امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۱۱:۰۷:۳۸
با سلام،دعا ميکنم خير دنيا و آخرت نصيبتون بشه که گره بزرگي رو از کار بندگان خدا باز ميکنيد. من يه دختر مجردم،29 سالمه،تحصيلات عالي،شغل و موقعيت اجتماعي خوبي دارم،ولي واسه هيچکدومشون تلاش واقعي نکردم. چون اصولا خيلي تنبل و کسلم. موفقيتامم همش لطف خدا بوده و بس. ميدونين من از وقتي خودمو شناختم خودارضايي ميکردم،طوري که اصلا انگار باهام به دنيا اومده بود، ... ... خصوصی ... ...ممکنه بازم اون خوابا تمام رشته هامو پنبه کنن؟لطفا کمکم کنين.خودم که فکر ميکنم رابطم با خدا درست نيس و ميدونم که تا اين رابطه اصلاح نشه، امورم اصلاح نميشه.لطفا راهنماييم کنين که چطور رابطمو با خدا اصلاح کنم؟انگار گناه قلبمو سياه کرده.ببخشين از اينکه خيلي طولاني شد.خيلي ازتون ممنونم.اجرکم عندالله
شهاب مرادی
سلام/ چاره هر گناهی توبه است. توبه /
1. خواب را جدی نگیرید و تکلیف شرعی درقبال آنچه در خواب می بینید ندارید. 2. نگرانی هایی که در مورد ازدواج بیان کردید را مهم تلقی نکنید. و باید مهارت های لازم برای یک زندگی موفق را بیاموزی و تمرین و تمرین 3. یادداشت پاسخي به چند سوال را بخوانید. سوالتان طولانی و حاوی بدآموزی بود نقطه چین کردم و از لحاظ موضوع کاملا تکراری بود.
لینك ارسال به دوست
بهاره14
17401 بازدید 23 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۱۱:۰۰:۱۶
پيگيري وصيت‏خديجه حضرت خديجه (س) سه سال قبل از هجرت بيمار شد . پيغمبر (ص)به او فرمود : اى خديجه ، «اما علمت ان الله‏ قد زوجنى معك فى الجنه‏» ; آيا مى‏دانى كه خداوند تو را دربهشت نيز همسرم ساخته است ؟ ! آنگاه از خديجه دل جويى و تفقد كرد ; او را وعده بهشت داد ودرجات عالى بهشت را به شكرانه خدمات او توصيف فرمود . چون بيمارى خديجه شدت يافت ، عرض كرد : يا رسول الله ! چندوصيت دارم : من در حق تو كوتاهى كردم ، مرا عفو كن . پيامبر (ص) فرمود : هرگز از تو تقصيرى نديدم و نهايت تلاش‏خود را به كار بردى . در خانه‏ام بسيار خسته شدى و اموالت را درراه خدا مصرف كردى . عرض كرد : يا رسول الله ! وصيت دوم من اين است كه مواظب اين‏دختر باشيد . و به فاطمه زهرا (س) اشاره كرد . چون او بعد ازمن يتيم و غريب خواهد شد . پس مبادا كسى از زنان قريش به اوآزار برساند . مبادا كسى به صورتش سيلى بزند . مبادا كسى بر اوفرياد بكشد . مبادا كسى با او برخورد غير ملايم و زننده‏اى داشته‏باشد . اما وصيت‏سوم را شرم مى‏كنم برايت‏بگويم . آن را به‏فاطمه عرض مى‏كنم تا او برايت‏بازگو كند . سپس فاطمه را فراخواند و به وى فرمود : «نور چشمم ! به پدرت رسول الله بگو :مادرم مى‏گويد : من از قبر در هراسم ; از تو مى‏خواهم مرا درلباسى كه هنگام نزول وحى به تن داشتى ، كفن كنى .» پس فاطمه زهرا (س) از اتاق بيرون آمد و مطلب را به پيامبر(ص) عرض كرد . پيامبر اكرم (ص) آن پيراهن را به خديجه‏ تقدیم کرد و او بسيار خوشحال شد . هنگام وفات حضرت خديجه ، پيامبراكرم (ص) غسل و كفن وى را به عهده گرفت . ناگهان جبرئيل درحالى كه چند كفن از بهشت همراه داشت ، نازل شد و عرض كرد : يا رسول‏الله ، خداوند به تو سلام مى‏رساند و مى‏فرمايد : «ايشان اموالش‏را در راه ما صرف كرد و ما سزاوارتريم كه كفنش را به عهده‏بگيريم... کرد در ماه خدا روح تو پرواز از بدن گشت مهمان در جوار قرب حي ذوالمنن بود سال رحلتت سال غم و رنج و محن جامۀ ختم رسالت شد بر اندامت کفن
شهاب مرادی
سلام/ سلام خدا بر این خانواده و سلام خدا بر ام المومنین خدیجه کبری.خدا ما را قدردان این خانواده و اهل گرامی اش قرار دهد. اللهم صل علی محمد و آل محمد
لینك ارسال به دوست
مليکا حسيني
19361 بازدید 101 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۱۰:۳۵:۲۵
سلام.راجع به موضوع حجاب چادر پاسخ هاتونو خوندم.اما هنوز به نتيجه نرسيدم.مگه فلسفه حجاب اين نيست که زنها با پوشوندن خود به طوري که جلب توجهي نکنه در اجتماع فعاليت کنن.من قلبا چادر رو دوست دارم چون مادرم چادريه وسفارش پدرم هميشه چادره ولي من در هنگام مسافرت و ورزش وحمل کلي کتاب به دانشگاه اونم با اتوبوس تو تابستون و زمستون چادر رو واقعا محدوديت مي دونم.بااين اوصاف استفاده گاه به گاه از چادر هم واسه اطرافيان سوال برانگيزه و نشون از تزلزل ميدونند.اما من هنوز هم اون رو دوست دارم و تاثيرش رو تو جنس خواستگارهاي چند تا از دوستانم ديدم که مطلوب من هم هست.لطفا راهنمائيم کنين اين قدرت اراده ولياقت بهره مندي از اين حجاب رو چه جوري پيدا کنم؟
شهاب مرادی
سلام/ مشکل شما شناختی نیست بلکه فقط ضعف مهارت است و تردیدی نیست پوشیدن چادر نیز مثل سایر امور نیازمند کسب مهارت است. این مهارت را از دختر خانم های باحجاب و باوقار بیاموزید.
لینك ارسال به دوست
ش.ق
18257 بازدید 59 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۱۰:۲۰:۴۴
باسلام 1-اي بابا جناب مرادي هرچقدر سرچ ميکنم جواب پيام ها رو پيدا نميکنم؟ 2-حتمن بايد بعد از ساعت 22 کامنت بذاريم تا جوابمون رو بدين؟ 3-درinboxهم هيچ پيامي از شما نيست.حتي پيامي براي نهايي شدن عضويتمون... 4-به اميد روزي که پاسخمون رو ببينيم.انشاءالله 5-دعا گوييم.
شهاب مرادی
سلام/ در مورد 3: بعضا در spam وارد می شود، چک کنید. و نکته مهم تر از شما اصلا با این ایمیل درخواست عضویت حتی غیر فعال در سایت ثبت نشده.
لطفا بفرمایید چند ساعت برای استفاده از اینترنت آموزش دیده اید؟
لینك ارسال به دوست
donya55
16641 بازدید 17 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۱۰:۱۷:۴۶
سلام عليكم براي بزرگداشت روز خانواده اين واحد مي خواهد 17 آبان ماه جهت استفاده از سخنان شما در خدمتتان باشد. لطفا در اسرع وقت مار ا مطلع فرماييد. تلفن تماس 662076...
شهاب مرادی
سلام/ 1. لطفا ضابطه شماره 13 و 7 را مراعات بفرمایید.
2. روز خانواده 11 آذر است و هفدهم به نظر روز ازدواج باشد.
لینك ارسال به دوست
واحد انجمن اوليا ومربيان منطقه 18 تهران
16965 بازدید 10 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۱۰:۰۹:۲۹
با سلام و خسته نباشيد.رويا 123 هستم.28 ساله و دانشجوي کارشناسي هستم.تا يک سال پيش ازدواج کردن رو دوست نداشتم و از روابط زناشويي به طور کلي بدم مي امد.به هيج پسري هم تا اون موقع علاقه مندنشده بودم و خواستگارانم هم با اينکه هيچ کدام شرايطي که من ميخواستم رو نداشتند ولي خداخدا ميکردم که فعلا اون کسي رو که همه شرايط رو داشته باشه حالا نياد چون اصلا آمادگي ازدواج رو نداشتم.تا اينکه يک سال پيش با اقايي آشنا شدم که هرچند در ديداراول از ايشان متنفر بودم ولي کم کم که با اخلاق و رفتارهايش آشنا شدم ديدم تقريبا شرايطي رو که من در نظر داشتم را ايشان دارند و به ايشان علاقه مند شدم و نظرم در مورد امرازدواج به طور کلي تغيير کرد و امرازدواج را زيباتر ديدم.من هنوز ايشان را کامل نميشناسم ولي فکرم را به خود مشغول کرده است.اطلاعات من از ايشان در حد استاد و دانشجويي است همين.نميدانم بايد چه کنم تا ايشان را بهتر بشناسم که مطمينم اگر خصوصيت و رفتاري داشته باشند که من نپسندم به راحتي از ذهن و دلم ايشان رابيرون خواهم کرد و اگر از همه لحاظ خوب باشند آنوقت چه کار بايد بکنم.لطفا راهنماييم کنيد.
شهاب مرادی
سلام/ این احساس هم مانند احساس تنفر قبلی، نادرست و غیر منطقی است. تا کسی محترمانه و صریحاً از شما خواستگاریِ واقعی و رسمی نکرده به فکر ارزیابی و شناخت و انتخابش نباشید و علاقمندی به استاد از شایع ترین اشتباهات دخترخانم های دانشجوست و اینجا مکرر و فراوان شرح احوالشان را خوانده ام. هم از زبان دانشجو و هم از زبان استاد! مراقب قلبتان و تصمیمات غیر عاقلانه باشید تا کمتر آسیب روحی ببینید!

لینك ارسال به دوست
رويا123
21505 بازدید 85 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۰۹:۵۴:۵۵
سلام حاج آقا، اميدوارم هرکجا هستيد، زير سايه امام زمان پيروز و سربلند باشيد؟ عرضي داشتم خدمتتون مادر بنده مدت يک ساله که به صورت رسمي به فکر ازدواج من افتاده ولي متاسفانه خيلي خيلي مشکل پسنده و در مدت اين يک سال تا حالا موردي پيدا نکرده که همه جوره مورد پسندش باشه و حتي با مواردي که خود بنده نظر مساعد داشتم کنار نيومده. من هم الان تحت فشارهاي شديد روحي و جسمي هستم و دچار افسردگي شديد شدم. از طرفي چون پدرم رو از طفوليت از دست دادم و مادرم سرپرستي من رو به عهده گرفته و برام هم پدر بوده هم مادر نمي خوام به هيچ عنوان مورد بي احترامي قرار بگيره و از من دلخور بشه. واقعا معضل بزرگي براي من درست شده. عاجزانه خواهش دارم راهي جلوي پاي من بذاريد تا از بلاتکليفي نجات پيدا کنم. از خداوند منان توفيق روز افزون شما را خواستارم
شهاب مرادی
سلام/ اشکال کار در این است که مادرت می خواهد بهترین دختر را برای تو انتخاب کند و ایده آل گرایی و کمال خواهی کار را مشکل و کشکل تر می کند ابتدا باور کند تو هم پسر خوبی مقل تمام پسرهای خوب هستی؛ نه بهترین پسر و با یک دختر معمولیِ خوب عاقبت به خیر و خوشبخت می شوی. وقتی به دنبال یک دختر "همه چیز تمام" می گردد آش همین است و کاسه هم ...
اما خودت آیا الان موقع ازدواج شماست؟ چند ساله اید؟ برنامه زندگی اعم از شغل و تحصیلات؟ -ظاهرا سربازی معاف هستی-
واکنش شما را مطلوب و نرمال ارزیابی نمی کنم این جمله ات را دوباره بخوان:«من هم الان تحت فشارهاي شديد روحي و جسمي هستم و دچار افسردگي شديد شدم.» چرا؟ و اینکه این شرایط خوب را معضل و بلا تکلیفی تعبیر کردی منطقی نیست. پسر جان درس بخوان کار کن و ازدواج چیزی جدا از زندگی نیست! 
هرچند گاهی اطرافیان به اظهارات غیر منطقی ما نمره می دهند و تقویت مان می کنند ولی ما نباید بر این اظهارات غیر منطقی پافشاری کنیم. از مادرت بخواه به دنبال کامل ترین و زیباترین و بهترین و ... نباشدو کتاب زندگی که گینس نیست. کتاب زندگی را با رنگ خدایی و معمولی و شاد بنویسو به دنبال جذب تشویق و توجه فامیل نباشید.
عبارت هایی مثل: برات دختری را انتخاب می کنم که همه دهانشان باز بماند و از این جور حرفها، مانعی برای انتخاب عاقلانه همسر و مانعی برای خوشبختی واقعی است.
مظمئنم ناراحت نمی شی اگر بگم؛ بعید است افسرده باشی، چک کن ببین لوس نشده باشی! التماس دعا.
لینك ارسال به دوست
جواد الف
18776 بازدید 81 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۳۰ ۰۹:۴۸:۲۵
سلام.من26سال دارم وفوق ليسانس روانشناسي وباچهره اي معمولي و خانواده اي با اصالت.ام نمي دونم چرا هر خواسگاري كه به خونه ي ما مي ياد نمي پسنده؟
شهاب مرادی
سلام/ آیا ملاک انتخاب همسر فقط تحصیلات و چهره است؟ معیارهای گوناگون شخصیتی، خُلقی و روحی در کنار مسائل مادی ، اجتماعی و مذهبی و غیره نقش دارند. آنها را هم رصد کنید. و مهم بدانید و اگر ضعفی وجود دارد خصوصا در جنبه اخلاق برطرف کنید.
مثلا اگر دختری زیبا و با سواد باشد اما خودش یا خانواده اش مغرور و متکبر باشند و آداب معاشرت یا ادب اجتماعی را مراعات نکنند امتیازات دختر به چشم نمی آید.
به هوش هیجانی و انصاف و مکارم اخلاق توجه کنید شاید برای بشر هیچ جاذبه ای ماندگارتر و موثرتر از اخلاق خوش نباشد.
لینك ارسال به دوست
saba
18158 بازدید 66 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۲۲:۳۸:۰۰
سلام حاج آقا، عيدي را بايد از کي گرفت؟ خدا کنه امروز يکي منو تحويل بگيره و يک عيدي به من بده. خدا کنه خود خدا بهم عيدي بده. به شما هم بده. به همه دل شکسته ها بده. ان شا الله. عيدي من يادتون نره. خداحافظ
شهاب مرادی
سلام/ امام رضا، پاره تن رسول خداست امیدوارم از دست خود آقا رسول الله بهترین عیدی را بگیرید. ان شاءالله
لینك ارسال به دوست
معصوما
18818 بازدید 44 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۲۲:۲۹:۱۳
استاد همین که آمدید داخل سالن و رفتید خوب شدوالا معلوم نبود جه قضاوتی می شد که ای بابامثلا آقای مرادی نیامد و بد قولی کرد و از این حرفها .ما که خیلی پکر شدیم از این برنامه ریزی . یکی از اساتید هم به تعطیل نبودن کلاس ها برای سخنرانیو نامناسب بودن زمان و ساعت برای حضوراستادی مثل شما انتقاد داشت
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
در مسیر شدن
18193 بازدید 19 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۲۲:۱۷:۴۸
1.سلام 2.خسته نباشيد 3.بايد اعتراف کنم دوست داشتم يک پاسخ شخصي بگيرم ولي الان ميدونم انتظارم تا حدود زيادي نامعقوله . قبل از فرستادن پيام جستجو کردم ولي ناموفق بودم . البته همون زمان که براي ارسال پيام تو محيط سايتتون بودم چند صفحه از پيام ها رو باز کردم تا بعداً بخونم . 4.خواستم ازتون تشکر کنم بخاطر تمام زماني که براي پاسخ به پيامها ميذاريد .جواب مخصوصم رو پيدا نکردم ولي کمي از نا اميدي خلاص شدم .اين رو هم مديون پاسخهاي شما به پيامهاي ديگرانم . 5.اگر جواب پيام ديشبم رو بديد ممنون ميشم اگر هم نديد باز هم ممنونم . 6.التماس دعاي مخصوص
شهاب مرادی
سلام/ یادداشت ها را نیز سر فرصت و به تدریج بخوانید و بعد از مدتی سوال قبلی را -که کامل خوانده ام-مثل مقدمه اش با تیتربندی ارسال کنید.
از گزارش شما خوشحال شدم
لینك ارسال به دوست
دنياي بهتر از ديشب
18418 بازدید 22 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۲۲:۱۳:۳۵
سلام. خوش به حالتون. واقا خوش به حالتون. کاش من هم بتونم زندگي و وقتم رو بران مردم بذارم.مثل شما. البته در آينده
شهاب مرادی
سلام/ ان شاءالله خداوند بهترین توفیقات را در خدمت به مردم و اسلام به شما و ما عنایت کند. مرا هم دعا کن تا بتوانم بهتر خدمت کنم.
لینك ارسال به دوست
قاصدک باران
18461 بازدید 29 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۲۱:۵۰:۵۴
سلام خيلي ناراحت و دلگيرم که جوابمو ندادين و ايميل برام نفرستادين باز هم دوستدار شما مهدي يا علي
شهاب مرادی
سلام/ برادر جان پاسخ دادم: اینجا و در مورد عدم ارسال ایمیل هم ضوابط!
و در مورد پیشنهاد شما پی نوشت دوم آگهی را بخوان . التماس دعا
لینك ارسال به دوست
مهدي
16229 بازدید 8 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۱۷:۲۱:۳۲
سلام حیف شد چرا نشد شما امروز صحبت کنید اصلا چرا اینجور برنامه ریزی می کنند؟ قدر شما را نمی دانند واقعا حالمون گرفته شد.
شهاب مرادی
سلام/ الان توضیح دادم.
شما لطف دارید. از این موارد پیش می آید. بالاخره شاید برخی گمان می کنند که امثال ما هیچ جاذبه ای نداریم و برای جمع شدن دانشجو به عوامل کمکی نیاز است.
لینك ارسال به دوست
صادقی 6
15788 بازدید 22 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۱۷:۱۶:۳۹
سلام وقتتون بخير امروز بخاطر سخنرانيه شما اومده بودم علامه شما چرا سخنراني نکردين خيلي دوست داشتم سخنراني تون و بشنوم
شهاب مرادی
سلام/ من عذرخواهی می کنم و چند نکته را عرض کنم:
1. مرا برای سخنرانی و پرسش و پاسخِ 90 دقیقه ای دعوت کرده بودند. از ساعت 13 تا 14:30
2. از ساعت 12 در دانشگاه بودم و مسئول برگزاری مراسم هم مرا دید -و حتی از زمان استفاده کردم دیداری با ریاست محترم دانشگاه، آقای دکتر شریعتی داشتم-
3. از ساعت 12 و 50 دقیقه به مدت یک ساعت در دفتر نهاد استند بای بودم و نماز و ...
4. ساعت 14 با یکی از کارکنان دفتر نهاد آمدیم در سالن و دیدید که تئاتر طنز همچنان ادامه داشت و سوال کردم گفتند تا 10 دقیقه دیگر ادامه دارد و گروه تواشیح هم دو برنامه دارند اجرا کنند و بخواند و بعد شما. یعنی ساعتِ؟... سقف زمانی جلسه هم که معلوم بود!
5. من هم رفتم.
تاکید می کنم مثل همیشه و همه جا، شرط کرده بودم که اگر قرار است سخنرانی و پرسش و پاسخ باشد برنامه جانبی نداشته باشند ولی ...

لینك ارسال به دوست
نفيسه
25670 بازدید 110 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۱۶:۰۸:۰۳
با سلام.جانا سخن از زبان ما ميگويي.سال گذشته درآخرين سفرم براي حج به بركت زيارت مكرر بانو خديجه كبري صاحب خانه شدم و نام آنرا بيت الخديجه نهادم... متشكرم
شهاب مرادی
سلام/ مبارک باشد.
لینك ارسال به دوست
ساعد
15118 بازدید 14 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۱۶:۰۴:۰۱
سلام حاج اقا مي خواستم ببينم ميتونم از بعضي مطالبتون تو وبلاگم استفاده كنم؟
شهاب مرادی
سلام/ بله با ضوابطی که پایین تمام صفحات درج شده. اگر ناراحت نمی شوید شما چرا از اسم دیگران استفاده می کنید؟ شاید ضابطه اسم را نخواندید.
لینك ارسال به دوست
صدرا
15289 بازدید 12 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۱۶:۰۲:۳۴
زائري بارانيم،آقا پناهم ميدهي؟ بي پناهم،خسته ام،تنها،به دادم ميرسي؟ گرچه آهو نيستم اما پر از دلتنگيم ضامن چشمان آهو ها به دادم ميرسي؟ من دخيل التماسم را به چشمت بسته ام هشتمين دردانه زهرا(س) به دادم ميرسي؟ سلام حاج آقا.ميلاد رو بهتون تبريك ميگم. اگه ميشه تو اين شب و روز قشنگ برا منم دعا كنيد،خيلي به دعا نياز دارم.
شهاب مرادی
سلام/ بر همه شما خوبان مبارک باد . چشم دعا می کنم.
لینك ارسال به دوست
نم نم بارون
15185 بازدید 17 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۷ ۱۵:۵۸:۴۰
سلام آقا نبي يادته؟ من هموني ام که با هم تو مسجد گپ زديم هموني که قبل تموم شدن گپ رفتم گفتم باجناقم منتظره فقط مي خواستم عرض ادب کنم راستي آخر ما قانع نشديم
شهاب مرادی
سلام/ مسجد؟ کدام مسجد؟! کِی؟ کجا؟
آدرس خیلی گنگ و کلی است مثل اینکه به یک کفتر بگویند: تو آسمون دیدمت، یادته؟...
اما قانع شدن؛ خواستی قانع بشی و نشدی؟ بعید می دانم.
لینك ارسال به دوست
عليرضا
15207 بازدید 15 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۶ ۱۶:۵۵:۵۶
سلام حاجاقاجون ارادت... اين شعرو بخونيد خوب شعريه در مورد امام رضاست.. راستي شنيدم فردا ميريد صدا و سيما با حسين سازور.. شبيه مرغک زاري کز آشيانه بيفتد جدا ز دامن مادر به دام دانه بيفتد شبيه طفل جسوري که رنج داده پدر را براي گريه اش اينک به فکر شانه بيفتد درست مثل جواني شرور و هرزه و سرکش که وقت غصه و غربت به ياد خانه بيفتد شبيه متهمي که به دست خويش بميرد و يا به پاي خودش دست تازيانه بيفتد منم مشبه تشبيه هاي فوق و اي کاش که از سرم هوس گفتن ترانه بيفتد نشان گرفته دلم را کمان ابروي ماهت دعا بکن که مبادا دل از نشانه بيفتد هميشه وقت زيارت ، شبيه پهنه دريا تمام صورت من در پي کرانه بيفتد شبيه رشته تسبيح پاره ، دانه اشکم به هر بهانه بريزد به هر بهانه بيفتد ولي عهد دلم نه ، تو شاه کشور قلبي که با تو قصه جمشيد، در فسانه بيفتد خيال کن که غزالم بيا و ضامن من شو بيا که آتش صياد از زبانه بيفتد الا غريب خراسان! رضا مشو که بميرد اگر که مرغک زاري از آشيانه بيفتد
شهاب مرادی
سلام/ ولادت آقا علی بن موسی به همه شما مبارک.
لینك ارسال به دوست
سيدحسن
16164 بازدید 30 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۱:۴۴:۱۱
سلام من جوابمو پيدا کردم داخل سايت.ازدوباره گويي ببخشيد
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
عبيد1987
17718 بازدید 9 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۱:۴۰:۰۴
سلام عليکم شما کجاها جلسه داريدو يا ممبر ميرويد؟خلاصه چجوري ميشه از بياناتتون بهره مند شد؟
شهاب مرادی
سلام/ آدرس در بخش برنامه ها درج می شود.
لینك ارسال به دوست
اکبر آقا
17690 بازدید 9 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۱:۳۴:۲۵
ببخشيد حاج آقا... متوجه شدم و فاميل هم اضافه کردم ...اميدوارم با بزرگواري هميشگيتون جواب سوالم بدين و منو ببخشين واقعا اگه تخلفي شد همين الان توصيه شما براي اسم تکراريو خوندم شرمنده..راستي تولد امام رضا هم بهتون تبريک ميگم ايشالله هميشه در سايه عنايتشون باشين به همراه خانواده محترم
شهاب مرادی
سلام/ بر شما هم مبارک. ضابطه 9 را هم رعایت کنید. چشم پاسخ می دهم ان شاءالله
لینك ارسال به دوست
پريسا سام
17127 بازدید 5 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۱:۱۷:۱۵
سلام تقديم به مادر مهربان مومنان \" خديجه کبري (س) \" محصول ابر جان تو باران كوثر است بانو اگرنباشي خورشيد ابتر است زخم ضرورت است ،نگاهي طلوع كن بر چشم تشنه كام جهاني كه مضطر است باغ بهشت تو ست در خانه اي گلي آنرا تو خانه داري و محمود همسر است تو اولين مقلد چشمان احمدي در مظهر ظهور سلامي كه اظهر است از شمس، از حقيقت روز ، از مكان ماه نقشي كه بر جبين بلندت مقدر است اي مادر بزرگترين اسوه زمين اين شاهكار دست تو ، زهراي اطهر است بانو ي سبز پوش سماواتي زمين مجذوب روي توست بهاري كه اخضر است افسوس از فسانه چشمي كه بعد تو بر قاب اشك جاري درياي احمر است بعد از تو بست بعثت و برهان يتيم شد قدر تو از توان شهادت فزون تر است اسلام با دو دست تنومند زنده شد دارايي تو تالي شمشير حيدر است التماس دعا
شهاب مرادی
لینك ارسال به دوست
يلدا . م
17666 بازدید 44 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۱:۱۵:۳۰
سلام حاج آقا خدا بهتون سلامتي و خير بده هميشه سر افراز باشيد. يا حق
شهاب مرادی
سلام/ و همچنین به شما و همه دوستداران اهل بیت علیهم السلام
لینك ارسال به دوست
راضيه
17024 بازدید 11 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۰:۲۵:۱۳
سلام اقاي شهاب مرادي عزيز 1/24 ساله ام2/واسه ارشد ميخونم3/تنش دارم همون وسواس فکري عملي4/هرچي صبوري ميکنم وبه معنويت تکيه کردم درست نميشه5/البته بيشتر پيام هاي شما که به دوستان ميديد خيلي کمکم کرده خداي مهربون عاقبت بخير کنه شمارو6 /ميخواستم بيام زندگي بهتر پيش روانپزشک ولي دارونميخوام گفتم ازشمامشورت بگيرم7/راستي ازدعاي شماروحاني مهربون متشکرم8/شما دلمو شادکرديد بادعاتون9/دلتون شادلبتون خندون خداي بزرگ يارتون.
شهاب مرادی
سلام/ بر وسواس غلبه کنید و ازش نترسید. تلفنی با همکاران مرکز برای انتخاب درمانگر مشورت کنید. موفق باشید.
لینك ارسال به دوست
بهناز
16418 بازدید 26 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۰:۲۱:۳۹
سلام .شبتون بخير .
شهاب مرادی
سلام/ عاقبتتون به خیر التماس دعا
لینك ارسال به دوست
صدرا
15721 بازدید 6 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۰:۱۹:۵۶
پيکيري
شهاب مرادی
سلام/ سرچ کردم و متعجب شدم. مگر شما راننده اتوبوس هستید؟ چون پیام اول کاشان، پیام دوم کاشمر و ... یزد؟!
با رعایت ضابطه 10 مجدد بنویسید. از رعایت 15 متشکرم.
لینك ارسال به دوست
مينا22
16004 بازدید 25 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۰:۱۲:۵۰
با سلام.به نظر شما ازدواج يک دختر معتقد و روشنفکر ايراني با يک پسر مسلمان و همچنين روشنفکر اروپايي کار درستيه؟يا نه؟
شهاب مرادی
سلام/ شرعا اشکالی ندارد ولی اگر ضرورتی نباشد توصیه نمی شود. دقت کنید از این انتخاب همسر ما چه می دانیم
1. اسلام ؛ که شرط لازم است.
2. روشنفکری ؛ که ترمینولوژی واحد ندارد. از بی بندباری و اباهه گری تا دیدگاه اصیل و ناب و دور از تعصب را شامل می شود.
3.قاره! لروپا؛ آن هم نه کشور یا شهر. در حالی که بعضا در یک شهر چند نوع فرهنگ و باور و سبک و مدل زندگی وجود دارد. مثل نقاط مختلف خود اصفهان و یا حومه ی آن که می دانید.
دخترم به شاخص ها و معیارهای متفاوت ازدواج و انتخاب همسر توجه کنید و هشدارها را دقیق بخوان
مبادا برای تفاخر و... ازدواج نکنید.
لینك ارسال به دوست
زهرا
16172 بازدید 42 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۵ ۰۰:۰۱:۱۴
سلام،خصوصي شما ميدونيد وقتي‌ انسان از شدت خشم نسبت به کسي‌ يا کساني‌ شب‌ها نتونه بخوابه بايد چيکار کنه؟
شهاب مرادی
سلام/ باید سیکل معیوب فکرِ بد، حسِ بد، جسمِ بد را با مهارت stop بشکند با صدور فرمان ایست به فکر و نشخوار فکری بدهد -می دانید که این اصطلاح رایج است و ربطی به من ندارد- و اگر فعلا نمی تواندفکرنکند؛ لااقل حس خود را مدیریت کند تا بدتر نشود که حال جسمش بدتر نشود -مثل دلشوره و بی خوابی و حتی مشکلات شدیدتر جسمی- تا مجدد فکر بدتر ، حس بدترِ بدتر را تولید نکند و...
لینك ارسال به دوست
خراساني
24024 بازدید 73 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ۲۳:۵۳:۱۱
با سلام خدمت شما دوست عزيز آقاي مرادي ۱- لطفآ يکي از پيامهاي مرا نمايش دهيد تا ببينم اصلآ پيامهاي من به شما ميرسد يا نه خواهش ميکنم ۲-ايميل شما (مهمترين ) به من نرسيد
شهاب مرادی
سلام/ برای تنوین نصب این بار ctrl + Q امتحان کن.
هر دو سوال تکراری است.
لینك ارسال به دوست
منتظرظهور
16016 بازدید 10 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ۲۳:۴۸:۳۱
سلام من هم با بزرگداشت حضرت خديجه موافقم فقط اميدوارم اين بزرگداشت با تعطيلي براي روز وفات ايشان انجام نشود.چون بعنوان يک مادر با اينکه بابزرگداشت بزرگان موافقم ولي اينکه براي بزرگداشت به سراغ روز وفات اين عزيزان برويم مخالفم و بنظر ميرسد اثر خوبي در شناساندن افراد بزرگ به نسل جوان نمي گذارد. موفق باشيد.
شهاب مرادی
سلام/ بله بهتر است یک روز، غیر از روز دهم رمضان برای تجلیل و تکریم بزرگ بانوی اسلام ام المومنین علیها سلام انتخاب شود.
یادداشت روز بزرگداشت
لینك ارسال به دوست
ريحانه1389
14940 بازدید 21 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ۱۷:۲۲:۱۶
با سلام چرا سوال ها را جواب نمي ديد؟
شهاب مرادی
سلام/ می خوانم اما اغلب تکراری است. ضابطه شماره 3 ضوابط ارسال پیام ...
لینك ارسال به دوست
اسماعيل
15204 بازدید 7 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ۱۷:۲۱:۵۵
سلام. 1-مجرد،23 ساله،دانشجو 2-بين اقوام يك نفر رو دوست داشتم اما تو،توهم عاشقي نبودم. 3-زمستان سال قبل همون شخص از علاقه ي چند سالش به من گفت و خواست كه منتظرش بمونم تا شرايط كارش مشخص بشه. 4-بعد از 2هفته برام خواستگار اومد و اونم خواست كه همه چيز رو فعلاً فراموش كنيم. 5-دليلش:از دست دادن موقعيت هاي بهتر براي من و عوض شدن نظر هركدوم از ما تا سال ديگه كه نتيجه ي خوبي براي طرف مقابل نداره. 6-خواستم كه اين مسأله بين خانواده ها مطرح بشه اما قبول نكرد بخاطر شرايط كارش و قسمت اول مورد 5. 7-قانع كننده بودن دلايلش و قطع ارتباط بعد از 2هفته چون ما اهل دوستي نبوديم وراهمون رو اشتباه انتخاب كرديم. 8-پدرم با خواستگارم مخالفت كرد بخاطر فرهنگ متفاوت. 9-خواهري دارم كه 2سال از من بزرگتره و مجرد. 10-ميخوام كه اول خواهرم ازدواج كنه. 11-مادرم اصرار به ازدواج ما داره چون ميترسه سن ما زياد بشه و ازدواج نكنيم. 12-هنوز هم بعد از چند ماه بهش علاقمندم وفعلاً هم خواستگاري ندارم وميخوام كه تا يكسال ديگه صبر كنم تا درسم تموم بشه و بخاطر مورد 10. اگه تا يكسال ديگه هيچ اتفاقي نيافته بازم ناراحت نميشم چون يادگرفتم منطقي باشم.اشكالي داره كه بخوام يكسال صبر كنم؟ 13-مشكل اصليم اصرار مادرم هستش. 14-و از همه مهمتر اينكه يه نفر تمام اتفاقات رو براي من با گرفتن فال گفته بوداز اين موضوع حتي خواهرم هم خبر نداشت. 15-فال رو قبول ندارم براي كنجكاوي گرفتم اما نميدونم چرا تمام حرفهايي كه گفته بود براي من اتفاق افتاد. خواهش ميكنم كه راهنماييم كنيد مخصوصاً درمورد 14 چون تمام فكر و زندگي من رو مشغول كرده. حلالم كنيد بخاطر طولاني شدن حرفهام.
شهاب مرادی
سلام/ ابتدا از رعایت ضابطه 10 متشکرم. ان شاءالله ضابطه 3 را هم مد نظر قرار دهید.
1. همین علاقه ها وهمی است. یادداشت جناب سروان را دوباره با دقت بخوان.
2. شماره 5 کاملا درست است مبادا اشتباه کنید.
3. آن پیشنهاد و علاقه را تمام شده بدان و با خودت تکرار کن که تمام شد و آینده را باید با شادابی و چشم باز بسازم پس به احساس بی ارزش و تصمیم نادرست 12 اهمیت نده. فقط خواستگار رسمی و واقعی را جدی بگیر آن هم با شرحی که در پاسخ به خانم ترنم در صفحه اول بیشترین بازدید گفتم.
4. واژه خواستگار را سرچ کردم 611 مورد پاسخ وجود دارد قطعا آنها نخواندید. مثلا در مورد خواهر بزرگتر همین دو کلمه خواهر و بزرگتر را با هم سرچ کنید یا خواستگار را هم اضافه کنید، حتما پاسخ مشابه سوالتان (بند 6) را پیدا می کنید.
5. فال؟! اصلا قابل اعتنا نیست و این امورِ کاملا ساده چیزی نیست که شما را متعجب کند! و واقعا حیف وقت و حیف عمر است که به بررسی و تحلیل فال! تلف شود.

لینك ارسال به دوست
جزر و مد
24524 بازدید 78 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ۱۶:۳۶:۰۶
با سلام ما با فرهنگ سرا براي روزهاي برگزاري کلاس ها تماس گرفتيم به ما گفتند شما از داخل کلاس گروهي را انتخاب کرده ايد که خودتان با انها هماهنگ مي کنيد . آيا اين امر درست است ضمنا ما تمامي جلسات را شرکت کرده ايم. با تشکر
شهاب مرادی
سلام/ طبق معمول همان دوشنبه در خدمت شما هستم.
لینك ارسال به دوست
حبيب ن
14900 بازدید 2 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۳ ۱۳:۲۱:۰۴
سلام. 1)مجرد 2)بيست وسه سال 3)فارغ التحصيل مشكل:مدتي است در مراسم مذهبي و غيره ادمهايي ميبينم كه بقيه نمي بينند.مثلا 1بار پس از مراسم 1 آقاي روحاني ديدم كه دوستم نميديد.اين عامل از جانب خداست يا شيطان؟ تشكر
شهاب مرادی
سلام/ یا شما را سرِ کار می گذارند و با شما شوخی می کنند و یا شاید شما دچار توهم می شوید.
پس اگر شوخی نبود و مجدد چنین تجربه ای داشتید حتما با یک روانپزشک جهت تشخیص درست مشورت کنید.
این به معنی عدم اعتقاد ما به غیب و شهود نیست بلکه هر چیزی قواعد خود را دارد.
گاهی برخی افراد به دلایلی -روحی و روانی- تلاش می کنند که گمان کنند که چنین تجربه هایی را دارند و دوست دارند که خاص باشند و معمولا سخت در معرض اشتباهات ادراکی و انحراف فکری قرار می گیرند.
توصیه می کنم عادی باشید و اگر در هر زمینه ای کمبودی احساس می کنید برای رفع آن نقص، منطقی و عقلانی اقدامی موثر را انتخاب و اجرا کنید.
لینك ارسال به دوست
مهديه حيدري
17196 بازدید 49 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۳ ۱۳:۱۲:۱۸
1.سلام,خسته نباشيد. 2.من عضو هستم. 3.به خواندن مطالبتون علاقه دارم. 4.ولي براي ايميل من هيچ مطلبي ارسال نشده.(مهمترين) 5.خواهشمندم که برام ارسال کنيد. 6.در ضمن بابت سخراني تون در شهر ري ممنونم.خيلي جالب بود.
شهاب مرادی
سلام/ از نظم نوشتاری شما و رعایت ضوابط ممنونم. در مورد ایمیل گروهی مشکل همچنان باقی است. هاست طرف قراردادم برای این کار همکاری نمی کند. باید فکر دیگری کنم.
لینك ارسال به دوست
ستوده
16229 بازدید 24 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۳ ۱۳:۱۱:۵۰
بسمه تعالي حضرت حجه الاسلام و المسلمين جناب آقاي مرادي با سلام و اهداي تحيات از حضور ارزشمند شما در برنامه امروز دانشگاه ممنونم و مراتب سپاس خود را اعلام ميکنم. ارادتمند. دکتر علي دباغ معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي
شهاب مرادی
سلام/ از لطف شما متشکرم.
اهتمام شما به امور فرهنگی و دینی دانشجویان قابل تقدیر است. موید و پیروز باشید.
لینك ارسال به دوست
دکتر علي دباغ
15999 بازدید 14 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۳ ۱۳:۰۴:۵۰
سلام حاج آقا معني نام مبارك حضرت «خديجه» (س) چيست؟ با تشكر
شهاب مرادی
سلام/ نکته مهم ادبی این است که این نام مبارک عَلم است. عَلَم و اسم خاص نیازی به ترجمه ندارد و مفهوم آن از معنای مشتق اولیه ی آن به مفهوم جدید آن منتقل شده است و می شود لغتی با دو معنا.
خدیجه:
1. خدیجه دختر خویلد؛ همسر رسول الله
2. معنای مشتق اولیه آن که به نوزادی که زود به دنیا می آید اطلاق می شود (زود به دنیا آمدن هم اصلا نقصی برای فرد محسوب نمی شود چنانچه امام حسین علیه السلام خیلی زود یعنی شش ماهه به دنیا آمدند.)
لینك ارسال به دوست
تائب133
19954 بازدید 35 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۲ ۱۵:۲۷:۱۰
حاج آقا سلام می کنم و خواهش مي کنم تا چند روز فقط کامنت هاي مرتبط با اين يادداشت جديد را منتشر کنيد اين نميشه که شما بسوزي و بنويسي و هرکسي فقط دنبال کار خودش باشه. به خدا قسم احساسم نسبت به حضرت خديجه يک حس تازه است از خبر ماه رمضان که از شما در سايت ها زدند تا امروز که اين و خوندم . احساس مي کنم تازه دارم با \\\"مادر تمام مومنان\\\" آشنا ميشم. از همه اعضا و خوانندگان سايت شما انتظار دارم بيش از هر جاي ديگه دنبال اين حرف را بگيرند www.khabaronline.ir/news-88514.aspx
شهاب مرادی

سلام/ با رعایت اولویت موافقم.
خوب است دوستانی که وبلاگ دارند در وبلاگهایشان یادداشت روز بزرگداشت را انعکاس بدهند و نظرشان را هم در راستای تجلیل و تکریم این چهره بی نظیر (اولین مومنه، مادر فاطمه زهرا و مادر اهل بیت و مادر تمام مومنان و... اما مظلوم و غریب) هرچه می دانند و می توانند بنویسند. 

 
لینك ارسال به دوست
فاطمه حسنا
18783 بازدید 28 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ ۲۳:۳۰:۵۲
سلام 1.ببخشيد قرآن به برده داري يا داشتن كنيز و نوكر و خدمتكار اعتقاد داره؟
شهاب مرادی

سلام/ سنت برده داری قبل از اسلام وجود داشته و اسلام نه تنها چشمش را به روی مشکلات فرهنگی و اجتماعی از جمله برده داری نَبَست و انکار نکرد، بلکه با ابزار فرهنگی و مشوق های الهی -مثل کفاره و استحباب آزاد کردن برده- ریشه برده داری را خشکاند و امروز در جامعه اسلامی دیگر برده ای وجود ندارد چه زن -کنیز- و چه مرد. 
البته داشتن کمک کار و اجیر (کار در قبال اجرت) را عقل و شرع بد نمی داند. کار عار نیست.

لینك ارسال به دوست
امين 222
25170 بازدید 109 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ ۲۳:۲۲:۱۶
سلام عليکم. خسته نباشيد.متاسفانه هنوز پيام شما رو دريافت نکردم.(مهمترين)
شهاب مرادی
سلام/ بسیاری از اعضا دریافت نکرده اند شاید بیش از نیم. سیستم ایمیل گروهی را عوض کردم در حال یک اصلاح جزئی هستم تا دقایقی دیگر یک بار دیگر برای تمامی اعضا ارسال می کنم. ان شاءالله
پی نوشت: با این شیوه هم نشد ظاهرا مشکل سِرور است.

لینك ارسال به دوست
حورا نقوي
17976 بازدید 25 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ ۲۳:۱۱:۵۷
سلام 1- هم كلاسي فوق من نزديك 30 ساله هست پيشنهاد داده كه آشنا بشيم 2- ميگه قول ازدواج نميدم كه اگر آشنا شديم و نخواستم مشكلي نداشته باشه. اما مطرح ميكنه كه چون تو دختري نيستي كه دوست پسر داشته باشي و اين تيپي باشي مسلما من هم ازت همچين چيزي نميخوام اما ميخوام كه آشنا شيم. 3- با 5 نفر ديگه هم در طي اين سالهاي جواني اش به همين ترتيب مدتي آشنا شدن و به هم زده و ميگه كه فهميدم واسه ازدواجم خوب نبودند. 4- ميگه بايد تو شرايط مختلف حتي تو جمع هاي مهماني و ... همديگرو بشناسيم. 5- نماز نميخونه و روزه نميگيره اما نسبت به خواستگارهاي ديگه ام كه نمازو روزه براشون مهم بوده به نظر با اخلاقتر هست!و همش سعي ميكنه خيلي منطقي حرف بزنه. 6- ميگه اگر بخواي سنتي ازدواج كني يا نشناخته سر خودت كلاه ميره. حيف دختري مثل تو هست كه سرش كلاه بره. 7- من ايشون رو به پدرم نشون دادم به خاطر سربازي نرفتن و اينكه تحصيلاتش كمتر از من هست فعلا نظر مثبتي ندارند. خودمم به خاطر اينكه اعتقاداتش شبيه من نيست نظرم به ازدواج نيست. 8- دو تا مشكل عمده دارم: تنهايي بيش از حد كه با قرص هاي افسردگي هم رفع نشده و بدتر هم داره ميشه، و اينكه از اينكه سنم داره بالا ميره و همه دوستام ازدواج كردند ميترسم همين موقعيت ها رو هم از دست بدم و آينده بدتري پيش روم باشه. بهم ميگيد چيكار كنم؟ خيلي ممنون.
شهاب مرادی
سلام/ 1. آیا این قبیل پیشنهادها را توهین آمیز و بی شرمانه نمی دانی؟ چرا؟!
بیشتر از این مراقب عزت نفست باش.
2. برای درمان افسردگی دارو درمان قطعی نیست. شناخت تو نسبت به خدا، عالم، مردم و خودت باید اصلاح شود و تا این اصلاح و تغییر اتفاق نیافتد، دارو درمانی تغییری در شما ایجاد نمی کند!
3. اطلاعات کامل نبود معما گونه مثلا ماباید حدس بزنیم شما یا دانشجوی دکتری هستی یا فارغ التحصیل که دانشجوی همکلاسی فوق تحصیلاتش از تو کمتر است. این خواهش من عمومی است لطفا کامل ولی چکیده بنویسید.
درآخر تکرار کنم اصلا روی پیشنهاد این فرد که اصل حرفش با پیشنهاد افراد هرزه ی خیابانی تفاوت ماهوی ندارد فقط ویرایش آن به ظاهر هوشمندانه تر و به ظاهر نسبتا مودبانه است هیچ فرقی ندارد!-تاکید می کنم به ظاهر که با تامل معلوم می شود توهین است-
بد نیست بدانید گاهی یکی از مراودات زناکاران هم به ازدواج با هم منجر میشود!
لینك ارسال به دوست
ديانا1
21155 بازدید 94 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ ۲۳:۰۳:۰۹
استاد:آيا پيام ما دريافت شد؟ به تاريخ امروز 20 مهر اگه نه دوباره بفرستم؟
شهاب مرادی
سلام/ بله خواندم. نسبتا موافقم.
لینك ارسال به دوست
.مرتضي و مهرناز از تهران/خانواده نوپا
18460 بازدید 9 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۲۰ ۲۳:۰۲:۳۹
سلام خدا قوت آقاي مرادي عزيز! يادروز حافظ مبارک، به اميد طراوت دل شما و دوستان ،غزلي از حافظ، تقديم با احترام: هرآنکه جانب اهل خدا نگه دارد خداش در همه حال از بلا نگه دارد حديث دوست نگويم مگر به حضرت دوست که آشنا سخن آشنانگه دارد دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد گرت هواست که معشوق نگسلد پيمان نگاه دار سر رشته تا نگه دارد صبا بر آن سر زلف ار دل مرا بيني زروي لطف بگويش که جا نگه دارد چو گفتمش که دلم را نگاهدار چه گفت زدست بنده چه خيزد خدا نگه دارد سر و زر و ودل وجانم فداي آن ياري که حق صحبت مهر ووفا نگه دارد غبار راه گذارت کجاست تا حافظ به يادگار نسيم صبا نگه دارد
شهاب مرادی
سلام/ جالب است تفالی زدم به دیوان خواجه که همان غزل را صفحه نخست بنویسم. همین غزل آمد.
لینك ارسال به دوست
روشنا
13620 بازدید 26 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ۰۴:۳۲:۱۸
سلام حاج آقا، ميلاد با سعادت حضرت معصومه بر شما مبارک باد.
شهاب مرادی
سلام/ سلام خدا بر حضرت معصومه و سلام خدا بر حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا.
لینك ارسال به دوست
معصوما
14430 بازدید 11 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ۰۴:۲۷:۵۳
سلام آقاي مرادي خسته نباشين . خدا قوت ،از وقتي با سايتتون آشنا شدم خيلي از مشکلاتم برطرف شدن اما يه مشکل بزرگ دارم که خلاصه و مفيد مينويسم تاشما منو راهنمايي کنين. من حدود سه سال پيش براي کار رفتم به يه شرکت ،... خصوصی... ...ميپرسم که 1-با اين همه گناه خدا منو ميبخشه؟ 2-آيا اين خيانتي که به همسر اين خانم کردم سر خودمم مياد؟ 3- تو شرايط توبه نوشته بودين که اگر حقي از خدا يا مردم در گناه ضايع شده بايد جبران شود . به نظر شما من حقي از همسر اين خانم ضايع کردم؟ و اگر کردم چجوري بايد جبران کنم؟ 4- و مهم تر از همه يه راه کار براي ترک اين گناه کبيره. تورو خدا کمکم کنيد خيلي بهم ريخته ام . انشالله هميشه موفق و مويد باشيد . التماس دعا
شهاب مرادی
سلام/ ابتدا زمینه ارتباط مجدد با آن زن را قطع کن. و بدان که آن زن الی الابد به تو حرام است یعنی حتی اگر از همسرش طلاق بگیرد یا همسرش فوت کند تو شرعا اجازه ازدواج با او را نداری. این جریمه ی دائمی این خیانت است. در ورطه ی خطرناکی افتاده ای و من باید مراقب باشم کسی را از رحمت خدا ناامید نکنم و از طرفی باید بگویم از عقوبت های دنیایی و عذاب های قبر و قیامت این گناه بزرگ باید ترسید و الا بدون این خوف، عاقبت انسان تباه می شود. اما پاسخ سوالات :
1. بله تردیدی نیست که خدای مهربان، غفار است اگر واقعا احساس شرمساری و خطاکاری و پشیمانی داری و اگر توبه و استغفار کنی و کارهای خوب  و عبادات و ... در زندگی ات اضافه کنی انشاءالله بی شک خدا می بخشد. مبادا از خدا ناامید شوی و مبادا پرده دری کنی.
2. نمی دانم. زنا تماما شومی و پلیدی و عقوبت به دنبال دارد. اما همسر تو یک انسان مختار است و در پیشگاه خدا مسئول رفتار خود. اما مراقب غیرتت باش که امثال این گناه -و لقمه حرام- به سادگی مرد را نامرد می کند و...
3. نه این حتما حق الله است. تو تردید نکن که در حق آن مرد خیانت کردی اما هیچ راهی جز استغفار به درگاه خدا نداری و اقرار گناه به دیگران و یا پرده دری از گناه خودت یا گناه دیگران حرام است. ( حتما شغلت را عوض کن)
4. روزه و بازسازی معنوی. در اسرع وقت مشرف شو مشهدالرضا و پناه ببر به آستان مقدس آقا علی بن موسی الرضا و سرت را پایین بنداز و به آقا بگو: آمدم ای شاه پناهم بده ...
لینك ارسال به دوست
مردي از کوير
31493 بازدید 109 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ۰۳:۵۲:۴۵
دوباره سلام بي نهايت تشکر از جوابتون
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
fatemeh
13586 بازدید 5 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ۰۳:۴۴:۲۸
سلام و دوروووووود به شما اميدوارم هميشه سالم باشيد مزاحم هميشگي سوال:اگه دختر خوب به يک پسر خوب پيشنهاد ازدواج بده اشکالي داره؟ يا با خواهر پسر خوب در ميان بذاره؟
شهاب مرادی
سلام/ لطفا عبارت دختر از پسر را با فعال کردن آیکون تمام عبارت جستجو کنید و تمام آن نتایج را کم هست یعنی سوال ها و پاسخ های کوتاه و مختصر را بخوانید. این هم لینک سرچ با این سه کلمه: تمرین سرچ
اگر مطلب تکمیلی بود بفرمایید با اشتیاق پاسخ می دهم.
لینك ارسال به دوست
fatemeh
14275 بازدید 20 امتیاز
امضا شده : ۱۳۸۹/۰۷/۱۹ ۰۳:۳۵:۲۹
سلام حاجي . خواهش ميکنم نگو سوالت تکراري چون خيلي حالم خرابه و انگيزه اي واسه جست وجو ندارم . اتماس ميکنم اگه تکراري هم هست جواب بديد . من 19 سالمه تا دوسال پيش حتي به چادر زن نامحرم هم نگاه نمي کردم عاشق ابي عبدالله بودم . اما الان هيچ اميدي به خودم ندارم به خودارضايي معتاد شدم چشمم خيلي آلوده شده ديگه نميتونم توبه کنم . خواهش ميکنم يه راهي جلوي پام بذاريد .من اون معصوميت گذشته رو ميخوام
شهاب مرادی
سلام/ همین الان پاسخ مشابه دادم. گناه جز تلخ کامی و روسیاهی نتیکه ای ندارد. توبه کن و برای عدم تکرار حتما این یادداشت را بخوان.
و چند روز بعد از یکی از نمازهایت دعای مشلول را بخوان و از خدا هم طلب مغفرت کن و هم درخواست کن تو را در غلبه کمک کند و اگر می توانی این دعا را گهگاه بخوانید.
لینك ارسال به دوست
دربه در غيرتکراري
16507 بازدید 62 امتیاز