امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۵ ۲۰:۵۹:۵۸
سلام حاج آقا مرادي متاسفانه بعضي از يادداشت ها و نوشته هاي سايت جديد فعال نيست و من نتونستم اون صفحات رو باز کنم مثل توصيه هاي قبل از ازدواج لطفا بررسي کنيد ممنون
شهاب مرادی

سلام/ بله این اشکال یکی از اشکالاتی است که بعد از طراحی قالب جدید سایت و ارتقاء فنی سایت پیش آمده و دلیلش تغییر آدرس نویسی صفحات سایت است.

راه حلی که به ذهنم می رسد این است که اصلا دشوار نیست:

۱. ابتدا دقت بفرمایید لینک مذکور آدرس یک یادداشت است یا یک پیام، در آدرس پیام ها عبارت akobook وجود دارد و در یادداشت note یا هر عبارتی غیر از akobook

2. در انتهای آدرس یک شماره است فقط خود شماره را کپی کنید.

۳. یک صفحه مشابه مقصدتان (یعنی اگر پیام است، پیام) را باز کنید و شماره کپی شده را به جای شماره آخر آدرس صفحه باز شده قرار دهید و اینتر را بزنید.

خیلی از لینک ها را دستی اصلاح کرده ام اما خب حجم مطالب خیلی زیاد است. 

 

لینك ارسال به دوست
ماه بانو13
40973 بازدید 103 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۵ ۱۹:۲۰:۲۵
سلام حاج آقا خيييييييييلي ارادت دلمون براتون تنگ شده اين يکي دو شب که رفتيد اميدوارم کاشان به شما خوش گذشته باشه ما که خيلي حال کرديم يه چيز مهم هم ياد گرفتيم: الذنب شوم علي غير فاعله
شهاب مرادی

سلام/ سلامت باشید و برقرار.

لینك ارسال به دوست
عليرضا
39845 بازدید 63 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴ ۰۱:۱۰:۵۳
سلام یک شب دورتر از منبر نشسته بودم آقایی کنارم نشسته بود و از منبر فاصله داشتیم و شما تحلیلی را بیان فرمودید و او با خشم و تحقیر به من رو کرد و گفت این ها همه نادرست است چون این بابا استاد دانشگاه است و اینا حرفای خارجی هاست اما بعد از چند دقیقه شما روایتی را در شرح و تایید آن مطلب بیان کردید و او در حالی که مجاب به نظر می رسید باز به من زیر لب گفت چرا نمی ره بالا بشینه خب معلومه خیلی مغروره بعد شما در پاسخ سوال کاملا بی ربط یک کودک مقدمه روضه را رها کردید و به بهترین بیان در دودقیقه ابهام او و معلمی مثل من را برطرف کردید متاسفم که حواسم به آقای کناریم بود که به دقت دنبال عیب و ایرادی جدید در شما می گشت. خوبه منم بگم چرا میان پای منبر برای شام؟ من هر شب که می رفتم فقط به خودم در مورد شما می گفتم چقدر صبور است. ماشالله و چقدر آخوندی کار صعب و دشواریست اگر بخواهد تکراری و کپی نباشد اگر بخواهد مربی باشد و داستان و قصه های ... نگوید. خلاصه دلم برایتان سوخت و جسارتا می گفتم حیف است این مرد را باید فقط با شهیدی مجری مردم ایران سلام و پارک ملت دید که قدر کلامش را هوشمندانه می داند.
شهاب مرادی

سلام/ از آداب سُفره این است که سر سفره به دیگران نگاه نکنی، لقمه ی خودت را ببینی و نوش جان کنی.

هرکس به اندازه رزقش می خورد. التماس دعا

 

لینك ارسال به دوست
اباالفضلی ام
44450 بازدید 177 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴ ۰۱:۰۵:۲۱
سلام جناب آقاي مرادي پيگيري: متن پيام گذشته: دختري هستم: 27 ساله ارث پدري –دو دانگ از يک آپارتمان در تهران- به من رسيده. گفتن اين مسائل در مراحل اوليه‌ي خواستگاري رو درست نمي‌دونم اما مي‌ترسم بعداً تعبير به بي‌صداقتي و مخفي‌کاري بشه. لطفاً نظرتون رو راجع به بهترين شکل و زمان براي طرح چنين مسائلي در زمان ازدواج بفرماييد؟ از لطف و توجه‌تون سپاسگزارم
شهاب مرادی

سلام/ بله طرحش در بدو امر لازم نیست. اگر مسائل مالی مطرح شد و سوال کردند مطرح کنید. البته به شرایط مالی خواستگار خیلی بستگی دارد. البته اهمیت و اولویت هر مسئله ای با توجه به مختصات و ویژگی های خاصش در هر خانواده ای، تغییر می کند. مثلا شاید این دو دانگ خیلی ناچیز باشد کمتر از قیمت یک ماشین ساده و یا شاید خیلی گران باشد و یا مستقل از ارزشش منشاء بزرگترین اختلاف بین افراد متعددی با دختر خانم باشد و یا درگیری های حقوقی و قضایی داشته باشد و ... در این شرایط به عنوان یک مسئله مهم باید مستقل مطرح شود.

لینك ارسال به دوست
فاطمه صبور
37578 بازدید 85 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴ ۰۰:۵۳:۳۹
با عرض سلام و ارادت از سخنانتان در دهه اول محرم مسجد الهادي به همراه پسرم که سال اول ابتدايي است لذت وبهره فراواني بردم وظيفه دانستم تشکري داشته باشم آرزوي ما سعادت شماست بدرود
شهاب مرادی

سلام/ الحمدلله که نافع بوده.

لینك ارسال به دوست
ديد ه بان
37094 بازدید 83 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴ ۰۰:۴۲:۲۹
سلام ميخواستم بدونم کلاسهاي خانواده نوپا جديد رو کي شروع ميکنيد ميتونيم ثبت نام کنيم التماس دعا يا علي
شهاب مرادی

سلام/ بعد از آغاز دوره سوم کلاس مجردها. در سایت ان شاءالله اعلام می کنم.

لینك ارسال به دوست
اميد
35884 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴ ۰۰:۴۱:۱۰
سلام استاد مرادي گرامي! رسيدن بخير! دلمان براي کلاسهاتون و همچنين صحبتهاتون تـــنـــــــــــــــــــــــــگ شده است !!
شهاب مرادی

سلام/ لطف دارید. التماس دعا

لینك ارسال به دوست
نگار يکي از بندگان خدا
36446 بازدید 77 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴ ۰۰:۴۰:۰۲
سلام حاج آقا من هم متقابلا حلول ماه ربيع الاول را تبريک ميگويم.حاج آقا مثل اينکه به سلامتي از کاشان تشريف آوردين.سفر خوب بود؟ 24دي 1391.از بچه هاي کلاس مجردها
شهاب مرادی

سلام/ الحمدلله. بله تهران هستم.

لینك ارسال به دوست
a30.k
36188 بازدید 65 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹ ۱۸:۴۷:۰۹
با سلام لطفا هرچي ممکنه زودتر پيامم را جواب بديد شوهرم بارها از زندگي با من ابراز تاسف ميکنه و ميگه فقط به خاطر وجدانم است که با تو زندگي ميکنم ميخواستم بدانم با اين شرايط اگر من از ايشان جدا بشم فکر ميکنيد کار خوب است يا بد؟
شهاب مرادی

سلام/ کمکش کن در فضایی آرام و بدون خشم، علت تاسف یا پشیمانی اش را دقیق بیان کند. و بگو که در این محله فقط می خواهید علت را بدانید و اصلا -حتی ناخواسته- از خودت دفاع نکن. علل و عوامل را که خوب شناسایی کردی بعد تصمیم بگیر و یا اگر لازم بود بنویسید تا من هم نظر بدهم.

لینك ارسال به دوست
اهو
42153 بازدید 88 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹ ۱۸:۳۸:۲۶
با سلام ايا در مرکز مشاوره زندگي برتر مشاور خانم هم داريد؟ من در سايتش موردي پيدا نکردم با تشکر
شهاب مرادی

سلام/ بله اکثریت با خانم هاست.

لینك ارسال به دوست
اهو اميدوار
40714 بازدید 41 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۸ ۱۳:۵۲:۲۵
با سلام . پيگيري.باسپاس
شهاب مرادی

سلام/ خیلی مفصل است لطفا چکیده و تیتروار

لینك ارسال به دوست
الهام.ب.1368
41640 بازدید 36 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۲:۰۹:۲۷
حاج آقا همين الان زير بارون براتون ميخوام از خدا هرچي ميخواهيد بهتون بده خودم هم حس ميکردم که يک وسواس فکري داشته باشم براي خواهرم و خودم چه مشاوري را در مرکزتان پيشنهاد داريد؟ خدا توانتون رو هر روز بيشتر کنه
شهاب مرادی

سلام/ ممنونم. من هم برای همه شما دعا می کنم.

خواهرتون به خانم طاهری و خودتون به خانم دکتر کرمانی رنجبر مراجعه بفرمایید.

لینك ارسال به دوست
مرضيه
43829 بازدید 83 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۲:۰۷:۰۵
سلام استاد/ خسته نباشيد امروز فكر ميكنم از انتقادي كه كردم كمي ناراحت شديد و به نظرتون منصفانه نبود، قصد پس گرفتن نقدم رو ندارم كما اينكه توضيحات لازم و دقيق تري رو در جلسه گفتم ولي بابت ناراحت كردن شما عذرخواهي ميكنم گاهي فكر ميكنم تو ابراز نظراتم تند مي رم ولي مي دونم ؛ حداقل خودم تو فكرم اون لحظه به حقانيت صحبتهام مطمئنم و از اونطرف اگه دليل قانع كننده اي بشنوم منعطف هستم و مي پذيرم... ولي وقتي شما مثال بچه شاهين رو زديد يه لحظه با خودم گفتم كاش اين نقد رو به استاد نمي كردم ،‌ چون اين مثال اگر جدي باشه، يه طرز فكر جديد رو نشون ميده. منو ببخشيد كه خيلي به حرفاتون توجه مي كنم شايد فقط خواستيد يك مزاح بكنيد ولي خب در نظر من صحبتهاي شما خيلي هوشمندانه است و نمي شود به سادگي از كنار آن گذشت.
شهاب مرادی

سلام/ مکرر به دقت نظر و هوش سرشار شما آفرین گفته ام و خدا را شکر می کنم و شما را از شر حسود به خدا می سپارم. اما

بس نكته غير حسن ببايد كه تا كسى        مقبول طبع مردم صاحب نظر شود 

لینك ارسال به دوست
گرامی
44779 بازدید 126 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۱:۵۹:۳۴
حاج آقا دوباره عرض ميکنم خيلي شرمنده(خصوصي) .... حالا چند سئوال 1/چرا طلبه حوزه حاج آقا مجتهدي با فکر و انديشه ما منافات داشت؟ 2/خواهرم چه کار کند؟ 3/چرا هميشه نگرانم و استرس دارم؟ 4/براي کاهش وابستگي به والدينم چه کنم؟ 5/بعد از آنها مي توانم باز هم زندگي کنم؟
شهاب مرادی

سلام/ ۱. یک دانشگاه یا حوزه با کارخانه آجرسازی یا موزاییک یازی فرق دارد. کلیشه و شابلون که ندارند. افراد با هم متفاوت هستند و البته قضاوت شما و خواهرتان تحت تاثیر هیجان.

۲. به مشاور مراجعه کند. مراجعه ای مستمر پیگیر و با انگیزه برای رسیدن به نتیجه. و اگر شرح حال کامل باشد و همه را واقعیت محض تلقی کنیم اصلا نیاز به طلاق و جدایی نیست.

۳. در شرح حال قبلی هم که الان پیدا کردم و خواندم و در این شرح مفصلِ محذوف هم اشاره کردید به نظر می رسد شما احتمالا وسواس فکری دارید و ۴ هم تحت تاثیر همین اختلال اضطرابیِ احتمالی است. اما نگران کننده نیست. به درمانگر خوب مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر و ترغیب  به درمان، یادداشت های وسواس را سرچ کنید و بخوانید. ۴و ۵ هر دو از عوارض افکار تکانه ای است. 

 

لینك ارسال به دوست
مرضيه
40170 بازدید 58 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۱:۴۴:۱۲
با سلام و خسته نباشيد خدمت شما جناب آقاي شهاب مرادي و همکاران ممنون به خاطر سايت خوبي که داريد . اميدوارم مشکلاتم با راهنمايي هاي شما حل شود
شهاب مرادی

سلام/ متشکرم البته این تذکر لازم است همکار یا همکاران ندارم. 

لینك ارسال به دوست
هليا غ
34807 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۱:۲۱:۳۹
سلام استاد فرمودید حضرت مسلم داماد حضرت علی بوده؟! و ابهام دوم شما گفته اید که یک پسر حضرت مسلم در کربلا شهید شده؟
شهاب مرادی

سلام/ بله جناب مسلم بن عقیل سلام الله علیه داماد حضرت امیر سلام الله علیه بوده اند. همسر رقیه بنت علی و آقازاده نازنین ایشون جناب عبدالله بن مسلم بن عقیل در روز عاشورا در کربلا شهید شدند. 

اولاد عقیل فداکاری شایانی در کربلا کردند و علاوه بر این پدر و پسر گرامی، حداقل سه برادر و یک برادرزاده ی حضرت مسلم در کربلا شهید شدند و لذا امام سجاد علیه السلام اولاد و نسل عقیل را از نسل جعفرطیار بیشتر تحویل می گرفتند. 

 

لینك ارسال به دوست
رضوی سعید
34646 بازدید 79 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۱:۰۴:۱۲
سلام خواستم ازتون بپرسم چند شنبه ها جواب سوالامونو ميديد؟ منتظر پاسختون هستم پاينده باشيد
شهاب مرادی

سلام/ مطابق ضوابط. با حوصله بخوانید. 

لینك ارسال به دوست
ريحانه
33221 بازدید 28 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ ۰۱:۰۳:۱۲
سلام ! دوره ي جديد کلاس مجردها از کي شروع ميشه و ثبت نامش به چه شکله؟ ممنون!
شهاب مرادی

سلام/ ان شاءالله به زودی اعلام می کنم. 

لینك ارسال به دوست
گيلدا
33060 بازدید 32 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۲۵ ۱۱:۳۰:۱۴
سلام حاج آقا اي کاش در مورد جملاتي که امشب در سريال کلاه پهلوي گفته شد مطالبي مي‌فرموديد. مثلا به جاي اين که بگويد معجر از سر حضرت زينب (س) برداشتند گفت حجاب از سر ايشان برداشتند و نيز انتساب صفت مضحک به سينه‌زني و... (از طرف نقش منفي) و... سريال امشب خيلي افتضاح بود.
شهاب مرادی

سلام/ نمایش تاریخی که آخوندزدایی شده! شاید تجلی و نمود آرزوهای بعضی هاست. این سریال بسیار گران را دنبال نمی کنم.

ظاهرا هر ضعف و هر قبیحی که در این قِسم فیلم و سریالجات نمایش داده می شود را چهارتا دیالوگ نچسبِ شعارگونه ی گل درشتِ بی تاثیر توجیه می کند.

 

لینك ارسال به دوست
ستوده.133
51116 بازدید 484 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۲۵ ۱۱:۲۱:۵۲
سلام.نظرتون راجع به اين متن. اين رو تو فضاي مجازي نوشتم. به جاي ضريح امام حسين عليه السلام، به مدرسه سوخته ها برسيم،عوضش پارتي شبانه از اهم واجباته که نبايد از وقت فضيلتش بگذره . . . بجاي نذري براي امام حسين عليه السلام، به زلزله زده ها کمک کنيم؛ بجاي هيأت محرم، به زلزله زده ها کمک کنيم؛ بجاي صرف پول براي ساخت ضريح جديد امام حسين عليه السلام، به زلزله زده ها کمک کنيم! چرا يک کمپين نميزنيد و بگيد : هزينه يک ماه لوازم آرايش تان را ؛ هزينه دو هفته چالوس رفتن و ويلا گرفتن را؛ هزينه کافي شاپ رفتن تان را خرج زلزله زده ها کنيد . . . اصلاً بياييد اين دو ماه محرم و صفر را، هزينه شارژ اينترنت تان را خرج زلزله زده ها کنيد که ما هم راحت باشيم! شب يلدا خرج نکنيد و ولنتاين نگيريد و پارتي برگزار نکنيد و خرج زلزله زده ها کنيد! پالتو و بوت نخريم و خرج زلزله زده ها کنيم! باز هم لازم است مثال بزنم که معلوم شود مشکل از وضعيت زلزله زده ها نيست و از شور و شعوري ست که حسين در جان مردم مي ريزد و از آن مي ترسيد؟!! انگار همه فهميده اند که هر چه داريم، از محرم و صفر داريم؛ به هر بهانه اي بر محرم مان تير مي زنند.. گفت \\\\\\\\\\\\\\\"چرا جاي ضريح اين پولها را به فقرا نمي دهند\\\\\\\\\\\\\\\" گفتمش \\\\\\\\\\\\\\\"جانم اين پولها را فقرا داده اند براي ضريح!!\\\\\\\\\\\\\\\" 21 ساله-دانشجو-شميرانات
شهاب مرادی

سلام/ احسنتم.

لینك ارسال به دوست
مهدي هاشمي
50909 بازدید 520 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ ۱۹:۰۵:۰۰
سلام.34 ساله هستم و تقريبا همکارتان البته در دانشگاه. ضمنا دانشجو هم هستم. چند نکته درباره سخنراني يازده شب گذشته شما به نظرم رسيد که لازم ميدونم به عرضتون برسونم. اميدوارم مفيد باشند. اول موضوع بحثتان خيلي عالي و ورود شما به مساله خيلي خوب بود اما چرا شب آخر جمع بندي نکرديد؟ دوم حکمت خواندن سه بار سوره توحيد قبل از سخنراني چيست؟ و اينکه چرا خودتان تلاوت نميکنيد؟! سوم مگر کفويت يکي از نکات مهم در مساله ازدواج نيست پس چطور ميتونيم امر پيامبر به ازدواج اون فرد فقير با دختر ثروتمند را توضيح بديم؟ چهارم دختر 14 ساله من باوجود اينکه پدربزرگش روحانيست کمتر به اين قشر اقبال ميکند اما به شما علاقمنده و فکر ميکنه حرفهاتون رو ميفهمه من چکار کنم که به اونها عمل هم بکنه بخصوص در انتخاب دوست چون برخلاف خودم فوق العاده اجنماعي و اهل معاشرت است. در پايان از توجه و وقتي که براي جوونها ميگذاريد واقعا سپاسگذارم. معمولا در کلاسهام سايت شما رو به دانشجوها معرفي ميکنم. اجرتون با امام حسين عليه اسلام.
شهاب مرادی

سلام/ ۱.معمولا جمعبندی را به عهده مخاطب می گذارم. هرچند دیشب بحث تمام نشد. البته هر شب خلاصه بحث های قبل با بیان جدید بیان میشد.

۲. ثواب دارد و عرض ادب است و یک شب توضیح دادم. ۲.۲ می خوانم. 

۳. مومن کفو مومنه است.

۴. ای کاش بپذیرید که گاهی مداخله نکردن بهترین کمک است. عجله نکنید. چک نکنید.

یادداشت از خودت چه خبر را بخوانید.

لینك ارسال به دوست
فاطمه کيائي
52588 بازدید 154 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ ۱۸:۵۸:۲۶
سلام ميخواستم اطلاع داشته باشم از کلاسها و جلسات سخنراني شما./.
شهاب مرادی

سلام/ برنامه های عمومی را در قسمت برنامه ها درج می کنم.

لینك ارسال به دوست
مهسا
42407 بازدید 35 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ ۱۸:۵۳:۳۸
سلام استاد ارجمند. بنده در يك مجتمع فرهنگي آموزشي به نام علامه طباطبايي مشغول به كار هستم. اين مجتمع 10 مدرسه و 3000 دانش آموز دارد. ميخواستم از جنابعالي براي حضور در مجتمع دعوت كنم. چنانچه صلاح مي دانيد شماره تماستان را برايم ايميل كنيد تا جزييات دقيق را خدمتتان عرض كنم. با سپاس و درود فراوان
شهاب مرادی

سلام/ یک بار! فقط یک بار ضوابط ارسال پیام را بخوانید.

لینك ارسال به دوست
پاك گهر
42006 بازدید 40 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ ۱۸:۵۲:۳۲
سلام ميدونم اين روزا خيلي شلوغ هستيد. خسته نباشيد. يه مشکل دارم ولي نمي خوام کسي بخونه کجا بنويسم؟
شهاب مرادی

سلام/ یک بار ضوابط را بخوانید!

لینك ارسال به دوست
شيما حسيني
41259 بازدید 33 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ ۱۸:۵۰:۱۹
با سلام در سخنراني هاي مسجد الهدي ( عليه السلام ) به هنگام لعن کردن به نظر , شما عبارت \" بشمار \" را مي گوييد ولي تا آنجا که مطلع هستم اين عبارت \" بيش باد \" است , اگر صحيح نيست لطفا صحيح آنرا بفرماييد . نکته :1- ملا لغتي نيستم و واقعا برايم سوال شد که کدام عبارت صحيح است . 2 - اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علي ذلک
شهاب مرادی

سلام/ بیش باد

لینك ارسال به دوست
آرش ش
42510 بازدید 63 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ ۱۸:۳۷:۳۹
سلام/خداقوت ميخواستم بدونم شما كلاس هاي اخلاقي واعتقادي براي نوجوانان داريد؟يا امكان برگزاري چنين كلاس هايي رو داريد؟
شهاب مرادی

سلام/ برای نوجوانان نه. مدتی به این موضوع فکر کرده ام ولی هنوز به جمعبندی نرسیدم.

لینك ارسال به دوست
داود احمدي فر
39860 بازدید 43 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۶ ۱۸:۳۴:۰۷
سلام شب قبل از تاسوعا براي گناه بزرگي که يک سال قبل کرده بودم وهميشه ذهنم درگير اون بود از طريق برنامه تلوزيوني خيلي گريه کردم به خدا گفتم کاش گناهم بخشيده مي شد درحال گريه بودم که برنامه شما رابطور اتفاقي ديدم گفتيد اگر اون گناه کرديد ترکش کنيد خدا مي بخشتون دلم اروم شد خيلي بهم فشار مي اد هيچکس نمي دونه غير خودش وخدا خيلي از شما ممنونم کمي اروم شدم کاش مي تونستم در موردش از کسي مشورت بخام
شهاب مرادی

سلام/ آبروی خودت را خودت حفظ کن. این که نوشته ای «خيلي بهم فشار مي اد هيچکس نمي دونه غير خودش وخدا» شاید حاکی از این احساس در شما باشه که اگر شخص دیگری بداند از فشار روحی شما کم می شود. این را بدان اجازه نداری بی دلیل آبروی خودت و آن شخص معصیت کار را ببری پس برای کسی گناهت را بازگو نکن.

به خودت -درصورت توبه و پشیمانی و قطع ارتباط- نوید مغفرت خدا را بده و فشار آزاردهنده روحی را با نماز و مستحبات کاهش بده و با یاد خدای مهربان کسب آرامش کن.

پاسخ های متعددی به سوالات مشابه داده ام سرچ کن. این بحث را کامل می کند.

لینك ارسال به دوست
بيننده
56716 بازدید 110 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۳ ۰۹:۴۳:۴۹
سلام استاد دیروز روزنامه همشهری مصاحبه ای را از سایت شما و با تصاویری از شما منتشر کرده بود. من از دیدن چهره شما خوشحال شدم و می شوم اما با توجه به شناختی که از شما دارم مطمئن هستم ببینید ناراحت می شوید. شما در محرم پیراهن مشکی می پوشید و این برایتان مهم است و علاقه دارید مشکی پوشیدن ترویج شود. اما تصاویر گزارش جدید نیست از تصویر شما در سال ۸۷ دانشگاه زنجان و گزارش تصویری مهر از پارک ملت و مصاحبه و گزارش تصویری همشهری آیه بود ... می خواستم نظر خودتون رو بدونم .
شهاب مرادی

سلام/ درست است دیروز وقتی روزنامه را یکی دوستان برایم آوردند بسیار ناراحت شدم این کار اصلا حرفه ای نیست. این همه عکس؟!!! ای کاش از تصاویر کربلای معلی و عزاداری ها استفاده کرده بودند به جای آن همه تصویر گوناگون مربوط به موقعیت های مختلف.

 البته در پردازش متن هم اشکالاتی وجود دارد که حتما آن موارد هم مورد توجه مخاطبان نکته سنج و فهیمی مثل جنابعالی قرار خواهد گرفت. 

 

لینك ارسال به دوست
قاسم آیتی
47208 بازدید 133 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۳ ۰۸:۲۲:۱۵
ديشب در برنامه 5شنبه شب سيما , راجع به پيامک صحبت ميکرديد و لابلاي صحبتهاتون در اشاره به متن نشان دادن زخمهاي حسين بجاي افکار حسين , کاملا سعي در تخريب دکتر شريعتي کرديد. لازم است بشتر مطالعه و مراعات کنيد. اين سخن دکتر در جاهليت اکثريت عوام سالهاي خود همتا ندارد.
شهاب مرادی

سلام/ اهمیتی ندارد گوینده یک کلام نادرست چه کسی باشد. کلام نقد شد نه شخصیت گوینده یا نویسنده کلام نادرست. و این به هیچ وجه تخریب نیست.

در هر حال نقد را شنیدید اگر صحیح بود بپذیر و عمل کن و اگر ناصحیح بود نپذیر.

باید هر کس شأن خودش را از دعواها و تعصبات جاهلانه و پرستش افراد بالاتر بداند.

و یک نکته اخلاقی از امام حسین علیه السلام: سخنت را با سلام آغاز کن!

 

لینك ارسال به دوست
اميد خياط
49157 بازدید 139 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۲۳:۳۷:۳۰
سلام هر چه گفته مي شه تازه مي فهميم که هيچ نمي دونيم .التماس دعا براي جوونها و مريضها ...
شهاب مرادی

سلام/ خدا به آبروی حسین عزیز سلام الله علیه، جمیع بیماران خصوصا بیمار مد نظر شما را شفا مرحمت فرماید.

لینك ارسال به دوست
soori
39430 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۲۳:۰۰:۴۳
سلام و عرض ادب و تسليت بابت اين ايام. همين الان برنامه تون از شبکه 5 تهران تموم شد.مرسي از حضورتون،کاش بيشتر تو برنامه هاي تلويزيوني حضور پيدا مي کردين،خيلي تلويزيون ايران به امثال شما نياز داره + مردم. التماس دعا،يا حسين
شهاب مرادی

سلام/ شما لطف دارید.

لینك ارسال به دوست
E.K.H
41788 بازدید 101 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۲۱:۴۱:۱۷
سلام.من دختري 25ساله ام... خصوصی... و الان 1ساله از خدا طلب بخشش ميکنم هر روز و هر ثانيه دارم زجر ميکشم خسته ام خيلي.ميخواستم بدونم خدا اين بنده هاشم ميبخشه؟اصلا جاي بخشش واسشون گذاشته؟اگه گذاشته ادما چه جوري متوجه بشن که بخشيده شدن؟هميشه دلم ميخواست اين سوالو از کسي بپرسم
شهاب مرادی

سلام/ تردید نکن اگر استغفار کردی بخشیده. خدای مهربان اجل و اکرم از این حرفهاست. فقط مراقب باش و خودت را از لحاظ تقوی تقویت کن. 

لینك ارسال به دوست
درمانده
40029 بازدید 52 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۱۶:۲۲:۱۶
سلام با تشکر از شما مي خواستم بدانم که چگونه سوالي را ميتوانم عنوان کنم که در صفحه کلي پيامها نباشد و جواب انرا دريافت کنم چون سوالم اخلاقي و ... هست معذب هستم در صفحه اصلي عنوان کنم
شهاب مرادی

سلام/ ابتدا سرچ کن چون شاید قبلا کسی مشابه سوال شما را پرسیده و پاسخش منتشر شده باشد. و اگر نبود شما سوالت را بفرست هرجای سوال بدآموزی داشته باشد را سه نفطه می گذارم. اما ایمیل نمی زنم.

ضوابط را بخوانید.

لینك ارسال به دوست
سام ايتاليا
38991 بازدید 31 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۱۳:۱۷:۳۲
بسمه تعالي سلام پا منبري شما در هيئت ثارالله هستم بحثي که مطرح فرموديد اگر چه بسيار مهم و لازم است اما به نظر من و چند تن از دوستانم مناسب اين ايام نيست زيرا دلهاي آماده براي عزاداري و درس گرفتن از عاشورا «درس ايثار و فداکاري، گذشتن از راحتي براي آرمان ها، تلاش و مجاهدت در جهت تحقق آرمان هاي عاشورايي، آماده شدن براي ظهور، ولايتمداري و ...» را به موضوعي اگر چه مهم اما فرعي متمايل مي کند. اگر چه شما علماء اگر بخواهيد پاسخ اين کامنت را بدهيد، با زيرکي، از دل بحثي که مي کنيد همان مفاهيمي که اشاره شد را اثبات مي کنيد و کامنت دهنده را محکوم مي کنيد که: تو هواست به بحث نيست و ... يا علي
شهاب مرادی

سلام/ مُردم اندر حسرت فهم درست....

لینك ارسال به دوست
هاشم اسدي
38749 بازدید 34 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۱۱:۴۶:۰۵
سلام پاسخ به آقاي هاشم اسدي اگه دقت ميکردين حاج آقا گفتن\" اگر مي خواين که زير اين بيرق (پرچم و دستگاه امام حسين) بمونيد لازمه که اين بحث انتخاب و دوست رو بدونيد.\"چون ممکنه دوستي داشته باشي که تو رو از اين دستگاه جدا کنه!
لینك ارسال به دوست
فاميل دور!
46132 بازدید 146 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۱۱:۱۰:۵۹
سلام فقط پيامهاي تشکر را چاپ مي کنيد وانتقادها حذف ..... ايول ايول.دليل اينکه هيچ منتقدي نداريد .مگه امکان داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شهاب مرادی

سلام/ خب مگر شما انتقادی کردی برادر جان. انتقاد به چی؟ مثلا انتظار داری کسی اینجا انتقاد کنه چرا به نفع عمرسعد حرف نمی زنم؟!!!!!

لینك ارسال به دوست
مهدي حاجي حيدري
43882 بازدید 89 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۱۰:۵۵:۴۸
سلام صحبت های شما را در برنامه همنشین باخورشید دقیق گوش می کنم از این که با صراحت و شجاعت منویات رهبری عزیز را بیان می کنیدبه سهم خودم ممنونم استاد درست می فرمایید هم در مورد سبک زندگی و هم در مورد جذب حداکثری واقعا امروز مهمترین نیاز کشور آرامش و وحدت است
شهاب مرادی

سلام/ یاعلی

لینك ارسال به دوست
یک بسیجی کوچک
46642 بازدید 100 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۱۰:۳۹:۱۲
بسم رب الحسين عليه السلام با سلام و تحيات وافره ضمن آرزوي قبولي عزاداريها و توفيق بيشتر در تعظيم شعائر به دليل عدم موفقيت براي عضويت در سايت مطالب را بدينوسيله معروض ميدارم؛ در خصوص مطالب جلسه شب ششم (مورخ 30/08/1391) که بر اساس فرمايش گهربار حضرت اميرالمؤمنين فرموديد نکته اي به ذهنم رسيد که پيشنهاد ميکنم دوستان جلسه را به تأمل و تدبر در اين خصوص ترغيب فرماييد. حضرت در اين فرمايش ما را از دوستي با افرادي با آن خصائص بر حذر ميدارند که در نگاه اول هر فردي اين خصيصه ها را در ديگران جستجو مينمايد ليکن شايد اين فرمايش حضرت ناظر بر اين مهم نيز باشد که شنونده اين کلام گهربار را به جستجوي اين رذيله ها در خود نيز ترغيب نمايد چرا که ما نيز در معرض انتخاب و ارزيابي ديگران براي معاشرت و دوستي هستيم. به بيان ديگر اين خصايص خطوط قرمزي است که هر مؤمني بايد از ارتکاب آنها دوري نمايد تا بتواند مصداق مناسبي براي دوستي با برادران ديني خود باشد. لطفاً اگر اين برداشت نادرست است و مدخليت در اين موضوع ندارد اشاره بفرماييد. با عرض پوزش از تصديع دعاگو هستم ارادتمند – حسن محمدي. 01/09/1391
شهاب مرادی

سلام/ نکته به جا و درستی است. اشاره کرده ام تصریح هم می کنم. ان شاءالله

لینك ارسال به دوست
حسن محمدي
39059 بازدید 48 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۱۰:۱۱:۰۵
با سلام ضمن عرض تسليت به پيشگاه حضرت وليعصر (عج ا...) من يک اشتباه بزرگي در زندگي کردم که اين اشتباه ازارم ميده ((شک))به خواهرم که باعث شده من 2 سال با او قهر باشم حالا شديد‌‌‌ا نگران وپشيمانم اين شک من با همنشيني دوست بد که شما در مجلس ديشب (الهادي)فرمودي به وجود امده بود حالا چه کنم لطفا مرا راهنمايي کنيد با عرض معذرت چون ادرس ايميل مربوط به محل کارم است با تلفن همراهم ...تماس بگيريد با تشکر دوستدار شما
شهاب مرادی

سلام/ خب خیلی ساده سطح مناسبات و نوع ارتباطت را با دوست ناباب تنزل بده و اصلا او را دوست خودت ندان.

اگر خواهرت علت قهر را نمی داند خیلی ساده آشتی کن و با محبت جبران مافات کن و اگر می داند محترمانه و خاضعانه عذرخواهی کن.

لینك ارسال به دوست
مجيد
41278 بازدید 65 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۰۹:۵۱:۱۲
سلام.با تشکر از برنامه شب گذشته مسجد الهادي.اينقدر تاکيد به خلاصه کرديد که دچار اضطراب شدم. يک سوال و يک درخواست : 1. اگر کساني که شايستگي دوستي ندارند طبق سخنراني ديشب از بستگان درجه اول و يا محارم انسان يا همسر باشند تکليف چيست ؟ 2. اگر امکان داره بحث شب اول را ادامه دهيد که واقعآ درد جامعه است خصوصآ بحث اموزش وپرورش و مهد کودکها ، با بيان ساده و تاثيرگذار شما مگر ميشود نفهميد،مکر اينکه ........ ومن ا... توفيق.
شهاب مرادی

سلام/ صله رحم واجب است اما معاشرت و درددل و بیان اسرارتون از مصادیق صله رحم نیست در مورد همسر هم با توجه به ابعاد مختلف رابطه زوجیت توصیه ام مراجعه به مشاور متدین است.

در مورد ادامه موضوع بحث شب اول به همراهی و استقبال مخاطب خیلی اهمیت می دهم. 

لینك ارسال به دوست
نارسيس
39564 بازدید 48 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۰۴:۰۳:۵۲
سلام.از مستمعين شما در مسجد الهادي 32ساله ديپلم حسابداري و متاهل.پس از گرفتن ديپلم و خدمت سربازي در صنف مواد اوليه پلاستيک مشغول به کار شدم از پايين ترين سطح (آسياب مواد ضايعاتي)تا موتور سواري واحد صنفي وانبارداري وحسابداري غيره.تاسال 89که با دو نفر به صورت درصدي به فروش مواد اوليه پرداختم.درآمدم به ماهي 2م هم ميرسيد از اواخر سال گذشته که والله قسم به خاطر مباني دوستي که شما دراين ايام بر آن مي پردازيد که گفتنش دوباره گوييست بيکار هستم وتا امروز شغل ثابت ندارم.وخدا راشاکرم بابت همسرم که او هم مستمع شماست که با من دراين روزگار سخت تا امروز يار بوده .خدا ميداند که نه طمع داريم و نه کاهل تننها توقع ما محيط کار مذهبي البته حقيقي نه!و روزي حلال است.اربابمان فرمود بر کسي ظلم کنيد که غير از خدا پناه ديگري داشته باشد.ما به غير از خدا وسفينه نجا ت کسي را نداريم.شب خون روضه هاي قاسم شد بگير دست مرا آقا جان تو کم آوردم
شهاب مرادی

سلام/ رابطه شغلی با دوستی فرق می کند و ضوابطش هم متفاوت است. در شغل بدون وسواس فقط به حلال بودن درآمد توجه کنید و مبنای حلال و حرام را هم اگر با دفتر مرجع تقلیدتان یا یک عالم مورد اطمینان چک کنید بهتر است. چون معمولا مردم سخت گیر تراز علما هستند و به سادگی شاید حلال را حرام بشمارند.

اما در هرحال امیدوارم خدای مهربان برای شما گشایش قرار دهد و رزق بسیار.

لینك ارسال به دوست
مهدي درخشاني
40399 بازدید 60 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۰۲:۱۶:۴۸
با سلام از بيانات شما در خصوص انتخاب مخصوصا انتخاب دوست بسيار استفاده ميکنم. لطفا اگه امکانش هست مثالهاي بيشتر و روزمر در زندگي سرکار داريم باهاش زيادتر بکار ببريد به شبهاي بعد موکول نکنيد با تشکر
شهاب مرادی

سلام/ چشم

لینك ارسال به دوست
رضا شرافتي
38938 بازدید 42 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۹/۰۲ ۰۱:۴۵:۰۸
سخنراني امشبتون واقعا عالي و بسيار مفيد بود خيلي دوست داشتم ميتونستم شبهاي بعد هم بيام و استفاده کنم اما متاسفانه سعادت ندارم . موفق باشيد 24ساله،دانشجوي کارشناسي ارشد سازه امن
شهاب مرادی

سلام/ هرجاهستید التماس دعا

لینك ارسال به دوست
سعيد67
39797 بازدید 52 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ ۱۶:۳۸:۴۱
با سلام و عرض تسليت به خاطر ايام محرم ميخواستم بگم من 35 سالمه و مطلقه با يک آقاپسري 27 ساله آشنا شدم که از نظر فرهنگي و معنوي خيلي شبيه هستيم و قصد ازدواج داريم آيا به نظر شما اين اختلاف سن بعدا مشکل ساز خواهد شد/
شهاب مرادی

سلام/ احتمالش زیاد است. خودتان هم این احتمال را داده اید که اینجایید.

اگر پسر و خانواده اش نرمال هستند و به این ازدواج اصرار دارند با هم به یک مشاور خبره مراجعه کنید.

لینك ارسال به دوست
کلاتي
43821 بازدید 55 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ ۱۶:۰۹:۲۰
سلام از برنامه دیشب بسیار ممنونم فیض بردیم لطفا رجز امام حسین که بر مبنایش فرمودید امام حسین ننگ را بر جهنم ترجیح می دهد را بنویسید. تا بتوانم استناد کنم. اعظم الله اجورنا و اجورکم
شهاب مرادی

سلام/ اَلمَوتُ اَولی مِن رُکُوبِ العارِ              و العارُ اَولی مِن دُخُولِ النّار

 

یاحسین

لینك ارسال به دوست
محمدتقی
41515 بازدید 57 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ ۱۲:۲۴:۴۹
با سلام وسپاس. من مادر دو پسر 8ساله دوقلو هستم وبسيار حساس ونگران. دوست دارم بهترين ها باشند و تاب کوچکترين اشتباه رو ندارم حضور پدر بچه ها خيلي کمه توي خونه وبا توجه به شغلشون ساعتهايي که منزل هستند هم مشغول کار با کامپيوتر هستند بنابراين هميشه از ابتدا تولد دوقلوها تنها بودم. الان با توجه به اينکه دارن بزرگ ميشن من تمام شدن صبر وتحملم در تربيت واموزشون رو متوجه شدم و ميترسم از ادامه مسير....... .و... ....لطفا کمکم کنيد. اين پيام کامل چاپ نشه لطفا ...
شهاب مرادی

سلام/ اصل مشکل در همان خواست شماست؛ «دوست دارم بهترين ها باشند» همین شرایط را برای شما و بچه ها سخت می کند و تربیت را دشوار و شما را خسته و...

آسان بگیرید

پیشنهاد من شرکت در دوره های فرزند پروری است. با زندگی بهتر تماس بگیرید مشورت بگیرید.

لینك ارسال به دوست
مادري خسته ونگران
44844 بازدید 143 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ ۱۱:۴۱:۱۰
سلام حاج آقا جواب دعوت مارو ندادين بچه هاي دانشگاه منتظر جوابن دانشکده الزهرا مشهد
شهاب مرادی

سلام/ در جریان نیستم. چون در برخی مناسبت ها بیش از بیست فکس و تماس ... یادم نمی مونه  اما همان موقع به مرکز اطلاع می دهم.

دعوت و پاسخ دعوت را لطفا از مرکز مشاوره زندگی بهتر پیگیری بفرمایید.

لینك ارسال به دوست
الهه خمسه اي
47814 بازدید 23 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ ۱۰:۳۵:۵۴
با سلام و احترام . بدون مقدمه : از اينكه دو سه ساليست رويكرد خود را در سخنراني‌هاي دهگي به سمت مسائل مبتلابه جامعه تغيير داده‌ايد تشكر مي‌كنم . و به دنبال آن از اينكه در محرم امسال صريحتر و شفاف‌تر به مسائل جامعه پرداختيد بسيار زياد سپاسگزارم . باعث بسي تأسف است كه اهل فن و دولت‌مردان ما اصل و فرع موضوعات را يا جابجا مي‌كتتد و يا جابجا مي‌پندارند . به زعم اينجانب تصور آنكه مشكلات جامعه ما در گرو رتق و فتق موضوعات بزرگ است پنداري غلط و راه به ناكجا آباد دارد . به زعم بنده مشكلات فعلي ما موضوعات پيش پا افتاده ديني و اخلاقي است كه به مشكلات بزرگ تبديل شده‌اند . مجدداً از انتخاب و رويكرد شما كمال تشكر و سپاس را دارم . همچنين از آنجا كه تأثير موضوعات فرهنگي و اخلاقي مبتني بر تكرار به شيوه‌هاي مختلف و يا تكرار عين موضوع مي‌باشد ، لذا استدعا دارد به منظور حك شدن مطالب در اذهان مستمع اقدام شايسته و مقتضي به عمل آوريد . پيشنهاد اينجانب آنستكه در هر جلسه رئوس مطالب پيشين را به عنوان بازبيني يا به زبان نامادري‌مان Review فرموده و يا در قالب پرسش و پاسخ چند دقيقه‌اي مستمع منفعل را به حالت فعال و هوشيار در جلسه وعظ درآوريد . مجدداً مراتب تشكر و سپاس خود را تقديم حضور مي‌نمايم . و من الله التوفيق و عليه التكلان
شهاب مرادی

سلام/ از توجه شما ممنونم. تلاشم را مثل همیشه مصروف این مهم می کنم ان شاءالله

اطمینان داشته باشید به دعای شما و سایر عزیزان نیازمندم.

لینك ارسال به دوست
بنده خدا
40524 بازدید 57 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۸/۲۷ ۲۳:۵۰:۰۲
خواهشمندم پيام منو تو سايتتون نذاريد. کاملا شخصي هستش تشکر
شهاب مرادی

سلام/ شرح حال شما را خواندم. توصیه می کنم به یک خانم مشاور متدین مراجعه کنید.

از زندگی بهتر می توانید کمک بگیرید.

لینك ارسال به دوست
nirvana
35881 بازدید 19 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۱/۰۸/۲۷ ۲۲:۵۷:۱۶
BA SALAM, MIKHASTAM FAGHAT BEGAM KE MAN BARNAMEYE EYD 91 VA SOHBATE SHOMA BA AGHAYE EHSAN ALIKHANI RO DIDAM. SOHBATHAYE SHOMA VAGHEAN KHEYLI KHOB BOD , BA HARFAYE SHOMA MOAFEGHAM KE NABAYAD BE AMRICA VA DOSHMANAN BAJ DAD VA LOZOMI NADARE SHADI KONIM KE ANHA BE YE FILME MA JAYEZE DADAN. SALAMAT BASHIN, VAGHEAN HARFATON DARMOREDE SHOHADA DOROSTE, KHODANEGHAHDAR, MARYAM 33 SALE AZ SOED
شهاب مرادی

سلام/ دشمنی آمریکا قابل انکار نیست! اما بعضی ها از دشمن می ترسند و کودکانه گمان می کنند اگر مقابل دشمن تسلیم شوند و یا تملق کنند دشمن به آن ها رحم می کند غافل از اینکه اشک کباب موجب طغیان آتش است!

لینك ارسال به دوست
maryam afshar
50601 بازدید 91 امتیاز