دوره جوان ترها

هفته گذشته [هفته دوم خداد ۹۰] ثبت نام دوره مربوط به مجردها تمام شد و امروز با کمک گروه اجرایی در زندگی بهتر پس از بررسی اجمالی در مورد دو گروه آقا پسرها و دختر خانم ها، کلیاتی را در مورد کلاس نهایی کردیم. ابتدا گزارش: 1. 307 نفر خانم و 47 نفر آقا ثبت نام کرده اند. 2. تعدادی از عزیزان از شهرستان های اطراف تهران ثبت نام کردند که اگر واقعا موجب مشقت آنها نباشد در خدمتشان خواهیم بود. 3. چون قرار بود دوره ویژه ی جوانان و مجردها باشد بنابراین، از پذیرش متاهلین و افرادی که تجربه طلاق دارند و بزرگترها، معذورم. 4. حتما کلاس دختر ها و پسرها مجزا خواهد بود. 5. هنوز در مورد محل برگزاری جلسات تصمیمم نهایی نشده. 6. برای عزیزانی که موفق به ثبت نام نشدند قرار شد فقط روز اول دوره برای ثبت نام مراجعه کنند.(تاریخ متعاقبا اعلام می شود) البته حتما مجرد و حتما در محدوده سنی مشخص؛ یعنی آقا پسرهای متولد سالهای 62 تا 70 و دخترخانم های متولد سالهای 65 تا 72 7. این دوره، مرحله ی قبل از "خانواده نوپا" نیست! و لزوما در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازدم. البته مسائل و نیازهای شرکت کنندگان مهمترین عامل انتخاب موضوع جلسات خواهد بود. 8. هرچند جمعیت از یک کارگاه 15 نفره بیشتر است اما روش سخنرانی صرف نخواهد بود و فعالیت شرکت کنندگان مهم است. 9. اهالی خانواده نوپا اما برای دوره دختران "گلستان" و برای پسرها "بوستان" را پیشنهاد دادند بیشتر به خاطر جناب سعدی، اما هنوز برای دوره اسم انتخاب نکردم.
ادامه مطلب
پنجشنبه , ۰۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۰
منتشر شده در: یادداشت ها » این روزها ...

دیروز روز مبعث بود یا روز بزرگ آغاز دعوت به اسلام.
خورشید اولین روز بعثت رسول خدا هنگامی داشت غروب می کرد که دعوت رسول خدا صلوات الله علیه و آله را فقط دو نفر اجابت کرده بودند؛ مولای ما؛ امیرالمومنین علی بن ابی طالب سلام الله علیه و مادر مهربان مومنان خدیجه کبری علیها سلام.
پیامبر مهربان خدا دعوت مخفیانه اش را ادامه می داد اما روزها می گذشت و فقط او بود و همین دو مومن؛ علی و خدیجه -که سلام و صلوات خدا بر آنها باد.-
پیامبر مهربان ما، از همان لحظه ی اول بعثت تا دم آخر، به دعوت -که آن را ماموریت اصلی اش می دانست- اهتمام وافری داشت و برای دعوت انسان های غافل و جاهل به اسلام به قدری تلاش و جانفشانی می فرمود (فَلَعَلَّكَ بَاخِعٌ نَّفْسَكَ عَلَى آثَارِهِمْ إِن لَّمْ يُؤْمِنُوا بِهَذَا الْحَدِيثِ أَسَفًا ؛سوره کهف-6) و آسیب می دید که بارها خدا او را دلداری داد که وَمَا أَكْثَرُ النَّاسِ وَلَوْ حَرَصْتَ بِمُؤْمِنِينَ  و...

داستان دعوت پر ماجرا است و هر مومنی که پیرو پیامبر بود نیز خود را مامور دعوت می دانست؛ و برای دعوت تلاش و مجاهده می کردند در هر موقعیتی حتی در جنگ و اسارت، فرار و مهاجرت، کسب و تجارت و ازدواج و... همیشه و همه جا دعوت می کردند؛ دعوتی از سر آگاهی، مهربانی و بصیرت (قُلْ هَـذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَاْ وَمَنِ اتَّبَعَنِي ... یوسف-108)
رفته رفته دعوت فراگیر می شد و فراگیرتر از دعوت، اجابت و ایمان. تا اسلام پاگرفت و رواج یافت. تا امروز هم هیچ گاه نسبت این دو با هم برابر نبوده اشتباه نکنید درست است که خیلی ها _اکثرُهُم- ایمان نیاورده و نمی آورند اما همیشه بازار پذیرش دعوت از بازار انکار گرم تر بوده و همیشه دعوت برکت الهی را در پی داشته. مثلا اهل یک شهر به وسیله یک دعوت کننده! به اسلام گرویده و مسلمان شدند.
حالا دعوت کننده عالم بوده یا تاجر فرقی نمی کند ابتدای دعوت مهم است. دعوت چهره به چهره ؛ یک به یک؛ اما پذیرش بیش از حد تصور.
مثلا پر جمعیت ترین کشور اسلامی؛ اندونزی که با لشکرکشی هیچ خلیفه و پادشاهی مسلمان نشده بلکه با دلسوزی یک یا چند امامزاده از نوادگان آقا موسی بن جعفر سلام الله علیه و بعدها چند تاجر ایرانی و هندی... » ویکی پدیا
 و یا در پکن پایتخت تابستانی چین هم اسلام و تشیع ارمغان تجار ایرانی بوده و یا در تایلند اسلام به همین طریق و تشیع را یک طلبه فرزند یک تاجر قمی با دعوت مردم به اسلام و تشیع آغاز کرد (در سراسر جهان آمار درستی از شیعه وجود ندارد این را در سفرهایم متوجه شدم.) اما اگر یک درصد از جمعیت کشوری هم در طول زمان به دعوت یک نفر شیعه شده اند این کم است؟؟؟
از ادامه می گذرم و به دور از تطویل سوالی دارم از باب تواصی:
هر یک از ما، آیا خودش را مامور دعوت دیگران به خدا و اسلام می داند؟ یا برخلاف آیه 108 سوره یوسف، این ماموریت را مختص رسول خدا می داند؟! و یا فقط وظیفه روحانیون؟
ما در جامعه اسلامی دعوت اطرافیان مان به بهبود وضع ایمان و اعتقادشان به خدا، یا دعوت به حق؛ دعوت به اعتماد به رحمت خدا؛ دعوت به اطمینان به خدا؛ دعوت به نماز؛ دعوت به مهربانی -تواصوا بالمرحمه- دعوت به خوبی ها و پاکی ها، دعوت به غیرت دینی و... را وظیفه می دانیم یا مستحبی در رده ی چندم اهمیت؟
آیا این وظیفه و ماموریت در اولویت برنامه هایمان قرار دارد؟ این سوال مهمی است!
هر کس در مورد وظیفه ی خودش فکر کند. هرچند سخت است اما فقط خودش و اصلا به فکر نقد عملکرد افراد و سازمان ها و ممالک اسلامی و ... نباشد. فقط خودش!
هرچند امروزه "توصیه به مهربانی"، منسوخ شده و "توصیه ی به حق و صبر [لینک+]" ، فضولی و دخالت تلقی می شود در حالی که در همان جمع و جلسه "دخالت و تجسس و غیبت و تهمت"، درد دل و دلسوزی و متشخص بودن و... خلاصه مباح تلقی می شود -و در موارد سیاسی واجب دانسته می شود.- نباید فراموش کنیم که همه ی ما میراث دار رسول خدا هستیم و برای ترویج و تحکیم اسلام عزیز وظیفه داریم.

وظیفه ی تو چیست؟
اگر امشب -یا فردای محشر- رسول خدا صل الله علیه و آله از شما بپرسند:

"برای تبلیغ و ترویج اسلام و تعظیم شعائر دینم چه کردی؟ و یا چه می خواهی انجام دهی؟"
پاسخ شما چیست؟

 

لطفا خطاب به رسول خدا ص بنویسید و مختصر
چون در محضر او نمی شود فرافکنی کرد -نقد دیگران و...-، نمی شود هوچی گری کرد، نمی شود بهانه آورد و توجیه و وعده و وعید و... بنابراین حتما پاسخ های شما خواندنی و موثر خواهد بود.

 


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

- بدترین روش دعوت -که کار مبلغین را تا قرن ها سخت کرد- حملات امپراطوری! اسلامی بوده و در مورد ایران که سابقه توحید و دین آسمانی در آن بود عامل پذیرش اسلام ؛ بیشتر تفکر و اندیشه بوده تا شمشیر! (در این بار فعلا بحث نکنیم و لطفا فقط به پرسش اصلی پاسخ دهید.)

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۷۵
maryam.a
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۰۲:۴۵
0
0
گرچه میدانم همیشه قصور است و قصور است و قصور.....و گاه زبان از همه بیشتر!اما سعی میکنم تمام تلاشم را برای نشان دادن آنچه اسلام میگوید بکنم....وبگویم دین من,دین سروران من است و بهترین!
چاکرم
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۰۳:۱۵
0
0
یا رسول الله تا جان دارم [b]با زبانم همیشه اقرار و افتخارمی کنم به اسلام و مکتب تشیع [/b]و تلاش خواهم کرد با جان و مال از حریم قرآن و اهل بیت شما حفاظت می کنم هرچند بی سوادم و نالایق
آقا جانم فدای حسینت بشم که مثل امشبی از کنار مزار شما و قبر مادرش خداحافظی کرد و رفت و دیگر برنگشت ...
saye aftab
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۰۹:۲۸
0
0
پیامبرم، در تلاشم به عنوان کسی که دعوت به حق را پذیرفته نه فقط با چادر؛که با تمام ابعاد وجودی یک انسان نمایانگر ذره ای وفقط ذره ای از رهاورد ملکوتیتان باشم؛

"[u][u]صد حیف که ما کار نکرده خود را چه بی اندازه می پنداریم[/u][/u]"
zr_rezaee
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۰:۵۸
0
0
فقط شرمنده ام؛تا الان برای خودم هیچ کار شایسته ای نکردم؛از امروز قول میدم تلاش خودم رو بکنم تا سال دیگه این موفع شرمنده نباشم.
...
Asmani
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۱:۳۳
0
0
یا رسول الله
سعی کردم اسلام را در اعمالم متجلی کنم و علمم را بالا برم تا با رفتارم تبلیغی برای دینت باشم گرچه می دانم [b]کم است و پر از قصور[/b]! و سعی کردم باورهایم را خودم بسازم نه آنکه به من تزریق کنند و سپس با بیان این باورها دیگران را جَلد خداوند کنم چون تا باور و عمل به آن نباشد تأثیرگذار نخواهد بود
shirazi_sm
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۲:۱۸
0
0
خیلی شرمندم خواستم خطاب به شما بنویسم نمیدونستم چجوری بنویسم احساس کردم تا به حال با شما که دلسوز ما هستی صحبت نکردم و بلد نیستم
چقدر فاصله دارم
mgsani
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۲:۴۷
0
0
يا مولاي
شرمنده ام که بگويم کار قابل به ذکري نکرده ام . درست شبيه يک تيرانداز بي کمان....
اما با توکل بر خدا و توسل به شما و اهل بيت پاک شما٬ إن شاء الله تمام تلاشم را مي کنم تا خودم و ديگران را -با گفتار و کردار- به آنچه که شما به آن امر فرموديد٬ دعوت کنم.
دعوتي که داراي پشتوانه ي معرفت و خلوص باشد.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
asemaneabi
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۳:۴۲
5
0
یارسول الله!
در هنگام درس خواندن نیت دارم به خاطر دین شما بخوانم تا بر عزت کشور اسلامی بیفزایم تا دیگران بدانند عامل سربلندی چیست و خودتان وخدای مهربان میدانید که در این راه چه برکت هاو نعمت هایی به من داده شد

البته کوتاهی ها و کاستی هایم را فراموش نمیکنم و اینکه همیشه شما دستم را گرفتید و بارها ستارالعیوبی و هادی بودن خدا برایم نمایان شد
نون صاد
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۴:۱۴
55
3
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا رسول الله!
السلام علیک یا حبیب الله!
به عنوان کمترین محب حضرت رسول(ص) می خواستم با الگو گرفتن از سیره دعوت محبوب ترین خلق خدا، حضرت ختمی مرتبت(ص)، دعوت را از خانواده ام آغاز کنم، دعوت به بهبود وضع ایمان و اعتقاد به خدا و جدی گرفتن دستورات دین. اما مقرم که در این چند سالِ! به اصطلاح دعوت، راه را اشتباه طی کردم و لذا نتیجه ای حاصل نشد. وجود مبارک حضرتتان نسبت به مومنین حریص بودید، اما بنده هنوز نتوانستم این حرص و علاقه به هدایت غیر را در خودم بپرورانم. و باز هم مقر ومعترفم که این چند سال گام هایی که برداشتم از روی خودخواهی بود نه دیگرخواهی!
---
golpichzadeh.najmeh
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۵:۱۳
23
12
اول سعی کردم خودم دستورات اسلام عمل کنم بعد هم بقیه توصیه می کنم که انجام بدن و تاثیرشو در زندگی ببینن
النجم213
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۷:۱۶
0
0
ای رسول رحمت و مهربانی
آن روز که پا در کلاس درس شما گذاشتم با شما عهد بستم تا برای شما و خدای مهربانم زینت باشم نه... و تمام تلاشم را کردم تا اگر روزی کسی مرا ،کردارم و اخلاقم را دید بگوید این است اسلام و تشیع و این است آن دینی که نبی مکرمش دعوت بدان کرده است نه این که بگوید اگر مسلمانی این است همان به که ترساباشم!
در تمام این سال ها که هر روز از کلاس شما بازمی گشتم یاد گرفتم هر روز مهربان تر و خوش خلق تر شوم اما دریغ از زمانی که خواستم و نشد و چه حسرت خوردم که لیاقت نداشتم!!!!
رسول مهربان
هر روز بدین امید برخاستم که شاید امروز بتوانم آن شوم که شما و خدای مهربانم می پسندید اما نمی دانم چقدر موفق شدم
می دانم کم و کاستی آنقدر زیاد هست که شاید باورم نشود می توان خوب بود و می توان کسی را جذب نمود اما خواستم که [b]فاستبقوا الخیرات[/b] شوم تا در سبقه گرفتن در خوبی ها نشان دهم که دینی که شما مبشر آن بودید حق است
رسول مهربانم
می دانم کار کم است و طلب بسیار اما شما خود پشتیبان ما باشید تا در [b]صراط مستقیم[/b] بمانیم و مبلغ آیین پر از نیکی شما باشیم
دوستتان دارم کاش بار دیگر نگاهم به گنبد خضرایتان گره بخورد.
bita danesh
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۱۷:۳۷
20
13
یا رسول الله
شرمسارم که سیره اهل بیت (علیهم السلام) و کتاب آسمانی قرآن این قدر در میان ما مهجور و ناشناخته است و من علیرغم تحصیل علوم دینی، کار و تلاش شایسته و درخوری نکردم؛ بر من ببخش...این روزها بهترین زمان است برای آغازی پر برکت و مؤثر، برای شروع رفع مهجوریت از این دو یادگار ارزشمند. باید ابتدا از خودم شروع کنم و خانواده ام و نزدیکانم و...
کوتاهی هایم را بر من ببخش، ای که نگاه پر مهر و آسمانی ات همواره نگران امت بوده و هست...
asna
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۵
17
10
سلام بر شما که رسول مهربانی و لطفی!
ای رسول خدا! در این وانفسای پر هیاهوی امروزی هنر میخواهد که بتوان پا را فراتر از محیط خانواده گذاشت و به تبلیغ و ترویج زبانی پرداخت الا آنانی که متخصص و فرهیخته این کارند... کاری که از بنده بر می اید این بوده که بتوانم عطر و شمیم اسلام را در فضای خانه و کاشانه خود منتشر کنم.
ghmojtabam
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۲۳:۱۹
0
0
به نام خدا
السلام علیک یا رسول الله...
شرمنده ام آقای من. تا الآن شاید دریغ از یک بار احساس وظیفه... دوستی که شاید دیگر نبینمش نماز نمیخواند و من به خاطر این که مبادا ندانسته چیزی به او بگویم و او را شرع زده کنم به او چیزی نمیگفتم!!!
یک بار هم نشد به خود بگویم خب برو یاد بگیر که چگونه به او بگویی که درست باشد!!!
شرمنده ام آقای من.
اللهم صل علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم
hghane
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۰:۰۴
18
12
سلام بر پیامبر رحمت
چندین بار خواستم که معرفی کنم اما بخاطر مطالبی که نمی دانستم خراب کردم بعد از آن همیشه بدنبال آن بودم که بیشتر بدانم اما هر چه بیشتر گشتم حقیقت کمتر یافتم و فقط به شکیاتم اضافه شد تا حالا هم فقط بدنبال پاسخ سوالات خودم بودم هیچ وقت سعی نکردم پاسخی برای دیگران پیدا کنم شاید همان پاسخ خودم باشد. امیدوارم از این پس با کمک شما درست عمل کنم.
ماريه
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۲
48
8
به نام يا ارحم راحمين
رسول من فقط اميد به بخشش خداوند و توسل به شما را در دلم دارم؛ ميدانم كاري نكردم و لحظه لحظه عمرم پشيمانم كه كوشش نكردم در دعوت به حق و لبيك شايسته از سوي خودم؛ اميدوارم با ياري شما از اين پس دعوت را پذيرم و لبيك را با جان و دل گويم
اللهي العفو الهي العفو اللهي العفو
يا حق
jafar salavati
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۱:۱۹
17
4
سلام علیکم مولا جان
تلاش میکنم مثل شمااول از خانواده خودم شروع کنم وبیشتر سعیم بر این است که با رفتار و کردارم دعوت به خوبیها کنم تا با زبان.
ادرکنی یامولا یا رسول ا...
zohre 87
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۱:۵۹
19
9
رسول مهرباني ها سلام
چند وقتيه كه دارم سعي ميكنم خودم را اصلاح كنم و فاصله ي نابخردانه اي كه بين دين و زندگيم افتاده جبران كنم والحمدلله كلاس ها وادمهاي خوبي بر سر راهم قرار گرفتند.
اغلب اوقات سعي كردم تا با داشتن حجاب نسبتا خوب و خواندن نماز اول وقت وپشتيباني از ولايت فقيه ترويج دهنده اين نيكي ها باشم
از كوتاهي هايم بسيارم شرمسارم اما يقين دارم كه براي بهتر شدن ياريم ميكنيد
آستان جانان
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۵:۵۸
0
0
چگونه سر زخجالت برآورم بر دوست/
كه خدمتي به سزا بر نيامد از دستم (حافظ)
--------------------------------------
افسوس كه خدمتي نكرده ام
اين منو حسابي تكون داد
primavera
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۶:۲۱
0
0
[b]السلام علیک یا رسول الله و علی اهل بیتک الطاهرین[/b]
من سعی میکنم با خوبی ها انس بگیرم تا انسان بشم.
نمی خوام با بدیها انس بگیرم و پست تر از حیوان بشم.
میدونم اینطوری شما هم از من راضی میشین.
به دعاتون محتاجم پیامبر خوب من.
m.t
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۳
2
2
سلام بر رسول خدا
درسته که چند سالی بود که همیشه از خداوند گله مند بودم طوریکه حتی نمازم رو هم کنار گذاشته بودم اما نمی دونم چه چیزی در درونم دوباره منو به راه راست برگردوند راهی که به قول خیلی ها راهیه که مربوط به زمان خودشه! تا اونجا که تونستم سعی کردم بر اخلاق و تفکراتم چه درون خانواده و چه در جامعه نظارت کنم تا بر طبق دین اسلام باشه حتی تو این چند سال سعی کردم با هدیه دادن کتابهایی در مورد دین اسلام به بعضی از دوستانم به اونها آگاهی بدم. هر چند می دونم که کوتاهی های بسیاری در زمینه ترویج دین اسلام داشتم اما از شما پیامبر بزرگ اسلام تقاضا می کنم که در این راه پشتیبان من باشید...
rooyesh
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۹
16
10
هنوز شک دارم که خودم این دعوت رو اون طور که باید پذیرفتم یا نه ...! نمیدونم...
کاش روزی به خودآیم که دگر دیر نباشد.
mhb5266
۱۳۹۰-۰۴-۱۱ ۲۱:۲۷
0
0
سلام آقا جان
چیزی ندارم جز شرمساری ، سالهاست که باعث میشوم به خاطر من از تو دور شوند.
شرمنده ام و قدم بر میدارم.
خودت کمک کن این قدم ها راست باشد.
تائب133
۱۳۹۰-۰۴-۱۲ ۰۰:۰۸
0
0
السلام عليك يا رسول الله يا رحمة للعالمين
اي رسول خدا نوشتن در اينجا خيلي خيلي سخت است، حالا كه قرار است با وضو برايتان بنويسم، حالا كه قرار است با خودم خيلي صادق باشم، حالا كه قرار است فرافکنی، بهانه و توجیه نباشد ...
اي رسول خدا، خيلي خوب كه نگاه مي‌كنم مي‌بينم در موقعيت‌هاي تبليغ،دعوت و توصيه ... چون عافيت‌طلبم، چون خودخواهم، چون دغدغه ديني‌ام ضعيف است، و چون ... نمي‌خواهم براي اين دعوت و تبليغ و ... چيزي را از دست بدهم، ذره‌اي از آرامشم، روابطم، دوستانم، آبرويم ... و خلاصه حاشيه امنم! را.
از اين رو، به دنبال توجيه مي‌روم كه: «مهارت كافي در اين زمينه ندارم»، «ابزارش آماده نيست»، «مسائل بايد ريشه‌اي حل شود»، «اين كار، تخصصي است، فرهنگي و زيربنايي است»، «اين بازتاب مسائل اجتماعي و سياسي است»، «اوضاع خراب‌تر مي شود، دافعه ايجاد مي‌شود» و ... با اين جملات وجدانم را از بار اين مسئوليت رها مي‌كنم. (كه البته اين‌دلايل در جاي خودش درست هستند.)

اما وقتي كه شرايط روبه راه و خوشايند است، همه چيز امن و امان است، وقتي تأييد و تحسين است، اهل تبليغ، دعوت، توصيه، اسلام و ... مي‌شوم؛ شديد و دوآتيشه.
...
و اما، باز خوب كه نگاه مي‌كنم ... چيزي در اعماق وجودم سرشار از عشق به خوبي‌هاست، عشق به پيامبر رحمت و اهل بيت مطهرش، عشق به خوب‌تر شدن، عشق به كسب رضايت الهي، عشق به دوري از گناه، عشق به سعادت و رستگاري و روسفيدي همه همدينانم.
پس اي پيامبر رحمت، اي پدر امت،
شما هم مانند حضرت ايوب براي من که بسيار خطاكارم كه عمرم در غفلت، تباه شد، طلب مغفرت كن و ياريم كن كه بتوانم و بخواهم اسلام عزيز را بيشتر از خودم دوست بدارم و در همه شرايط، سخت و آسان، اين جرعه‌ي باقيمانده عمرم را در راهش صرف كنم.
خداوندا به تو پناه مي‌برم ...
بهشت زیرپای ...
۱۳۹۰-۰۴-۱۲ ۰۰:۵۳
18
13
چند صباحی است که شروع به این امر کردم .آنهم ازمیان خانواده ی بسیارمذهبی خودم. وبسیاررفتارها وعکس العملها دیده ام که علامت تعجب رادرذهنم هزاران بارشکل داده. که اینها دیگر چرا. وچون دوستشان دارم،ازنوع برخورد ورفتاروحرفهایشان و ازاصلاح نشدنشان بسیارعذاب وفشارروحی کشیده ام.اتفاقادرآن اوقات دقیقا یاد پیامبرگرامیامان افتادم وبا خود گفتم این رنجها دربرابر رنج آن بزرگوار هیچ است. پس فدای سرش. و البته که این راه پرازخارمغیلان است. و فقط شرط اول قدم آنست که عاشق باشی!فقط دعا کنید برایم که بیشتر به این امر بپردازم وخداوند هم عنایتی مند وتاثیرکلامم ورفتارم را زیادکند.
sareh
۱۳۹۰-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۵
18
10
فقط میتونم بگم شرمنده ام چون تا به حال در این زمینه کاری نکردم که خودم را راضی کند گاهی اوقات بهش فکر کرده ام ولی در عمل...
صنایعی
۱۳۹۰-۰۴-۱۳ ۰۸:۲۸
42
8
السلام علیک یا رحمت العالمین
با چشمانی اشکبار و سری پایین از شرمساری از شما می خواهم دعا کنید تا با آراسته شدن به فضایل و سجایای اخلاقی دعوت کننده دیگران به سوی شما اقای مهربانی و رحمت شوم.
arghanoon101
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۱۴:۲۶
0
0
زندگیمان سراب بود، به برکت وجودت جویبار شد.
کاری نکردیم، دستمان خالی است. فرزندت مهدی (عج) همچنان غایب است. آمدیم قدمی برداریم و به روزمرگی افتادیم و غرور ما را گرفت. آمدیم بجنبیم، مرگ ما را در بر گرفت.
ما همه فقیریم و اعمالمان ریا. لباسمان، غرور بود.
اگر شفیعمان نباشی، آتش جهنم مادرمان میشود و ما را در آغوش میگیرد.
84307540
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۱۸:۳۰
5
1
اللهم صل علي محمد وآل محمد و عجل فرجهم
آقاجان سعي كردم براي ترويج دينتان ولي نه همه ي سعيم را و نه همه ي همتم را نگذاشتم
از شما مي خواهم ياريم كنيد تا آنگونه كه شما مي خواهيد براي امتتان كار كنم
z.1360zj
۱۳۹۰-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۵
7
5
پیامبرم سلام
آقای مهربانی شرمسارم از این همه قصور و کوتاهی آنقدر در مورد خودم کم گذاشتم که دیگه به دیگران نمیرسه
شاید یه وقتهایی کاری کردم یا سعی کردم دیگران رو دعوت کنم به خوبی ها ولی اونقدر ناچیزه که چیزی از شرمساری من کم نمیکنه تو را به زهرایت قسم مرا دریاب...
خوشه آسمان
۱۳۹۰-۰۴-۱۸ ۱۱:۰۳
0
0
[b]السلام علیک یا رسول ا...[/b]
همه دار وندارم به فدایت یا رسول ا... ، شوق سخن گفتن با وجود عزیزت مرا به فراموشی میبرد.
همه وجود به فدایت از من خواسته اند کوتا سخن بگویم و من درد دل شکسته ام با وجود نازنینت گویم : سرورم، قصه های دوره جاهلیت را بسیار شنیده ام ، نه بهتر بگویم دیده ام ،آری دیده ام در همین زمان که می گویند آخرالزمان است ، به قربانت بگردم هنوز جاهل فراوان داریم ، هنوز افکار جاهلیت ادامه دارد، هنوز مردم دین را به رضایت دل خود از دنیا می سنجند ، قربانت بگردم ، هنوز هم بر سر کسانی که آمر به معروف و ناهی از منکر باشند ، اگر شکمبه گوسفند پرتاب نکنند چیزی بدتر از آن پرتاب می کنند.
ای ماه تابانم ، ناامید نیستم اما احساس ناتوانی می کنم ، چون خیل جاهلان فراوانندو نیروئی ماورائی می طلبد . ومن در چنین حالی وجود نازنین صاحبمان حضرت ولی عصر (عج ) را آرزو می کنم .
ای همه دار و ندارم به فدایت برای هدایت ما، برای معرفت ما از اسلام و برای ظهور صاحبمان دعا کن .
تصدقت - عاشق اهل بیت
roshan241
۱۳۹۰-۰۴-۱۹ ۰۸:۳۲
0
0
[b]سیاه نامه تر از خود کسی نمی بینم...[/b]
چاکرم
۱۳۹۰-۰۴-۱۹ ۱۲:۴۸
0
0
خانم پروین فیضی و بزرگوارانی که مثل ایشون نوشتید و فکر می کنید و ...:
[b] زتعارف کم کن و بر مبلغ افزای![/b]
nilinbanoo
۱۳۹۰-۰۴-۲۰ ۰۶:۳۶
0
0
من از فاطمیه یعنی از حدود 3 ماه پیش سعی م یکنم در وب مخصوصا در فیس بوک درباره ایمه و مناسبت های مذهبی و نماز غفیله و خلاصه ای از آداب هر ماه در حد 4 5 خط به زبون خودم بنویسم.
مثلا نوشتم ماه شعبان فرا رسیده.خواندن صلوات شعبانیه توصیه شده و همین طور روزه گرفتن روز های دو شنبه و پنچ شنبه این ماه.
و سعی می کنم خودم هم عمل کنم و تا به حال هم فیدبک ها بد نبوده و متاسفانه از بس در این فضا ها از این موارد صحبت نشده برای همه جالب و عجیب است.بعضی ها براشون عجیبه که در این دوره و زمانه کسی اصلا به فکر این مسایل باشد!!!!
من شیعه خوبی نیستم اما این تنها کاری است که فکر م یکنم از دستم بر میاد و دارم انجامش می دهم.
saleh asgari
۱۳۹۰-۰۴-۲۰ ۰۸:۵۵
32
0
کمی تلاش کردم
tanhaaaaa
۱۳۹۰-۰۴-۲۰ ۱۳:۰۳
0
0
سلام می دونم کمه ولی اول راهم
یا رسول الله چند وقت پیش از برکت حاج آقا مرادی و سایتشون و کسانی که تو یادداشت تواصی راهنماییم کردن تونستم یک نفر رو به نماز صبح و اول وقت تشویق کنم
امیدوارم که این روزی بازم قسمتم بشه.
ghmojtabam
۱۳۹۰-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۳
83
4
به نام خدا
سلام

آقای محمد هادی عزیز:
مگر این کامنت خانم پروین فیضی برای شما نوشته شده بود که شما نظر خودتون رو در غالب شعر و فرهنگ و ادب در پاسخ به ایشون می فرمایید؟؟؟
مگر مخاطب کامنت های این یادداشت رسول نور مهربانی نبود؟ حال هر کس خودش است و ایشان.
حق دارم بگویم به من چه ارتباطی دارد؟!!!
باز هم پوزش.
mahsa_shamsaei
۱۳۹۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۲۴
15
9
ما با تو که روبرو شدیم آقا جان!
پیش تو بی آبرو شدیم اقا جان!

(رو سیاهم،کاری نکردم)
fateme22
۱۳۹۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۴۴
0
0
متاسفانه خیلی از ما ازجمله خود من فقط یه مقدار سطحی از دینمون که بهترین دین هم هست میدونیم...نه آنچنان مطالعه ای داریم که بتونیم گاهی دعوت کنیم بطوری که بتونیم طرف مقابل رو شیفته و پیرو دین کنیم و نه وقت میذاریم نه گاهی با کمال تاسف رو و اعتماد بنفس اینو داریم که از دینمون دفاع و یا ترویجش بدیم
این فقط شرمندگی داره برای من و امثال من
و چه خوب که هرچه زودتر بریم دنبال مطالعه دنبال دعوت دنبال وظیفه مون
باید رو مشغله هامون مدیریتی داشته باشیم که لطمه به وظیفه ای که رو دوشمون به عنوان یک مسلمان ..یک شیعه هست نزنه!
باید از همین امروز شروع کرد!
واقعا شرمنده
ثنا90اردیبهشت
۱۳۹۰-۰۴-۲۱ ۰۹:۰۷
7
3
یا رسول الله ببخش.سراپا تقصیرم.شرمنده.کاری که قابل باشد نکردم.
mina199219
۱۳۹۰-۰۴-۲۱ ۱۰:۴۴
21
4
خجلم اما باید بگویم هیچ و دیگر هیچ
sh.daraei
۱۳۹۰-۰۴-۲۱ ۱۳:۴۴
0
0
یا رسول ا... من برای ترویج اسلام تابه حال هیچ کاری نکردم وامیدوارم که خودتون کمکم کنید که ازاین به بعدبتوانم کاری درحدتواناییم انجام بدم.شرمنده ام.
تائب133
۱۳۹۰-۰۴-۲۱ ۱۴:۵۴
5
1
سلام
خيلي خوبه همه مواظب باشيم تو اين صفحه با هم جر و بحث و كَل كَل نكنيم؛
از طعنه، كنايه، تمسخر، تحقير و قضاوت ... هم دوري كنيم.
اينجا فقط قراره براي رسول خدا (ص) بنويسيم، در مورد دعوت، صادقانه و با وضو.
moradi
۱۳۹۰-۰۴-۲۲ ۰۸:۳۷
0
0
السلام علیک یا رسول الله
آقا سر پا عذر وتقصیرم،کاری که لایق دین خدا باشد هیچ نکردم. هر وقت هم چیزی گفتم یا کاری کردم بدتر شده و میدانم که آبروی شما نبوده ام،واقعا شرمنده خدا و روی شمایم.ولی آقا امیدوارم که کمکم کنید تا روز به روز با اسلام عزیز بیشتر آشنا شویم و برای دعوت قدم برداریم خالصانه و برای خدا انشاالله.
azizmohammadi
۱۳۹۰-۰۴-۲۲ ۱۱:۴۲
0
0
السلام علیک یا رسول الله
من دارم تلاش هایی هی کنم و همه را (همه را)از لطف خدا و شما می دانم.
ملتمسانه تقاضا دارم دعایمان کنید.
مسیحا62
۱۳۹۰-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۵
45
4
السلام عليك يا حبيب الله
آقای من!شما از من به خودم آگاه ترید...می دانید که هدایت حتی یکنفر،از بزرگترین آرزوهایم بوده و هست،با اینکه خود...تلاشهایم را دیده اید،عجزهایم را،و بارها شکست که در این راه خورده ام...می دانم و البته می دانید که اشکال کار همواره خودم بوده ام!
اشکال کارم را، ای جلوۀ رحمت خدا، برطرف کنید تا شوقی را که از مسلمان بودنم در وجود خود دارم به هرکه مرا میبیند خالصانه انتقال دهم
مسیبی64
۱۳۹۰-۰۴-۲۵ ۱۸:۴۲
58
10
سلام آقا.

راستش رو بخواهید یه جورایی سوالتان خوشحالم کرد چون همیشه در مورد این موضوع فکر میکنم و از وقتی که خودم رو یادم میاد همه ی سعیم این بوده که باعث افتخار دینتون و دینم باشم.
خیلی هم تلاش کردم البته نه به این معنا که اشتباه نکرده باشم منم اشتباه زیاد داشتم ولی همیشه همه ی تلاش و انرژیم رو رو این موضوع گذاشتم و خدا کنه که موفق بوده باشم؛ همیشه هم قبل از کارام فکر کردم که یه وقت نکنه کاری که من فکر میکنم درسته و به جا، اشتباه باشه و غلط و خدای نکرده یه تاثیر بد به جا بذاره که منو شرمنده ی شما کنه.

فقط آقا من همه ی تلاشهام به اندازه ی فهم و شعور و توان خودم بوده؛ کمی و کاستیشو به بزرگی خودتون ببخشید.

همیشه محتاج نگاه و دعاتون هستیم؛ مواظبمون باشید.
اکسیژن
۱۳۹۰-۰۵-۱۱ ۱۱:۱۴
26
8
سلام
من کار زیادی نکرده ام
اما خوب می دانم به هنگام نامیدی اطرافیانم، امیدبخش خوبی بوده ام! (زیاد نه، ولی باز ...)
1271372495
۱۳۹۰-۰۵-۱۵ ۰۹:۳۵
62
12
پیامبر عزیز من سلام
رویم سیاه... در سالهای گذشته مدتی را به بهانه ی حفظ خودم از شرایط بد منزوی بوده ام و مدتی را به بهانه ی جذب کردن دیگران با مهربانی منفعل و اکنون مدت کمی است که کمی موتورم روشن شده و حالا است که باز فقط و فقط کمی از درد هایتان را، توهین ها را، تمسخر ها و طرد شدن ها را می چشم.اما می دانم که هر کارش حکمتی دارد و من حتما لایق سختی های این دوران بوده ام.
برایم دعا کنید که سخت محتاجم...
۱۶ مرداد ۱۳۹۰
نیمه پنهان ما
۱۳۹۰-۰۵-۱۸ ۱۷:۳۱
168
30
دارم تلاش خودمو میکنم.حداقل از قبل بیشتر.خدایی که دارمو خیلی دوست دارم.قرآن که میخونم و روش فکر میکنم برام لذت بخشه.سعی کردم دیگران رو هم در این لذتم سهیم کنم.شاید وقتی بعضی ها ببینن که انسانهای متدین هم از اعتقادات خودشون واقعا لذت میبرن یه جورهایی تبلیغ برای دین باشه.
ناظر
۱۳۹۰-۰۵-۲۳ ۱۳:۰۶
42
6
السلام علیک یا رسول الله
چند سالی است که شرایط برای تبلیغ دین بین دوستانم فراهم نشده است.اما وقتی دبیرستانی بودم خیلی از دوستانم را با نماز خواندن اول وقت امر به معروف کردم اما چند باری مورد تمسخر قرار گرفتم به همین علت دیگر کمتر این کار را می کنم. 23مرداد 90
monaabdi
۱۳۹۰-۰۶-۲۴ ۲۳:۰۱
10
10
وقتی خودم از دینم چیزی بلد نیستم چطور می تونستم تبلیغ کنم؟؟؟
کسی و جایی نبود که ما درست یاد بگیریم تا درست یاد بدهیم
90/6/24
سوده 62
۱۳۹۰-۰۶-۲۷ ۱۲:۴۰
0
0
اگر باکسی روبرو میشم که میبینم امیدش به خدا کمه یا از خدا دوره امیدواربودن خودم به خدا رو بهش میگم و اینکه چقد خدا هممونو دوست داره و همیشه کمکون میکنه.
به دوستانی که نماز نمیخونن میگم که نمازشونو بخونن و حداقل اثر آرامش بخشی نماز رو در زندگی خودشون ببینن.
نمیدونم که آیا اینها تیلیغ هست یا نه ولی جدیدا به تو صیه حاج آقا خوبی ها و دینداری هایی که میبینمو تعریف میکنم---
Lost
۱۳۹۰-۰۷-۰۸ ۱۶:۴۵
0
0
سلام ای رسول مهربانی
من برای تبلیغ دین سعی کرده ام حالات خوب و کارهای خوب و معنویم رو آشکارا واسه دیگران مطرح میکنم
با حجابم و رعایت حرمت ماه رمضان هم سعی میکنم گامی هرچند کوچیک تو این مسیر بردارم

90/7/8
fatemehawra
۱۳۹۰-۰۷-۱۴ ۱۷:۱۶
62
8
پدر مهربانم،میدانم ومیدانی که کاری نکرده ام که به کار آید،اما تلاشم بر این بوده که با اخلاق ورفتارم اگر کسی بادین نشد،حداقل بی دین نشود،یاریم کن.90/7/13
دارا
۱۳۹۰-۰۷-۱۷ ۲۲:۴۳
18
4
یه روزی خیلی سعی داشتم که با یک مسلمون خوب بودن مصداقحدیث مایه فخر ما باشید نه مایه ی ننگ ما- یک مدت سریه ماجراهایی ذهن و افکار و همه چیم به هم ریخت ولی همین الان هم می خوام دوباره همینطور باشم
آنچه که خدا خواسته از من باش، باشم.
حضرت زهرا س می فرمایند:
... اگر عمل کردی به آن چه ما امرت می کنیم ودوری کردی از آن چه نهیت می کنیم پس تو شیعه ی ما محسوب میشوی والا خیر
تبلیغ در عمل بالاترین نوع تبلیغه
انجام وظیفه در هر جا
اگروظیفه سخن گفتن و روشن گری است سخن بگیم واگروظیفه سکوت سکوت و ...
حالا این خودش یعنی یه عمر کار که به جایی برسیم که درست وظیفه مان را تشخیص بدیم واین یعنی رجوع به علما و درس خواندن
عطر سيب61
۱۳۹۰-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۳
30
21
سلام اقا; سيد ;سرور
کاري نکرده ام براي شما ولي
در روضه هاي حسين گريه ها کرده ام.
zr_rezaee
۱۳۹۰-۰۸-۱۳ ۱۸:۲۲
63
15
السلام علیک یا رحمة للعالمین
حدود 4 ماه از قولی که به شما دادم گذشته؛
من سر قولی که دادم هستم،تلاشم رو هم کردم،فقط خواستم [b]تجدید بیعتی [/b] کرده باشم؛امیدوارم از من راضی باشید.
التماس دعا,
13آبان90
zr_rezaee
۱۳۹۰-۰۸-۱۳ ۱۸:۲۸
30
21
سلام استاد گرامی،
بی نهایت از لطف و گوشزدهایی که میکنید متشکرم؛
خدا قوت,

از کلاس مجردها
hossein bakhtiari
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۱۹:۱۲
27
0
سلام حاج اقا
فقط همین رو بگم که وقتی یاد فداکاریهای پیامبر واهل بیت میافتم و بعد به کارهایی که میتونستم انجام بدم و ندادم فقط سرم رو پایین میگیرم وشرمنده رسول خدا میشم
roshan241
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۲۲:۱۵
45
6
سلام.
1. چادرم رو بهتر سر می کنم (بیشتر رو می گیرم)و به کسانی که راجع به لزوم این کار ازم می پرسن, در مورد اینکه چادر شعار دینمه توضیح می دم.
2. از فرصت ها برای امر به معروف و نهی از منکرِ منطقی استفاده می کنم.
3. تلاشم رو برای بهتر شدن انجام می دم, چون خیلی از آدما از روی اعمال و رفتار دیگران پی به حقانیتِ اعتقاداتشون می برن.
فعلا همین.
2 بهمن 90. اسلامشهر
ریان
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۲
93
54
به نام خدا
سلام
به حجاب کامل و رفتارم بیشتر توجه می کنم و ازشون دفاع می کنم.
نظرات دینی خودمو بیان می کنم حتی اگه با تمسخر عده ای روبرو بشم.

3بهمن90. مشهد. دانشجوی کارشناسی مدیریت.24ساله.
هادی حبیبی
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۰:۱۲
78
0
سلام بر استاد عزیز و سایر دوستان


" دعوتی از سر آگاهی، مهربانی و بصیرت "
به خدای محمد(ص) رعایت این سه اصل در دعوت یکی از سخت ترین کارهاست. بنده که در این راه فقط از خود خدا و رسولانش کمک می طلبم.

و اما پاسخ:
چیزی در دست ندارم که عرضه کنم ، در هر مورد سعی کرده ام با عقل بیاموزم ، با تدبیر عمل کنم ، با زیرکی سخن بگویم اما خودم از هر کسی مطلع تر هستم که نتوانسته ام در این 3 راه ، حق مطلب را به جا بیاورم.

5 بهمن 1390
نازنين محيا
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۰۲:۰۶
27
9
سلام[یا رسول الله]

اي آگاه تر از ما به ما و اي مهربان تر از ما به ما، نمي دونم شايد جايي حرفي زدم ، كاري كردم كه به نظر شما دعوت به دين بوده باشه و مطمئنم اون لحظه ناظر بر اعمالم بودين و كاش كاري هم اگر بوده بااخلاص بوده باشه،چيزي كه مسلمه اينه كه به وظيفم عمل نكردم، غفلت كردم..

چيزايي كه يادم مياد البته به شرط خلوص:

- بعد از عمل كردن به وظايف ديني ام (مثل حجاب و روزه و مستحباتي مثل دعاي كميل) از لذت و آرامشي كه مي گيرم با بقيه صحبت ميكنم،

- آشكارا از محبتم به اهل بيت و ذريه ي شما حرف مي زنم.

5بهمن90 تهران
farimahlm
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۱:۰۰
66
6
سلام یا رسول الله، خود شما ناظر کرده و نکرده ام هستید ولی هر چه کرده ام در برابر کرده های شما و خاندان بزرگتان هیچ است. با همه اینها یاریمان کنید تا دینمان را حفظ و در ترویج صحیح آن موفق باشیم.

و اما خطاب به دوستانم، سلام عزیزان من، حتی ارسال یک پیامک (حدیث یا مطلب زیبای خدایی) می توانیم یاعث تکان خوردن عزیزانمان شویم.
یا علی
5 بهمن90
farimahlm
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۱:۰۲
0
0
سلام استاد عزیز و مهربان، فهیم و دانا
این پیام مخصوص شماست و برای عرض ارادت و تشکر فراوان.
زیر سایه حق تعالی و رسول خدا و خاندانشان در کنار عزیزانتان، شاد و سلامت و سربلند باشید.
یا علی (ع)
farimahlm
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۱:۰۶
0
0
دوستان عزیزم باز هم بعنوان یک کوچکتر توصیه می کنم که هر عملی از سوی ما می تواند در ترویج دین (مثبت یا منفی) تاثیر گذار باشد، حتی یک لبخند یا اخم ما، حتی یک حرکت دست ما...
همه باید توجه کنیم تا روز رستاخیز شرمنده نشویم.
همگیتان شاد و سلامت و سربلند و عاقبت بخیر باشید.
90/11/5 ساعت 11:5 صبح از تهران
nimasorush
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۲:۵۲
0
0
با سلام. شدیدا اعتقاد دارم مهمترین کاری که امروزه برای دینم باید انجام دهم اطاعت محض از نایب بر حق امام زمانم است . اری اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه . علی زمانه . در این اطاعت محض ذره ای نباید کوتاه امد. به هر طریقی که میتوانی دوست عزیز
salammehrbani
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۱:۳۸
0
0
سلام
من به پیامبر(ص) یک قول بزرگ داده بودم
ایشون کمکم کرد،ولی من به قولم عمل نکردم.
حالا نمتونم حرفی بزنم.
[ دوباره شروع کن ]
tala s
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۱۲:۱۸
4
4
من که.....
ولی در مقابل کسانی که از کارهای ضذ دین وشریعت اسلام در هرمکانی مخصوصا در دانشگاه رنج میبردم چون حرفم به بحث میکشید ترجیح به تغییر حالت چهره به دلخوری و ناراحتی شدید(گاهی همراه با عصبانیت فقط در چهره) بهطرف مقابل ابراز عقیده منفی نسبت اون شخص کردم .یا رسول ا...کاری کن من دل شما ودخترت رو نشکونم.دوستتون دارم خیلی.خواهش میکنم شماهم منو یکمی دوسم داشته باشید.
دوستدار شما:22سالو 11ماه.کارشناس بازرگانی.رشت .یازده اردیبهشت91
تائب133
۱۳۹۱-۰۶-۳۱ ۲۳:۰۷
245
180
سلام پیامبر مهربانیها
این روزها عظمت بیداری اسلامی که مبشر رشد و تلألو روزافزون اسلام و قرآن است خشم صهیونیست‌های خبیث را برانگیخت. دست پلیدشان چهره‌ات را که مقدس‌ترین و نورانی‌ترین چهره عالم است، آماج یاوه‌های خویش ساخت؛ اما به این وعده الهی دلگرمیم که « یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوکَرِهَ الکافِرون»

[b]و این روزها برای تبلیغ دین و تعظیم شعائر، در میدان «جهاد با زبان» و «جهاد با قلب» به دشمنان روسیاه این جنایت و گناه بزرگ می‌فهمانیم که از آنها متنفر و منزجریم و آنان هرگز نخواهند توانست احساسات دینی مسلمانان را خاموش کنند و یا مقدسات را در چشمشان از جایگاه رفیع خود فرو افکنند.[/b]

و این روزها ذکر نورانی روز و شبمان «اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم»

31شهریور91، تهران
شبنمی
۱۳۹۱-۰۷-۰۳ ۱۰:۰۳
115
5
سلام خدمت دوستان واستاد گرامي
علمای مسلمان بعلت عدم توقف انتشار فیلم توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص)، استفاده ازجستجوگرگوگل وسایت یوتیوب رادرتمام کشورهای مسلمانان به مدت 2روز(دوشنبه وسه شنبه 3و4 مهر)منع کردندوانتظارمیرودسهام شرکت گوگل افت کرده وخسارتش ب ۲۱۰میلیون دلاربرسد،اميد كه ، حركتي مثبت در دفاع ازپيامبر (ص)راانجام دهیم.
رایحه
۱۳۹۱-۰۷-۰۶ ۰۰:۵۰
470
10
اسلام علیک یا رسول الله
با تمام وجود از اهانتی که به ساحت مقدس شما کردند شرمنده ام و تا جان در بدن دارم از شما و دینم دفاع خواهم کرد ان شاءالله.و کمترین کاری که توانستم انجام دهم شرکت در راه پیمایی برای اظهار برائت و خشمم در مقابل این پست فطرتان بود.
یا رسول الله ما را در حفاظت و دفاع از دین یاری فرمایید---
20 ساله،دانشجوی کارشناسی محیط زیست، تهران 5/7/91
osamaneh
۱۳۹۲-۰۹-۳۰ ۰۴:۱۴
0
0
سلام
سپاس از مطالب خوبتون
من همیشه به اسلام زیاد فکر کردم و دوست دارم اطلاعات خود را ببرم بالا تا آنقدر علم به این موضوع داشته باشم که بتوانم از او دفاع کنم یا کسی را دعوت کنم ان شاءالله.
بهبهانی
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۴:۳۳
120
0
با عرض سلام استاد
فکر می کنم برای تبلیغ و ترویج اسلام باید سطح دانش واگاهی افراد نسبت
به دین بالا ببریم تا به توانیم بسیاری از افراد که نسبت به دینش بی توجه
هستند به این قضیه اگاه کنیم مثلا ما می توانیم دعوت اطرافیان مان به بهبود وضع ایمان واعتقادشان به خداوند،دعوت به حق،اعتماد به رحمت خداوند،
دعوت به نماز ،دعوت به مهربانی وکار خیر داشته باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: