جمعه , ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۴
منتشر شده در: انعکاس » خبر

حجت‌الاسلام شهاب مرادی: روند فیلم‌های جشنواره فجر به سمت پسند داوران جشنواره‌های بین‌المللی و خارجی پیش می‌رود نه به سمت منافع و نیازهای مردم/ وجه اشتراک بسیاری از فیلم‌ها سیاه‌نمایی و خیانت است.

به گزارش «نسیم»، حجت‌الاسلام شهاب مرادی امروز در حاشیه بازدید از جشنواره فیلم فجر در برج میلاد در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت:
 
- سینمای امروز ما به جای اینکه امید را در دل انسان روشن کند، هر روز امیدها را رو به خاموشی می‌برد.
 
- من به لحاظ تکنیکی نظری ندارم ولی محتوایی که در سینمای ما وجود دارد و تاثیری که روی مخاطب و خانواده‌ها می‌گذارد متناسب با مسائل جامعه ما نیست و با توجه به اطلاع و اشرافی که من به عنوان یک مشاور اجتماعی از مسائل دارم موضوعاتی مانند خیانت که در فیلمها بیان می شود به این شدت فراگیر نیست. 
 
- رنگ غالب در خانواده‌های ما هنوز وفاداری و عفاف است ولی در جشنواره امسال حدود ۹ فیلم به موضوع خیانت می‌پردازد که این فراوانی با خانواده‌های ما تناسبی ندارد.
 
- سال گذشته طلاق در کشور ما حدود یک ششم ازدواج بوده ولی علت بسیاری از طلاق‌ها انتخاب نادرست و یا ناآشنایی با مهارت زندگی درست بوده نه خیانت و امثال این.
 
- سینما باید مهارت‌های درست زندگی کردن را به جامعه آموزش دهد ولی در برخی فیلم‌ها به مسائل غیراخلاقی پرداخته شده که عرف جامعه ما نیست.
 
- برخی فیلم‌ها واقعا شرم آور است و از جنس فرهنگ ما نیست.
 
- با نشان دادن خیانت، خیانت درمان نمی‌شود و با نشان دادن جنایت، مردم مهربان نمی‌شوند بلکه حتی حال مردم ممکن است بدتر هم شود.
 
- از وزارت ارشاد و مدیریت سینمایی به خاطر این جشنواره باید انتقاد کرد که رعایت امانتداری را نکرده‌اند.
 
- من از دیدن برخی از فیلم‌ها خجالت کشیدم و تعجب می‌کنم از دولت که این مدیریت فرهنگی و سینمایی را دارد و سینما را درست مدیریت نمی‌کند.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
پژوا
۱۳۹۲-۱۱-۰۸ ۰۵:۲۲
99
0
سلام واقعا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا سعی نمی کنند روی محتواهای دیگه کار کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: