دوره جوان ترها

هفته گذشته [هفته دوم خداد ۹۰] ثبت نام دوره مربوط به مجردها تمام شد و امروز با کمک گروه اجرایی در زندگی بهتر پس از بررسی اجمالی در مورد دو گروه آقا پسرها و دختر خانم ها، کلیاتی را در مورد کلاس نهایی کردیم. ابتدا گزارش: 1. 307 نفر خانم و 47 نفر آقا ثبت نام کرده اند. 2. تعدادی از عزیزان از شهرستان های اطراف تهران ثبت نام کردند که اگر واقعا موجب مشقت آنها نباشد در خدمتشان خواهیم بود. 3. چون قرار بود دوره ویژه ی جوانان و مجردها باشد بنابراین، از پذیرش متاهلین و افرادی که تجربه طلاق دارند و بزرگترها، معذورم. 4. حتما کلاس دختر ها و پسرها مجزا خواهد بود. 5. هنوز در مورد محل برگزاری جلسات تصمیمم نهایی نشده. 6. برای عزیزانی که موفق به ثبت نام نشدند قرار شد فقط روز اول دوره برای ثبت نام مراجعه کنند.(تاریخ متعاقبا اعلام می شود) البته حتما مجرد و حتما در محدوده سنی مشخص؛ یعنی آقا پسرهای متولد سالهای 62 تا 70 و دخترخانم های متولد سالهای 65 تا 72 7. این دوره، مرحله ی قبل از "خانواده نوپا" نیست! و لزوما در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازدم. البته مسائل و نیازهای شرکت کنندگان مهمترین عامل انتخاب موضوع جلسات خواهد بود. 8. هرچند جمعیت از یک کارگاه 15 نفره بیشتر است اما روش سخنرانی صرف نخواهد بود و فعالیت شرکت کنندگان مهم است. 9. اهالی خانواده نوپا اما برای دوره دختران "گلستان" و برای پسرها "بوستان" را پیشنهاد دادند بیشتر به خاطر جناب سعدی، اما هنوز برای دوره اسم انتخاب نکردم.
ادامه مطلب
دوشنبه , ۱۴ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۰۰
منتشر شده در: یادداشت ها » یادداشت ها

طاعات و عبادات شما قبول
ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا تمام شد دوباره عیدفطر را تبریک می گویم و پیرو مبحث تبلیغ دین در برنامه پارک ملت و مباحث کلاس مجردها، از اعضای محترم سایت دعوت می کنم

 احساس خودتان را در مورد ماه رمضان 1432 یعنی فقط همین رمضان امسال و حال و هوای آن چه در مورد روزه داران و چه در مورد خودتان  چه در مورد تلاوت قرآن و دعا و ... بنویسید. لطفا احساس تان را مخفی نکنید و بی اغراق و بی تکلف بنویسید.
و  از بیان مطالب شعارگونه و کلیشه ای، تکراری و یا جملات دیگران خودداری کنید.

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۵۰
Sadid88
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۲:۲۴
38
8
در این ماه رمضان :
قشنگ ترین احساسم خلوتی بعد از افطار اعجاب انگیز ! اتوبان همیشه شلوغ صدر بود وقتی که از کلاس مجردها بر می گشتم.
1 احساس دیگه ام این که مادر بزرگم امسال رو بعد از نزدیک 70 سال نمی تونستن روزه بگیرن، می گفتن همه ی 30 روز سحر ها گریه می کردن و حسرت می خوردن! منم به حالشون غبطه...
eshaqee
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۱
0
0
سلام.
در مجموع ماه رمضان [b]خوبي [/b] بود. [b]خوب [/b] يعني
چون همراه با تعطيلي دانشگاه و كاهش ساعت كاري ادارات بود ، يه احساس سبكي و راحتي خوبي داشت.
شب هاي قدرش عالي بود ، مي تونستم نزديك شدن به خدا رو واقعاً حس كنم ، سعي كردن بيشتر روي [i]دست خالي بودن خودم و احساس عبد و بندگي[/i] زوم كنم.
نتونستم قران رو ختم كنم ولي از خوندن دعاي ابوحمزه و دعاهاي صحيفه سجاديه لذت بردم.
اوايل خيلي از گرمي هوا شاكي بودم ولي بعد از اينكه تو اين شرايط روزه مي گرفتم واقعاً خدا شكر كردم ، فكر مي كنم روزه گرفتن حتي با غرغر هم يه توفيقه.
ياس
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۶
0
0
سلام و وقتتون به خير
امسال فرصتي شد كه ختم قرآن را به همراه معاني آن داشته باشم،بيشتر نمازهاي مخصوص هرشب ماه مبارك را بخوانم،سحرهاي شيريني داشته باشم، حس كنم كه در دژ محكم الهي هستم و احساس امنيت،‌لطافت و شادماني داشته باشم.
الحمدلله هذه النعمه
14شهريور1390
pary1389
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۳:۳۷
0
0
امسال رمضان دو کار دلم می خواست انجام دهم ولی نتوانستم آن دو عبارتند از 1- اعتکاف رمضانیه 2- سفر ده روزه به مشهد
در رمضان امسال خدا عنایت فرمود و من متوجه شدم که خواندن هر روز بعد از نماز صبح دعای عهد و خواندن دهای ندبه و دعای کمیل می تواند در زندگی تاثیرات فروانی بگذارد من هم سعی کردم بخوانم. دعای افتتاح را بخشی و یا کامل هر شب خواندم خوب بود خیلی خوب بود
اما دیر متوجه شدم هر شب دو رکعت نماز دارد. قرآن را ختم کردم
النجم213
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۳:۵۷
78
16
سلام
ماه رمضان امسال بهترین ماه رمضان عمرم بودکه با اومدنش انقدر خوشحال شدم که اصلا نفهمیدم کی تموم شد و وقتی تموم شد غم بزرگی تو دلم بود
روز آخر لقمه های افطار رو دوست نداشتم قورت بدم چون می دونستم دیگه ماه خدای مهربون داره تموم میشه و شاید این آخرین افطار عمرم باشه!
روز عید فطر وقتی داشتم به سمت دانشگاه برای نماز میرفتم حال خیلی خوبی داشتم و انگار تمام آدم ها اینطور بودن چون همه با خوشحالی و شعف اومده بودن تا عید بزرگشون رو در کنار هم باشن و خوشحالیشون رو با هم تقسیم کنن
خدای مهربون حسرت سحرها و افطارهای نابت رو به دلمون نزار!
ندای فاطمه
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۴:۰۴
132
28
ماه رمضان امسال خدا رو بیشتر حس کردم دقیقه به دقیقه باهاش حرف می زدم ازش کمک میخواستم بهش میگفتم که منو ببخشه بهش میگفتم که نکنه یه وقت منو به حال خودم بذاره.وقتی میخواستم دعا بخونم به معانیش بیشتر توجه میکردم. با توصیه های شما بعضی شبهادعای افتتاح بعضی شبها چند صفحه از دعای ابوحمزه میخوندم عالی بود. امیدوارم خدا کمکم کنه بتونم حسم رو نگه دارم.
14شهریور 90
مهربان1389
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۵:۱۰
106
8
امسال حال وهوای غیرقابل وصف داشت،احساس کردم خداخیلی دوسم داره،شب 21 ازش خواستم بهم کمک کنه منیتم فروبریزه،تاجاییکه تونستم قرآن خوندم،برای اولین باردرچندشب متوالی دعای سحرگاه روخوندم،احساس کردم خیلی سبک بال بودم ودوست نداشتم به دنیای مادی برگردم ای کاش هنوزم ماه مبارک بود. . .
مهدیه بیگی
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۵:۱۹
82
8
سلام استاد گرانقدر
تجربه ای چند باره و شیرین تر از همیشه در این ماه مبارک تلاوت سوره یاسین در کلاس مجرد ها و دلنشین بودن این برنامه هر یکشنبه حال و هوای خاصی را در من ایجاد کرده و اشکی نا خود آگاه وخوشایند کمک به تزکیه درونم میکند.ممنون هزاران بار
ز.ب
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۶:۳۲
28
16
سلام/
امسال توفیق شد که:
1- ظهرها مساجد مختلف رفتم.
2-ورزش کردم.(امری که تعب می نمود)
3-به چند آقا که سیگار می کشیدند، تذکر دادم.
4-فکر کردم که برای طرح درس دینی دبیرستان چه کارهای تازه ای می توانم انجام بدهم.
5-تصمیم گرفتم در دو دانشگاه به طور همزمان درس بدهم.
6-تصمیم گرفتم تا رمضان بعد پایان نامه را تمام کنم.
7-یک لیستی از کسانی که می شناختم و گروه هایی که با آنها در تماس بودم تهیه کردم و در سجاده گذاشتم و همه را تک به تک دعا کردم+اللهم اغفر للمومنین و المومنات و ...
8- بیشترابوحمزه خواندم و بیشتر لذت بردم.
9-قرآنم را تمام کردم.
10- آرامش بیشتری از رمضان گذشته داشتم.
11- اولین بار بود که دعای عدیله را می خواندم.
12-بیشتر از گذشته دعای مشلول را خواندم.
13-درد سومالی برایم درد تکان دهنده ای بود. کمک کردم.
14- هر چهار نماز جمعه را شرکت کردم و نماز عیدفطر مطابق معمول پشت سر مقام معظم رهبری خواندم.
15-...
mehr_203
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۷:۰۸
22
8
ماه رمضان امسال برای من خوش گذشت و زود گذشت. به نظر من کسی که روزه میگیره بیشتر بهش خوش میگذره و البته زود میگذره نسبت به کسی که به هر دلیلی روزه نمیگیره. بعد ار همه قشنگی های این ماه برای عید فطر همسرم یک جلد [i]قرآن[/i] ترجمه استاد بهرامپور بهم هدیه داد که اگه یک سرویس طلا بهم میداد اینقدر خوشحال نمیشدم. هدیه اش رو هم در حضور خواهر و برادر هاش بهم داد که کیفش خیلی بیشتر بود. حیف که تو ماه رمضان امسال دعای [u]افتتاح[/u] رو کم خوندم
saye aftab
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۷:۰۸
32
14
ماه رمضان امسال جدا از تمام خوبی هایی که هر ساله داشته و داره امسال برای من یه تفاوت عمده داشت ؛اونم اینکه سراسرش پر بود از [b]برکت[/b] ،اونم تو تقریبا تمام جنبه های زندگیم:معنوی،آموزشی،شغلی و حتی سلامتی که موارد اول و آخر برای خودم خیلی مهم و خاص بود
خلاصه از خدا به خاطر این همه لطفش به خودم ممنون و سپاس گذارم و امیدوارم بازم از این دست ماه رمضان ها (و بهترشو) نصیب همه کنه.
فاطمه118
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۷
26
14
فقط بگم این قدر بهم خوش گذشته که روز عید ناراحت بودم که ماه تموم شده.راحت روزی یه جز می خوندم بدون سختی.توفیق اینو داشتم که شبا تا سحر بیدار باشم.مناجات می کردیم با خانواده همگی.خلاصه خیلی خوش گذشت.
مریم خاتون
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۳
18
10
بسم الله.واقعااین ماه رمضون امسال عجب ماهی بود.وااااقققعععااااقشنگ بود.منم تواین ماه سعی کردم حتی یه کم هم که شده اخلاق بدم روتغییربدم ونیز پای سخنرانی های مذهبی تلویزیون هم زیادترنشستمووچیزای زیادی یادگرفتم.خوندن دعای ابوحمزه ودعای کمیل که قبلاترجمه اشونخونده بودم واقعاعالی بودانگارمنوبه دنیای دیگه میبردن.حالا خوندن قرآن که جای خوددارد.رفتن ماه رمضان برام غم بسیاربزرگی بوداماواقعاتواین ماه بهم خوش گذشت.
mostafafunf
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۸:۲۷
46
8
شاداب تر از قبل ماه مبارک بودم هنوز اون شادابی هست. حس مثبتی به زندگی درونم نقویت شد.
yosef
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۸:۳۱
26
10
سلام/1.احساس امسال ماه مبارك در من بسيار خوب بود.
2.دوستان،توجه كرديد استاد مرادي تغيير شيوه و روش داده اند در يادداشت هاي شان؟


-از "آموزش"‌ به "تعامل اعضاي سايت" رسيده اند
طاهره
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۹:۴۵
14
12
سلام و خداقوت
من امسال فقط تونستم ی روز روزه بگیرم و موقع سحر و افطار احساس خیلی خوبی داشتم و خیلی ناراحت میشدم به خاطره بیماری که داشتم نمیتونستم روزه بگیرم.
واز خدا میخواستم این توفیق و بهم بده که بتونم روزهامو بگیرم .
و خیلی ناراحت میشدم از دست کسایی که الکی و بدون دلیل روزه خواری میکردن.
Golpooneh
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۹:۵۷
32
8
سلام
امسال رمضان با اینکه هوا گرمتر از سال گذشته بود ولی خدا رو شکر خیلی اذیت نشدم و توفیق روزه گرفتن رو داشتم و از این بابت خوشحالم.
ماه مهمانی خدا تمام شد و دلتنگ لحظات ناب سحر و افطار هستم.
دعاگوی همه دوستان و شما نیز بودم.
ش ق
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۱۹:۵۹
22
10
سلام.ان شاء الله خدا روزه داران رو مورد رحمت خودش قرار بده.

- زندگی درماه مبارک رمضان دارای یک نظم و برنامه ای است که واقعا معنوی و دوست داشتنی است.
- تفاوت من در این ماه رمضان با سالهای پیش این بود که امسال چادری شده ام و شاید همین اراده ی عجیب غریبی که در روزه داری به انسان داده می شود مرا در حفظ چادر در گرمترین روزهای سال کمک کرد.
hediye
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۲۱:۱۵
22
18
سلام
من بخاطر مشکلی که دارم متاسفانه نتوانستم همه روزه هامو بگیرم اما تمام سی روز ماه مبارک خودم تمام کارهای افطار را انجام دادم وسعی کردم به روزه داران خانه اصلا سخت نگذرد.امسال زیبا ترین ماه رمضان بود چون لذت شنیدن دعاهای فبل از اذان-قران-...انقدر زیاد بود که باعث تغییرات مثبتی در من شد انقدر که با تمام شدن ماه بازهم تصمیم به ختم قران گرفتم.دیدن برنامه ماه عسل خیلی تاثیر داشت واقعا.لحظه به لجظه اش برام درس بود.کاش بتونیم همه ماه های سال مثل ماه رمضان رفتار کنیم
آ.ک
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۲۱:۳۱
28
10
سلام.خدارو شکر.بهتر از سالهای گذشته بود.با صحیفه سجادیه مانوس شدم.
مینا م
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۲۱:۳۸
30
10
سلام .
ماه رمضون امسال حال و هوایی عرفانی داشت .
برای من که ساعت های طولانی بیرون از خونه بودم و محل کارم هم تا خونه دوره ، ولی تشنگی و گرسنگی طاقت فرسا که اصلا ، تازه شیرین و آرامش بخش هم بود. آروم از این جهت که هرجا پا می ذاشتی فضل بهت آرامش می داد . این ها رو به هر کسی که از سختی ماه رمضون تو تابستون باهام حرف می زد ،هم گفتم .
در کل ماه رمضون 1432 تموم شدو دلتنگی رو برامون جا گذاشت و رفت . ولی هدیه ای با ارزش به روزه دارانش داد:
اینکه الآن که بهش فکر می کنن غبطه نمی خورن و فکر نمی کنن که یه چیزای با ارزشی رو از دست دادن.
محیا
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۲۲:۴۷
20
10
سلام به همه دوستان واستاد عزیزامسال هر شب قبل از اذان صبح دو رکعت نماز شب می خوندم با سجده های طولانی که انقدر حالمو خوب میکرد که وصف نا پذیره... قرآن رو با تامل ...خوندم که از هر دفعه بیشتر به دلم نشست. بنده به همه توصیه میکنم که یه مدت امتحان کنن که ده دقیقه قبل از اذان بیدارشن و 2 رکعت نماز بخونن هنگام اذان تا قبل از نماز قرآن تلاوت کنن. ببخشید اگر جسارت کردم خدمت دوستان عزیز . و من الله توفیق
M_71
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۰۳
18
10
سلام استاد.
طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق.
راستش به نظرم ماه رمضان امسال با سال های قبل خیلی فرق داشت.اصلا حال و هوای دیگه ای داشت.امسال یاد گرفتم غرور و ناشکری آدم ها چقدر می تونه بهشون ضربه بزنه.فهمیدم واقعا تو هیچ کاری نمیشه به غیر خدا تکیه کرد،که اگر این اتفاق بیفته قطعا نتیجه چیزی جز پشیمانی و نگرانی نخواهد بود به علاوه ی این که کار هم به نتیجه ی مطلوب نخواهد رسید.
امیدوارم خداوند از سر تقصیرات همه ما بگذرد.
خدایا نمی گویم دستم را بگیر،عمریست گرفته ای.... رهایم مکن.
ما را از دعای خیرتون محروم نفرمایید.
اللهم عجل لولیک الفرج.
یا حق
ايران دخت
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۳۴
18
10
بسم الله و سلام عليكم
چقدر زود تمام شد!!!
از همان روزهاي قبل از ماه مبارك اشتياق زيادي براي ورود به ماه مهربان خدا داشتم. غروب روز آخر كه داشتم دعاي وداع امام سجادعليه السلام را همراه با اشك هايم مي خواندم به ياد همه روزهاي شيرين گذشته افتادم؛ياد نمازجماعت ها كه در شهر كوچك ما در اين ماه رونق مي گيرد،جزء خواني ها در مسجد جامع ،در محفل كوچك وصميمي دوستانم ، شب هاي قدر عزيزو دعاي دوست داشتني جوشن كبير كه خيلي خيلي دوستش دارم ، به ياد اشك هايم در حين دعاي جوشن كبير كه جاري بودند و همه و همه را دوست دارم و اين لذت هاي [b]خيلي قشنگ [/b]را با دنيا عوض نمي كنم.
[b]اي ماه مهربون خداي مهربون! خيلي دوست دارم -تو تابستونا بيشتر-و منتظرتم تا سال آينده با حرارت و عشق بيشتر بياي.[/b]
التماس دعا - ياعلي
h.zn
۱۳۹۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۳۵
28
16
سلام
طاعات قبول
بايد بگم كه ماه رمضان امسال براي من خيلي خاص بود چون تونستم به ارامش برسم ارامشي كه تا به حال نداشم و فكر مي كنم به خطر اينه كه امسال ماه رمضان تو حرم اقا امام رضا همه رو بخشيدم و از همه گذشتم وهيچ كينه اي از هيچ كسي ندارم
اميدوارم كه اين حس هميشه با من بمونه
واميدوارم بخشيده شده باشم
mehrnazyekta
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۰۳
20
10
سلام حاج آقا
من پارسال نتونستم تمام ماه مبارک رمضان روزه بگیرم بخاطر ضعف جسمی ولی ماه مبارک امسال نمی دونم چی شد همش رو گرفتم به همین علت احساس سبکی دارم ولی از طرفی ناراحتم چون امسال زیاد با روزه خواری مواجه شدم و افسوس خوردم که تو کشوری مثل دبی چه احترامی قائل هستند برای این ماه و تو کشور اسلامی ما به کجا می رود؟
mary92
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۰۴
14
14
سلام و خدا قوت!
ماه رمضان امسال رو خیلی دوست داشتم.هرچند کم کاری زیاد داشتم.از اینکه بیشتر اوقاتم به خواب میگذشت خیلی ناراحتم.اما چند باری که دعای ابوحمزه رو خوندم خیلی حال خوبی داشتم.شبهای قدر هم که واقعا عالی بود،از صحبتهاتون در مسجد امیرالمومنین خیلی استفاده کردم!قرآن سر گرفتن امسال رو هم بیشتر از همیشه دوست داشتم.
خدا خیرتون بده که باعث شدید من هم به سهم خودم به مردم سومالی کمک کنم!
از اینکه بعضی ها سعی داشتند علنا اعلام روزه خواری کنند خیلی ناراحت شدم.

مریم شم آبادی
1390.06.15
nilinbanoo
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۰۶
20
8
غروب ها مسجد پر از جمعیت بود و منتظر افطاری مسجد و من هم در پخش غذا ها و نظافت مسجد بعد از رفتن نمازگزارا کمک م یکردم.اولین ماه رمضان عمرم بود که در مسجد شب های احیا را بودم.همیشه تنهایی در اتاق خودم جوشن کبیر و دعاها را م یخواندم.البته هیچ وقت لذتی که برای اولین بار از خواندن جوشن کبیر به من دست داد ]را دوباره تجربه نکردم.اما سبحانک یا لا ....الغوث الغوث .. گفتن های جمعی هم لذت خاص خودش را داشت نمیتونم بگم همش خوشحال بودم.شلوغی بیش از حد مسجد و عدم رعایت نظافت توسط بعضی از نمازگزاران عصبی ام می کرد و از همه اینها برایم عجیب تر این که عده ای از افراد مسجد را با خونه خودشان اشتباه گرفته بودند و موقع خروج م ی پرسیدند :فردا شب افطاری چی دارید.و من گاهی می خندیدم و گاهی هم حرص م یخوردم از دست شون.اما الان که فکر می کنم م یبینم دلم تنگ شده حتی برای دیدن این چیزهای ساده.
و این که هیچ وقت نفهمیدم چرا این قدر مداح ها علاقه دارند صدای بلندگوها تا آخرین درجه زیاد باشه.و ملت در شرف کر شدن باشند,اما دلم برای این کر شدن ها هم تنگ شده
nilinbanoo
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۱
18
8
دو شب اول احیا کلی دعا کردم اما حس و حال معنوی بهم دست ندادشب سوم بی خیال شدم و از 11 شب تا 2:30 شب شدم مسیول پذیرایی از حدود 300 تا آدم.جالب بود که همه فکر می کردند من چقدر مومن باشم!!!!بعد وقتی براشون شربت یا چایی م یریختم واسم دعا م یکردند.این که خوشبخت بشم یا به حاجت هام برسم.
nilinbanoo
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۴
26
8
اونها اشک می ریختند و من که نم یتونستم ذره ای اشک بریزم فقط بهشون می گفتم التماس دعا.و به زلالی شان حسرت می خوردم.یه ساعت آخر مراسم با خاموش شدن چراغها منم مجبور شدم یه گوشه بشینم.و عجیب این که داشتم اشک م یریختمو این قدر که در سجده نفسم بالا نمیومد.کلی حس و حال خوب را اون شب تجربه کردم.با خدا کلی عهد و پیمان بستم.فکر م یکنم اگه اون شب پذیرایی را بر عهده نمی گرفتم و اون دعا ها در حقم نمی شد عمرا چنین حس و حالی را تجربه می کردم.و الان حس م یکنم مسئولانه تر دارم عمل م یکنم و و مسلمان بودن را دارم هر لحظه تمرین م یکنم,هر چند که هنوز با نماز اول وقت خوندن و حضور قلب داشتن فاصله دارم.
ظفر
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۸
14
8
سلام/
ماه رمضان امسال احساس جدیدی داشتم انگار همه بهتر از من بودند مخلص تر، مؤمن تر، خدایی تر! همیشه فکر می کردم جزء نفرات ابتدایی صف ملاقات با خدا هستم اما امسال خودم را ته صف بندگی دیدم. ته ته! شاید نفر آخر! [b]امیدوارم پشت در نمانده باشم[/b]!
خط سرخ شهید
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۵۸
18
8
سلام
خدا یا شرمنده ام... بغض گلویم را گرفته. شرمنده ام.
ارغوان
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۱:۰۴
22
8
سلام.
عالی..فوق العاده!ی اتفاق خوبش برای من این بود که تو این چند ماه رمضونی که پشت سر گذاشته بودم توفیق ختم کامل قرآن رو نداشتم اما امسال این توفیق رو پیدا کردم و لذتش برام فوق العاده بود..
شاید گرم بود,تشنگی و گرسنگی بود اما وقتی به این فکر میکردم ی خدای مهربونی با عشق به بنده های روزه دارش نگاه میکنه از نگاه و محبتش لذت میبردم.قسم میخورم که همه آدما با هر درجه و شایستگی اگه تو این ماه دست به دعا برداشتن انعکاس صداشونو شنیدن!
حاج آقا با این پستتون دوباره ما رو هوایی کردید! یاد ماه رمضون یاد سحرهاش یاد صدای ربنا..یاد ماه خوب خدا!
مسیبی64
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۱:۲۹
16
8
سلام.
برای من امسال ماه رمضان، ماه عجیبی بود و البته که این عجیب بودن حس خیلی خوبی هم به همراه داشت. اکثر شبها نزدیک افطار که میشد حال غریبی پیدا می کردم و سر افطار بغض گلویم را می گرفت و خصوصا که روزهایی هم بود که نتوانستم روزه بگیرم و این بغض و حال غریب در این شبها تشدید میشد ولی حال خوب آنجایی بود که حتی از بغض کردنم هم ناراحت نبودم و با اینکه حال گریه داشتم ولی این حال را به شدت دوست داشتم.
شب زنده داریم از آغاز ایام شهادت تقریبا همیشگی شد و خیلی بیشتر از شبهای قدر طول کشید که واقعا نیروی عجیبی به من میداد و جالب اینکه هیچکدام از این شبها طی شب احساس خواب آلودگی نکردم و هیچکدام از این روزها هم احتیاج به خواب بیشتر حس نمیکردم؛ حتی شاید بعضی روزها کمتر هم میخوابیدم ولی واقعا برکت را در تمام طول روز و در رفتارها و حتی پیشامدهای روزمره زندگیم حس میکردم. به معنای واقعی روزهای پربرکتی داشتم؛ الحمدالله و خدا را صد هزار مرتبه شکر.
مسیبی64
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۱:۳۰
48
8
ادامه:
ازطرفی برایم به شدت جالب بود که به محض رسیدن ایام عزا چه شب قدر و چه غیر آن برکت عجیبی هم در قرآن خواندنم هم حس میکردم و بدون خستگی و حتی در مدت زمان کمتری و به مقدار بیشتری بدون اینکه حتی متوجه شوم چطور زمان گذشت و چطور قرآن خواندم که اینقدر چسبید؛ قرآن میخواندم البته این اتفاقی بود که پارسال هم آن را تجربه کرده بودم ولی امسال تجربه بهتری بود. پارسال بیشتر متوجه گذشت زمان نمیشدم ولی امسال حال بهتری هم داشتم و با اینکه وقت بیشتری روی معانی و بعضی آیات میگذاشتم و راجع به آنها فکر هم میکردم نه خسته میشدم و نه گذشت زمان را متوجه میشدم.

-اگر چند بار از کلمه برکت استفاده کردم به این دلیل بود که حقیقتا کلمه ی دیگری که این اتفاق را توصیف کند به ذهنم نرسید و شاید حتی به نحوی معنی کلمه برکت داشتن را امسال ماه رمضان عمیقا درک کردم.

خیلی خوب بود؛ روی هم رفته امسال همه چیز خیلی چسبید. الهی شکر.
90/06/15
ارکید
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۱:۵۴
30
8
سلام استاد
خسته نباشید
ماه رمضان امسال مثل هر سال تلنگری بود برای بیداری روحم تا دوباره با خدا عهد آشتی ببندم اما چه زود یادم رفت قول و قرارها و مهمان بودن امیدوارم بتونم به نفسم غلبه کنم و یادم باشه که از خدا خواستم که کمکم کنه!

خدایا شرمندتم بنده خوبی برای شما نبودم خدایا شرمنده همه خوبی ها و محبت هاتم به لطف خوبی های همه بنده هات من رو هم بپذیر تا بیشتر از این احساس تنهایی نکنم!
fozak
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۲:۰۳
0
0
سلام
16 ساله که روزه میگیرم(25 سالمه) رمضان به خصوصی بود.نسبت به سالهای قبل خیلی زودتر گذشت.
اما "واقعا دیگه لازم نیست کسی برام روضه علی اصغر (علیه السلام) بخونه"
الحمدالله رب العالمین
انشاالله که خداوند توفیق روزه داری ماه رمضان رو از هیچ کدوممون سلب نکنه
نیمه پنهان ما
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۳:۳۳
20
16
خیلی احساس خوبی داشتم.مخصوصا چند شبی که باروون اومد.احساس میکردم انگار درهای رحمت خدا بازه بازه و من خیلی راحت میتونم خودمو میون بنده های خوب خدا جا بدم.
سعی کردم با تامل بیشتری قرآن بخونم.دو تا ماژیک زرد و صورتیو گذاشتم کنار دستم و روی آیه هایی که به نظرم نکات مهمیو برام داشتن های لایت کردم! قرآن جیبیمو الان بیشتر دوس دارم :)
نون صاد
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۳:۴۷
0
0
بسم الله

امسال [b]شهادت مولا[/b] برایم مثل محرم شده بود! حتی غریبانه تر! ا...

امسال در ایام شهادت مولا، همه ی داغ ها و غم ها با هم توام بود--- (تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل)

شاید علتش زیارت حضرت امیرالمومنین ع در نجف، و درک غربت کوفه و حضور در سرزمین کرب و بلا و بین الحرمین و --- بود که در سال 89 برای اولین بار این توفیق دست داد. از خدا می خواهم قسمت همه ی محبین حضرت کند.

90/6/15
نازنين محيا
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۶:۱۹
20
14
ماه محرم، ماه رمضان ماههایی که توش خدا رو تو کوچه و خیابون و همه جا می بینیو وقتی لبای خشک مردمو میبینی بهشون افتخار می کنی،و فقط آرزو می کنی که این ماه تموم نشه کاش طولانی تر باشه درست مثل وسط دعای کمیل که می گی کاش دعا تموم نشه و من وسط این گریه ها بمیرم.
با خودم میگم اگه بعد ماه رمضون عید فطر نبود و این ماه هم مثل همه ی ماه های دیگه تموم میشد چه قدر دلم میگرفت.

... همراه با یه غمی که بعدش دلت باز میشه: [b]آه[/b]

گر کسی وصف او زمن پرسد/بیدل از بی نشان چه گوید باز

عاشقان کشتگان معشوقند/برنیاید زکشتگان آواز

یاحق15/6/90
كميل1364
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۷:۴۰
50
8
سلام
امسال ماه رمضان من يك رمضان جهادي - فرهنگي - اجتماعي بود
تازه مشغول به كار شدم
توي محيط كاملا سياسي ...
كه تو اين محيط رقابت جايي براي رفاقت نگذاشته...
به توصيه شما در برنامه پارك ملت شروع به ترويج دين به صورت عملي كردم
مثلا : قرائت قرآن در [مثلا مترو]، تاكيد به ديگر همكاران جهت اقامه نماز اول وقت ، اهداي چند جلد كتاب احكام به كارمندان ، و جالب تر مسلماني كه در خانه خود قرآن نداشت و چند سال بود در محل كار بنده مسئول ... بود.
- به دليل نوع مسئوليت مجموعه خود را همگام كرده در سطح شهر نيز اقدام به برگزاري محافل انس با قرآن ويژه تمامي اقشار
- برنامه قرائت قرآن توسط كودكان واهداي جوايز به آنها در همان محل نيزنموديم
- سركشي از اييتام
اميد كه كمترين نيز به سعادت برسم.
هادی
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۷:۴۶
0
0
احساساتی.
با عرض تبریک عید فطر و قبولی طاعات.
از روز اول خیلی حالم خوب بود و انگار دلم برای ماه مبارک تنگ بود با جون و دل سحری بیدار می شدم و روزه می گرفتم اما همکارانم در اداره یک ریز غر می زدند و ناراضی بودند من دلم می لرزید و از این حال و هوا می ترسیدم خدا را شکر می کنم که این توان را در تابستان به من داد که توانستم همه روزه هایم را بگیرم اما متاسفانه نتوانستم و این توفیق نصیب من نشد که قرآن تلاوت کنم در این مورد از خودم بدم می آمد و ناراضی بودم.
خداوند از همه قبول بفرماید انشاالله.
جلالي
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۸:۰۹
0
0
با وجودآن همه كبريائي وعظمتش با وجودآن همه عزت وبزرگيش، همين نزديكي بود نزديك همين حقير فقير سراپا تقصير....با صد هزارجلوه آمده بود برون كه من .... سبحان ربي الاعلي وبحمده
hghalamzan
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۸:۳۲
14
6
رمضان 1432 در مسیری قرارگرفتم و بیشتر دانستم که انسانهایی در چامعه ما و اطرافمان زندگی میکنند. گمنام و بی نام و با تنگدستی و بیماری و ... روزگارشان را سپری می کنند اما هیچکدامشان دست کمک به طرف ما دراز نمیکنن چرا که یاد گرفته اندچگونه با توکل و امید به خداوندو با صبر و مقاومت و بردباری و... ودوست داشتن و عشق با مشکلاتشان کنار بیایند و امید را سرلوحه زندگیشان قراربدهند و فقط خدا را درنظر بگیرند.چیزی که شاید خیلی ازماها فراموشش کرده ایم. از اینها یادگرفتم که چگونه میتوان در مقابل سخت ترین مسایل زندگی ایستاد و به خدا نزدیک شد. امیدوارم بتوانم چیزهایی را که یاد گرفتم و در ماههای اتی تکلیفم را خوب و بدون غلط انجام دهم . انشاالله
nafez
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۸:۴۰
14
8
سلام استاد بزرگوار
امسال ماه رمضان خيلي عالي بود.شبها دعاي ابوحمزه رو مي خوندم و ترجمش رو رونويسي مي كردم،خيلي حال [b]خوشي[/b] بهم مي داد.هروز از اينكه روزه دار بودم احساس بسيار خوبي داشتم.از اينكه حس ميكردم مورد توجه خدام احساس خيلي خيلي خوشي داشتم.
عطيه63
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۸:۴۸
12
8
با عرض سلام و تشكر
با وجودي كه امسال روزها طولاني و هوا گرم بودولي روزه گرفتن اصلا برام سخت نبود و با شور و نشاط خاصي روزه هامو گرفتم.
بهترين حال و هوا رو هم شبهاي قدر تجربه كردم خصوصا شب نوزدهم و شب بيست و سوم.احساس ميكردم در كنار اعمالي كه در شبهاي قدر وارد شده، خوندن زيارت ناحيه مقدسه واشك ريختن براي امام حسين(ع) با عباراتي كه از جانب وجود مقدس امام زمان(عج) بيان شده خيلي روحم رو صيقل ميده.
به خاطر توصيه هاي شما، خوندن دعاي ابوحمزه ثمالي هم برام خيلي شيرين بود.
15/6/90
محب 213
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۶
10
8
سلام:
افسوس که نتوانستم بهره ی کافی را ببرم.
تک تک لحظاتش برام شیرین بود مخصوصا شب قدر.
یا علی
zk.karami
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۶
12
12
سلام

ماه رمضان امسال برای من خیلی خوب بود از این جهت که :

1) تلاوت قرآن و مجلسی که همراه مادرم میرفتیم و هر روز یک جزء میخواندیم و دعا میکردیم بسیار روح بخش بود.( و یک خانم که برای عمل چشمش دکتر احتمال نابینایی داده بود با دعای ما و خودشان در این جلسات با خوبی انجام شد.)

2) شبهای قدر امسال هم به مجالس عزاداری مولی الموحدین علی (ع) رفتیم و من توفیق پذیرایی از میهمانان را داشتم که برام خیلی سعادت بود و الان که دارم این بخش را مینویسم اشکهام ناخداگاه جاری میشه....

3) نماز جماعتی که در نمازخانه دانشکده محل کارم برپا میشد هم بسیار دلنواز و روح نواز بود

4) کلاسهای شما هم که همراه شد با تلاوت سوره یس که قاری قرآن آنقدر زیبا تلاوت میکردند که اشک من و دوستم در می آمد و به اعجاز قران بیش از پیش ایمان پیدا میکردم.

5) سحر و افطار امسال هم با مادر عزیزتر از جانم همراه بودم که از رادیو تهران دعای روح بخش سحر را گوش میدادیم و اشک میریختیم و خدا میداند که اغراق نمیکنم.
mehr
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۶
12
8
سلام به استاد مهربان و دوستان عزیز
روز آخر ماه مبارک واقعا خیلی سخت گذشت،
به شدت از تموم شدن ماه مهمانی خدای مهربون ناراحت بودم و گریه امانم نمیداد درست مثل عاشقی که از معشوقش جدا میشه، همش به خدا التماس میکردم که بهم اجازه بده ماه رمضان سالهای بعد رو درک کنم ولی نه مثل امسال! دلم خیلی میسوخت که قدر اوقات خیلی خیلی با ارزش این ماه عزیز رو هم مثل بقیه لحظات زودگذر عمرم ندونسته بودم و انگار روز آخر ماه برایم شبیه روز حسرت بود، روز تغابن،روز ...
کاش وقتی این روز بزرگ واقعا سر میرسه ما جزء اون دسته ای نباشیم که فقط حسرت بخوریم
... وخدا مهربان و غفور است
15/6/90 10:16
چاکرم
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۲:۱۳
20
20
حال من هم همانطوره که فرمودید: [i][b]
جمال در نظر و شوق همچنان باقیست
گدا اگر همه عالم بدو دهند گداست[/b][/i]
shams_z11
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۴
20
10
با حفظ قسمت خیلی کوچکی از سوره یس حس خیلی خوبی بهم دست داد ولی فکر مرگ ...
نمی دونم در کل سال خوبی بود یا نه؟!
امیدوارم به حق این ماه عزیزی که رفت همه مون عاقبت به خیر دنیا و آخرت باشیم . آمین
minoov
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۱
20
8
سلام..
امسال ماه رمضان پربارتری نسبت به سال های قبل داشتم. تاحالا مسجد نرفته بودم برا نماز ظهر و بهره مندی از منبر تو ماه مضان که امسال رفتم اونم یه مسجدی که فاصله زیادی از خونمون داره. امسال اگر قرآن می خوندم یاد گرفتم که یه علتش تبلیغ دین باشه. موقع افطار دعاهای بهتری رو یاد گرفته بودم و فهمیدم خوندن دعاهایی مثل دعای افتتاح و ابوحمزه ثمالی توصیه شده در این ماه.در کل نسبت به رمضان های سال های پیش پربارتر و مفیدتر بوده برام.
shazdekoochooloo
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۰
44
72
اول سلام.امسال براي من خيلي دلگير بود. نمي تونستم روزه بگيرم.
هر روز دعاي روز رو مي خوندم و تا آخر روز معني ش رو براي خودم تكرار مي كردم.
و براي خوردن هر چيزي در روز اول دعاي زمان افطار رو مي خوندم.
براي همه ي كسايي كه نمي تونن روزه بگيرن آرزوي سلامتي دارم و براي كسايي كه روزه گرفتن آرزوي قبولي طاهاتشون رو.
مثل هميشه ملتمس دعايتان هستم.
يا علي
mahser
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۵
20
10
باعرض سلام و تشکر خدمت استاد.
ماه مبارک امسال برای من پر دلتنگی و حسرت بود. دلتنگی برای پدرو مادرم و حسرت سحری و افطاری خوردن کنارشون. من به خاطر کارم ازشون دور بودم.اما قشنگی هایی هم داشت که تا امسال هیج ماه رمضان دیکه ای برام نداشت مثل تلاوت هر روزه فرآن و ساعت های در محضر شما و با بجه ها بودن. دعاهای قشنک و خالصانه شما و آمین های پر از امید ما. استاد بابت این زیبایی ها ممنونم.
saji
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۵
24
12
سلام ماه رمضان امسال فوق العاده بود, از خدا ممنونم كه فرصت عاشقي شو بهم داد
يا حنان
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۵
14
12
سلام
1. ماه رمضان امسال نتونستم قرآن را كامل ختم كنم و افسوس خوردم. البته همه ميگن تو مسووليت اداره يه زندگي رو داري و اين كار بزرگيه اگه براي خدا باشه، اميدوارم اينطور باشه. اميدوارم تصميمي كه درباره زندگي خودم و دخترم گرفتم مرا مشمول عذاب الهي نكند. اين يكي از بزرگترين دغدغه‌هايم در ماه رمضان امسال بود.
2. اوايل ماه رمضان كتاب انسان 250 ساله حضرت آقا را خواندم كه فوق العاده بود. به نظرم مطالعه آن براي همه شيعيان ضروري است.
3. عزيزي مي گفت ماه رمضان چون شيطان در غل و زنجير است، بهترين فرصت خود شناسي است چون هر گناهي بكني فقط نفس خودت درآن دخيل بوده است و من عهد كردم براي ترك بدخلقي‌هايم.
اميدوارم شما هم دعا بفرماييد كه موفق شوم.
سپیده ر
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۴:۳۰
12
10
سالم
من امسال به خاطر یه مشکلی که داشتم چند روز بیشتر نتونستم روزه بگیرم
اما همش هم این فکر با هام بود که روزه گرفتن نمیذاره به همه کارام برسم و برم بیرون
اما یه بار که روزه گرفته بودم اتفاقا چندبارم مجبور شدم برم بیرون و عجیب طاقت داشتم هیچکدوم از اتفاقای بدی که فک میکردم واسم اتفاق نیفتاد
خدایی خدا به هممون طاقتشو میده!
shm
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۲
14
12
سلام
تو ماه رمضان امسال من توفیق اینو داشتم تو برنامه ای که شبها 2-3 ساعت قبل سحر شروع می شد و تا نزدیکای سحر ادامه داشت شرکت کنم. [b]ماه رمضان، داخل مسجد، ثلث آخر شب،دعای ابوحمزه [/b] فوق العاده بود [b]غیر قابل توصیفه[/b]
مریم ز
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۶:۳۷
38
18
امسال ماه رمضان خوبی بود . من از چند روز قبل ماه مبارک رفتم استقبالش و برام خیلی خوب بود.بیحالی و بی حوصلگی روزهاش این حسن رو داشت که حس افکار پلید یا خدای نکرده گناه به سر آدم نمی زد . این فکر کنم یکی از اثرات خیلی مهم روزه داریه. گرچه من روزا حتی حال یه خط دعا خوندنو نداشتم...
شب ها هم که بی نظیر بود و عالی . امسال فهمیدم مضامین دعای افتتاج و ابوحوزه چقدر خوب و بی نظیره. آدم رو از گفتن هرچیز دیگه ای به خدا بی نیاز می کنه . من ازین دعای افتتاح برکت های زیادی دیدم.فکر می کنم برای خوب بودن و آرامش داشتن توی زندگی لازم نیست کار عجیب و غریبی بکنیم.
همین که بنده مطیع خدا باشیم کافیه.
این هفته حسابی دلم برای ماه رمضان تنگ شده. کاش این ماه خوب خدا تمام نمی شد ...
nava
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۲
10
10
سلام
راستش سالهای پیش زیاد با خدا خوب نبودم ولی نمی دونم از اول امسال چی شده بود حس می کردم به خدا نزدیکتر شدم .ماه رمضان دیگه حالم دست خودم نبود از اینکه عاشق خدا بودم لذت می بردم و می برم . فکر می کنم هیچ چیز به اندازه عشق بازی با خدا لذت بخش نیست . امید وارم حال این ماه رمضان را تا آخر عمرم داشته باشم .
التماس دعا
ahmad_gh
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۸
18
10
با سلام و آرزوي قبولي طاعات
اين ماه مبارك واقعا عالي بود بنده به شخصه خيلي استفاده بردم و غرق در نعمت هاي خدا بودم اميدوارم خداوند لياقت رمضاني بودن را به عطا بفرمايد.

[b][i][u]يا علي[/u][/i][/b]
mhashemy
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۱۹:۴۷
48
28
سلام استاد ماه رمضان امسال بی اغراق بهترین ماه رمضان من بود چون اولین ماه رمضانی بود که والدینم سلامتی کاملشونو بدست آورده بودندوبه این خاطر ازخداوند ممنونم
ندای آسمانی
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۲۰:۱۰
26
30
بسیار عالی و عاشقانه و بسیار حسرت بار از گذشت سریع زمان. روز آخر چنان بغضی توی گلوم پیچیده بود که تا ازم پرسیدند که چی شده بغضم ترکید و تا نزدیک دو-سه ساعت مداوم گریه میکردم تا اینکه دعای وداع را خواندم بعد کمی آروم شدم. کاش عمرمون کفاف رمضانهای آینده را هم بده و برکت این ماه توی زندگیمون جاری باشه
شوهان
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۲۰:۱۳
32
10
سلام.تمام این 30 روز عبادت کردم. روزه گرفتم شبها احیا گرفتم دعا کردم که خدا تغییری تو حالم ایجاد کنه به هر دری زدم شبای قدر هر چی از دستم بر میومد انجام دادم هر چند که هر 30 شب برام مثل شب قدر بود همه امیدم به همین ماه رمضون بود این ماه رمضون آخرین امیدم بود میدونستم دیگه هر چی هست همینه اما نمیدونم چرا واقعا نمیدونم چرا نشد؟شما خواستین راستشو بگم منم گفتم.
علی س م
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۲۰:۴۹
12
8
سحر ها شوق مولایَ یا مولای داشتم . به لطف خدا خوندن دعای عهد بعد از نماز صبح رو از ماه رمضان (الحق) مبارک امسال به یادگار نگه داشتم
فرزی
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۸
28
10
سلام حاج آقا
خداقوت
امسال نسبت به سالهای قبل توفیق عبادت نداشتم.ماه مبارک رو خیلی دوست دارم یعنی از ماه رجب یه حالو هوای دیگه ایی پیدا میکنم اما چه فایده فقط امسال در حد همون حالو هوا موندو دستم به عرش نرسید.نتونستم یه مسجد بدل برم نتونستم یه روزه که اقلا غیر از شکمم بقیه حواس 5گانمم روزه باشن بگیرم دریغ از تنگ مایه ایی که بدان دل خوش دارم
خلاصه حاجی جان حیف و صد حیف حسرتش بمون موند.
خیلی التماس دعا داریم
only god
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۲۱:۲۲
16
10
سلام
قبل از شروع این ماه مبارک از خدا خواستم که این ماه رمضان را بهترین و با برکت ترین رمضان عمر هر مسلمانی تا به اینجای زندگی اش قرار دهد.
خدا را شکر برای من همینگونه بود رمضانی با صفا و پر برکت انقدر که واقعا از تمام شدنش دلتنگ شدم.
من در این رمضان برای اولین بار بود که توفیق داشتم دعای زیبای ابوحمزه و افتتاح را بخوانم و از معانی زیبایش لذت ببرم .
امسال با حال بیشتر و بهتری به دعا میپرداختم.
از روزه خواریهای علنی که بعضا میدیدم واقعا دلشکسته میشدم و میرنجیدم که حرمت ماه خدا را نگه نمیدارند.
واقعا عجب صبری خدا دارد
در کل عالی بود انشاالله که خدا از همه قبول کرده باشه
یا حق
talaeian
۱۳۹۰-۰۶-۱۵ ۲۳:۲۹
74
14
ماه رمضون امسال واسم خیلی نو و جدید بود. نود درصد از شباشو بیدار بودم و تقریبا از اون لحظه ها بهترین استفاده رو کردم. حدود 3 بار دعای ابوحمزه رو خوندم و واسه کلمه به کلمه هاش اشک ریختم. دعای خیلی عظیمیه. حسی که به دعای کمیل رو داشم به این دعا دارم. اون ماه واسم خیلی خوب بود، از پارسال خیلی خیلی پربارتر بود واسم. سعی کردم توبه واقعی داشته باشم و تموم دعام اینه که خدا کمک کنه و توبه مو نشکنم و به عهدم وفادار بمونم. آمین.
انسان نقره ای
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۰۱:۰۲
0
0
سلام
امسال لحظه افطار برام لحظه تحویل سال بود و عجیب امسال دلم حج تمتع می خواد!
ادیب
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۰۲:۰۹
18
12
اوست گرفته شهر دل من به کجا نظر کنم...

... با سپاس و ارزوی سلامتی
farimahlm
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۰:۱۶
16
10
سلام استاد شهاب مرادی و سلام دوستان عزیز،
امیدوارم همیشه با همین روحیه شاداب و سلامت و پاینده و پر تلاش (در جهت مثبت) باشید.
نکته قابل توجه این بود که امسال ماه رمضان صدا و سیما از نظر تلاوت قرآن کریم و بعضی از برنامه ها چه در زمان سحر و چه در زمان افطار واقعا گل کاشته بود، واقعا دلچسب بود. اما در مورد خودم اینکه من هیچ سالی مثل امسال شب زنده داری نکردم و هیچ سالی تمام سحرها رو کاملا بیدار نبودم. خلاصه اینکه لذت بردم. کاش همه ماه های سال ماه رمضان بود و کاش همه سعی میکردیم همانطور که در این ماه مراقب رفتار و گفتارمان هستیم همیشه اینگونه باشیم. به امید روزهاو ماههای بهتر و به امید ظهور آقا امام زمان(عج).
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.
مائده آسمانی
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۰:۲۹
18
10
سلام آقای مرادی
1-احساسم در مورد خودم: امسال برای اولین بار دعای مکارم اخلاق امام سجاد(ع) رو خوندم وخیلی خیلی لذت بردم و به دوستم هم سفارش کردم.
2- تبلیغ دین:موقعیتی پیش آمد وکسی بهم گفت روزه میگیری تو این گرما سختت نیست ؟من هم صادقانه گفتم ممکنه کمی گرسنه بشم ولی سختم نیست شما هم اگر سحری غذای خوبی بخورید میتونید روزه بگیرید .
3-به این فکر کردم که باید از زبانم هم برای تبلیغ دینم استفاده کنم و فقط عمل کردن کافی نیست.
4-دلم راضی به انجام کاری بود که فهمیدم اثر بدی در روح و جسمم خواهد گذاشت و آن را ترک کردم.
5-یادگرفتم هنگام دعا هرچیز که برای خودم میخواهم اول برای دیگران بخواهم آخرسر برای خودم و هنگام استغفار اول برای خودم.
6- لحظه های افطارسعی کردم برای تمام کسانی که از علم و دانششان استفاده کردم نام بیاورم و خیر و خوبی برایشان از خداوند خواستم.
az.rohani
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۱:۱۱
18
18
السلام علیک یا شهر الله اکبر
اصلا چهره شهر روزه دار بود وقتی می دیدم صف نون و حلیم و آش دم افطار به اندازه صف سبزی خوردن صبحها طولانیه.
شبها که آوای نماز و دعای پدر و مادرم توی خونه می پیچید احساس می کردم در و دیوار هم با اونها همنوا هستند.
من هم تو آسمون دنبال ماه می گشتم. قدوقواره اش رو اندازه می گرفتم و باهاش کلی حرف می زدم. می دونستم باید قدرش رو بدونم اما هر چقدر قرآن و نماز و دعا می خوندم باز هم می دونستم اونجور که باید، رفتار نکردم.
مخصوصا شبهای دهه آخر ماه رمضون وقتی می دیدم ماه هر شب کوچکتر از شب قبل شده دلم می لرزید. نکنه فرصتم تموم بشه و نتونم رضایت خدا رو جلب کنم.اما نه.اگه خدا نمی خواست منو ببخشه که این فرصتو بهم نمی داد.اصلا اون دنبال بهونه است تا ما رو ببخشه.
شب بیت و سوم وقتی موقع دعا قطرات بارون رو رو دستم حس کردم،با خودم می گفتم این پیام رحمت خداست که فرشته ها همراه بارون برای ما به ارمغان آورده اند.
اما از همه لذت بخش تر روزی بود که به عشق امام زمان ، قرآن ونماز ظهر و عصرم رو به امامت نایبش در بیت رهبری خوندم.
ermiya110
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۱:۴۹
20
10
سلام
منم از اون ادم ها بودم که با دیدن یه نفر روزه خوار با خودم می گفتم بابا دیگه هیچ کس روزه نمی گیره!!!ولی با شنیدن صحبت های شما تو پارک ملت و فهمیدن منطق اون و یه بار امتحان (از ولنجک تا شهید محلاتی فقط 2نفر !!!)طرز فکرم در این مورد عوض شد.
امسال ماه رمضون اولین سالی بود که شروع کردم به خوندن روزی یه جزء از قران .البته نتونستم هر 30 جزء رو بخونم ولی همون 12 جزء هم خیلی روم تاثیر داشت.اولین تاثیرش این بود که عضو یه گروه تلاوت قران شدم و از 2-3 روز مونده یه عید فطر حتما شبی یه حذبم رو می خونم.مطالعه هم با اینکه شکر خدا به خاطر خانواده خویم زیاد بود ولی خیلی بیشتر هم شد.
یه cdسخنرانی هم در مورد نماز از حاج اقای پناهیان گوش دادم که واقعا روی نمازم تاثیر گذاشت.واقعا تاثیر عجیبی اشت.دوست داشتم همه ی بچه های سایت هم حتما اون رو گوش کنن.ببخشید که طولانی شد.امیدوارم تکراری و کلیشه ای حداقل نشده باشه.
narsis
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۱۵
0
0
سلام
طاعات عبادات همه مورد قبول حق باشه انشاالله
رمضان امسال من 4 ماهه كه مادر شدم و نتونستم روزه بگيرم اما سعي كردم از ختم قرآن و حال و هواي سحر غافل نشم كه به حمدالله موفق شدم هرچند كه با بچه سخت بود اما شيرينتر مينمود.انشالله كه خدا قبول كنه.
ناظر
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۱۷
12
10
دلم خیلی واسه ماه رمضان تنگ می شه بخصوص موقع سحر. از خدا می خوام کمکم کند که توبه هایی که شب 23 رمضان کردم را نشکونم و حتما همون بنده ای بشم که خدام می خواهد. توکل به خدا
مریم**
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۴۰
28
22
سلام
... توی ماه رمضان امسال حس خیلی خیلی خوبی داشتم به خصوص شب های قدرش...انگار دلم نمیخواست این شب ها تموم بشه،حتی دوست داشتم دیرتر سحر بشه تا بیشتر به گناهان و اشتباهات این یک سالم اعتراف کنم...بیشتر گریه کنم...بیشتر با خدای خودم خلوت کنم و ازش طلب مغفرت و آمرزش و عاقبت بخیری کنم...
ولی انگار زودتر از همیشه گذشت...تموم شد
خدا کنه بهره کافی رو از این ماه و این شب ها برده باشیم
ان شاءالله...
Roya_k
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۴:۱۷
20
10
سلام حاج آقا
قبل از ماه مبارک همش از گرمای تابستون و تشنگی می ترسیدم. راستش روزای اول همش تو خونه بودم و میخوابیدم. ولی یکی دو روز که مجبور شدم برم بیرون، هر چند که تشنگی واقعاً برام سخت و غیر قابل تحمل بود، اما یه احساس قدرتمند منو سرپا نگه میداشت. حال آدمی رو داشتم که در مقابل نفسش پیروز شده باشه...
تا که قبول افتد و که در نظر آید...
mina199219
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۵:۴۱
0
0
قبل از اومدن ماه مبارک خیلی برنامه داشتم برای استفاده از این ماه اما متاسفانه این ماه خیلی درگیری و مشکلات پیش اومد ونشد اون که باید بشه اما خدا روشکر خداوند عیدی خیلی خوبی به من داد و اون زیارت آقا امام رضا در عیدفطر بود و حال هوای اون جا تسکینی بر مشکلات اخیرم شد.
Masoomeh_soltani_1989
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۶:۴۴
0
0
سلام.من درابتدای ماه رمضان امسال احساس خیلی خوبی داشتم. مثل اینکه میخوام وارد یه مزرعه ی حاصلخیز بشم و تااونجایی که میتونم محصول بکارم.تو خانواده احساس صمیمیت بیشتری نسبت به قبل داشتم.خوندن دعاو قرآن در هر روز از ماه مبارک باعث آرامشم میشد اما یه روز که به هر دلیلی نمیتونستم بخونم انگار یه چیزیمو گم کرده بودم! بی اغراق گفتم.با تشکر
ثنا90اردیبهشت
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۸:۳۴
28
10
سلام.ماه رمضان امسال یه فرق خیلی بزرگ با سالهای پیش برام داشت اونم روزه داری و شب قدر در کنار امام رئوف،حضرت رضا (علیه السلام).واقعا عالی بود.سلام به آقا با زبون روزه و افطاری کنارآقا حال عجیبی داره.انشاءالله سال آینده قسمت همه عاشقان بشه.سالهای پیش شب عید خوشحال یودم که داره این ماه تموم میشه ولی امسال احساس شرمندگی و ناراحتی می کردم.صد حیف که ماه میهمانی خدای ناز تموم شد.
التماس دعا
aer121
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۱۹:۲۶
0
0
1-وجود رمضان امسال برکتی بود برای من
2-از سحر تا افطار حس سرمستی داشتم
3...
af1890
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۲۰:۴۷
26
28
من هیچ وقت سحرها حال خوبی نداشتم،اما امسال باهمیشه فرق داشت اونم به لطف پیشنهاد حاج آقابرای خوندن دعای ابوحمزه بود.اغراق نمیکنم هرکسی که این دعارو باترجمه بخونه به این نتیجه میرسه که این دعا فوق العادست!اصلا نمیدونستم که اینجوری ام میشه با خدا حرف زد!عالی بود
sara66
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۲۳:۲۵
0
0
سلام
موقع افطار احساس آدمی رو داشتم که بعد از یه کوهنوردی سخت حالا به قله کوه رسیده . احساس پیروزی در اطاعت از خدا رو داشتم و حس می کردم خدا منو بیشتر دوست داره .
وقتی بچه های سومالیایی رو تو اخبار می دیدم به خودم میگفتم تو فقط ذره ای از احساس این ها رو درک می کنی و همین باعث شد زودتر از همه به اونها کمک کنم.
mhovk313
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۰۲:۵۱
2
0
اللهم ربّ شهر رمضان
برعکس سالهای پیش که از چند روزقبل برای مهمانی خدا آماده میشدم، امسال شاید به خاطر مشغولیت دنیوی 3هفته اول رو درک نکردم و فقط روزه گرفتن و تازه شب21 باورم شد که ماه داره تموم میشه!
حالم عوض شد..هیچ وقت تو این 25سال درک نکرده بودم به امور دنیا مشغول بودن و غفلت یعنی چی!
تقصیر صداوسیما هم هست که امسال تو برنامه ها و سریالاش بوی رمضان کمتر میومد.
ولی بالاخره شروع کردم...کم شد ولی باکیفیت!
نوای اذان صبح انقدر برام شیرین شد که باخودم قرار گذاشتم همیشه قبل از اذان بیدار بشم و [b](( قُم اللیل إلّا قلیلا))[/b] را عمل کنم.
پس رمضان متشکرم!!!
یا علی مدد
17شهریور90
شببو
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۰۳:۴۱
8
0
ماه رمضان سه سال پيش خدا نشوندم سر سفرش و بهم فهموند دور و برم چه خبره از اون موقع اول هر ماه رمضان مي رفتم جمكران و شب تا صبح با خدا و وليش صحبت مي كردم،
امسال نشد برم امسال خيلي از كارهايي كه قبلا ميكردم مثل خوندن سي جز قرآن مثل دعاي عهد مثل يه دعاي 2 صفحه اي قبل از افطار مثل خوندن نماز قبل از افطار ووو رو نكردم
بي سعادت شدم كار بدي كردم كه خدا نخواسته اين كارها رو بكنم شايد هم اين اعمال بتم شده بودند چون وقتي انجامشون مي دادم فكر ميكردم به خدا نزديكترم
جمكران كه قسمتم نشد برم با خودم گفتم نكنه اخر ماه رمضان احساس خسران بكنم حالا كه اخر ماه رمضان شده با تمام وجود حس ميكنم در رحمت باز شد و من بي نصيب موندم البته اگر بحث رحمت خدا باشه هيچ كس بي نصيب نمي مونه ولي كم لياقتي بحثش فرق مي كنه...

عيد فطر هم نتونستم تو نماز شركت كنم.

ولي مي دونم كه خدا هوام رو داره آخه اون خيلي رحيمه(:
ح.خ
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۰۷:۳۸
12
0
سلام
امسال ماه مبارک رمضان از جهاتی برام نسبت به سال قبل بهتر بود،الحمدا..
1- تونستم نمازامو کمی باخوندن دعاهایی که سفارش شده مفیدتر کنم،
2- برای اولین بار به جای رفتن به مسجد برای شبای قدر به امامزاده ای که تقریبا نزدیکمون بود رفتیم واقعا لطفی بود از جانب خدا چون مراسمو بهتر ازمسجد محلمون برگزار کردن
3- 1-2 روز قبل از تموم شدن ماه مبارک رمضان دلم گرفته بود از اینکه درهای جهنم دوباره باز میشه و شیطونم دوباره شروع به اذیت کردنمون می کنه ولی روز عیرم یه حس خیلی خوبی داشتم از اینکه عیدبودخوشحال
بودم
4- ولی متاسفانه به دلیل مشکلی که برام پیش اومده بود فقط تونستم 1-2 هفته اولو برای ارشد خوب درس بخونم..
اللهم اجعل عواقب امورالخیرات بحق محمد و آل محمد
در پناه حق
faez
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۰۸:۰۶
26
16
[b]للحق..[/b]

من قشنگترین حسی که از ماه مبارک برام مونده حس زیبای خوندن نماز عید فطر به امامت امام خامنه ای(مدظله) هست..

چه صفای وصف ناشدنی داشت
چقدر نماز عید فطر زیباست چقدر زیباست

«اَللّهُمَّ اَهْلَ الْکبْرِیاءِ وَ الْعَظِمَة وَ اَهْلَ الْجُودِ وَ الْجَبَرُوتِ وَ اَهْلَ الْعَفْوِ وَ الرَّحْمَةِ وَ اَهْلَ التَّقْوی وَالْمَغْفِرَةِ اَسْئَلُک بِحَقِّ هذَا الْیَوْمِ..».

چه جمعیتی ..بی نظیر ..پرشور ترو عاشقتر از همیشه..
mohsenpn
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۵
52
24
به لطف خدا، ماه مبارك امسال برام مملو از بركات مادي و معنوي بود؛ واقعا اينكه سفره‌ي نعمت الهي بازه و درهاي آسمان باز مي‌شن و فرشته‌ها بركات الهي رو براي روزه‌داران ميارن رو با تمام وجود حس كردم.

نمونه‌اش اينكه گرماي تابستون و ساعات طولاني روزه‌داري اصلا باعث نمي‌شد احساس گرسنگي و تشنگي و خستگي بكنم. اينها همه‌اش به خواست و عنايت خداست كه روزه‌دارهاي اين ماه مبارك، انگار توانمندتر و صبورتر از ماه‌هاي ديگه هستن توي تحمل گرسنگي و خستگي و ...

علاوه بر اينكه امسال حس غريب بودن و مظلوم واقع شدن شيعيان و مذهبيون و حزب اللهي‌ها برام بيشتر تداعي شد چون متأسفانه رفتارهاي بد زيادي از سمت افراد مخالف روزه‌داري ديدم ...

خداوند همه ما رو هدايت كنه ان شا الله.

و اي كاش كمي با هم مهربانتر باشيم.

يا حق
آمنه.ب
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۲
56
18
سلام
تمام حس و حال شب ها و روزهای رمضان امسال یک طرف، احساس خوب "یس" خوندن دسته جمعی تو کلاس مجردها یک طرف...برای من خیلی لحظات خوبی بود، تو اون لحظات همه ش فکر می کردم خدا چقدر به این جمع [b]جوون روزه دار[/b] و [b]مومن[/b] که دارن با هم [b]قرآن می خونن[/b]، نظر لطف داره و حتما دوستشون داره...خوشحالم که افتخار حضور توی این جمع رو دارم و خوشحالم که این یس خوندن رو بعد از ماه مبارک هم ادامه می دیم.
خدا به دو دوست قاری کلاس، اجر و ثواب فراوان عنایت کنه انشالله...
sagheb
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۱۲:۳۷
38
30
با سلام به دوستان و حاج آقا
خب از زمان سن تکلیفم که میگذره همه ی ماه مبارک رو روزه میگرفتمو انجام واجبات ولی واقعا امسال طعم شیرین عفو و بخشش خداوند رو که همیشه و حتما قبلا هم بوده ولی من امسال متوجه شدم رو چشیدم .... واقعا خدا رو طور دیگه امسال یافتم چقدر لطیف چقدر حلیم ...... چند مورد که درسایت میخوندم و می دیدم حاج آقا اینقدر مهربانانه جواب داده پس خدا جای خود داره ....معنی لطیف بودن خدار ودرک کردم
amin.a
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۱۴:۲۸
0
0
هوالحی
بحث شما در برنامه اخیر پارک ملت بسیار جالب بود. دفاع از حقوق اهل بیت (علیهم السلام) در هر شرایطی بر ما واجب است .
البته تسلط به مسائل اعتقادی و درک موقعیت بسیار مهم و حیاتی است چرا که نباید اسباب بی عزتی شیعیان و خشونت که مورد خواست وهابیت است فراهم شود . در نظر بگیریم مطلوب غربی ها ؛ جنگ و نزاع بین شیعه و سنی است .
یا علی
bandeye ashegh
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۱۵:۵۷
28
26
سلام
ماه رمضون 1432 برام خیلی جذاب و قشنگ بود
توفیق داشتم تا سحر بیدار باشم و دعای ابوحمزه رو بخونم برای نماز صبح با پدرم مسجد برم وای که چه حالی داره نماز صبح حماعت اونم تومسجد
یه توفیق دیگه ای که داشتم خدمتگذار روزه داران در مسجد بودم خیلی قشنگ بود
شب های احیا مخصوصا شب 21 خیلی عالی بود دلم تنگ شده واسه اون اشکها
خدایا این ماه رمضانی که گذشت رو آخرین ماه رمضان عمرمون قرار مده
التماس دعا ازحاج آقاو همه دوستان
اللهم عجل لولیک الفرج
roshan241
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۱۹:۰۷
28
16
سلام
ماه رمضون امسال رو بهتر از سالهای قبل درک کردم, اما شب عید فطر مثل [b]آدمی که فرصت خیلی بزرگی رو از دست داده[/b], از ته دل گریه می کردم! همون شب تصمیم گرفتم همه ی دوشنبه ها و پنج شنبه ها رو [b]تا فرصت بعدی[/b] روزه بگیرم. به این امید که سال بعد از فرصت ام بهتر استفاده کنم.
17 شهریور 90
faezeh103
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۱۹:۵۰
28
20
سلام
بی اغراق می گم امسال واسه من با هرسال فرق داشت،دلیلشو نمیدونم...
همیشه حال و هوای ماه رمضونو دوس داشتم،ولی فک کنم عادت داشتم که دوست داشته باشم!
اما امسال واقعا احساس می کردم انگار خدا نزدیکتره!
و نکته ی دیگه م،همیشه اون شبی که قرار بود اعلام بشه که هلال رؤیت شده یا نه و عیده یا نه،من خداخدا می کردم عید باشه،یعنی شادی عید واسم خیلی بیشتر از غم تموم شدن رمضان بود،صادقانه بخوام بگم شاید خیلی غمی واسش نداشتم! اما امسال وقتی اعلام شد عیده،انگار یه چیزی روی دلم سنگینی می کرد،حسی داشتم که گفتنی نبود!ینی حسرتو با عمق وجودم حس می کردم!
غروب روز عیدم یه حسی داشتم مثه غروبای جمعه،ازون دلتنگیا که دست از سرت برنمیداره!
فقط به خدا گفتم: وای به من اگه هیچ تغییری نکرده باشم،نذار این طوری باشه!
مطمئنم صدامو شنیده...
yas ahmadi
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۲۱:۲۳
40
12
سلام
سه ساله که با ابوحمزه و افتتاح و مناجات شعبانیه انس گرفتم یکی از بهترین راهها برا باقی موندن بر معنویت ماه رمضون اینه که قسمتهایی از این دعاها رو که هنگام خوندن برامون جلب نظر میکنه و بیشتر حسشون میکنیم رو تو یه دفترچه بنویسیم هر صفحه یه قسمت البته یه مقدار درشت. بعد ماه رمضون هنگام نماز دفتر رو کنار جانماز بذاریم و هر بارتو دعای دست یه دعا رو بخونیم بعد یه مدت میبینیم که نه تنها قسمتهای مختلف ابوحمزه رو حفظیم بلکه یه نوری از رمضان همراه با دلتنگی زیبا و موثر برا این ماه عزیز همچنان تو وجودمونه تا ماه رمضون سال بعد
یا امام سجاد ای اقای قلبم ازتون ممنونم که با جملات زیباتون در قالب دعا به ما راه عملی زندگی و اتصال با معبود یگانه رو یاد میدین حیف که ما خیلی غافلیم از این همه میراث گرانبهایی که شما فرزندان پاک حضرت زهرا سلام الله علیها برامون بجا گذاشتین دور نیست اون لحظاتی که فرصت دنیامون تموم بشه و بمونیم تو یه افسوس جگر سوز که چرا از این همه معارف ناب غافل بودیم
ای اقای قلبم یا امام سجاد ازتون ممنونم
سلاله
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۲۳:۳۶
16
2
ماه رمضان که تموم شد و عید اومد تازه به خودم اومدم...نمیدونم چرا امسال با وجود اینکه بیشتر از هر زمان دیگه ای محتاج راز و نیاز با خدا بودم انقدر ساده از ماهی با این برکت عبور کردم.واقعا حیف!!!
arzegan
۱۳۹۰-۰۶-۱۷ ۲۳:۵۵
10
4
سلام.چه سایت قشنگی دارین!
راستش من ماه رمضون امسال هیچی نفهمیدم.بد شدم.احساس می کنم خدا نگام نمی کنه چون بلدم فقط تو زندگیم شعار بدم و ادای ادمای با خدارو دریارم.بیرونم مردمو کشته و درونم خودمو.ماه رمضان امسال فقط و فقط از خدا خجالت کشیدم.هر کس حجابمو می بینه فک میکنه چه انسلن خوبی ولی خبر نداره...
از خودم بیزار و عصبانی ام.نفهمیدم دین یعنی چی.میشه کمکم کنین؟پیگیری
صحراء
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۰۰:۲۵
0
0
سلام
چندباری سعی کردم بنویسم. بی اغراق و بی تکلف. نمی شد. امروز مینویسم:
قرآنم ختم نشد، اما بخشی که خواندم، با سعی در حضور ذهن و معنی بود، دعای ابوحمزه، افتتاح....
روزه دار زیاد بود اما امسال روزه خوار هم اطرافم زیاد دیدم که حرمت ماه مبارک را هم نگه نمی داشتند. تنها روزه دار محل کارم بودم. با این حال بی اغراق احساس امنیت داشتم، هرچند باز هم شرمنده ام.یا مقلب القلوب والابصار...حول حالنا الی احسن الحال در این سی شب مهمترین دعایم در هر نمازم بود.
عباداتمان قبول حق
آمین.
ادیب
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۰۳:۱۸
8
4
با سلام و احترام؛
بیش از هر چیز عاشق شبهای قدرش بوده و هستم
دانم که در زندگی به هر چه رسم،از برکت این شبها خواهد بود...
خداوند به شما برکت دهد؛
التماس دعا
مهسا سادات
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۰۷:۱۵
8
6
سلام
امسال تصمیم گرفتم از شبهای ماه عاشقی حد اکثر استفاده رو ببرم که وقتی تموم میشه دلم نسوزه و ای کاشهای دلم شروع بشه!!،خدا توفیق داد ودر حد لیاقت استفاده ی معنوی رو بردم ولی باز وقتی تموم شد صدای ای کاش های دلم را به وضوح می شنیدم...
ماه مبارک رمضان اصلآقابل توصیف نیست.
aar91
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۱۱:۱۹
10
4
امسال حس و حال عجیبی‌ داشتم. یه جورایی دههٔ اول ماه مبارک رو خیلی‌ خوب شروع کردم یعنی‌ خیلی‌ با خدا وقت گذاشتم و حسی خوبی‌ هم داشتم. بد از دههٔ اول یواش یواش تنبل شدم چون سخت کار می‌کردم و طبیعتاً وقتی‌ به شب‌های قدر رسیدم دوباره حال و هوام تغییر کرد.[b] شب عید فطر خیلی‌ خیلی‌ یاد قیامت افتادم و تا صبح احیا کردم[/b]. [b]اسم عید فطر رو برا خودم یوم بحدم یوم الحسرت، چون اعتقاد داشتم اونی که خیلی‌ استفاده کرده همش حسرت می‌خوره که چرا بیشتر استفاده نکردم و اونی که استفاده نکرده همش حسرت می‌خوره چرا استفاده نکردم.[/b] ولی‌ از حال خوشم قبل نماز عید و در حین نماز به این نتیجه رسیدم که مثل اینکه حداقل شاید روزهام قبول شده باشه. امیدوارم بتونم به قول‌هایی‌ که شب قدر دادم تا شبِ قدرِ سالِ آینده بهشون عمل کنم.انشاالله

التماس دعا دوستان
aar91
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۱۱:۳۲
10
2
راستی‌ فراموش کردم که بگم امسال با دعایی انس گرفتم که برام به اندازهٔ یه دنیا می‌ارزه. چون هم هرچی‌ حرف داشتم با خدا از طریقه این دعا زدم و هم پی‌ به عظمت و علم امام غریبم امام سجاد (علیه السلام) بردم. فقط یه پیشنهاد، [b]اگه تا به حال از طولانی‌ بودن دعای ابوحمزه می‌‌ترسیدید و سراغش نرفتید[/b]، بهتون پیشنهاد می‌کنم که تو روزای مختلف تقسیمش کنید و با توجه کامل بخونید چون می‌تونم قسم بخورم که پشیمون نمیشید.
مائده65
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۱۲:۱۵
2
0
سلام
امسال ماه رمضان خیلی خوبی داشتم ، هرچند به اعمالی که دوست داشتم انجام بدم نرسیدم ولی احساس برکت زیادی از این ماه داشتممخصوصا شبهای قدر خیلی خوب بود . فقط آخرین روز ترسیدم از اینکه خدا منو نبخشیده باشه و دعاهامو قبول نکرده باشه
sunset
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۱۳:۴۰
12
6
سلام
ماه رمضان امسال برای من حال و هوای دیگه ای داشت و کاملا با سال های قبل متفاوت بود.
امسال برای اولین بار به همراه نامزدم شب ها تا سحر به هیئت میرفتیم.همین کار یه حال خاصی بهمون میداد.شب های احیا هم باهاشون رفتم شاه عبدالعظیم.خب چون دختر هستم زمان مجردی اینجور جاها نمیتونستم برم ولی خدا رو شکر امسال لایق حضور توی این مجالس بودم.
و همینطور اجبار ایشون برای خوندن نماز اول وقت روی من تاثیر زیادی داشت.
همراهی ایشون برای خوندن قرآن و دعاهای بعد از هر نماز با من علاقه من رو بیشتر میکرد برای انجام این کار...
ووو
alionly11
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۱۳:۵۴
14
4
اول ماه رمضان،اینکه 16 17 ساعت باید روزه بگیرم،اینکه 70 میلیون میگیم که روزه می گیریم،اما بازم دروغ،ظلم، تمسخر،خیانت می کنیم.سختم کرده بود روزه کرفتن را،اینکه چرا تاثیر ندارد بر اخلاقمان.
اما امسال شد یکی از بهترین های ماه رمضان عمرم،برای اولین باره که دلم برای ماه رمضان تنگ شده.برای اولین باره که حس می کنم زود تموم شد.کاش تموم نمی شد
سلام کرمان
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۱۹:۰۹
16
0
سلام
ماه رمضان امسال توفیق بیشتری داشتم برخلاف سال های گذشته امسال قران را تمام کردم دعای سحرو هرصبح خواندم برای شب های قدر لحضه شماری کردم ودردعای جوشن کبیر در هر بند از خدا با تمام وجودم میخاستم خدا منو از آتش جهنم رهایی بده وباخودم مدام میگفتم نکنه روز حسرت ,حسرت این روزهارو بخورم که چرا کم استفاده کردم
i_man19
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۲۰:۱۶
20
2
سلام.خانمi_man19 هستم .ماه رمضان امسال برام خوب بود.چنتا قرار گذاشتم با خودم که تونستم انجام بدم.یکی اینکه وقتمو با فیلمهای ماه رمضون تباه نکنم2_نماز شب رو تمرین کنم.3_با دعاها مانوس تر بشم.اعمال قدر رو قشنگتر انجام بدم..
... خیلی کدر بودم کمی تو ماه رمضون امسال بهتر شدم ولی هنوز کار زیاد داره این روحم.کمی لطیفتر شدم ولی هنوز تو رفتارم مسائلی رو میبینم که میفهمم هنوز خورده شیشه دارم
مجنون
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۲۱:۴۳
0
0
سلام. ماه رمضون امسال برام ویژه بود:
1. 15 روز اولشو بخاطر کارای اداری طلبگیم قم بودم. که بودن در کنار کریمه ی اهل بیت رو شامل شد.
2.از نظر معنوی چون خدا رو شکر خدمت یکی از علمای اخلاق میرسم این ماه رمضون و با بار معنوی بیشتر بستم طوری که شبای آخر ماه بعد از نماز مغرب و عشا که از مسجد میومدم خونه. گاهی اوقات نگاهمو به آسمون میدوختم و از اینکه این مهمونی رو به اتمامه چشمام خیس اشک میشد یعنی خدا یه بار دیگه هم دعوت میشم....خلاصه این تو این ماه رمضون به نسبت پارسال از نظر معنوی بهتر بودم.
3.شب قدر هم که نگو و نپرس....
4.امسال هم نسبت به پارسال هم بهتر قرآن خوندم و فهمیدم. هم دعاها رو بهتر متوجه شدم.
رابطه ی امسال با خدا عالی بود.
hamzeh
۱۳۹۰-۰۶-۱۸ ۲۳:۴۸
20
0
سلام ، خداقوت
این ماه یکی از بهترین ماه رمضون های من بود ، چون احساس میکنم خداروشکر هر سال داره وضعیتم تو درک ماه رمضون بهتر میشه
البته میدونم که خیلی راه دارم تا به خوبها برسم اما لطف خدارو هر لحظه میدیدم و ازش لذت می بردم
امیداورم همیشه با خدا باشیم و از این جمله لذت ببریم :
خدایا تورو دوست دارم و از تو یاری می جویم
هادی حبیبی
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۰۰:۱۳
6
6
سلام به استاد عزیز و همچنین دوستان
- نمی دونم چه حسی توی این ماه خدا بود که از اولین روزهاش برای من رنگ عاشورا داشت.
اولین نماز ظهر این ماه رو در مسجد ترمینال غرب(آزادی) خوندم ، از همون جا این حس رو داشتم تا آخر ماه.
- آدم باید توی یه سری موقعیت هایی قرار بگیره تا یه سری مسائل رو در درک کنه ، الحمد الله این موقعیت ها کم نبود.
- در طول روزها هم وقتی می دیدم افرادی هستند که استعمال سیگار دارن ، غصه می خوردم که ....
- شبهای قدر هم زیبا بود.
- و در کل روزه ی روزهای گرم هم نعمتیست ، به چشم بر هم زدنی هم گذشت.
queenwinter_n@yahoo.com
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۰۰:۴۱
6
0
از رمضان عزیز امسال بسیار لذت بردم چون مزه حقیقی عبادت فهمیدم گریه امام حسن برای تموم شدنه این ماه عزیزو؛برکت داشتن این ماه رحمت و لطف خدا و اجابت شدن دعا در این ماه عزیزو فهمیدم.من امسال هر سحر برای گذشتن روزهای ماه رمضان اشک ریختم
من امسال حکمت روزه گرفتن در ماه رمضان را فهمیدم.....
atefeh
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۰۹:۰۷
8
4
سلام،
همیشه تو ماه رمضان حال و هوای بهتری دارم. چون بیشترین زمان رو برای خوندن نماز، دعا و قرآن صرف میکنم.یه آرامش خاصی تو این ماه دارم که تو ماه های دیگه ندارم چون توی این ماه از خودم احساس رضایت میکنم. امسال خوب بود مخصوصاً شبهای قدر. حس میکنم نسبت به سالهای قبل از این شبها بیشتر استفاده کردم.
التماس دعا
سمانه 64
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۵
8
6
ماه رمضان امسال ماه دیگری بود برای من
خیلی پر برکت بود
پدر و مادرم اختلافاتشونو گذاشتند کنار و یه زندگی ارووووم و پر از نشاط البته با پایان ماه رمضان اختلافات زیاد شد و من فهمیدم عدم وجود اختلاف به خاطر وجود خود خود خدا بوده و بس
شبهای احیای بی نظیری رو تجربه کردم
خدا جووونم ازت ممنونم
saeideh.m
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۶
28
18
بهترین حسی که امسال ماه رمضان داشتم ایمان و امید عجیب قلبیم بود به برآورده شدن حاجتی که داشتم(ودارم).
یجورایی موقع دعا احساس میکردم خدا داره خیلی مهربون نگاهم میکنه و شب قدر بخاطر یه اتفاقی که افتاد حس میکنم خدا یجورایی باهام حرف زد و بهم گفت که آره عزیزم آرزوت برآورده میشه...
فقط نمیدونم اینا خیالات منه یا واقعا خدا واقعا اینقدر مهربون داره باهام رفتار میکنه، نمیدونم. هرچی که هست مطمئنم که خیلی دوستم داره. تو ماه رمضون امسال به این یقین پیدا کردم...
مانی
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۱۴:۲۷
12
4
بنام خدا
من فقط میتونم بگم موقع افطار آخرین شب با حس خاصی دعا کردم واسه همه
همیشه این کار و میکردم ولی اون شب انگار یه چیز دیگه ای بود
تازه بیشترر از هر سالی قرآن خوندم و دعای ابوحمزه را هم برای اولین بار خوندم
شوهان
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۱۶:۵۱
16
24
دوباره سلام.
دلم برای ماه رمضان خیلی تنگ شده. حالا که رفته و از من دور شده جای خالیشو احساس میکنم. ولی به خودم میگم خدا همون خداست و به همون اندازه حالا هم به من نزدیکه.
فاطیما8979
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۲۲:۰۸
4
0
سلام:
امسال ماه رمضون چند تا کار مهم رو توی برنامه روزانم جا دادم.متاسفانه خیلی نماز قضا و تسبیح صلوات نذر کرده دارم که تعدادی از آنها رو توی ماه رمضون انجام دادم.به برکت آشنایی با آقای مرادی و سایتشون ولطف خدا برای اولین بار نماز شب خوندم و انشاالله تصمیم دارم ادامش بدم.امسال ماه رمضون طبق برنامه هر سالم ختم قرآن رو انجام دادم ولی امسال پیشرفت خوبی در روان خوانی قرآن داشتم.مسلما انجام این کارها و این پیشرفت ها در ماه پر برکت رمضان حس خیلی خوبی رو به من می داد.
فاطیما8979
۱۳۹۰-۰۶-۱۹ ۲۲:۲۳
8
6
سلام:
امسال شب های قدر بیشتر بهم مزه داد.
دعاها رو با توجه بیشتری به معنیشون می خوندم.توی احیا کمتر احساس خستگی می کردم،شاید به این دلیل بود که بیشتر به ارزش این شب ها پی برده بودم.
ولی یه چیز منفی هم توی ماه رمضون امسال بیشتر بود،اینکه به دلیل گرمی هوا بابام بیشتر برای روزه گرفتن غر می زد. می گفت که نمی دونه چرا خدا این فریضه سخت رو بر گردن بنده هاش گذاشته.این حرفای بابام منو خیلی ناراحت می کرد.احساس می کردم که با بیان این حرفا همینطور از خدا دورتر میشه و ذهنیت دیگران رو هم در مورد ماه رمضون بد می کنه.شب های قدر خیلی برای ایمان بابام دعا کردم.انشاالله همه عاقبت به خیر بشیم.
z.1360zj
۱۳۹۰-۰۶-۲۰ ۰۲:۴۶
0
0
سلام امسال ماه رمضان خوبي داشتم با تمام كسالتي كه داشتم اما ارامش خاصي رو تجربه كردم و بر خلاف هر سال كه عيد فطر فقط عيد بود و شاد بودم ازپايان رمضان دلم گرفته بود از اينكه رمضان تمام ميشد و من هنوز دست خالي ام نماز عيد را هم به لطف خدا توفيق شركت پيدا كردم با اينكه قرار بود به خاطر دخترم در خانه بمانم ---
شكرا لله
سبز قبا
۱۳۹۰-۰۶-۲۰ ۱۴:۳۷
0
0
*سلام در این ماه رمضون امسال،تمام تلاشمو کردم(با تمام ضعف ها و کم کاری هام)ولی با توجه به ظرفیتم، الگوی خوبی از یک انسان ایده آل ...،وتمرین کنم تاعهدی رو که با خدا بستم برای جبران تمام بدی هام همیشه حفظ کنم،و از خدا خواستم این عهدودعا رو برای خودم وتمام انسانها تا آخر عمر* برامون حفظ کنه،نه فقط تا شب قدر،نه فقط تا آخر رمضان،ونه تا آخر امسال؛ ...
قریب
۱۳۹۰-۰۶-۲۰ ۱۷:۱۵
28
54
بسم الله
کلی انتظار می کشیم که ماه مبارک شروع بشه،اما وقتی میاد مثل برق میگذره،واقعا مثل برق!
الحمدلله امسالم بهتر از سالهای پیشم بود،در طول ماه مبارک تقریبا دو بار کل ابوحمزه رو خوندم ولذت بردم.سحرهای بیشتری رو قبل از سحری بیدار بودم وتوفیق نماز شب داشتم،خیلی دعا کردم که در طول سال هم بتونم نماز شب بخونم ولذت ببرم که خدا رو شکراز بعد ماه مبارک تقریبا تونستم،دعاکنید تداوم داشته باشه با معرفت!
امسال گاهی میترسیدم [b]نکنه آخرین ماه رمضان عمرم باشه[/b]
ماه رمضان رو دوست دارم با همه سختیهاش،ساعتهای طولانیش،ضعفش وووو
[b]دلم برایت تنگ شده ای ماه خوب خدا[/b]
1271372495
۱۳۹۰-۰۶-۲۱ ۰۹:۰۲
10
4
بسم الله
شروع ماه رمضان را به خوبی در نکردم،
خوب قرآن نخواندم و با آن مانوس نشدم،
گناه نکردنم کمی کمتر از ماه های قبل بود اما...
تیمه ی دوم ماه رمضان احساس کسی را داشتم که کنار دریا رفته و دارد تشنه برمی گردد دلم گرفته بود تا آنکه شب های قدر رسید و امید به رحمت لایزالش و باز بازگشت.
دلم واقعا برای ماه رمضان تنگ شده است.
آیه
۱۳۹۰-۰۶-۲۱ ۱۰:۳۷
64
4
سلام
بدون اغراق این بهترین ماه رمضان من بود.علاوه بر خلوتی که خودم برای خودم داشتم واز این خلوت لذت بردم صحبتهای شما در تلویزیون به آرامش روحی من خیلی کمک کرد.
fatima_gh_20
۱۳۹۰-۰۶-۲۱ ۱۲:۴۳
8
4
سلام
1- اوایل ماه رمضون بشدت برام سخت گذشت. طوریکه اولین یکشنبه ای که آخر شعبان بود و کلاس مجردها داشتیم، آخر کلاس حالم بد شد و شبش هم به زور آمپول و... خوب شدم.
2- خیلی ترسیدم ازینکه نتونم ماه رمضون روزه بگیرم. از خدا خواستم کمکم کنه و خداروشکر تونستم روزه هامو بگیرم
3- ماه رمضون همیشه صفای خاصی داره. شاید از لحاظ معنوی کار خاصی نکرده باشم. اما حال و هوای خوبی داره برای همینم احساس خوبی داشتم.این حس خوب نفس کشیدن توی ماه رمضون لذت بخشه.
4- ماه خدا رو دوست دارم
K_ASLI
۱۳۹۰-۰۶-۲۱ ۱۲:۵۸
68
6
سلام امسال حس ميكنم كمتر از پارسال تونستم عبادت كنم و دلم خيلي ميگرفت كه خودآگاه محروم ميشدم يا شايدم مثل پارسال حالش نبود دلم ميگرفت و متاسفانه به محض اومدن عيد فطر تمام حسهاي خوبم و مراقبتهام از دستم رفت و خيلي خيلي ناراحتم
مطهریان*
۱۳۹۰-۰۶-۲۱ ۱۴:۱۲
10
4
امسال ماه رمضان همش یاد ماه رمضان پارسال میفتادم که چقدر زود گذشت ،یاد دعاهایی که پارسال فکر میکردم حیاتم به اجابتشون بستس و اجابت نشد و من هنوز زندم با یه سری دعاهای و نیاز های جدید ولی فهمیدم که هرچی که اون بخواد حتما خیری داره هرچی نخواد حتما حکمت. ناامید نیستم اصلا ،ولی دیگه مثل سابق اصرار ندارم وآخر دعاهام اضافه میکنم [b]اگه خیر من توشه[/b]
مرغ باغ ملکوت
۱۳۹۰-۰۶-۲۱ ۲۰:۴۸
10
4
بسم الرب شهدا و الصدیقین
خیلی به موقع بود.داشتم غرق می شدم که خدا دستمو گرفت کشیدم بیرون
ولی خیلی کم استفاده کردم
یا علی(ع)
rozet
۱۳۹۰-۰۶-۲۲ ۱۵:۰۹
6
2
یارئوف
سلام

امسال چون بیشتر بیرون میرفتم وشاغل بودم متفاوت بودباقبل ....فکر کنم نسبت به قبل ریزبین تر شده بودم به اطراف ولی اعمال عبادیم خیلی تعریف نداشت...... ولی تاثیری که ماه مبارک سال 86 روم داشت شایددیگه تکرار نشه ..شایدم بشه
سارا21
۱۳۹۰-۰۶-۲۲ ۲۰:۱۳
72
44
سلام امسال ماه رمضان برای من به چند دلیل پر برکت بود 1-اکثر شبها و ظهرها مسجد بودم که لطف خدا بود
2- شبهای قدر تا صبح مسجد بودم و تصمیم گرفتم در خودم تغییر ایجاد کنم
3- چیزهای زیادی تو مسجد یاد گرفتم که قبلا نمیدونستم و فکر کنم این باعث بشه ارتباطم با مسجد زیادتر بشه
یا حق
hamed_mirazimi68
۱۳۹۰-۰۶-۲۳ ۲۱:۴۲
78
24
هیچ ضرورتی بر پنهان کردن احساس نیست!!! ماه رمضون امسال برای خود من ماه بسیار خوبی بود چون برای اولین بار احساس کردم که تونستم تو این ماه کلمات طیبه ی ای را برا خودم درو کنم!و واقعا مزرعه ی امسال ام !واقعا پر بار بود .در ارتباط با دیگران نمی دونم چرا احساس می کردم که نسبت به سال گذشته مردم خیلی بی اعتنا تر شده اند ! خیلی راحت دهن کجی می کردن به اعتقادات یک جمع اکثریت !و این به نظزم به دور از انسانیت و دموکراسی!!!هست . در ارتباط با دعای جوشن کبیر سوالات بسیاری ذهنم رو مشغول کرده است !! و در عین حال شبهای قدر برایم دوست داشتنی بود !و با یار سخن گفتم .چیزی که خیلی کم تصور می کردم این بود که انسان می تواند بی واسطه با خدا سخن بگوید و جالب تر این که به سرعت پاسخ بشنود ! پاسخی که با زبان رمز و نشانه با تو سخن می گوید . در کل برا خودم خیلی ماه خوبی بود .ان شا الله که این نتایج حاصل از این ماه رو بتونم به طور پیوسته و تا ماه رمضون سال بعد حفظش کنم و همین روند رو تا وقتی که زنده هستم ادامه بدم!
katrin
۱۳۹۰-۰۶-۲۳ ۲۳:۵۳
10
6
سلام استاد امسال ماه رمضان برای من برکت بزرگی داشت، خدا رو شکر هرسال توفیق ختم قرآن و نمازهای مستحبی رو خداوند بهم داده اما چیزیکه از ماه رمضان امسال نصیبم شدو خدا رو شکر هنوز هم این توفیق رو از دست ندادم خوندن نماز شب هستش.
امیدوارم این توفیق نصیب همه، مخصوصا جوونهای همسن خودم بشه. التماس دعا.
sara66
۱۳۹۰-۰۶-۲۵ ۱۵:۱۷
6
4
سلام
من امسال یه چیز خیلی خوب از شب های قدر فهمیدم و اون اینه که [b]یک سالی[/b] که دارم چقد با ارزشه . بهتره آرزوهای دور و درازی که درگیرشم رو بذارم کنار و کارایی که میخوام انجام بدم به جای فردا همین امروز انجام بدم . حق هایی که به گردن دارم از حق خدا و مردم ادا کنم . [i]فکر نکنم که وقت زیادی دارم شاید یک سال [/i]
بنابراین یه تصمیم گرفتم که از غفلت خارج شم : هر شب به کارای روزم فک میکنم و سعی میکنم اشتباهاتی که اون روز کردم جبران کنم چون اگه این کارو نکنم روی هم جمع میشه یا فراموش میشه .
karmila
۱۳۹۰-۰۶-۲۵ ۲۱:۵۵
80
14
سلام
امسال خیلی ماه رمضون خوبی داشتم،خیلی تلاش کردم،و نتیجش روهم دیدم،با خودم قرار گذاشته بودم بنده خدا بودن رو تمرین کنم...
راستش امسال تونستم کتابای خوبی بخونم،مخصوصا کتاب سلام بر ابراهیم که در مورد شهید ابراهیم هادیه...
واقعا عرفان عملی که بتونیم به راحتی از اون توو زندگیمون استفاده کنیم فقط تو رفتارو زندگی شهدا پیدا میشه...
خیلی از زندگی این شهید درس گرفتم
خوندنشو به همه توصیه میکنم
از انتشارات گروه هادی
واقعا دنیامو عوض کرد..
samireh
۱۳۹۰-۰۶-۲۵ ۲۳:۵۱
36
36
سلام استاد . شب بخیر و عبادات مورد قبول درگاه حق . ماه رمضون امسال با سالای قبل واسه من یک تفاوتی داشت و اون این بود که بعضی شبها ساعاتی با خدا راز و نیاز می کردم و باید بدون اغراق بگم خداییش با خدا حرفای قشنگی زدم و اشکام از شوق حرف زدن با صاحب حقم بی اختیار جاری میشد . راستی من تو این شبها از برنامه های خوب شما در پارک ملت هم حسابی استفاده می کردم . از شما استاد بزرگوار واقعاً ممنونم
ابراهیمی70
۱۳۹۰-۰۶-۲۶ ۰۲:۵۴
14
6
امسال نه!
دلم برای ماه رمضون سال پیش تنگ شده!
نیاز 67
۱۳۹۰-۰۶-۲۷ ۰۰:۰۹
10
6
امسال بهترین ماه رمضان رو داشتم.این رو صادقانه میگم که ماهم با شنیدن صحبتهای شما قشنگ شد.من از این بابت مدیونتونم و براتون دعا می کنم.
آخه حقیقتش اینه که من خیلی آدم پایبندی به اعتقاداتم نبودم.اما امسال با خواست خدا عوض شدم.
برام دعا کنید که این تاثیر پایدار باشه.
naghavi
۱۳۹۰-۰۶-۲۷ ۰۰:۵۹
0
0
ماه رمضان امسال اولین ماه رمضانی بود که برای آمدنش لحظه شماری میکردم واز تمام شدنش ناراحت.همین مساله برایم نوید پیشرفت میدهد.انشاالله.
M.H.64
۱۳۹۰-۰۶-۲۷ ۰۹:۳۴
12
16
ماه رمضون 1432:
بهترین ماه رمضونی بود که تو 25 سال عمری که از خدا گرفتم درک کردم،وقت مفیدم کم بود برا همین اکثر شبا تا سحر بیدار میموندم.
قرآن خوندنم کمتر بود ولی مفیدتر.( از وقت مترو و اتوبوس استفاده میکردم.)
و درمورد صحبت با دیگران بدون بحث با اونها، حس قشنگی که از روزه داشتم حتی تو روزهای تابستون و کمک های خود خدا رو بیشتر حس و تعریف کردم.
[b]به برکت حضور در کلاس استاد مرادی[/b]
مسیر خوشبختی
۱۳۹۰-۰۶-۲۷ ۱۱:۰۹
22
6
سلام
ماه رمضان امسال واسه من خیلی پر بار بود امسال اولین سالی بود که عظمت شب قدر درک کردم و همچنین اولین سالی بود که سه شب قدر در مسجد بودم نزدیکی به خدا رو با تمام وجود حس می کردم از خواندن دعای ابو حمزه و قران لذت می بردم خیلی عالی بود که خدا هم روز عید فطر عیدیمو بهم داد
سوده 62
۱۳۹۰-۰۶-۲۷ ۱۲:۲۳
42
10
سلام
ماه رمضان امسال خیلی به من چسبید. احساسم اینه که حداقل معنویت خودم بیشتر شده بود.با اون مبحثی که حاج آقا در مورد دعای ابوحمزه در برنامه پارک ملت مطرح کردند خیلی به دعا راغب و برای اولین بار خوندم و بسیار لذت بردم.فقط متاسفانه نتونستم عید رو با نماز عید جشن بگیرم. 90.6.27
فائزون
۱۳۹۰-۰۶-۲۸ ۰۱:۰۴
28
6
سلام
راستش من اول اومدم در مورد حسم در ماه مبارك بنويسم,ولى قبلش شروع كردم به خوندن كامنتها,چيزى كه برام خيلى عجيب بود نمره هاى مثبت و منفى بود كه يكسرى از دوستان به يكسرى ديگه داده بودن,عجيب نيست!!!؟نمره دادن به حس و حال همديگه!يه نفر كه نمره منفى هم گرفته بود!!!يعنى اگه يه نفر حال وهواش مساعد نبوده به هر دليلى كه ما نميدونيم مستحق نمره منفى شده,كه البته استاد گرامى حتما از مطرح كردن اين موضوع يك نتيجه گيرى بزرگى خواهند داشت.البته خوش به سعادت اون دسته از دوستان بهره گرفتن از آنچه خداوند فرصتش رو داده بود.حتى اون افرادى كه بودند در گروه "قم الليل ال قليلا".
و يه مطلب ديگه كه در كامنتها جالب بود حس و حال افراد 25 ساله بود,شايد يه فرصت طلايى در وقت اضافه,از 25 سال به بالا شايد ديگه اين فرصت ها به اين قشنگى نباشه.
باز هم ببخشيد, فك كنم دوباره استاد شدم! 
فائزون
۱۳۹۰-۰۶-۲۸ ۰۱:۳۳
18
2
اما حس و حال خودم;بر خلاف اينكه فكر ميكردم اگه از ماه رجب و شعبان استفاده خوبى ببريم ميتونيم ماه رمضون خوبى داشته باشيم وليكن اينطور نبود,لااقل براى من كه نبود,علىرغم اينكه شبهاى قدر در جوار مولايم آقا على بن موسى الرضا عليه السلام بودم!من در اين ماه پر خير و بركت در خوابى بس سنگين بودم كه توفيق خيلى از بركات و ثوابها رو بدست نياوردم,متاسفانه حتى نيت خواندن 40 نماز شب قبل از شروع ماه رضان به اميد بهره گرفتن بيشتر و پيدا كردن آمادگى براى قدم.گذاشتن در رمضان مبارك نتونست كمكم كنه!!!
اكنون,استاد گرامى شما با خواندن اين مطالب چه كمكى به من ميكنيد؟
مهدیه بیگی
۱۳۹۰-۰۶-۲۹ ۰۹:۱۷
36
4
سلام
در یکی از شبهای قدر که داشتم در خانه دعای جوشن کبیر می خوندم احساس خواب آلودگی زیادی بر من چیره شده بود . لحظه ای با ناراحتی صمیمانه به خدا گفتم " ای بابا این خواب آلودگی رو دوست ندارم .می خواهم دعام به دلم بشینه و دور باشم از این حال و هوای زمینی........!" خدا شاهده 5 دقیقه بعد دیگه اثری از خواب آلودگی نبود!و اون شب حال معنوی وصف نشدنی داشتم خدایا ممنونم.وازت می خواهم همیشه من رو هشیار به نشانه هات نگه داری و حتی دمی و لحظه ای من رو به حال خودم واگذار نکنی
مهدیه بیگی
۱۳۹۰-۰۶-۲۹ ۱۰:۱۴
0
0
سلام
در این رمضان
به قول مرحوم قیصر امین پور
" ... سربسته ماند بغض گره خورده در دلم ، آن عقده های عقده گشا در گلو شکست ... "بادا " "مباد " گشت و " مبادا " به باد رفت ."آیا" ز یاد رفت و "چرا " در گلو شکست .فرصت گذشت و حرف دلم نا تمام ماند...تا آمدم که با تو خداحافظی کنم بغضم امان نداد و خدا در گلو شکست ...!"
29 شهریور 90 . تهران ؛ کلاس مجرد ها
nasibehh
۱۳۹۰-۰۷-۰۱ ۱۴:۲۵
22
10
سلام.
مرغ سحر خموش و گل افسرد و شمع مرد
گویا بهار رحمت و لطف خدا گذشت
بانگ غروب و آه شب و نغمه سحر
با آنکه داشت آنهمه لطف و صفا گذشت
افتاده بود مرغ سعادت به بام ما
رفتیم تا به او بشویم آشنا گذشت
خوش مومنی که کار شبانگاه این مهش
با اشک و سوز و ناله و آه و نوا گذشت


فقط میتونم بگم امسال ماه رمضان خیلی زود گذشت.دلم براش تنگ شده.
تهران.90/7/1
zr_rezaee
۱۳۹۰-۰۷-۰۲ ۱۲:۰۰
24
8
سلام استاد گرامی
سحرهای ماه رمضان امسال بی بدیل بود؛به لطف خدا اکثر سحر های ماه رمضان رو در جوار گنبد امامزاده صالح ،در کنار خانواده ام و زیر آسمون[پشتبان خونه مون] سپری کردم ...اولین سالی بود که روزه ی بدون سحری نگرفتم[بجز دو مورد که خواب موندم]
به امید خدا سال بعد بیشتر از سحرهای رمضان کریم فیض خواهم برد.
2/7/90 از تهران
حیران
۱۳۹۰-۰۷-۱۴ ۲۲:۳۲
30
6
امسال رمضان عجیبی داشتم ، تمام سحرهها و تقریبا" توی تماتم نمازهام دلم همچون آسمانی رگباری بود، نمیتونستم شرایط جدیدم رو تحمل کنم هیچ وقت به این اندازه به خدا گله و شکایت نکرده بودم ازش فقط صبر و آرامش خواستم چون عقل زمینیم تسلیم تقدیرم شده بود ، همه اون دعاها، قرآن خوندنها واشکها باعث شد که من هنوز سرپا باشم در برابر مشکلاتم، و درهای رحمت الهی بسویم گشوده شود
یک شناخت جدید با یک نگاه جدید به غایت آمال عارفین
یا حق ،التماس دعا 90.7.13
salim559
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۴:۳۱
0
0
سلام
این ماه رمضان برای من بهترین ماه رمضان عمرم بود. از دست رفتن لحظه لحظه ی این ماه را همواره با تمام وجودم حس می کردم. سعی میکردم توی این ماه از خودم مراقبت کنم،آخه توی این ماه شیطان در غل و زنجیرِ و هیچ خبری ازش نیست (مثل زمان حضرت حجت عج )و هر گناهی که از ما سر بزنه مقصرش 100% خودمونیم.حداقل برای اینکه یک امتحان از خودمون بگیریم که ببینیم انشاء الله در زمان حضرت چه کاره ایم .اما دو سه باری .....
سحر های این ماه با تمام ماه رمضان های قبلی برام خیلی فرق میکرد و نشاط عجیبی داشت.تنها بودن در خوابگاه این فرصت را برام فراهم کرده بود تا در سحر ها خودم باشم و خدای خودم.
شب های قدر علی الخصوص شب 19 و 21ام دلم گرفته بود و بغض سنگینی گلوم را فشار می داد. نمی دونم به خاطرِ این بود که یتیم شده بودیم یا اینکه به خاطرِ این بود که بار گناهان چند ماهِ یا چند ساله روی دوشم سنگینی می کرد.هر چی که بود سعی کردم با استفاده از اون چشمه ی اشکم را جاری کنم، شاید اگه بهتر بخوام بگم اشکم خود به خود جاری می شد.
shaer
۱۳۹۰-۰۷-۳۰ ۱۰:۵۶
6
2
با راهنمايي هاي شما حظ بردم از ابوحمزه ثمالي ...
اين خواندن ابوحمزه با گذشته ها توفير داشت ..

يا الله !!!تقبّل منّا ...
90/7/29
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: