دوره جوان ترها

هفته گذشته [هفته دوم خداد ۹۰] ثبت نام دوره مربوط به مجردها تمام شد و امروز با کمک گروه اجرایی در زندگی بهتر پس از بررسی اجمالی در مورد دو گروه آقا پسرها و دختر خانم ها، کلیاتی را در مورد کلاس نهایی کردیم. ابتدا گزارش: 1. 307 نفر خانم و 47 نفر آقا ثبت نام کرده اند. 2. تعدادی از عزیزان از شهرستان های اطراف تهران ثبت نام کردند که اگر واقعا موجب مشقت آنها نباشد در خدمتشان خواهیم بود. 3. چون قرار بود دوره ویژه ی جوانان و مجردها باشد بنابراین، از پذیرش متاهلین و افرادی که تجربه طلاق دارند و بزرگترها، معذورم. 4. حتما کلاس دختر ها و پسرها مجزا خواهد بود. 5. هنوز در مورد محل برگزاری جلسات تصمیمم نهایی نشده. 6. برای عزیزانی که موفق به ثبت نام نشدند قرار شد فقط روز اول دوره برای ثبت نام مراجعه کنند.(تاریخ متعاقبا اعلام می شود) البته حتما مجرد و حتما در محدوده سنی مشخص؛ یعنی آقا پسرهای متولد سالهای 62 تا 70 و دخترخانم های متولد سالهای 65 تا 72 7. این دوره، مرحله ی قبل از "خانواده نوپا" نیست! و لزوما در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازدم. البته مسائل و نیازهای شرکت کنندگان مهمترین عامل انتخاب موضوع جلسات خواهد بود. 8. هرچند جمعیت از یک کارگاه 15 نفره بیشتر است اما روش سخنرانی صرف نخواهد بود و فعالیت شرکت کنندگان مهم است. 9. اهالی خانواده نوپا اما برای دوره دختران "گلستان" و برای پسرها "بوستان" را پیشنهاد دادند بیشتر به خاطر جناب سعدی، اما هنوز برای دوره اسم انتخاب نکردم.
ادامه مطلب
يکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۵:۳۰
منتشر شده در: یادداشت ها » جهت اطلاع

سلام/
1. از چهارشنبه تا امروز صبح که مشرف شده بودیم مشهد مقدس و زیارت آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام، فرصت و دسترسی به اینترنت نداشتم.
2. در خصوص کلاس های ویژه "زوج های جوان" سوالات مشابهی مطرح فرمودید، مختصر توضیح می دهم اگر باز سوال داشتید بفرمایید در بخش پیام ها پاسخ می دهم. اما توضیحات:
 - این دوره آموزشی را که برخی از شما دوستان "دوره خانواده نوپا" نام گذاری کردید. فقط ویژه زن و شوهر های جوان است و در صورت تمایل و ثبت نام، حضور هر دو الزامی است.
 - این دوره آموزشی تقریبا 20 ساعته و رایگان است و صرفا فرهنگسرا هنگام ثبت نام مبلغ پنج هزار تومان از هر زوج برای ثبت نام دریافت می کند (که اصلا کفاف هزینه های فرهنگسرا اعم از تبلغات و امور اجرایی را نمی کند و صرفا برای خالی نبودن عریضه! و فرهنگ سازی انجام می شود)
 - با توجه به انجام پیش تست و پس تست های متعدد و آموزش ها و تمرین های مستمر و انجام کار پژوهشی، می بایست افراد دوره ثابت باشند و پس از پایان ثبت نام، امکان حضور برای دیگر افراد نیست!
 - این دوره ها به شرظ موفقیت ادامه پیدا می کند و احتمالا دوره های بعدی را یکی از همکارانم در زندگی بهتر، اجرا خواهند کرد.
 - برخی از مشاوران برای حضور خودشان در دوره سوال فرموده بودند، لطفا با زندگی بهتر هماهنگ کنند.
 - خانواده های نوپایی که مشکل ندارند را برای پیشگیری به این کلاسها تشویق کنید.

 - ثبت نام دوره خانواده نوپا در فرهنگسرای ارسباران تا ابتدای ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

3. پیشنهادات و انتقاداتی در مورد گروه انتخابی ؛ یعنی زوج های جوان، مطرح شده بود که مثلا بهتر بود ابتدا برای افرادِ "قبل از ازدواج" یا "بعد از طلاق" این دوره برگزار می شد که ضمن تایید لزوم و اهمیت آموزش تمام گروه ها، عرض می کنم: فعلا از این گروه شروع کردیم اگر موفق بودیم ادامه می دهیم.
 التماس دعا

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
پژمان
۱۳۹۰-۰۱-۰۹ ۰۸:۵۰
0
0
سلام اگر کلاس یا دوره ای حضوری میذارین دوست دارم من هم مطلع بشم.
Vakil_1367
۱۳۹۰-۰۹-۲۲ ۰۲:۰۲
162
21
با عرض سلام و احترام ، خوب ميشد اگر امكان دانلود اين جلسات براي افرادي كه در تهران ساكن نيستند و مشتاق راهنمايي هاي شما در زندگيشون هستند وجود داشت. با تشكر.
[2011-12-13 02:02]
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: