دوره جوان ترها

هفته گذشته [هفته دوم خداد ۹۰] ثبت نام دوره مربوط به مجردها تمام شد و امروز با کمک گروه اجرایی در زندگی بهتر پس از بررسی اجمالی در مورد دو گروه آقا پسرها و دختر خانم ها، کلیاتی را در مورد کلاس نهایی کردیم. ابتدا گزارش: 1. 307 نفر خانم و 47 نفر آقا ثبت نام کرده اند. 2. تعدادی از عزیزان از شهرستان های اطراف تهران ثبت نام کردند که اگر واقعا موجب مشقت آنها نباشد در خدمتشان خواهیم بود. 3. چون قرار بود دوره ویژه ی جوانان و مجردها باشد بنابراین، از پذیرش متاهلین و افرادی که تجربه طلاق دارند و بزرگترها، معذورم. 4. حتما کلاس دختر ها و پسرها مجزا خواهد بود. 5. هنوز در مورد محل برگزاری جلسات تصمیمم نهایی نشده. 6. برای عزیزانی که موفق به ثبت نام نشدند قرار شد فقط روز اول دوره برای ثبت نام مراجعه کنند.(تاریخ متعاقبا اعلام می شود) البته حتما مجرد و حتما در محدوده سنی مشخص؛ یعنی آقا پسرهای متولد سالهای 62 تا 70 و دخترخانم های متولد سالهای 65 تا 72 7. این دوره، مرحله ی قبل از "خانواده نوپا" نیست! و لزوما در آن به مباحث مرتبط با ازدواج نمی پردازدم. البته مسائل و نیازهای شرکت کنندگان مهمترین عامل انتخاب موضوع جلسات خواهد بود. 8. هرچند جمعیت از یک کارگاه 15 نفره بیشتر است اما روش سخنرانی صرف نخواهد بود و فعالیت شرکت کنندگان مهم است. 9. اهالی خانواده نوپا اما برای دوره دختران "گلستان" و برای پسرها "بوستان" را پیشنهاد دادند بیشتر به خاطر جناب سعدی، اما هنوز برای دوره اسم انتخاب نکردم.
ادامه مطلب
۷۲۳۱
بازدید
چهارشنبه , ۰۴ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۲۰:۱۸
منتشر شده در: یادداشت ها » این روزها ...

سلام و صلوات خدا بر مسلم بن عقیل
امشب شب عرفه و شب شهادت جناب مسلم است
بی وفایی و عهد شکنی شرم‌آور کوفیان، غربت و شهادت مظلومانه مسلم، دو مسئله ایست که در عرفه فضای ذهنم را پر می کند و دلم برای محرم و حسین و کربلا پر می کشد و این حال همه‌ی ماست.
مسلم که امام حسین او را ثقه و مورد اعتماد خود معرفی کردند در آزمون ولایت و تشخیص حق از باطل و یایمردی و شجاعت از سربلندترینها بود و امام حسین بعد از شنیدن خبر شهادت او فرمودند دیگر پس از مسلم لا خیر فی العیش و عصر عاشورا در آخرین لحظات از او و هانی بن عروه یاد کردندو...
مسلم به عالی ترین وجه عاقبت به خیر و روسفید شد برخلاف بسیاری از مدعیانی که فقط به امام حسین توصیه های عالمانه! و مشفقانه! می کردند و فردا احرام بستند و رفتند عرفات و کربلا نیامدند و فقط حسین را دعا کردند! [خدا ما را از این قبیل قرار ندهد]
رسول خدا ص قبل از ولادت مسلم، او را فدایی عشق حسین معرفی کردند و فرمودند چشم های مومنین برای مسلم اشک بار است و ملائکه مقرب خدا به او دورد می فرستند.

می دانید که امشب، شب بسیار مهمی است. برای هم دعا کنیم.- مراجعه به مفاتیح برای اعمال امشب و فردا...

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
osamaneh
۱۳۹۲-۰۹-۳۰ ۰۳:۵۷
36
0
سلام
خدایا ما نسبت به امام زمان بی وفا و عهد شکن نباشیم آمین
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: