دوره جوان ترها

هفته گذشته [هفته دوم خداد ۹۰] ثبت نام دوره مربوط به مجردها تمام شد و امروز با کمک گروه اجرایی در زندگی بهتر پس از بررسی اجمالی در مورد دو گروه آقا پسرها و دختر خانم ها، کلیاتی را در مورد کلاس نهایی کردیم. ابتدا گزارش: 1. 307 نفر خانم و 47 نفر آقا ثبت نام کرده اند. 2. تعدادی از عزیزان از شهرستان های اطراف تهران ثبت نام کردند که اگر واقعا موجب مشقت آنها نباشد در خدمتشان خواهیم بود. 3. چون قرار بود دوره ویژه ی جوانان و مجردها باشد بنابراین، از پذیرش متاهلین و افرادی که تجربه طلاق دارند و بزرگترها، معذورم. 4. حتما کلاس دختر ها و پسرها مجزا خواهد بود. 5. هنوز در مورد محل برگزاری جلسات تصمیمم نهایی نشده. 6. برای عزیزانی که موفق به ثبت نام نشدند قرار شد فقط روز اول دوره برای ثبت نام مراجعه کنند.(تاریخ متعاقبا اعلام می شود) البته حتما مجرد و حتما در محدوده سنی مشخص؛ یعنی آقا پسرهای متولد سالهای 62 تا 70 و دخترخانم های متولد سالهای 65 تا 72 7. این دوره، مرحله ی قبل از "خانواده نوپا" نیست! و لزوما در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازدم. البته مسائل و نیازهای شرکت کنندگان مهمترین عامل انتخاب موضوع جلسات خواهد بود. 8. هرچند جمعیت از یک کارگاه 15 نفره بیشتر است اما روش سخنرانی صرف نخواهد بود و فعالیت شرکت کنندگان مهم است. 9. اهالی خانواده نوپا اما برای دوره دختران "گلستان" و برای پسرها "بوستان" را پیشنهاد دادند بیشتر به خاطر جناب سعدی، اما هنوز برای دوره اسم انتخاب نکردم.
ادامه مطلب
چهارشنبه , ۲۰ دی ۱۳۸۵ ساعت ۱۰:۵۴
منتشر شده در: یادداشت ها » این روزها ...
سلام
صبح امروز در مراسم تشييع پيكر استاد علي دواني در دانشگاه امام صادق عليه السلام شركت كردم.
سابقه آشنايي من با ايشان به ايام نوجواني و مطالعه كتاب "مهدي موعود"بر مي گردد . از جمله توفيقات دوران مسئوليتم در مركز اسناد انقلاب اسلامي انتشار چند جلد از آثار ايشان از جمله مجموعه مفاخر اسلام بود كه زمينه دوستي من با آقاي دواني را فراهم كرد.
ارادت و انس بيشتر من با ايشان محصول سفر به عتبات عاليات در ذي الحجه 1382 بود به ويژه آن كه  به اصرار من علي رغم تالم روحي بعد از فوت همسرشان وضعف جسماني همراه شده بودند.
در آن سفر كه در شرايط خاص نا امني ،حضور امريكاييها ونبود امكانات، به منظور توليد برنامه ي تلويزيوني براي محرم انجام شد ، به مدت دو هفته به همرا ه تمامي افراد گروه (از جمله آقايان محمد علي رجبي ، حسن سلطاني ،محسن طاهري ،مهدي معماريان ،حميدبهاري ، مهدي رياحي ،مويد خراساني و سيد مهدي وسيد محمد ثابت قلم و...) با استاد هم اتاق و همنشين بوديم ومن زمينه انس جمع را با ايشان فراهم كردم (البته ايشان به من بسيارلطف داشتند) آقاي دواني در گريه و البته خنده و مزاح همراه بودند...ودر تمام اين حالات همه ، از وي استفاده مي كرديم و الفت ويژه اي ميان جمع دوستان و ايشان برقرار شد.
بعدها استاد در جلسات مختلف از آن سفر و حال و هواي معنوي آن و نشاط و شادابي جلسات به نيكي ياد مي كردند و چند بار به من گفتند : خستگي 70 سال  در اين سفر از بين رفت .
در معاشرت با آقاي دواني خوش خلقي،مهرباني ،عطوفت،تواضع وادب به چشم مي آمد وبيش از هر چيزي دلبستگي و غيرت آن مرد الهي به اهل بيت عليهم السلام به ويژه آقا اميرالمومنين عليه السلام محسوس بود.
درگذشت اين مرد مهربان را به خانواده محترم ايشان و جامعه علمي كشور تسليت مي گويم
هديه به روح پاكش صلوات
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۲
mohsenpn
۱۳۹۰-۰۸-۰۲ ۲۱:۰۸
1
0
بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
2 آبان 90
دبیری
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۰:۴۳
619
12
سلام
روحشان شاد و قرین رحمت الهی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: