو راهنمايي کنيد يکشنبه ها که ميرسه خيلي دلتنگ کلاس مجردها ميشم من دور سوم ثبت نام کردم وبدليل نقل مکان ،حضورم در کلاس کوتاه بود اما خدا را به خاطرتمام لحظاتش شکر ميکنم هميشه به يادتون هستم ودعاگو انشالله که خودتون و خانواده ي گلتون هميشه سلامت باشيد وزندگيتون هميشه پر از خير وبرکت باشه التماس دعا ياعلي
شهاب مرادی

سلام/ رضایت مادر برکات بسیاری دارد. خدا از این برکات با عافیت شما را بهرمند سازد

با نشاط و امید برای ادامه تحصیلت برنامه ریزی کن. حتما در دانشگاه خوبی در خمینی شهر یا اصفهان قبول میشی. 

برای ازدواج اصلا ناامید نشوید مشکلات فرهنگی را انکار نمی کنم. تا حدودی آشنا هستم با آن خطه . مردم آن شهر هم مثل همه شهرها خوب و بد دارد و خوب های خوبی دارد. حتما پسرهای مومن و متقی هم به دنبال دخترهای مومنی و شایسته ای مثل شما می گردند. پس بدون پیش قضاوت خواستگارهایت را راه بده. شاید بعضی پسرها با مادران شان اختلاف سلیقه داشته باشند و پس از آمدن پسر و گفتگو این کشف شود لذا همه ی خانم هایی که می آیند را حتی اگر پروتکل را رعایت نمی کنند. تحویل بگیر و احترام کن و بعد اگر مناسب نبودند شما بگو نه. اگر هم آنها گفتند نه؛ برایت مهم نباشه. 

برای شما دعا می کنم

 

لینك ارسال به دوست
مريم سادات علويان
67590 بازدید 155 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۱:۲۴:۵۳
سلام و خدا قوت خدمت حاج آقا، چرا امکان پذيرش مجدد کلاس مجردها رو فقط براي آقا پسرها فراهم کرديد پس ما دخترها چي؟!!
شهاب مرادی

سلام/ واقعا سالن گنجایش ندارد. و چند نفر از آقا پسرها رفته اند سربازی و دوره آموزشی و چند نفر دانشگاه های شهرهای دیگر قبول شدند با نظر بچه های گروه اجرایی دیدیم میشه حداکثر بیست نفر آقا پسر که الان هم می بینید اغلب روی زمین می نشینند ثبت نام کنیم. خانم ها و آقایون در جلسات مهمان آزاد می توانند شرکت کنند. البته به نظرم در طول فصل پاییز روزهایی که در ایوان شمس هستیم دیگر خیلی بعید است "جلسه مهمان آزاد" داشته باشیم. امروز آخرین جلسه تابستان و آخرین مهمان آزاد در ایوان شمس است. 

لینك ارسال به دوست
علاءالديني
65208 بازدید 90 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۱:۱۸:۲۳
سلام جناب مرادي خسته نباشيد. لطفا خصوصي جواب دهيد. من5 سال است متاهلم و به دليل شرايط کاري همسرم دور از خانواده ام که ساکن مشهد هستند زندگي ميکنم و سه سال پيش متوجه شدم که شوهرم... و اين باعث شده که من از او متنفر شوم و بارها فکر طلاق افتادم .خواهشمندم راهنماييم کنيد.
شهاب مرادی

سلام/ با هم صمیمی و مهربان باشید و شما مهربان تر. و به جای افکار و رفتار هیجانی و تصمیم عجولانه -که در شأن شما نیست-  او را برای ترک این رفتار ناپسند و ناصحیح تشویق و هدایت کنید. نظرتان را محترمانه و دلسوزانه به او بگویید از او تعریف کنید فراموش نکنید او به حمایت و توجه شما نیاز دارد.

اگر موفق نشدید حضوری از یک روان شناس متدین (تاکید می کنم متدین!) کمک بگیرید. 

لینك ارسال به دوست
فاييز 1366
65100 بازدید 112 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۰:۳۱:۳۵
سلام اقاي مرادي . وقتتون بخير. من دختري هستم 24ساله بعد گذشت 1سال از اتمام درسم کار پيدا کردم با درامد بسيار کم.واتفاقاتي ک چند سال پيش منتظرش بودم الان برام افتاده.يعني 3سال پيش ميخواستم سروساماني ب وضعيت منژل بدهيم ک يک خاسگار ک برام مهم بود بياد ک نتونستيم وضعيت را مهيا کنيم و خاستگارا نيومدنو منم ديگه بعد اون ماجرا ديگه زياد برام مهم نيس کسي بياد يعني دروغ نگم دوس دارم ازدواج کنم اما پيترسم و پراعات خانوادمو ميکنم ميدونم اگه الان کسي بياد جلو بازهم ب سختي پيافتن ومن نميخوام باعث سختيشون بشم.الانم خاستگار دارم ولي نميخوام بيان.و ب بيشترشون ميگم نه.احساسس خيلي بدي دارم روزام تکراريه هيچ انرژي اي ندارم دبگه خسته شدم حتي نپاز خوندنمم تکراريه و لي رنگ .دلم ميخواد برم مشهد سبک بشم اما انگار بجز هپون ي بار ديگ قسمتم نميسه.دلم خيلي گرفته .هيچ جاهم پيدا نميسه برمو اروم بگيرم.خسته شدم.ممنون ميشم اگه جوابي خواستين بدين باهمون فاميليم باشه.ببخشيد وقتتونو گرفتم. ياعلي
شهاب مرادی

سلام/ هزارماشاء الله چقدر غلط تایپی!

شاید مسئله ساده به نظر بیاید اما کمی ریشه ای تر و شناختی تر باید به این مسائل نگاه کرد. نظام ارزش ها و پسندها و آرزوها به یک بیان مختصر مشکل برطرف نمی شود. اجمالا توصیه اکید می کنم نمازتان را در هر جالی از نشاط و کسالت که هستید بخوانید و تارکُالصلاة نشوید. قدر محبت به امام رئوف آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام را بدانید که سرمایه ای بسیار عظیم است.از همین راه دور به محضرش سلام کنید و زائرش باشید از راه دور هیچ فرقی نمی کند.

و توصیه ام مراجعه به مشاور است. برای اصلاح بینش تون نسبت به زندگی ، ازدواج و همچنین چک کردن خُلق تان احتمال افسرده بودن را جدی بگیرید. (پیشنهادم برای مشاوره: خانم کریم نژاد یا خانم دکتر فرحزادی هستند در زندگی بهتر)

لینك ارسال به دوست
سيدمرتضي
66700 بازدید 120 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۰:۲۳:۲۹
سلام حاج آقا مرادي. سوالي داشتم از حضورتون:من مدتي است با آقايي براي امور درسي در ارتباط هستم و در اين مدت ايشون متوجه خصوصيات اخلاقي من هم شدند و چون من اصولا دختر مغروري نيستم به تازگي به من هشدار دادند که کمي مغرور باشيد در برخورد با اطرافيان! ميخواستم از حضرتعالي کمک بگيرم،بفرماييد چطور ميتونم در قبال آدمهايي که تابحال من رو مغرور نديدند ميتونم تغيير رويه بدهم و مغرور بشم؟خصوصا در اين مورد که اين آقا فرد مغروري هستند باتشکر
شهاب مرادی

سلام/ شما وقارتان را بیشتر کنید و در نفس تان خودتان را از همه پایین تر بدانید اما رفتاری مغایر با حیاء، وقار و متانت تان انجام ندهید و زیِّ دخترانه و خانومانه را در منش تان تقویت کنید. گاهی اشتباه دخترها رفتارهای پسرانه و مردانه است.

لینك ارسال به دوست
رعنا
65988 بازدید 124 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۰:۱۷:۴۵
سلام تجربه بسیار خوبی بود شرکت در جلسه آن روز فرهنگیان و از دیدگاه شما و مهربانی زایدالوصف شما واقعا استفاده کردم از هزاران کتاب و بیان برایم تاثیرش بیشتر بود. به چند نفر کادو دادید فقط به بهانه اسم ام المومنین خدیجه کبری حتی هدیه ای که به شما دعوت کننده داد را به خانمی که گفت عروسم خدیجه نام دارد با سخاوت اعطا کردید و من احساس عذاب وجدانم بیشتر شد. بی خود پشت سر شما غیبت که چه عرض کنم سوظنم را بیان کرده بودم که تا هدیه گزاف ندهیم نمی آید اولا پرسیدم و گفتند شما بسیار ساده و آسان و بدون شرط و شروط قول دادید و وقتی به شما کادوی ارزشمند از لحاظ مالی دادند طرف دو ثانیه به یک ناشناس هدیه دادید. حرفم یک کلام است به من هم هدیه بدهید و مرا حلال کنید قول می دهم جبران بدگویی نابجایم را در همان محیطی که بی دلیل و نفسانی غیبت کرده بودم جبران کنم
شهاب مرادی

سلام/ حلال. تمام.  خیالتان راحت. التماس دعا. 

راستی اون روز پیشنهادی را عمومی مطرح کردم اما پیگیری کردم یک نفر هم در آن فهرست ثبت نام کرده است. اگر دوستان و همکاران تان را دیدید یادآوری کنید مبادا گمان کنند من منصرف شدم!

لینك ارسال به دوست
یک معلم
65808 بازدید 116 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۰:۰۷:۴۲
سلام استاد مرادی اصلا نمی تونم بپذیرم این همه نسل همه سربه هوا و بی توجه هستند به نظرم این افراد یا بیمار روانی هستند و یا افراد مغرضی هستند که صرفا برای آزار شما هی مدام سوال تکراری می پرسند و یا رفتارهای... خواهش می کنم عمرنازنینت را صرف ما نکن به خدا تو برای ما زیادی ما قدردان نیستیم. ما ...میخواهیم که فرق کامپیوتر و اینترنت را با ... نمی دونه تازه بیا ببین یه همچین اشخاصی چقدرهم طرفدار دارند. ...
شهاب مرادی

سلام/ شما دلت برای من سوخته و کمی هم عصبانی هستی. با خشم تصمیم نگیر و با خشم مشورت نده. از حمایت شما هرچند هیجانی و کمی ...  تشکر می کنم.

لینك ارسال به دوست
mojtaba m
63298 بازدید 84 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۱۰:۰۰:۰۹
عرض سلام و ادب و احترام از هنرستان آل ياسين مزاحمتان مي شوم. درخواست دو جلسه حضور در مدرسه را داشتيم يکي براي اوليا و يکي هم براي هنرجويان شنيديم که گويا آبان ماه وقتتان آزاد تر است .اگر که اين دو جلسه آبان ماه باشد تشکر مي کنيم. با سپاس فراوان هنرستان هيئت امنايي آل ياسين تلفن تماس 33500500
شهاب مرادی

سلام/ گمان می کنم این پیام اسپم باشد یعنی ربات ارسال کرده باشد. واسم حتما مستعار است یا نام برنامه نویس ربات والا حتما به ضابطه ها توجه می شد. از جمله:

[۱۳. جهت دعوت برای سخنرانی در دانشگاهها و... دعوتنامه خود را...]

لینك ارسال به دوست
محدثه آقاجاني
62677 بازدید 71 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۰۹:۵۵:۳۸
محمد صالح علا: بگو از چيه که من ، دلم گرفته؟ شما که سواد داري ، ليسانس داري ، روزنامه خوني با بزرگون مي شيني، حرف ميزني ، همه چي مي دوني شما که کله ت پره ، معلّم مردم گنگي واسه هر چي که مي گن جواب داري ، در نمي موني بگو از چيه که من ، دلم گرفته؟ راه ميرم دلم گرفته ، مي شينم دلم گرفته گريه مي کنم ، مي خندم ، پا ميشم، دلم گرفته دلم گرفته...
لینك ارسال به دوست
زهرا رحيمي
62169 بازدید 94 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱ ۰۹:۴۳:۳۰
18ساله مجرد سلام ببخشيد من جايي براي نظرات پيدا نکردم همين جا مينويسم تا به دستتون برسه چرا فايل صوتي تصويري کلاس مجرد ها رو تو سايت نميگذاريد تا بچه هايي که نميتونن بيان کلاس ازش استفاده کنن.باتشکر
شهاب مرادی

سلام/ خب بارها عرض کرده ام که اساسا ضیط نمی شود که فایلیش منتشر شود.

لینك ارسال به دوست
ف هوشيار
61644 بازدید 73 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ ۲۰:۴۰:۲۲
سلام آقاي مرادي من اخيرا خواستگاري داشتم که متوجه شدم قبلا مشروب مي خورده. ... شرح و تفصیلی که بد آموزی داشت!... لطفا من رو راهنمايي کنيد مچکرم
شهاب مرادی

سلام/ خیلی روراست و بی روبایستی؛ من شما را نمی شناسم اما به صورت عمومی احتمال می دهم پاک و متدین و خانوم باشید.

اگر شما دختر پاک و عفیفه ای هستید و از این شرح حال خواستگار بدت می آید و در صورت تکرار این موارد نمی توانی ادامه بدهی، حتما رد کن و پاسخ قاطع منفی بده. اما اگر تقریبا مثل خودش هستی به همین میزانی که اظهار کرده توبه می کند اکتفا کن.

لینك ارسال به دوست
سارا
66789 بازدید 154 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ ۲۰:۳۶:۳۹
سلام ولادت امام رضا(ع) ولي قلبهايمان بر شما مبارک.خوش بحالتون که زائر امام رضاييد. ما که دو سال سعادت زيارت ايشون رو نداشتيم. شايد کاري کرديم که خدايي نکرده آقا از دستمون ناراحتن. از کجا بايد فهميد که ائمه از دستمون راضي اند يا نه؟ التماس دعا خدايا ما که دستمون به آسمان نمي رسه، تو که دستت به زمين مي رسه، " دستمون رو بگير"
شهاب مرادی

سلام/ بعد از نمازهات به امام رضا سلام می دهی؟ اگر بله خوب معلومه ارتباط برقراره و اگر نه از امشب شروع کن و خودت را مقید به سلام دادن بعد از نمازها به امام حسین و امام رضا و امام عصر صلوات الله علیهم اجمعین

بُعد منزل، نبُوَد در سفرِ روحانی!

لینك ارسال به دوست
دختر انقلاب
69256 بازدید 181 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ ۲۰:۳۴:۱۳
سلام فکر مي کردم يک ماه زمان کافي باشه براي دريافت جواب سوالم !!! اگه لطف کنيد جواب سولات منو بفرستيد برام خيلي خيلي ممنون مي شوم. منتظرم...زهرا صالحي شوندي
شهاب مرادی

سلام/ دخترم لطفا ضوابط ارسال پیام را بخوان. تا امروز برای یک نفر هم ایمیلی ارسال نکرده ام.

لینك ارسال به دوست
زهرا صالحي شوندي
64285 بازدید 63 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ ۲۰:۳۲:۴۶
با سلام وعرض ادب ما قصد داريم از بهزيستي کودکي را به فرزندي بگيريم.آيا اگر اين کودک از رابطه نامشروع متولد شده باشد اين مسئله در روحيات خود کودک تأثير خواهد داشت ياخير؟
شهاب مرادی

سلام/ خودِ آن "اگر" خیلی سخت اثبات می شود. سخت! شما وضوی شک دار نگیرید. همین که یقین نداشته باشید به حرامزادگی! آن فرزند محکوم است به طیب ولادت و حلال زادگی. 

لینك ارسال به دوست
نرگس بشردوست
66624 بازدید 154 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ ۲۰:۲۸:۵۵
سلام حاج آقا امشب که تو حرم حضرت شاهچراغ(ع) ديدمتون انقدر ذوق زده شدم که فراموش کردم بگم عيدتون مبارک باشه مطمئنا با اين برنامه هايي هم که توي سايت نوشتيد بعد از عيد پيام منو مي خونيد اما عيدتون مبارک باشه انشا الله که خدا وسعت سينه تونو روز به روز بيشتر کنه و به وقتتون برکت روز افزون بده و ما با ديدنتون همچنان ياد خدا و اهل بيت عليهم السلام بيفتيم
شهاب مرادی

سلام/ از ابراز لطف شما متشکرم. اسعدالله ایامکم سعیدا

لینك ارسال به دوست
م م
48289 بازدید 95 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ۰۹:۳۷:۲۹
سلام! چرا آيينه خانه 22 پخش نشد؟؟؟
شهاب مرادی

سلام/ نمی دونم ظاهرا شبکه معذوراتی داشته است.

لینك ارسال به دوست
دختر73 اي
52286 بازدید 121 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ۰۹:۳۷:۱۴
سلام جناب استاد يک کم سايتتونو زودتربه روز کنيد وجواب نامه ها را زودتر بديد .از شما ماانتظار چشم به راه موندن نداريم
شهاب مرادی

سلام/ شرمنده ولی شما هم ملاحظه مرا بفرمایید که یک نفر هستم!  و مرا و سایتم را با یک خبرگزاری و چندین کارمند و ... مقایسه نکنید.

لینك ارسال به دوست
ساقي
51886 بازدید 118 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ۰۹:۳۲:۴۰
با عرض سلام از يادداشت ازدواج يا مددكاري بسيار لذت برديم و استفاده كرديم باتشكر 13/06/92
شهاب مرادی

سلام/ یاعلی

لینك ارسال به دوست
مرضيه
52818 بازدید 140 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ۰۹:۳۱:۱۳
سلام جناب آقای مرادی عزیز من همیشه خلاصه مطالب بچه های خوش سعادت کلاس مجردها را در کامنت هاشون می خوانم اما مدتی است کامنت ها را منتشر نمی کنید. چرا
شهاب مرادی

سلام/ اواخر ماه رمضان کسالت و ضعف داشتم نشد اما هفته گذشته تمام کامنت ها را منتشر کردم و امروز هم ان شاء الله کامنت ها دریافتی امروز و دیروز را منتشر می کنم. خیلی کار سخت و زمان بری هست.

لینك ارسال به دوست
محمدرسول
51794 بازدید 122 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰ ۰۹:۲۷:۴۴
سلام هراند هستم.۱)۳۱ساله۲)خدمت رفتم۳)دندانپزشک هستم.خواستم درمورد ازدواج باشما مشورت کنم.تا امسال پدرم اجازه ازدواج به بنده نداده بودند اما امسال موافقت نمودند.اما حالا دچار سدهاي ديگري هستم.۱)مي خوام براي تخصص به خارج برم.۲)کسي رو هم براي ازدواج نميشناسم.۳)ازوالدين هم خواستم کسي رو معرفي کنند اما پدرم گفتندکسي رو نمي شناسند.هالا موندم چه کار کنم.ازيطرف کسي رو نمي شناسم از يطرف مي خوام ادامه تحصيل بدم.لطفاراهنمايي بفرماييد چون کسي رو هم براي مشورت ندارم.تشکر
شهاب مرادی

سلام/ برادرم خوشحالم که خدمت رفتی و برایت در حرفه مقدس طبابت آرزوی توفیق می کنم.  

برای تنهای های زندگی دانشجویی در خارج از کشور "هم خونه" می خوای یا همسر؟! این دو خیلی به هم شبیه هستند. اما خیلی متفاوت اند.

چرا الان می خواهی ازدواج کنی؟ آرزوها و اهداف و برنامه هایت چیست؟ چشم انداز این ۵ سال باقی مانده از جوانی ات را چطور ترسیم کردی؟ به نظر می رسه ادامه تحصیل برایت الان در اولویت است آیا اطمینان دارید که همان دلایلی که احتمالا مانع ازدواج شما در دوران دانشجویی شما شده در رزیدنتی شدیدتر و جدی تر نمیشه ؟

برادرم شما دکتر هستی و ۳۱ساله اما چک کن ببین میزان وابستگی ات به خانواده و والدینت و استقلالت از آنها مناسب شروع یک زندگی مستقل هست؟ می خواهی در زندگی متاهلی همسر باشی یا فرزند یا والد؟ کدام. گزینه صحیح فقط همسر است. ایفای نقش همسری و انتظار ایفای نقش همسری از همسر کلید مهمی است.

لینك ارسال به دوست
هراند
34639 بازدید 168 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۰۱:۵۵:۱۵
سلام حاج اقا متني که براتون فرستادم يکي از نوشته هام بود که خيلي دوسش داشتم شايد به نظر خيلي ها بي معني باشه ولي براي من نه! اون درس آخري که نوشتم درسي بود که من ازش گرفتم! شايد هم درست نباشه يه خورده زمان ميبره تا داستان هامو بفرستم ولي خواهشا زودتر برام نظرتون رو بفرستيد
شهاب مرادی

سلام/ خداقوت. خواندم. خوب بود. حتما از این هم بهتر می شود. پیشنهادم رفتن به کارگاه های نویسندگی و مطالعه متون ادبی است. 

لینك ارسال به دوست
نويسنده
39744 بازدید 83 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۰۱:۵۵:۰۸
جالبه . من نمي دونستم سليقه اي به سوالا جواب مي ديد. به سوالاي بقيه که تاريخش مال امروزه جواب داديد اما سوال منو نه.
شهاب مرادی

سلام/ گرانقدر گرامی این ساعت و تاریخ انتشار یا اصطلاحا امضاء من هست؛ نه ارسال! وای که چه تلخه این احساسی که شما دارید. شیرینش کنید با واقع بینی و کمی خوش بینی و با دقت و توجه. ضوابط را هم یک بار با دقت بخوانید. مثلا بند شماره ۱۴ را.

 

تاریخ ارسال: 1392-05-29

 

لینك ارسال به دوست
مريم ايراني
39061 بازدید 90 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۰۱:۵۵:۰۱
در تفسير سوره بينه، در معناي آيه «خيرُ البَرية» در سايت وزارت اوقاف و ارشاد عربستان سعودي، که تفاسير وترجمه هاي قرآن كريم را دارد: به اين آدرس برويد: http://quran.al-islam.com/Page.aspx?pageid=221&BookID=13&Page=598 آخر صفحه، خط آخر و جمله آخر صفحه را ببينيد: *{7}ﺇِﻥَّ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁﻣَﻨُﻮﺍ ﻭَﻋَﻤِﻠُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﺎﻟِﺤَﺎﺕِ ﺃُﻭﻟَﺌِﻚَ ﻫُﻢْ ﺧَﻴْﺮُ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔِ* ﻳَﻘُﻮﻝ : ﻣَﻦْ ﻓَﻌَﻞَ ﺫَﻟِﻚَ ﻣِﻦْ ﺍﻟﻨَّﺎﺱ ﻓَﻬُﻢْ ﺧَﻴْﺮ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔ . ﻭَﻗَﺪْ : 29208 - ﺣَﺪَّﺛَﻨَﺎ ﺍِﺑْﻦ ﺣُﻤَﻴْﺪ , ﻗَﺎﻝَ : ﺛﻨﺎ ﻋِﻴﺴَﻰ ﺑْﻦ ﻓَﺮْﻗَﺪ , ﻋَﻦْ ﺃَﺑِﻲ ﺍﻟْﺠَﺎﺭُﻭﺩ , ﻋَﻦْ ﻣُﺤَﻤَّﺪ ﺑْﻦ ﻋَﻠِﻲّ { ﺃُﻭﻟَﺌِﻚَ ﻫُﻢْ ﺧَﻴْﺮ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔ } ﻓَﻘَﺎﻝَ ﺍﻟﻨَّﺒِﻲّ ﺻَﻠَّﻰ ﺍﻟﻠَّﻪ ﻋَﻠَﻴْﻪِ ﻭَﺳَﻠَّﻢَ : \\\" ﺃَﻧْﺖَ ﻳَﺎ ﻋَﻠِﻲّ ﻭَ ﺷِﻴﻌَﺘﻚ \\\" پيامبر(ص) فرمود: منظور از خيرالبرية، علي جان تو هستي و شيعيان تو. البته قبل از اينکه خبر دار بشن و برش دارن بريد ببينيد!
شهاب مرادی

سلام/ احسنتم. به کتاب فروغ ولایت ترجمه مرحوم استاد دوانی ره مراجعه بفرمایید مست می شوید.

اما لطفا مرقوم بفرمایید زنجانِ سربلند

لینك ارسال به دوست
معماريان
40053 بازدید 152 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۰۱:۵۴:۵۵
سلام خسته نباشيد من نمي دانم چه سوالاتي از خوستگارهايم بپرسم تا شناخت بهتري از انها پيدا کنم لطفا راهنماييم کنيد و کتاب هايي را در اين رابطه به من معرفي کنيد ممنون از زحماتتان.
شهاب مرادی

سلام/ سوال تکراری است. رجوع به ضوابط ارسال پیام...

لینك ارسال به دوست
ن.م
36657 بازدید 44 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ ۰۱:۵۴:۴۸
سلام حاج اقا.دو بار سوال پرسيدم يکبار هم در خواست پيگيري دادم.چرا هيچ اثري ازش نيست؟؟
شهاب مرادی

سلام/ سابقه ای جز تبریک عید فطر پیدا نکردم. با تاخیر متشکرم. لطفا مطابق ضوابط ارسال پیام....

لینك ارسال به دوست
فاطمه 135
35568 بازدید 38 امتیاز