چگونه در کلاس مجردها شرکت کنیم؟
سلام دوستان عید نیمه شعبان و پیشاپیش نوروز مبارک

چگونه در کلاس مجردها شرکت کنیم؟
این پرسشی رایج و پرتکرار است. البته برخی هم تصوری نادرست برمبنای اسم کلاس دارند؛ به این معنا که تصور می‌کنند: «مجردهای آماده ی ازدواج یا به قول قدیمی‌ها دمِ بخت، با هر سن و سالی در کلاس مجردها شرکت می‌کنند تا همسر پیدا کنند!» خب این تصور غلط است و با واقعیتِ کلاس مجردها تفاوت بسیاری دارد. به تعبیری کلاس مجردها یک تریبون آزاد یا کرسی آزاد اندیشی است و یک مجال برای شنیدن و تأمل کردن است و فرصتی برای رشد و تربیت اجتماعی با نگاه دینی و فرهنگی فراهم میکند و هر جوانی که در این کلاس شرکت کند و منفعل نباشد حتما تغییر می کند و رشد می‌کند؛ نه تنها به این دلیل که در لحظه با واکنش های واقعی از سوی افراد واقعی روبرو می‌شود (برخلاف فضای مجازی! و بر خلاف تعاملات مصنوعی و پر از تعارفِ دور از صداقت)، بلکه به دلایل مختلف و متنوع که همه دست به دست هم می دهند و فکر و ذهن فرد را در موضوعات مختلف به خود مشغول می کند.
در این یازده سال بارها از خود بچه‌های کلاس مجردها در باب لطف و تشکرشان از کلاس؛ در مورد خودشان، شنیده‌ام که از نظر والدین و اقوامشان اینها نسبت به هم‌سن و سالهای خودشون در فامیل یا جمع دوستان؛ اجتماعی‌ترِ، پخته‌تر، رشدیافته‌تر و متمایز هستند. و تنوع و تکرار این بازخوردها را اغلب بچه‌ها نیز شنیده‌اند.
کلاس مجردها کلاس همسریابی یا همسان گزینی یا هرچیزی مثل این نیست و هر دوره افرادی که به این نیت ثبت نام می کنند پس از یکی دو جلسه انصراف می دهند. من تصمیم دارم در کلاس آموزش بدهم «چگونه همسر انتخاب کنید» و «خطاهای رایج در انتخاب همسر را تشریح کنم» و... اما چون روش تدریسم تعاملی و پویاست و قصد تربیت دارم و میخواهم غیرمستقیم این نگاه از بالا به پایین به دیگران را تقبیح کنم و احترام به خرد جمعی را آموزش بدهم و چند دلیل دیگر؛ انتخاب مباحث را به عهده همه افراد یا اکثریت کلاس می‌گذارم و برخی جلسات اصلا یک کلمه هم از ازدواج و انتخاب همسر بحثی مطرح نمیشود! و موضوعات دیگر مطرح میگردد و ساعتها با هم حرف می زنیم. خیلی رئال و واقعی و غیر نمایشی
برای شرکت در این کلاسِ تماما رایگان و همیشه رایگان باید ثبت نام کرد و پس از مصاحبه و پذیرش وارد کلاس شد. بله مثل هیئت و بسیاری جلسات و همایش‌ها، عمومی نیست که افراد از سنین مختلف؛ پیر و کودک و میانسال و متاهل و مجرد شرکت کنند! این کلاس ضوابط و شرایط خاص و کمی سخت‌گیرانه دارد و تاریخ ثبت نام دوره بعدی هنوز معلوم نیست اما در فروردین ۱۴۰۲ نخواهد بود.
پس به این سایت من یا کانال من در بله یا تلگرام یا یوتیوب یا اینستاگرام که آدرس همگی @moradishahab است سر بزنید تا از تاریخ ثبت‌نام بی خبر نباشید.
هر سوالی دارید اینجا بپرسید.

عزیزان دوره‌های قبل که اغلب ازدواج کرده و صاحب اولاد هستند هم هرازگاهی به کلاس سر می زنند و اصلا مانعی ندارد.