ثبت نام دوره سوم کلاس مجردها+ لینک ثبت نام
روز یکشنبه دهم دیماه ۹۱ آخرین جلسه دوره ی دوم کلاس مجردهاست. 
تک تک جلسات و لحظه لحظه ی کلاس مجردها را دوست دارم و خدا را شاکرم. اگر انگیزه ی بالا و اخلاص و طهارت این جمع ارزشمند از پاک ترین جوانان و دانشجویان فرهیخته و نخبه و کوشا و ساعی نبود اصلا کلاس مجردها شکل نمی گرفت.
 
 با احتساب 16 جلسه ی دوره ی اول و 34 جلسه ی دوره ی دوم، با تجربه ی پنجاه جلسه به استقبال دوره ی سوم می رویم. ان شاءالله پس از یک ثبت نام محدود، دوره ی سومِ "کلاس مجردها" با اعضاء جدید و به صورت محدودتر شروع می شود. قبلاً عرض کرده بودم که "دوره ی دوم، تکرار دوره ی اول نیست؛ ادامه ی آن است و احتیاج به پیش نیاز ندارد. ایستگاهی است برای مسافران جدید." در مورد دوره ی سوم هم برنامه همین است با این تفاوت که ابتدا چند جلسه فقط با اعضاء جدید کلاس برگزار می کنم. برای آشنایی بیشتر با روش و فضای کلاس
 
این دوره، مرحله ی قبل از خانواده ی نوپا نیست! و لزوماً در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازم. مسائل مد نظر و نیازهای فکری و بینشی شرکت کنندگان محترم، مهم ترین عامل انتخابِ موضوع جلسات بوده و خواهد بود. چنانچه در 16 جلسه ی دوره ی اول، (حدود ۷۰-۶۰ ساعت) تقریباً حتی ۱۰درصد هم به موضوعات مرتبط با انتخاب همسر نپرداختیم و مسائلی مانند غیرت دینی، امریکا، جهاد لسانی، امام، ولایت فقیه، آقا ، دفاع مقدس، نسل و موالید، ایمان و کفر، بهشت، مرجعیت و نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و ... مورد بحث قرار گرفت و در دوره ی دوم به هشدارهای اساسی در انتخاب همسر و برخی ریز مهارت های انتخاب همسر پرداختیم؛ اما به موضوعاتی چون هدف و آرزو[هر چند ناتمام!]، موج حمایت از دین، خیریه، جوانی فصل قرار و بی قراری، صدقات و ... هم پرداخته شد.
روش ما جزوه گفتن و پاورپوینت و... نیست. سخنرانی هم نیست! بحث است و گفت و گوی محترمانه و جدل احسن برای فهم بهتر. تمرینی است برای تفکر خلاق و نقاد؛ همه با هم درگیر فهمیدن و دانستن می شویم و اگر کسی در تمام زمان کلاس تمرکز و هوشیاری کافی را نداشته باشد، از کلاس بی بهره می ماند.
رسم های خوبِ کلاس، مدیریت کلاس را منعطف تر می کند. با یک کلمه ی "بعدی" که اهالی کلاس با هم می گویند، سوال تو یا پاسخ من تمام می شود.
 
زمان تشکیل کلاس: یکشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰
مکان تشکیل کلاس: متغیر است اما غالبا در تالار ایوان شمس واقع در ابتدای بزرگراه کردستان
 
شرایط ثبت نام:
از آغاز قرارمان این شد که این کلاس ویژه ی جوانان و مجردها باشد؛ بنابراین
۱. از پذیرش متأهلین و افرادی که تجربه ی طلاق دارند، معذوریم.
۲. بنا بر ملاحظات عدیده، محدوده ی سنی را با تعاریفی مانند ۱۸ تا ۳۵ سال منطبق نکردیم و برای هر دوره شرایط سنی تعیین می کنیم و لازم به ذکر است معمولا محدوده سنی دختر خانم ها چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بیشتر از آقایان است.
شرایط سنی دوره ی سوم:
پسرها: متولدین سال ۱۳۶۶ تا پایان سال ۱۳۷۱
دخترها: متولدین سال ۱۳۶۴ تا پایان سال ۱۳۷۲
 
زمان ثبت نام اینترنتی : ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه ۹۱ (به میمنت ولادت مسعود پیامبر اکرم صلي الله عليه و اله و سلم و ولادت امام جعفر صادق علیه السلام)
 
ثبت نام، اینترنتی است و مهلت آن فقط ۴۸ساعت است.
 
 لینک ثبت نام / غیرفعال شد
 
 اما پذیرش، حضوری و توسط گروه اجرایی کلاس انجام می شود و نظم متقاضی برای گروه اجرایی بسیار مهم است.
 
زمان و مکان پذیرشِ حضوری: متعاقباً اعلام خواهد شد. 
 
مدارک پذیرش حضوری:
۱. اصل شناسنامه و کارت ملی
۲. کپی کارت ملی
۳. یک قطعه عکس
۴. کارت دانشجویی یا مدرک تحصیلی
 لازم به ذکر است تمام کلاس ها و کارگاه هایم رایگان هستند.
 
اما یک توصیه ی مهم برای ثبت نامی های جدید:
می توانید در جلسه ی اختتامیه ی دوره ی دوم به همراه پدر و مادرتان در فرصت ساعت 15:30 تا 16:15 و یا 19:45 تا 20:15 و کمی بعد از پایان کلاس در محل سالن ایوان شمس باشید و از یکی دو نفر از بچه هایی که ظاهرشان شبیه شماست سؤالاتتان را در مورد کلاس مجردها، حال و هوای آن، مباحث و ... بپرسید و انتظاراتتان را چک کنید و در فرم ثبت نام، اسم عزیزی که با او مصاحبه و مشورت کردید را نیز بنویسید. (لطفا دقت بفرمایید که فقط از جنس خودتان سؤال کنید!)
البته ساعت 15:30 خیلی بهتر است چون شاید بعد از برنامه ی ما، سالن برنامه داشته باشد و سالن دیدار یا همان لابی خیلی شلوغ شود.
 
 
تذکراتی برای افرادی که هم اکنون عضو کلاس و متقاضی شرکت در دوره ی سوم هستند :
1. شامل شرایط سنی نمی شوید.
2. لازم است در ثبت نام اینترنتی شرکت کنید.
3. در صورتی که فرم ثبت نام حضوری را پر نکرده اید، لازم است در پذیرش حضوری نیز شرکت کنید.
 
در پایان از همه اهالی کلاس مجردها؛ عزیزان و نورچشمی های گرامی؛ آقا پسرها و دختر خانم های متدین و باوقار و دلسوزم به ویژه گروه اجرایی تشکر می کنم و مثل همه شب ها برای همه شون دعا می کنم. 
از والدینی که به کلاس سر زدند و گاهی فرزندانشان را همراهی کردند نیز متشکرم.