دوره جوان ترها

هفته گذشته [هفته دوم خداد ۹۰] ثبت نام دوره مربوط به مجردها تمام شد و امروز با کمک گروه اجرایی در زندگی بهتر پس از بررسی اجمالی در مورد دو گروه آقا پسرها و دختر خانم ها، کلیاتی را در مورد کلاس نهایی کردیم. ابتدا گزارش: 1. 307 نفر خانم و 47 نفر آقا ثبت نام کرده اند. 2. تعدادی از عزیزان از شهرستان های اطراف تهران ثبت نام کردند که اگر واقعا موجب مشقت آنها نباشد در خدمتشان خواهیم بود. 3. چون قرار بود دوره ویژه ی جوانان و مجردها باشد بنابراین، از پذیرش متاهلین و افرادی که تجربه طلاق دارند و بزرگترها، معذورم. 4. حتما کلاس دختر ها و پسرها مجزا خواهد بود. 5. هنوز در مورد محل برگزاری جلسات تصمیمم نهایی نشده. 6. برای عزیزانی که موفق به ثبت نام نشدند قرار شد فقط روز اول دوره برای ثبت نام مراجعه کنند.(تاریخ متعاقبا اعلام می شود) البته حتما مجرد و حتما در محدوده سنی مشخص؛ یعنی آقا پسرهای متولد سالهای 62 تا 70 و دخترخانم های متولد سالهای 65 تا 72 7. این دوره، مرحله ی قبل از "خانواده نوپا" نیست! و لزوما در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازدم. البته مسائل و نیازهای شرکت کنندگان مهمترین عامل انتخاب موضوع جلسات خواهد بود. 8. هرچند جمعیت از یک کارگاه 15 نفره بیشتر است اما روش سخنرانی صرف نخواهد بود و فعالیت شرکت کنندگان مهم است. 9. اهالی خانواده نوپا اما برای دوره دختران "گلستان" و برای پسرها "بوستان" را پیشنهاد دادند بیشتر به خاطر جناب سعدی، اما هنوز برای دوره اسم انتخاب نکردم.
ادامه مطلب
شنبه , ۰۴ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۲۰:۰۳فردی از امام صادق علیه السلام درخواست موعظه کرد و امام به سه موضوع از نگرانی های رایج مالی مردم اشاره فرمودند:

1. اگر خدای تبارک و تعالی روزی رساندن را به عهده گرفته پس غصه خوردنت برای چیست؟!
2. اگر روزی تقسیم شده است پس حرص خوردنت برای چیست؟!
3. اگر حسابرسی راست است پس ثروت اندوزیت برای چیست؟!

شنیدن موعظه از موثرترین آرامبخش های روحی و روانی برای نوع بشر است و به بیان حضرت امیر علیه السلام موجب احیای قلب است.
خصوصا اگر آن موعظه از زبان پاکی چون آن چشمه ی زلال حکمت جاری شده باشد.

اما مهم این است که هر کس موعظه ای را که میشنود خودش به قلب خود برساند و ساکن قلب خود کند.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
Setareh.M
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۲:۴۶
1
0
سلام حاج آقا
قول می دهم این موعظه را ساکن قلب خود کنم.
السلام علیک یا امام صادق (ع)
ممنون بابت یادداشت های خوبتون.
پژوا
۱۳۹۲-۱۱-۰۳ ۱۷:۰۴
28
9
سلام ، برادری دارم که هروقت دراین رابطه باهاش حرف میزنم میگه حرف اول الان پوله به خاطر اونم ازدواج نمی کنه .واقعا فهمیدم که در قلبش ساکن نکرده که قبول نداره ( به امید روزی که این موعظه ساکن قلبه همه بشه)
زهرا توکلی
۱۳۹۸-۰۴-۰۸ ۱۷:۳۳
0
0
سلام
ممنونم، واقعا آرام‌بخش بود.
رضایی
۱۳۹۸-۰۴-۰۸ ۱۸:۰۹
0
0
چقدر سخنان امام صادق زیبا به دل میشینه
و چقدر این این روزگار نیاز به شنیدن این سخن داره
الهام خیری
۱۳۹۸-۰۴-۰۸ ۱۹:۲۹
0
0
بسیار عالی، التماس دعا دارم از محضرتون
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: