کلاس مجردها، جلسه ۲۶۱

جلسه اختصاصی دوره سیزدهم؛ ...فقط ویژه اعضاء جدید دوره سیزدهم. اگر عضو جدید هستید و با شما تماس نگرفته اند و از کم و کیف این جلسات خبر ندارید با گروه اجرایی یا مرکز تخصصی مشاوره یک زندگی بهتر تماس بگیرید.
ادامه مطلب
جمعه , ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۲
منتشر شده در: صفحه نخست » عمومی
کلاس مجردها همیشه رایگان بوده و رایگان هست. اما منظم است و ضوابط و قوانین ساده اما مهمی دارد. همین الان می توانید ثبت نام کنید.

سلام با تبریک ایام فرخنده ماه شعبان

عزیزان لازم است قبل از تکمیل فرم ثبت نام، این توضیحات را با حوصله و دقت بخوانید.

 


کلاس مجردها را امروزه خیلی ها می شناسند اما برخی هم تصوری نادرست برمبنای اسم کلاس، از آن دارند؛ به این معنا که تصور می‌کنند: «مجردهای آماده ی ازدواج یا به قول قدیمی‌ها جوانان دمِ بخت، با هر سن و سالی در کلاس مجردها شرکت می‌کنند تا همسر پیدا کنند!» خب این تصور غلط است و با واقعیتِ کلاس مجردها تفاوت بسیاری دارد. به تعبیری کلاس مجردها یک تریبون آزاد یا کرسی آزاد اندیشی است و یک مجال برای شنیدن و تأمل کردن است و فرصتی برای رشد و تربیت اجتماعی با نگاه دینی و فرهنگی فراهم میکند و هر جوانی که در این کلاس شرکت کند و منفعل نباشد حتما تغییر می کند و رشد می‌کند؛ نه تنها به این دلیل که در لحظه با واکنش های واقعی از سوی افراد واقعی روبرو می‌شود (برخلاف فضای مجازی! و بر خلاف تعاملات مصنوعی و پر از تعارفِ دور از صداقت)، بلکه به دلایل مختلف و متنوع که همه دست به دست هم می دهند و فکر و ذهن فرد را در موضوعات مختلف به خود مشغول می کند.

در این دوازده سال بارها از خود بچه‌های کلاس مجردها در باب لطف و تشکرشان از کلاس؛ در مورد خودشان، شنیده‌ام که از نظر والدین و اقوامشان اینها نسبت به هم‌سن و سالهای خودشون در فامیل یا جمع دوستان؛ اجتماعی‌تر، پخته‌تر، رشدیافته‌تر و متمایز هستند. و تنوع و تکرار این بازخوردها را اغلب بچه‌ها نیز شنیده‌اند.

کلاس مجردها کلاس همسریابی یا همسان گزینی یا هرچیزی مثل این نیست 

و در هر دوره افرادی که به این نیت ثبت نام می کنند پس از یکی دو جلسه انصراف می دهند. بله این کلاس در تربیت فردی فرد و در آموختن مهارت انتخاب همسر به او کمک می کند اما هدف اصلی یا کارکرد ویژه این کلاس این نیست.

عزیزانم من تصمیم دارم در کلاس آموزش بدهم که «چگونه همسر انتخاب کنید» و «خطاهای رایج در انتخاب همسر را تشریح کنم» و... اما چون روش تدریسم تعاملی و پویاست و قصد تربیت دارم و میخواهم غیرمستقیم این نگاه از بالا به پایین به دیگران را تقبیح کنم و احترام به خرد جمعی را آموزش بدهم و چند دلیل دیگر؛ انتخاب مباحث را به عهده همه افراد یا اکثریت کلاس می‌گذارم و برخی جلسات اصلا یک کلمه هم از ازدواج و انتخاب همسر بحثی مطرح نمیشود! و موضوعات دیگر مطرح میگردد و ساعتها با هم حرف می زنیم. خیلی رئال و واقعی و غیر نمایشی

برای شرکت در این کلاسِ تماما رایگان و همیشه رایگان باید ثبت نام کرد و پس از مصاحبه و پذیرش وارد کلاس شد. بله مثل هیئت و بسیاری جلسات و همایش‌ها، عمومی نیست که افراد از سنین مختلف؛ پیر و کودک و میانسال و متاهل و مجرد شرکت کنند! این کلاس ضوابط و شرایط خاص و کمی سخت‌گیرانه دارد.

 

در اغلب ایام سال در ملاقات‌هایم با مردم در مجالس مذهبی و اماکن عمومی یا در فضای مجازی در خصوص زمان و نحوه ثبت‌نام کلاس مجردها سوال مطرح می شود و توضیح می‌دهم. و از خرداد سال ۱۳۹۰ که اولین ثبت‌نام کلاس مجردها انجام شد تا امروز همیشه این گله بوده و هست که «... ما مطلع نشدیم.» و من و عزیزان‌ گروه‌های اجرایی ادوار مختلف به این تجربه رسیده‌ایم که همین متقاضیانی که بی سر و صدا و به موقع ثبت‌نام می کنند، در کلاس هم منظم تر و همراه‌تر و در مباحث فعال‌تر و پویاتر هستند. اما هر ساله تلاش می کنم اطلاع رسانی کنم و از شما هم درخواست می کنم به دوستان و اطرافیان تان اطلاع رسانی کنید

 

به عزیزانی که تمایل دارند در دوره جدید کلاس مجردها در سال ۱۴۰۳شرکت کنند، چند نکته ضروری را عرض می کنم:

 

۱. زمان ثابتِ «کلاس مجردها» روزهای یکشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ است. لطفا در انتخاب واحدهای تحصیلی و حذف و اضافه و سایر برنامه های پیش روی‌تان؛ به نحوی برنامه‌ریزی و تنظیم کنید تا در صورت ثبت‌نام و پذیرش بتوانید در کلاس شرکت کنید.

خوب است بدانید هیچ ساعتی را در هفته نمی توان انتخاب کرد که برای همه مناسب باشد و همه موافق باشند؛ پس به این برنامه ثابت احترام بگذارید و پیشنهاد تغییر ساعت ندهید. و اگر مناسب زمان و برنامه ی شما نیست من اصراری ندارم پس لطفا ثبت نام نکنید!

 

۲تاریخ ثبت‌نامِ «کلاس مجردها» برای دوره سیزدهم؛ تمام شده و تماما با لیست انتظار پر شد! 

شاید چند نفری را با توجه به ظرفیت موجود، به صورت میان دوره بر اساس جنسیت و بازه سنی و مقطع تحصیلی بسته به شانس شما به کلاس اضافه کنیم و مابقی در لیست انتظار دوره بعدی قرار می گیرند. پس الان متن را ادامه بدهید و امروز ثبت نام کنید.


 

۳روش ثبت‌نام در «کلاس مجردها» بسیار ساده است مثل همه ادوار، ثبت‌نام در همین وب سایت در بازه زمانی اعلام شده به صورت اینترنتی انجام می شود

سپس افراد متقاضی مثل بسیاری از دوره‌های آموزشی در هرجای این دنیای پهناور در مصاحبه حضوری جهت تطبیق مدارک و پذیرش شرکت می کنند. من در روند مصاحبه‌ها مداخله‌ای ندارم و افراد گروه اجرایی کلاس (از افراد دوره‌های قبل) با شما مصاحبه می‌کنند. این مرحله زمان‌بر و مهم است.

نکته۱همراه داشتن مدارک شناسایی و تحصیلی در جلسه مصاحبه الزامی است.

نکته۲:خوب است بدانید گروه اجرایی بر اساس یک تقسیم‌بندی و یک الگوریتم خاصی اعم از سن و رشته تحصیلی و اشتیاق و ... تعدادی از متقاضیان را پذیرش و تعدادی را در لیست انتظار قرار می دهند و به تعدادی هم که پذیرفته نمی‌شوند صریحا اعلام می‌کنند.

از نشانه های رشدیافتگی و بالندگی یک جوان کنارآمدن و قبول کردن نتایج این مرحله است.

نکته۳: اما اگر به روند مصاحبه اعتراضی دارید با مسئول گروه مصاحبه مودبانه و متین مذاکره کنید و اگر به نتیجه نرسیدید می توانید به یکی از منشی های زندگی بهتر بگویید که به عنوان پیام شما به من اعلام کنند. ۰۲۱۲۲۵۰۵۳۹۶

 

۴ .محل تشکیل  کلاس مجردهادر هفت دوره اول، اغلب تالار ایوان شمس در ابتدای اتوبان کردستان بود و هرازگاهی هم در دانشگاه تهران و سایر دانشگاههای شهر تهران تشکیل می شد؛ ولی پاتوق اصلی تالار ایوان شمس بود. كه در اوایل دوره هشتم، توسط معاونت شهرداری تهران با اصرار و سماجت عجیب شهرداری وقت تهران از برگزاری کلاس در پاتوق مذکور ممانعت شد و کلاس به ناچار تعطیل شد تا جای جدیدی پیدا کنیم. من موضوع را در اینستاگرامم اطلاع رسانی کردم  و واکنش اعتراضی تقریبا گسترده ای هم در پی داشت از جمله تقریبا تمامی برنامه های زنده تلویزیونی در فردای آن روز به این رفتار نسنجیده شهرداری اعتراض کردند. (لینک +)

و پنج دوره اخیر، کلاس مجردها اغلب در سالن‌ حوزه هنری و گاهی به دعوت دانشگاه ها، در سالن های اصلی دانشگاه‌ها برگزار شد. هنوز هم محل برگزاری دائمی کلاس، قطعی نشده و برخی مجموعه ها و حتی دانشگاهها مبالغ زیادی را از من برای برگزاری این کلاسِ رایگان، مطالبه می‌کنند. به هرحال این موضوع از مشکلات من است که پیگیری خواهم کرد اما شما بدانید که محل برگزاری کلاس هم مانند زمان قابل تفاهم صد در صدی نیست! پس با خودتان قرار بگذارید که هرجا تشکیل شد منظم شرکت خواهید کرد.

هرچند انتظار دارم خانواده‌ها فرزندان جوان‌شان را در این رفت و آمد همراهی یا حمایت کنند، اما در دوره‌های اول تعدادی تاکسی بانوان و تاکسی های بیسیم و بعدا تاکسی‌های اینترنتی و یا اتوبوس به مقصد ایستگاه مترو هماهنگ می کردیم ولی با تذکر مکرر بچه ها در خصوص محدوده سنی بچه های کلاس که همگی جوان و اغلب در ترددهای روزمره خود مستقل هستند و نیز بی هزینه و رایگان بودن کلاس، همه می توانند به تناسب شرایط، تمهیدی برای آمدن و رفتن خود بیاندیشن؛ من از هماهنگی های دوره های اول دست برداشتم. بچه ها هم قرار شد یکشنبه محتاط‌تر بیایند و بروند و مثلا پیاده روی و صرفه جویی را برای سایر روزها بگذارند تا من هم نگران این موضوع نباشم. این هم تاثیر گفتگو و تفاهم و احترام به استقلال جوان است.

شرمنده ام این را توضیح میدهم: ضرورت دارد جوان ها از هیجانات و عبارات و ادبیات کودکانه ای مانند «آن مکان دور است» فاصله بگیرند. و به ضرورت شرکت تان در این کلاس فکر کنید و برای رفت و آمد برنامه ریزی کنید. 

اگر این کلاس برای کسی ضرورت داشته باشد یا علاقه داشته باشد اصلا این حرفها به ذهنش هم خطور نمی‌کند.

به برخی از عزیزان باید بگویم: اطلاع دارید برخی جوان های مشتاق تماشای فوتبال با سن و سال شما و بعضا حتی با جیب تقریبا  خالی، از اقصی نقاط تهران و یا از شهرهای بسیار دور ایران مانند یکی از مناطق ساحلی خلیج همیشه فارس، برای تماشای یک بازی فوتبالِ معمولا صفر-صفر به تهران و ورزشگاه آزادی می آیند و شب را بیرون از ورزشگاه می خوابند؛ احوال اشتیاق این جوانان را با خود مقایسه کنید و غر زدن را کنار بگذارید.

راستی دانشگاه شریف در غرب تهران، دور نیست؟ دانشگاه علم و صنعت در شرق تهران چطور؟ و یا دانشگاه هاروارد؟ و یا دانشگاه ام آی تی؟ پس این مقیاس و مقایسه مربوط به دبستان است نه بزرگانی مثل شما.

اما به هر حال خودتان بررسی و ارزیابی کنید اگر آمد و رفت به این آدرس و یا سالن های دیگر که به سختی به صورت رایگان فراهم می شود، برای‌تان مقدور نیست، ثبت نام نکنید! چرا که این موارد قابل مذاکره نیست.

 

۵روش تدریس در «کلاس مجردها» روخوانی یک متن تکراری و یا جزوه گفتن و یا ارائه‌ی پاورپوینت نیست. سخنرانی هم نیست! روش تدریس بحث است و لازم است فعال و پویا مشارکت کنید.

«کلاس مجردها» مثل کلاس هایی که تا کنون دیده اید نیست. نقش شما در آن پررنگ تر از کلاس های دیگر است. پس باید حواس تان کامل جمع باشد! موبایل‌تان خاموش باشد! کنار دوست تان ننشینید! حتی یادداشت هم نکنید! در لحظه تفکر کنید، در ذهن تان ارزیابی و نقد کنید و اظهارنظر جرأت‌مندانه‌ی محترمانه و جدل احسن برای فهم بهتر.

 «کلاس مجردها» بیش از آن که یک کلاس آموزشی باشد یک کلاس تربیتی است.

 تمرینی است برای تفکر خلّاق و نقّاد

همه با هم درگیر فهمیدن و دانستن می شویم و اگر کسی در تمام زمان کلاس تمرکز و هوشمندی کافی را به خرج ندهد، از کلاس کم بهره می مانَد و شاید خسته شود. و مرا هم خسته کند! پس اگر حوصله اش را ندارید و یا این روش را نمی پسندید ثبت نام نکنید!

۶شماره پنج را خواهش می کنم یکبار دیگر بخوانید. و لحن مرا مهربانانه و قاطع تصور کنید. خیلی مهربانانه با ایموجی لبخند.

 

۷موضوعِ «کلاس مجردها» انحصارا مباحث مرتبط با ازدواج و انتخاب همسر نیست چرا که از آغاز یعنی اولین جلسه اولین دوره تاکنون مهم ترین عامل انتخابِ موضوع جلسات خردِ جمعی بوده و خواهد بود.

دقت بفرمایید! همیشه در آغاز هر دوره‌ای در نظر دارم مباحث انتخاب همسر را منظم و پی در پی بیان کنم اما تا کنون به غیر از آن و نیز پاسخ به سوالات کوتاه و مشاوره های افراد پای میکروفن که مورد نظر عقل جمعی کلاس بوده، به موضوعات مختلف و متنوعی به انتخاب اعضای کلاس پرداخته ایم. بحث هایی پرنشاط، پویا و جذاب که برای خود من هم شادابی و تازگی بهمراه داشته و دارد. مثلا غیرت دینی، عشق، هشدارهای اساسی در انتخاب همسر و برخی ریز مهارت های انتخاب همسر، جهاد لسانی، امام، ولایت فقیه، دفاع مقدس، نسل و موالید(البته دوازده سال قبل)، شیعه، ایمان و کفر، بهشت، مرجعیت و نقش روحانیت در انقلاب اسلامی ،  هدف و آرزو، موج حمایت از دین، شکست عشقی، خیریه، جوانی فصل قرار و بی قراری، صدقات، خودکارآمدی، تناسب بین عقل و عشق در انتخاب، حب وطن، تربیت فرزند، مشکلات دختران در سنین بالا، سوگ و فراق، از دست دادن پدر و تأثیر آن برفرزندان، شناخت و مدیریت احساسات و هیجانات،زیارت اربعین، انعطاف پذیری، نشاط در عبادت، انجام مستحبات، دلایل مخالفت خانواده با تصمیمات فرزندان، احترام به پدر و مادر، استقلال و وابستگی، تصویر ذهنی غلط از خواستگار، هفتم صفر، عزت نفس، نقش رسانه در تربیت جامعه، روابط متقابل، سهم ما در معضلات اجتماعی، نظم فکری، تقوا و اخلاص، احترام به خود، مهربانی و جهاد تبیین و خیلی موضوعات دیگر.

 

۸قانون در «کلاس مجردها» بسیار مهم است. این کلاس مانند برخی تجمعات یا جلسات، تفننی و سَرسَری نیست؛ هرچند بنابر اقتضای جلسات جوانان فضا معمولا شاداب و پرنشاط است اما روح حاکم بر کلاس یک جدیت و نظام مندی روشنی دارد. به یک تعبیر؛ کلاس برای خودش نظم و قاعده و قانون دارد هرچند ساده و اندک اما بسیار مهم. مثل همین ثبت نام اینترنتی و مصاحبه حضوری

 

۹توجه به این نکته‌ مهم است: اگر ادب مثال زدنی، انگیزه ی بالا برای دانستن، حوصله و متانت و البته اخلاص و طهارت این جمع ارزشمند از پاک‌ترین جوانان و دانشجویان فرهیخته، نخبه و فعال نبود، هرگز "کلاس مجردها" پا نمی گرفتجسارتا اگر خیلی عجول و یا خیلی زودرنج هستید و یا حال و حوصله‌ی فضاهای چالشیِ ملزم به صبر و تابآوری و خودداری از قضاوت را ندارید ثبت نام نکنید!

۱۰سن و سال تولداز آغاز قرارمان این شد که این کلاس ویژه ی جوانان و مجردها باشد؛ بنابراین ۱از پذیرش متأهلین و افرادی که تجربه ی طلاق دارند، معذوریم۲بنابر ملاحظات عدیده، محدوده‌ی سنی جوان را با تعاریفی مانند ۱۸ تا ۳۵ سال منطبق نکردم و برای هر دوره شرایط سنی تعیین کرده ایم و بازه سنی شرکت کنندگان در دوره سیزدهم و چهاردهم

آقایان    ۷۵ تا ۸۳ و

خانمها  ۷۳ تا ۸۴  (اگر دختر خانم متولد ۸۵ دبیرستان را تمام کرده باشد)

 

تبصرهبه پیشنهاد گروه اجرایی کلاس؛ فقط دانشجویان مقطع دکتری؛ متولدین سالهای آغازین دهه هفتاد ، هم می توانند ثبت نام کنند.

 

۱۱کسانی که در ادوار گذشته عضو کلاس بوده‌اند، همیشه به روی چشمم جای دارند و اگر به هر علتی از کلاس بازمانده اند در صورتی که احساس ضرورتی برای شرکت در ادامه این دوره دارند با گروه اجرایی حضوری مذاکره کنند و یا با تلفن زندگی بهتر تماس بگیرند و از تکمیل فرم خودداری کنند.

 

۱۲تشکر و سپاساز همه اهالی کلاس مجردها؛ عزیزان و نورچشمی های گرامی؛ آقا پسرها و دختر خانم های متدین و باوقار و دلسوز  و مهربان به ویژه تمامی اعضاء گروه اجرایی با روحیه جهادی مثال زدنی و شوق به یادگیری، از همان روزهایی که سنگ بنای کلاس مجردها در پرسش و پاسخ های ظهرهای ماه مبارک رمضان، در بالکن مسجد عمار گذاشته شد؛ روزهایی که عدد جوان های آن جمع به ۱۵ نفر هم نمی رسید تا امروز. از تک تک شما تشکر می کنم؛ بیش از قبل برایم محترم و عزیز هستید و مثل همیشه برای همه تون دعا می کنم

از والدینی که به کلاس سر زدند و گاهی فرزندانشان را همراهی کردند نیز متشکرم.

و خدا را برای این توفیق بسیار شکر می کنم. الحمدلله رب العالمین

 

 لازم است تکرار و تصریح کنم از ابتدا کلاس مجردها و کارگاه خانواده نوپا رایگان بوده و هست.


«««لینک ثبت نام»»»

 

پی نوشت

در تکمیل فرم ثبت‌نام ، به پاسخ دادنِ دقیق و محترمانه و رسمی توجه کنید. گروه اجرایی به تک تک پاسخ ها دقت می کنند و برخی  به دلیل نوع پاسخ هایشان در این مرحله رد می شوند و یا در اولویت قرار نمی گیرند

در گوگل در مورد کلاس مجردها سرچ کنید و عکس و فیلم و اخبار مربوط به آن را حتما ببینید حتی اجمالا.

سوالی داشتید کامنت ها را ببینید اگر شبیه سوال تان را پاسخ نداده بودم، بپرسید.

 

به پیشگاه حضرت صدیقه طاهره صلوات

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۶
RazzieSani
۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۱۸:۱۵
0
0
سلام و درود و تبریک متقابل ایام

خدایتان حفظ کناد که در این سیزده سال صبورانه، پدرانه، استوار و نستوه ماشاءالله علیرغم برخی سنگ اندازی ها بابت سالن، ادامه دادید و دغدغه ی آموزش مهارت و بهبود کیفیت زندگی جوانان و اصلاح سبک زندگی افراد را دارید.
از شما ممنونیم و دعاگویتان هستیم
پرتوان و سلامت باشید و چشم بد از شما و این کلاس عزیز و محترم دور ان شاءالله
فرخی
۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۱۹:۰۹
0
0
سلام
به تمام جوانان دغدغه مند پیشنهاد میکنم فرصت حضور در این کلاس ارزشمند را ازدست ندهند. چرا که آموزه‌های آن را در هیچ کلاسی نخواهید یافت.
ناشناس
۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۱۹:۱۰
0
0
اللهم صل علی محمد و آل محمد
Bitapooran
۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۲۰:۳۵
0
0
سلام و عرض ادب
خدا شما استاد گرانقدر حفظ کند.
خدا را بسیار شاکرم برای توفیق شرکت در کلاس مجردها و بهره مند شدن و یادگیری از استادی که دلسوزانه در زمینه رشد و موفقیت جوانان دغدغه مند هستند و این کلاس را به همه جوانان خردمند توصیه میکنم که این کلاس برکت جوانی است.
ناشناس
۱۴۰۲-۱۲-۱۱ ۲۲:۵۲
0
0
ای کاش همه جوان ها و از اولین روزهای جوانیشون بتونن این فضا را تجریه کنند
و زمان بدن به خودشون و صبوری کنند برای رشد و بالندگی شون
ناشناس
۱۴۰۲-۱۲-۱۲ ۰۱:۱۵
0
0
هر واجدشرایطی که دوست داره کیفیت زندگیش تغییر بکنه و نگاهش به مسائل مختلف تصحیح شه و تعاملاتش با بقیه بهبود پیدا کنه حتما شرکت کنه
شاید این موارد فردی به حساب بیان اما حتما بعدا در زندگی مشترک هم مهم و موثر و لازم است
زنگنه
۱۴۰۲-۱۲-۱۷ ۱۵:۴۰
0
0
من فکر کنم شرکت کننده دوره ششم یا هفتم بودم.
این کلاس دو تا نکته داره:

1- اگر سوالی دارید، باید طوری جو را بسنجید که برای همه قابل استفاده باشه وگرنه همه میگن بعدی و رد میشن و ممکنه بهتون بربخوره.

2- این کلاس یک نمونه کوچیک از جامعه است. پس اگر دیدید شرایط کلاس باب میلتون نیست، با سوالات هوشمندانه جو کلاس رو به سمت علاقه خودتون تغییر بدید.
منفعل نباشید و از سوال پرسیدن نترسید.

خلاصه که بعضی جلساتش خیلی خوش میگذره.
مثل جلسه اول خودم که دوتا خلبان پشت میکروفون بودن.
moonlight
۱۴۰۲-۱۲-۱۸ ۲۱:۴۱
0
0
سلام وقت بخیر
چطور می تونم ثبت نامم را پیگیری کنم؟ چند روز است که ثبت نام کرده ام تا به کلاس این دوره اضافه شوم ولی با من تماسی گرفته نشده است.
شهاب مرادی
مدیر پایگاه سلام از طریق تماس با مرکز تخصصی مشاوره یک زندگی بهتر
۰۲۱۲۲۵۰۵۳۹۶
خردمند
۱۴۰۳-۰۱-۱۰ ۱۱:۲۱
0
0
استاد شهاب مرادی♥
دوست داشتنی ترین، خردمندترین و مهربان‌ترین استاد روی کره زمین هستند!
خانم
۱۴۰۳-۰۱-۱۲ ۱۳:۴۵
0
0
سلام وقت بخیر .. کاش یه فکری هم برای امثال ما که تهران نیستیم بکنین .. یه دوره مجازی هم کاش میشد که برگزار کنین
نیلوفر
۱۴۰۳-۰۱-۲۲ ۱۲:۰۶
0
0
فقط برای متولدین ۷۳ به بعد هست من متولد ۶۸ هستم
واقعا ناراحت شدم از این تبعیض
محمدی
۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۱۴:۵۶
0
0
جوانان مودب این کلاس رو تجربه کنید و استمرار داشته باشید. بعد از شاید ۱۰ جلسه تازه متوجه چیستی کلاس مجردها و به مرور زمان متوجه تغییر خودتان می شوید.
اخوان
۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۲۱:۰۵
0
0
سلام و خدا قوت استاد
به جرئت میتونم بگم یکی از بهترین کلاس هایی که در طول زندگی ام شرکت کرده ام کلاس مجردها بوده
ان شاء الله خدا حفظتون کنه
سارا رفیعی
۱۴۰۳-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۹
0
0
چقدر بد که محدودیت سنی گذاشتید ... یعنی جوان های بالای ۳۰ سال دیگه نباید ازدواج کنن یا اگاهی پیدا کنن !!
شهاب مرادی
مدیر پایگاه این جوان بالای سی سال قبلا کجا بوده؟ چه مانعی داشت شرکت می کرد؟ همین حالا هم چه مانعی داره با یکی از مشاوران خوب زندگی بهتر مشاوره شروع کنه؟ چه مانعی دارد که در جلسات مهمان آزاد هم شرکت کنه؟
اما ناله و گلایه را بی مانع و بی مهابا انجام میدهد
ناشناس
۱۴۰۳-۰۲-۰۲ ۱۷:۰۷
0
0
سلام حاج آقا
مدت دوره چقدره؟
حسین
۱۴۰۳-۰۲-۰۹ ۱۹:۰۹
0
0
با سلام و عرض خدا قوت، جناب مرادی ای کاش بابت بچه های دهه 60 ( بنده 66 ام) یه تبصره ای قایل مشدید و یه تعداد ظرفیت محدود در تمامی دوره ا تون به صورت منظم در نظر میگرفتید ، از اونجایی که بچه های این دهه در هر دور ه ای از زندگیشون از دانشگاه گرفته تا بحث اشتغال و غیره محدودیتهای خاص خودشون رو داشتن و شرایط همیشه سخت بوده و بحرانی ،به طور مثال چند سالی آزمون استخدامی در دوره ما برگزار نمیشد و جذبی وجود نداشت و بعد از چند سال فراخوان استخدامی اعلام شد اما با محدوده سنی متولدین بعد سال 68!! ، به شخصه چند سالی هست پیگیر شرکت در دوره های شما هستم اما همیشه محدودیت سنی ه مانع شده از این کار
شهاب مرادی
مدیر پایگاه سلام/ منبرهایم که محدودیت سنی نداره! داره؟
افرادی حضوری میان و نم نم آشنا میشم باهاشون و راه حلی پیدا میشه یا میان کلاس یا مشاور براشون انتخاب می کنم. و هر مناسبت و جلسه ای می بینمشون و گزارش کوتاه حتی چند ثانیه ای خیلی مشکلات برطرف میشه حالا متولد دهه ۶۰ باشه یا ۴۰ فرقی نمی کنه. همت کنه
به قول معروف ارادتی بنما تا سعادتی ببری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: