ثبت نام دوره تازه کلاس مجردها

ثبت نام دوره تازه کلاس مجردها

سلام با توجه به ظرفیت ثبت‌نام بسیار محدود دوره جدید یعنی دوره دوازدهم، چون تعداد قابل ملاحظه‌ای از اعضا دوره یازدهم هم به دوره بعد منتقل می شوند؛ برای این دوره جدید، افراد جدید صرفا از طریق لیست انتظار ثبت نام می شوند وبه تدریج مصاحبه و پذیرش می‌شوند و این روند ادامه دارد. تمامی این مراحل و کل کلاس مجردها رایگان بوده و هست....برای اطلاع بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.
ادامه مطلب
سه‌شنبه , ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۳۰
منتشر شده در: یادداشت ها » جهت اطلاع

 

ان شاءالله پنجم تا هفتم تیرماه، کار پذیرش متقاضیان شرکت در کارگاه خانواده نوپا انجام و فهرست اسامی شرکت کنندگان نهایی می شود تا بتوانیم در دومین دوشنبه ی تابستان ۹۱ یعنی دوازدهم تیرماه، اولین جلسه ی خانواده نوپای۴ را برگزار کنیم.
در این سه روز؛ دریافت مدارک و پذیرش و ثبت نام نهایی، توسط گروه اجرایی خانواده نوپا، در مرکز مشاوره زندگی بهتر انجام می شود. -همه ی مراحل ثبت نام و تمامی جلسات کارگاه ها رایگان است اما منظم- 
لازم به تاکید است؛ فقط عزیزانی می توانند در مرحله نهایی ثبت نام کلاس شرکت کنند، که در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ۹۱ (تعداد ۲۴۵ زوج جوان) برای شرکت در کارگاهخانواده نوپای ۴ ثبت نام کرده باشند و همچنین عزیزانی که در سی ام خرداد در مرحله دوم ثبت نام مجازی شرکت می کنند. البته اولویت با ثبت نامی های اردیبهشت است.
تا کنون از مجموع ثبت نام کنندگان، ۱۲ زوج هنوز زیر یک سقف نرفته اند و زندگی مشترک شان را آغاز نکرده اند که طبق روال و قرارمان، این زوج های عزیز پذیرش نمی شوند. (اما اگر نکته خاص یا دلیلی ویژه ای خارج از مفروضات ما دارند می توانند با گروه اجرایی حضوری مذاکره کنند.)
گروه اجرایی برای دریافت مدارک و پذیرش روزهای ۵-۶-۷ تیرماه را در نظر گرفته اند. و برای سهولت در کار ثبت نام کنندگان محترم را به سه گروه به شرح زیر تقسیم بندی کرده اند:

روز اول ۵تیرماه۹۱ : زوجهایی که نام خانوادگی آقای داماد با یکی از حروف "الف  تا  خ" آغاز می شود. تعداد: 82 زوج
روز دوم ۶تیرماه۹۱: زوجهایی که نام خانوادگی آقای داماد با یکی از حروف "د  تا  ف"   آغاز می شود.  تعداد : 81 زوج
روز سوم۷تیرماه۹۱: زوجهایی که نام خانوادگی آقای داماد با یکی از حروف "ق  تا  ی"  آغاز می شود. تعداد : 82 زوج
حضور زوجین الزامی است. با همراه داشتن اصل و کپی شناسنامه ها و یک قطعه عکس.
 

توصیه ام حضور در روزهای پذیرش است چون عدم حضور به منزله انصراف است. آدرس: سیدخندان، بزرگراه رسالت، بعد از پل شهید صیاد شیرازی، پشت گل فروشی اریکا، مرکز مشاوره زندگی بهتر از ساعت ۱۰ تا ۱۷

اما یک مشکل مهم:
ان شاءالله دوره چهارم را در فرهنگسرای اندیشه برگزار می کنیم و سالن اجتماعات آن تازه تاسیس و بسیار مطلوب است اما در طبقه اول ۳۱۰ صندلی دارد یعنی با احتساب ده نفر مهمان از همکاران، سالن گنجایش ۱۵۰ زوج را دارد، یعنی ۱۹۰ نفر کمتر از آنچه نیاز داریم به عبارتی دست ما در پذیرش باز نیست(این مشکل را به اضافه ثبت نام یک روزه سی ام خرداد هم بفرمایید.)
گروه اجرایی تلاش می کنند با گفتگو و آشنایی بیشتر با متقاضیان گرامی افرادی را پذیرش کنند که کلاس برای آن مفید باشد و آنها هم احساس نیاز دقیق تر و روشن تری در مورد شرکت در کلاس ها داشته باشند. 
مثلا به میزان آشنایی شما با دوره توجه می کنند؛ به میزان آشنایی شما با شیوه تدریس و نحوه ی اداره ی کارگاه خانواده نوپا درحالی که طبق آمار فرم های ثبت نام مجازی فقط ۱۶ درصد اعلام کرده اند که با کلاس آشنایی کامل دارند و 41 در صد تاحدودی، 43 در صد ناآشنا. مطالعه یادداشت ها، مصاحبه ها و سوال و جواب های مرتبط در سایت به شما بیشترین کمک را می کند. 
 

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۳
فلسفی
۱۳۹۱-۰۳-۲۴ ۱۷:۳۰
68
8
سلام دوستان جدید
یکی از ملاک های جدی و مشترک کلاس های حاج آقا[b] حجاب [/b]است.
خب طبیعی است ما در کلاس یک روحانی شرکت می کنیم. و این حداقل احترام به آن است.
از دوستان دوره های مختلف نوپا درخواست دارم دوستان جدیدشان را راهنمایی کنند.
۲۴ خرداد ۱۳۹۱ تهران
fatemehawra
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۱۳:۰۶
0
0
سلام
از دوستانی که در دوره های قبل کلاس نوپا شرکت کردند،خواهش میکنم در مورد کلاس برای ما توضیح بدن،غیر از توضیحاتی که در یادداشت ها و پرسش و پاسخ ها هست.
1-در مورد موضوعاتی که مطرح میشه،به صورت جزئی
2-نقش زوج ها در کلاس
3-تکالیف خارج از کلاس
4-و هر نکته ای که میتونه به آشنایی بیشتر ثبت نام کنندگان جدید با کلاس کمک کنه.
پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم.
25خرداد91،تهران
نفیسه خاتون
۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۷:۲۴
24
4
سلام استاد
[b]جواب به خانم زهرا و همه ی متقاضیان ثبت نام[/b]:
موضوعات مختلفی در کارگاه خانواده ی نوپا مطرح شده از مسائل کلی و پایه ای زندگی تا ریزترین مسائلی که بهشون توجه نمی کنیم و از اهمیتشون بی اطلاعیم :
- مهارت های ارتباطی بین زوجین (دوتایی) ،
- روابط و دیپلماسی -با این این اصطلاح بسیاری از مشکلاتتان حل می شود- از قبیل تنظیم ارتباط زوجین با خانواده هاشون ، اقوامشون، دوستانشون و.. ، چگونگی برقراری ارتباط و تنظیم مناسبات با فضای خارج از خانواده( چه مهمونی هایی رو بریم ؟ اگه نمی خوایم جایی بریم چطور برخورد کنیم؟ اینکه تو در وایسی گیر نکنیم)
نحوه ی برخورد قاطعانه با رعایت احترام، اهمیت گفتگو و شرایط یک گفتگو ی ثمربخش/ مدیریت سوء تفاهم ها/
نفیسه خاتون
۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۷:۲۶
172
12
ادامه
بحث های مربوط به اقتصاد خانواده بطور کلی و جزئی/ بعضا پاسخگویی به سئوالات فقهی

و بحث های دیگه ای که لازمه ی درک درست و کامل از آموزه ها؛ نیازمند [b]صبر و حوصله[/b] و البته [b]هوش و ذکاوتیه[/b] که بتونه میان مسائل مطرح شده از سوی استاد ارتباط برقرار کنه (مثلا خاطره ای رو اول کلاس تعریف می کنن و ما پایان کلاس متوجه ارتباط این خاطره با بحث اصلی کلاس می شویم که با این شیوه ی غیر مستقیم تدریس، آموزه ها هم شیرینتر می شود و هم در ذهنمان تثبیت می شود)
نقش اساسی زوجین در کلاس [b]مشارکت فعال در بحث ها و ارائه نظراتشونه[/b] .خانواده ها به خواست خودشون در جمع، مشکلی و یا دغدغه هاشون رو با استاد در میان می گذارند ، بدون هر قضاوتی فقط بیاموزید و معلم نشوید و شاگرد بمانید و بیاموزید بشه . خصوصا وقتی سر یک موضوع خاص به صورت کیس اِستادی مشاوره صورت می گیرد.
تکلیف خارج از کلاسی در نظر گرفته نشده ولی پر واضحه که [b]هرکدام از ما در قبال علمی که یاد می گیریم وظیفه داریم تا به آن عمل کنیم[/b] و استاد هم از اینکه نتیجه ی زحماتشون رو ببینن خوشحال خواهند شد.
نفیسه خاتون
۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۷:۲۸
64
0
دوستان لطف کردند یکی از ملاک های پذیرش رو [b]حجاب[/b] معرفی کردند می خواستم ملاک های [b]ادب، وقار و احترام زوجین[/b] وهمچنین [b]تواضع[/b] رو هم اضافه کنم که برای استاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ضمنا در روزهای ثبت نام سئوالاتتون رو بپرسید و نگذارید نکته ی مبهمی در ذهنتان باقی بماند.
با تشکر
27 خرداد 91 تهران
حق بجانب
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۱۵:۲۴
172
16
سلام و خسته نباشيد
من از خانواده نوپاي 2 هستم و دوباره براي اين دوره بخاطر علاقه وافري كه به حاج آقا مرادي داشتم ثبت نام كردم.
آيا ثبت نام من و همسرم هم مورد قبول قرار ميگيرد يا خير؟
farzane62tt
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۰۰:۲۱
64
12
سلام
آیا منظور از حجاب فقط چادر است؟
اگر کسی چادری نباشه پذیرش نمیشه؟
ممنون.
۳۱خرداد ۹۱
Naghma
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۷
36
12
سلام
ممنون از اطلاع رسانی های به موقع
میخواستم سوال کنم اگر در روز مشخص شده به علت مسافرت نتونیم هر دو نفر برای مسافرت بیاییم و یکی از زوجها بیاید امکان ثبت نام هست؟ یا می شود روز بعد برای ثبت نام بیایند؟
[سلام/ توجه بفرمایید دویست نفر نسبت به ظرفیت سالن بیشتر ثبت نام کرده اند و اصلا بعید ندانید که گروه اجرایی از این موارد برای عدم پذیرش (یا لیست انتظار دوره های احتمالی بعدی)حتما استقبال خواهد کرد. ولی تغییر روز ۵ با ۶ اگر با تماس با گروه باشد ظاهرا نباید مشکلی ایجاد کند. اما پیشنهادم توجه به مراجعه حضوری است.]
samane_ssh
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۲۳:۰۳
0
0
سلام به همگی

برای کاربر محترم "سيد محمد مهدي حق بجانب"

شما و بزرگوارانی که یکی از دوره های خانواده ی نوپا را[b] کامل طی کرده اند[/b]، نیازی به ثبت نام نبوده و در صورت تمایل به شرکت در کلاس مهمان کلاس محسوب می شوند و لازم است برای حضور سر کلاس از حاج آقای مرادی اجازه بگیرند.

اما یک نکته ی بسیار مهم را به یاد داشته باشید که تعداد افراد متقاضی در حال حاضر (بعد از ثبت نام روز 30 ام) [b]بیش از دو برابر سالن[/b] است پس در این شرایط احتمالا جا برای همه ی متقاضیان نیست و مطمئنا نمی شود همگی این افراد را که تا کنون در این دوره ها شرکت نکرده اند را پذیرش کرد، حساب مهامانان هم با استاد است و ظارهرا در محاسبه شون برای مهامان و روانشناسان و همکاران ده صندلی در نظر دارند.
31 خرداد 91
samane_ssh
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۲۳:۲۳
0
0
با سلام مجدد

برای کاربر محترم "فرزانه"

منظور از حجاب فقط چادر نیست. (چادر : حجاب برتر و یک امتیازه)

روال کار ما در مورد حجاب، حجاب شرعی است.

کسی به علت چادری نبودن حذف نمی شه بلکه افراد بد حجاب پذیرش نمی شن.

حجاب چیزی بیشتر از پوشش ظاهریه.

31 خرداد 91
چاپ مهدی
۱۳۹۱-۰۴-۰۲ ۱۸:۴۶
76
0
[b][b][b]با سلام[/b][/b][/b]
من مدت زیادی است که عضو این خانواده شده ام ، اما برای اولین بار است که پیغام می گذارم . [b][u]از حاج آقا مرادی متشکرم و از خداوند متعال برای ایشان توفیق روز افزون را خواستارم .[/u][/b]بازم میام
farzane62tt
۱۳۹۱-۰۴-۰۳ ۰۱:۱۵
128
0
سلام
کاش به جای نمره منفی پاسخ می دادین.
ما ز یاران چشم ....
Naghma
۱۳۹۱-۰۴-۰۶ ۱۲:۱۵
28
4
سلام
من و همسرم دیروز برای ثبت نام رفتیم، واقعا محیط با آرامشی بود .همه برای یک گام بهتر در هماهنگی برای یک عمر زندگی ،یه قدم قشنگ و مهم برداشته بودند و این رو می تونستی از جو پر شور و ساده و با اشتیاق اونجااین واقعیت رو حس کنی . از همه متصدیان و خصوصا استاد عزیز تشکر می کنم و خوشحالم که ما هم در این کلاس صمیمانه و معنوی شرکت می کنیم و انشاءالله همگی در بهبود روابط خانوادگی موفق تر باشیم. التماس دعا
farzane62tt
۱۳۹۱-۰۴-۰۷ ۰۰:۵۵
130
0
سلام
ممنون از راهنماییتون.
شهريار
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۱۵:۳۶
65
0
باسلام

پاسخي ديگر به كاربر محترم "فرزانه":
1. مخاطب شما در كلاس روحاني اي است كه تاكيد بر غيرت ديني دارد.
2. گاهي شرايط كلاس ايجاب مي كند كه استاد شمارا مخاطب قرارداده و 30 دقيقه با شما صحبت كند ، طبيعي است كه نمي تواند مدت زيادي باكسي كه حجاب كاملي ندارد وارد بحث شود.
3. ممكن است لازم باشد براي توضيح يك موضوع و يا بررسي يك مشكل شما و همسرتان بالاي سن رفته و مخاطب سايرين قراربگيريد وبازهم ايجاد محدوديت براي ديگران خواهيد كرد .

محسن خرمي
شهريار
910408
ليسانس
farzane62tt
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۰۳:۰۰
30
0
سلام
جناب آقای خرمی آیا کسی که تمام قوانین مربوط به حجاب اسلامی را رعایت و اجرا می کند ولی چادری نیست باعث محدودیت برای دیگران می شود؟

(رعایت احترام به استاد و شرایط کلاس یک روحانی را قبول دارم.و از وظایف شاگردی میدانم.)
farzane62tt
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۰۳:۱۲
190
10
ادامه
در کامنت ها صحبت از حجاب شرعی ، حجاب کامل و حجاب برتر شده. مگر آنچه که در شرع آمده است کامل و برتر نیست؟
 ۹تیر۹۱.
[شاید منظور از حجاب شرعی ، حداقلی است]
0012422452
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۰:۲۸
110
0
سلام و خسته نباشید به همه ی دست اندرکاران ثبت نام.من و همسرم هم حضوری برای پذیرش اومدیم و بی صبرانه منتظر دوشنبه هستیم.
عین به توان دو
۱۳۹۱-۰۴-۰۹ ۱۹:۰۶
0
0
سلام به شما و همه دوستان.

1- مکان هایی که برای مرکز مشاوره و همینطور فرهنگسرای ارسباران و اندیشه انتخاب شده، بسیار مناسبه. هم برای تهران نشین ها و هم برای شهرستانی ها (البته نمیدونم چقدر میان). چون تقریبا در یکجا جمع شده و ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی (مثل مترو و تاکسی) نزدیکشه.

2- برخورد گروه اجرایی خیلی خوب و صمیمانه بود. فضای دلنشینی داشت. شاید کمی جاش کوچیک بود.

خیلی ممنونم. دعاگویم و التماس دعا

عادل - 9 تیر 91 - قم
عین به توان دو
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۰۲:۰۲
75
0
سلام مجدد. آدرس تصویری کلاسهای جنابعالی در وبلاگ بنده :
http://moradicoment.mihanblog.com/post/153
عاقبتتون به خیر
عادل - قم
هدی طاهری
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۰۷:۵۳
0
0
سلام استاد بزرگوار
ان شاءلله هم کلاس ها به خوبی و پربار برگزار شود هم برای ما که از دوره های قبل هستیم امکان حضور باشد .
متشکریم.....
10تیرماه 1391 تهران
مسافری از ...
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۶:۴۹
150
15
سلام به همه دوستان،
دوست دارم از گروه اجرایی و حاج آقا برای زحمتاشون برای برگزاری چنین کلاس با ارزشی بدون داشتن چشم داشتی از بنده خد)تشکر کنم. اجرشون با خدا...
فقط یه سوالی که یه هفته است ذهن من رو مشغول کرده اینه که موقع ثبت نام با اینکه همه ویژگی های حجاب کامل که تو سایت هم نوشته بودند الزاما چادر نیست رو داشتم، ولیکن گروه اجرای گفتند که برای حضور در کلاس باید حجاب سنگینتری داشته باشم. پرسیدم چادر؟ گفتند: نه ولی سنگین تر. این کلمه سنگین تر رو نمی تونم هضم کنم. یکی به من بگه منظورشون چی بوده؟
با تشکر دوباره
sahey
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۱۸
15
10
سلام و خسته نباشید خدمت استاد محترم
همچنین گروه اجرایی

میخواستم ببینم تا کی باید منتظر باشیم تا خبر پذیرش یا عدم پذیرش اعلام بشه ؟
( ما به دلیلی نتونستیم روز5 ام که نوبتمون بود مراجعه کنیم و به جاش 6 ام اومدیم.البته با مرکز تماس گرفته بودم و این پیشنهاد رو بهم دادن ولی اسم و مشخصاتی ازم نگرفتن، نگران شدم که نکنه بخاطر این دلیل ما رو رد کرده باشین)

اعیاد شعبانیه بر همگی مبارک.
البتماس دعا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: