دوره جوان ترها

هفته گذشته [هفته دوم خداد ۹۰] ثبت نام دوره مربوط به مجردها تمام شد و امروز با کمک گروه اجرایی در زندگی بهتر پس از بررسی اجمالی در مورد دو گروه آقا پسرها و دختر خانم ها، کلیاتی را در مورد کلاس نهایی کردیم. ابتدا گزارش: 1. 307 نفر خانم و 47 نفر آقا ثبت نام کرده اند. 2. تعدادی از عزیزان از شهرستان های اطراف تهران ثبت نام کردند که اگر واقعا موجب مشقت آنها نباشد در خدمتشان خواهیم بود. 3. چون قرار بود دوره ویژه ی جوانان و مجردها باشد بنابراین، از پذیرش متاهلین و افرادی که تجربه طلاق دارند و بزرگترها، معذورم. 4. حتما کلاس دختر ها و پسرها مجزا خواهد بود. 5. هنوز در مورد محل برگزاری جلسات تصمیمم نهایی نشده. 6. برای عزیزانی که موفق به ثبت نام نشدند قرار شد فقط روز اول دوره برای ثبت نام مراجعه کنند.(تاریخ متعاقبا اعلام می شود) البته حتما مجرد و حتما در محدوده سنی مشخص؛ یعنی آقا پسرهای متولد سالهای 62 تا 70 و دخترخانم های متولد سالهای 65 تا 72 7. این دوره، مرحله ی قبل از "خانواده نوپا" نیست! و لزوما در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازدم. البته مسائل و نیازهای شرکت کنندگان مهمترین عامل انتخاب موضوع جلسات خواهد بود. 8. هرچند جمعیت از یک کارگاه 15 نفره بیشتر است اما روش سخنرانی صرف نخواهد بود و فعالیت شرکت کنندگان مهم است. 9. اهالی خانواده نوپا اما برای دوره دختران "گلستان" و برای پسرها "بوستان" را پیشنهاد دادند بیشتر به خاطر جناب سعدی، اما هنوز برای دوره اسم انتخاب نکردم.
ادامه مطلب
چهارشنبه , ۲۸ اسفند ۱۳۸۷ ساعت ۲۱:۴۲
منتشر شده در: یادداشت ها » این روزها ...

هو الرئوف


یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الا احسن الحال
 

دوستان خوبم و عزیزان همراه سلام

 


1. عید نوروز و حلول سال 1388 را به شما تبریک می گویم؛ سال خوبی که قبل از آمدنش، مشام روح و جانم را با نسیم جانفزای یاد امام رئوف؛ حضرت علیّ بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء، نوازش می کند.

2. رسیدن به حال بهتر و نیکوتر در کنار دعا و عنایت خدای مهربان به بررسی ، محاسبه ، مراقبه و ... و برنامه ریزی و عزم جدی برای تغییر و پیشرفت نیازمند است.
برنامه ی شما برای امسال چیست؟ کدام پله ها را امسال بالا می روید؟ مثلا در سال 88 کدام اخلاق کریمه در شما، تقویت و کدام اخلاق ناپسند، ضعبف و طرد می شود؟ 

همه ی ما به یک برنامه ی شخصیِ شخصی ؛ با عناوین گوناگون؛ علمی، دینی، کاری، هنری، درسی، خُلقی، ورزش ، تفریحی و ... نیازمندیم.
یک هدف ساده و دست یافتنی و برنامه منطقی و شدنی. »» تغییر ...

3. فرصت ناب نوروز می تواند شروعی مبارک برای گفتگوهای خانوادگی در خانواده شما باشد.
با یک بسم الله الرحمن الرحیم شروع کنید. »» گفتگوی خانوادگی

4. بایدها و نبایدهای ازدواج می تواند موضوع خوب و جذابی برای مهمانی های نوروز باشد. که برکات فرهنگی ماندگاری دارد. »» ازدواج و هشدارها...

5. در جلسات دید و بازدید عید مراقب باشیم کسی ما را به گناه خطرناک غیبت آلوده نکند! به یاد دارید که گناه شنونده با گناه گوینده ی غیبت برابر است.
آقا امیرالمومنین علیه السلام فرمودند: غیبت خوراک سگ های جهنم است ! مراقب باشیم از آن طعام بسیار آلوده ی آتشین نخوریم.

6. گزارش : الحمدلله بخش عمده ای از تغییرات سایت انجام شده و بیشترین اتفاقات در بخش پیامهای شما است مثلا : امتیازدهی که شما به نحوی به بازدیدکنندگان دیگر ، خواندن پیامی را توصیه می کنید و... لطفا ملاحظه بفرمایید و اشکالات احتمالی را تذکر بدهید.

7. ان شاءالله لحظه ی تحویل سال در مدینة النبی صلی الله علیه و آله و در کنار بقیع دعاگوی شما خواهم بود و نائب الزیاره . و از تمامی دوستان و عزیزان التماس دعا دارم. و در طول زندگی ام این دومین بهاری است که لحظه ی تحوبل سال ، تهران نیستم.

8. پس خداحافظ تا نیمه فروردین 88. ان شاءالله. یاعلی مدد.


... بهار اومد گل اومد بلبل اومد
تو ای رعنا گل مو کی میایی کی میایی

اللهم عجل لولیک الفرج

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
zhina
۱۳۹۱-۰۱-۰۸ ۰۲:۳۸
0
0
بي تو اينجا همه در حبس ابد،
تبعيدند،
سالها،هجري و شمسي همه بي خورشيدند،
سيرتقويم جلالي به جمال توخوش است
فصلها را همه با فاصله ات سنجيدند
توبيايي همه ساعتها، ثانيه ها
از همين روز همين لحظه همين دم عيدند؛
اللهم عجل لوليك الفرج
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: