امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۴۷:۳۴
سلام.من 21 سالمه،دانشجوام. حاج آقا، وقتي قرآن مي خونم، با ديدن بعضي آيات دچار ترديد ميشم.آخه احساس ميکنم خدا هم هواي مردها رو بيشتر داشته.ببخشيد الان نميتونم مثالي از آيات بيارم.با شرمندگي تمام،چندماهي ميشه قرآن نخوندم و آيات دقيقا يادم نيست. ميشه کمکم کنيد...
شهاب مرادی
سلام/ خدا عادل و حکیم است و در حق خانوم ها رئوف تر و زن جلوه جمال اوست و نُماینده ی رحمت او
دخترم تلاوتت را از روی قرآن حکیم انجام بده. این قرآن با ترجمه آیةالله مکارم شیرازی است و در مقابل هر یک صفحه شرح و تفسیر برخی از آیات آمده. به تدریج سواد تفسیری شما بهتر می شود.
اما از خودت با قاطعیت بپرس: خدا باید مطالبق نگاه و بینش تو خدایی کند یا تو نگاه و بینشت را با او تنظیم کنی؟ تو "خدای خدایی" یا "بنده ی خدا"؟!
لینك ارسال به دوست
فرزانه.ج
38505 بازدید 110 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۴۰:۲۷
سلام آقاي مرادي من 19 سالمه و دانشجوي مهندسي پليمر دانشگاه علوم تحقيقاتم نميدونم چه طور بگم بگم دارم دغ ميکنم بگم دارم نابود ميشم\" نميدونم! من دارم از دست خونوادم رنج ميکشم خونه که نه بهتره بگم يه ساختمون فقط براي اينکه شبمون رو توش صبح کنيم پدر مادرم اصلا به من محبت نميکنن محبت از نظر اونا فقط ختم ميشه به اينکه هيچ وقت گشنت نذاشتيم داريم شهريه دانشگاتو ميديم هفتگي انقدر بهت پول ميديم و ........... ولي هيچ وقت از خودشون نپرسيدن که ما{مخصوصا پدرم} وقتي به بچم فحش ميديم ممکنه ناراحت بشه وقتي جلوي همه تحقيرش ميکنيم فکرم نميکنم آخرين باري که منو با لفظ عزيزم خطاب کرده باشن يا منو بوسيده باشن يادشون باشه بارها شده که پدرم منو با الفاظ بسيار زشتي که بعضي از اونها رو حتي معنيشون رو نميدونم خطاب کرده و با اينکه ما يه خونواده ي مذهبي هستيم اين بي مهري ها و اين بي توجهي ها باعث شده که برادرم سالهاست که نماز نميخونه و دنباله دختر بازيه که مورد دوست دخترشو فقط من ميدونم و پدر مادرم هيچ اطلاعي ازش ندارن و حالا من تنها موندم بين اينها مني که از ديدن برادرم از صداش از همه چيش متنفرم و وقتي ميبينمش واقعا احساس خفگي بهم دست ميده و آرزو دارم ديگه نبينمش مادرم برام خيلي کار ميکنه و من ممنونشم ولي از لحاظ عاطفي اصلا به من نميرسه و بارها بهش گفتم که محبت فقط لباس شستن و غذا درست کردن و .... اينا نيست ولي نه تنها گوش نکرده بلکه دعوامم گرده و ميگه تو نميبيني محبتاي من رو و کار من شده فقط گريه و همين الانم که دارم مينويسم نميتونم جلوي اشکامو بگيرم و تنها آرامش بخش من خدا و شهدا هستند و من موندم توي يه برزخ و شما اولين نفري هستيد که بهتون ميگم و منتظر کمک شمام با تشکر
شهاب مرادی
سلام/ در مورد افراد خانواده بعدا نظرم را می گویم. معلوم است که آنها از نان و غذا و لباس و پول و ... کوتاهی نمی کنند. شما چطور؟ فهرستی کامل، دقیق و مفصلی با شماره بندی یعنی 1. 2. 3. 4. 5. و جداگانه در مورد محبت کردنت، حمایت عاطفی و حمایت کلامی و حمایت فکری و حمایت و همراهی عملی خودت در خصوص پدرت و مادرت و برادرت برام بنویس.
منتظرم.
چقدر کام انسان های طلبکار، تلخ است و چقدر تا رسیدن به آرامش فاصله دارند؛ فاصله ای که هر روز بیشتر می شود و مرگ در میانه ی این فاصله قرار دارد.

لینك ارسال به دوست
الایرانیه
39101 بازدید 179 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۳۰:۲۰
آقاي مرادي به خود خدا قسم از جوابتون شوکه شدم،به خدا دلم شکست،کاش هيچوقت جواب نمي داديد،به قرآن تمام تنم از ناراحتي داره مي لرزه خدا خودش راه راست رو نشونم ميده به قول حاج آقا مجتهدي....خدا،خدا،خدا:(
شهاب مرادی
سلام/ چرا؟؟؟؟؟!
اینکه میگم اسم خدا را روی خودت نذار ؟
لینك ارسال به دوست
يا الله
30944 بازدید 37 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۲۷:۵۶
سلام.بازديدكنندگان عزيز،جند بار در اينجا از قول استاد خوانديد كه نظر شما را در ارائه بحث هايم در پارك ملت مدنظر قرار ميدهم؟؟ و ايضا در مورد سايت هم اينگونه بايد باشد... آيا 61 نفري كه الان در وب هستند خواهان اينگونه اداره سايتند؟؟ بچه ها اگر روي مثلا يادداشت فوك.س كنيم و بگيم بيشتر خواهان يادداشتهاي كاربردي هستيم حاج اقا حتما گوش ميكنند اين را براي بازديدكنندگان گفتم تا بدانند انها هم ميتوانند تغيير در فضاي سايت استاذد ايجاد كنند.
لینك ارسال به دوست
نوكر حيدر
30801 بازدید 32 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۱۷:۳۰
سلام . پيگيري
شهاب مرادی
سلام/ متوجه نمی شوید به خاطر اسم یا الله پاسخ نمی دهم؟ بنده ی خدا کوتاه بیا.
لینك ارسال به دوست
يا الله
30611 بازدید 22 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۱۷:۲۴
سلام خدا قوت . حاج آقا رفتم طبق توصيهاي حضرت عالي رفتم يکي از کتاباي شهيد مطهري رو ورداشتم بخونم اما هيچي حاليم نشد ؟!کتاب توحيد يا يه کتابي بوداصلا تو مقدمشم موندم !راهنمايي کنيد .ممنون
شهاب مرادی
سلام/ مطلع باش که برنامه های "عقل" را "نفس" با بهانه جویی لغور می کند البته به تاخیر هم راضی می شود تا بعدا لغوش کند. نفس سرکش است رام کردن لازم دارد. برای رام کردنش از خواندن کتاب شریف "داستان راستان" شروع کن.
جهت استحضار شما این کتاب را در اوایل طلبگی به عنوان درس، استاد معظم ما که در درس مرحوم امام عزیز و علامه طباطبایی و برخی بزرگان با استاد شهید هم درس و هم بحث بودند؛ برای تربیت ما از رو می خواند و شرح می دادند. خدا ایشان را حفظ کند.


لینك ارسال به دوست
م مرادي
32071 بازدید 75 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۰۶:۵۹
سلام حیف شد شب و روز غدیر برنامه ها را ننوشتید.
شهاب مرادی
سلام/ شرمنده یادم رفت و گمان می کردم مسجد موسی بن جعفر سبلان را نوشته ام دیدم که منتشر نشده.
لینك ارسال به دوست
محمدی22
22946 بازدید 13 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۵:۰۰:۰۰
استادسلام،ميخواستم درموردزندگي طلبه ها بدونم واينکه براي زندگي کردن بايک طلبه بايد چه ويژگي هايي داشت؟
شهاب مرادی
سلام/ قبلا دوسه مورد پاسخ دادم. خواندید؟
لینك ارسال به دوست
هما650
22873 بازدید 12 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۴:۵۹:۲۴
سلام آقاي مرادي من باران هستم دانشجوي ترم اول پزشکي مشهد تا قبل ازاينکه کنکوربدهم ودانشگاه پذيرفته شوم خوستگاران زيادي داشتم اما من فقط به فکردرسم بودم اما اعتقادخودم به ازدواج به موقع است به نظرمن بين سن 19تا21بهترين است بااين وجود من تابه الان هيچ تصميمي نگرفتم وبازهم درسم رابهانه ميکنم اماواقعا هم بهانه نيست کمي مشکل است ومن هنوزباشيوه درس خوندن دردانشگاه آشنانيستم. امادوستان وآشنايان لطف دارن وپشت سرهم خواستگار ميفرستن اماواقعاغالباهم خيلي عالياامامن هنوزبادرسامشکل دارم وباخودم ميگم نکنه عقب بيفتم. خيلي هاميگن هنوززودبذاربرا3تا4سال ديگه ومن هم نسبتا قبول دارم. يه مشکل ديگه من اينکه چه طوربفهمم برارشته من نيامدن هرچه هم خودش بگه نه اماباورم نميشه! يه موردي که الان هست 25ساله کارشناسي ارشدعمران گرايش سازه وازنظرايده ال هاي من که برايم دين ومذهبش خيلي مهم بودخيلي خوب است پدرومادرش هم هم تحصيل کرده هم واقعابافرهنگ وازنظرفرهنگ واقتصادي واجتماعي دريک سطح هستيم،ايشون هم ميخواهد برادکتري بخونه والان شغلم داره درشرکتي خصوصي خودش مديرعامله! درهرصورت من باخودم مشکل دارم وهنوز نتوانستم بين درس وازدواجم تعادل ياحتي تعامل ايجادکنم! من ازشمادرخواست دارم دراين مورد راهنماييم کنيدوراه کارهايي براي رفع مشکل من لطفابدهيد! درخواست ديگرمن اين است که نظرشمارابه عنوان يک مشاوردهنده درحوزه ازدواج درباره يک دختروياحتي پسري باشرايط من وبااين رشته درباره زمان به موقع وصحيح ازدواج بدانم. خيلي ممنون منتظرايميل شماهستم!
شهاب مرادی
سلام/ جوگیر رشته تحصیلی ات نشو اما دوستش داشته باش و بدان دکترای حرفه ای با دکترای تخصصی یا همان phdفرق می کند یعنی ان شاءالله تو پس از اتمام تحصیل با او هم سطح می شوی تازه اگر خواستگار شما ادامه تحصیل ندهد. به نظرم به سطح تحصیل به عنوان یکی از شاخص ها اصلا توجه نکن به سایر مسائل توجه کن اگر مورد مناسبی است با شرط ضمن عقد موافقت و همراهی شوهر با ادامه تحصیل زوجه و اشتغال به طبابت وی در مطب و بیمارستان و همراهی با او در طرح تردید نکن و مطمئن باش بسیار به نفع شماست و شوهری که با تو در این شرایط همراهی می کند قابل تقدیر و ستایش است نه مستوجب ناز و ادا و تحقیر. شانس ازدواجت بعد از تحصیل به کمتر میشه و پس از دوره دستیاری خیلی کمتر و ... صفر. این واقعیتی است تلخ.
راستی یک دختر دانشجوی پزشکی نباید مثل یک دختر غربتی بی سواد بی هنر، مهریه سنگین دوست داشته باشه! مهریه کم کلاسه! نه مثل کولی ها و ... و مهریه عاملی برای ثبات ازدواج نیست.
در تایپ از space بیشتر استفاده کن.
لینك ارسال به دوست
baran90
28437 بازدید 143 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۴:۵۷:۱۸
با سلام.آقاي مرادي : اگر درباره ازدواج در اينجا سوال شود جواب ميدهيد؟ چون حرفاي شما ميتونه سرنوشت من را عوض کنه.ممنون.
شهاب مرادی
سلام/ اینجور سوال می کنید که بگم پـ نـ پـ ...
لینك ارسال به دوست
محمدرضا
25301 بازدید 107 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۴:۱۱:۱۶
با سلام وتشکر استاد اگر بخواهم پيغامي و پرسشي ازشماداشته باشم ولي نخواهم کسي پيغامم را ببيند چگونه بايد اين کار را انجام دهم؟ (در واقع کسي جز خودم جواب پيغامم را نبيند)
شهاب مرادی
سلام/ در مورد پاسخ اصلا مقدور نیست. لطفا به ضوابط توجه کنید.
انتظار دارم شما هم دقیق باشید مانند »»»مهرآسا از تهران
لینك ارسال به دوست
تنهاي تنها
19667 بازدید 14 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۳:۱۷:۰۰
سلام استاد چرا قسمتي که براي کامنت گذاشتن کلاسه براي بنده کادر نيست که کامنت بنويسم
شهاب مرادی
سلام/ برای کامنت باید عضو بشید.
لینك ارسال به دوست
دانشجو
14090 بازدید 10 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ۱۳:۱۲:۲۲
سلام حاج آقا هميشه ما از خوبي شما و رابطه خوبتون با جوان ها شنيده بوديم واسه همينم مشکلمو براتون ارسال کردم اما چي شده پيام منو نخونديد و جوابمو نذاشتيد؟؟؟؟
شهاب مرادی
سلام/ آقای شیرازی لطفا با انصاف بیشتر تحلیل کن و لینک های ضوابط را بخوان. باور کن روشم همچنان "هندونه در بسته" است. روشش رو می دونی؟
اگر الان چکیده ی سوالت را نوشته بودی جواب می دادم.
لینك ارسال به دوست
علي شيرازي
10235 بازدید 11 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۴۸:۳۰
با سلام و عرض تبريک اگه ميشه در مورد سن شرکت کنندگان پسر کلاس مجردها تجديد نظر بفرماييد.
شهاب مرادی
سلام/ نه.                                 »»»  ثبت نام دوره دوم کلاس مجردها
لینك ارسال به دوست
محمد3257
11988 بازدید 9 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۴۴:۴۰
سلام استاد گرامي.يادداشت\"لا يوم كيومك يا ابا عبدالله\" را ديدم. ميشود بيشتر از برادر مرحومتان بنويسيد،چون در انتهاي يادداشت نوشته بوديد\"اين سخن بگذار تا وقت دگر\"
شهاب مرادی
سلام/ این سخن بگذار...
لینك ارسال به دوست
مصطفي110
11642 بازدید 20 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۴۳:۲۱
سلام. (موضوع مزاحم تلفني) نزديک به يک ساله يه خانوم که فکر ميکنه من با شوهرش رابطه دارم برام پيامهاي توهين آميز و فحش و تهمتهاي بد ميفرشته.اصلا نمي دونم کيه و اين فکر غلط از کجا براش ايجاد شده.نمي دونم چه جوري بهش بفهمونم.گوشي رو که ميگيرم فقط فحش ميده.حاج آقا به خدا قسم با هيچ پسري ارتباط ندارم حتي در حد تماس تلفني. دوس ندارم با ديدن پيامهاش خانوادم يا بعد ازدواج همسرم به من بد بين بشه.به نظر شما خطرناکه؟ به خانوادم بگم؟
شهاب مرادی
سلام/ 1. تغییر خط تلفن فورا. و شماره جدیدتان را به هر کسی ندهید.
2. و اگر تو را به اسم و فامیل می شناسد مشورت با مشاورین ناجا و در صورت لزوم با مشاوره با وکیل که اطلاع خانواده را لازم دارد.
لینك ارسال به دوست
فدايي همت
13239 بازدید 50 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۴۰:۱۶
بسم الله الرحمن الرحيم سلام متن زير رو يکي از دوستان فرستادند تا انتها بخونيدش: يادش بخير تابستون يکي از دوستان صميميم از تهران با خانوادش اومده بودن مشهد چند روزي خونمون موندنو کارايي که مشهد داشتنو انجام دادن و بعد از چند روز تصميم گرفتن برگردن شهرشون و حدودا ساعت 11 صبح بود که زدن به جاده و رفتن. بعد از يک ساعت بهش زنگ زدم گفتم کجايي گفت حدودا 50 کيلومتر از شهر خارج شدم و دارم ميرم به طرف تهران و ان شاالله فردا به تهران مي رسيم منم بهش گفتم همين الان برگرد که کار مهمي باهات دارم. گفت چه کار مهميه مگه؟ گفتم خيلي مهمه تو فقط برگرد تا بهت بگم، گفت خب تلفني بگو اخه هوا خيلي گرمه و حوصله برگشتن ندارم در ضمن تهران کاراي مهمي دارم که بايد بهشون فردا رسيدگي کنم. منم گفتم نه نميشه همين الان برگرد گفت خب بعدا بگو منم پامو کرده بودم توي يه کفشو مي گفتم نه نميشه بايد برگردي اون بي چاره هم توي اون هواي گرم با ماشين بدون کولرو مدل پايينش دوباره برگشت و اومد خونمون وقتي منو ديد خيلي مشتاق بود که اين کار بزرگ بهش بگم و منم با همه وجودم بهش گفتم *دوستت دارم!* ولي نمي دونم چرا مثل ديوونه ها نيگام کرد و با نهايت عصبانيت بهم گفت: همين؟ منم گفتم: اره! گفت: تو که قبلا هم بهم اينو گفته بودي؟ گفتم خب الان رسمي تر گفتم ديگه! خيلي ناراحت شد که اين همه راه کشوندمش تا فقط بهش بگم دوست دارم. خانوادش که مي خواستن منو خفه کنن ولي باور کنيد دوست داشتم جلوي همه بهش بگم دوست دارم. واسه هرکسي اين جريانو تعريف کردم بهم گفت: کارت اشتباه و از عقل به دور بوده نظر شما چيه؟ اره اگه حقيقت و بخوايد هيچ عقل سالمي اينو قبول نمي کنه که من اين دوستم و خانوادشو توي اين گرما اذيت کنم تا فقط بهش بگم دوست دارم پس چطور حرف اهل سنت و باور کنيم که مي گن پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله در غدير خم 120 هزار نفر و توي صحرا و زير نور افتاب سه روز نگه داشت و اخرش به حضرت علي عليه السلام فرمود: علي جان من تو رو دوست دارم؟؟؟؟؟؟؟ و علي أبن أبي طالب دوست من است !!!!! من که عقلم قبول نمي کنه الحمد لله الذي نور قلوبنا بانوار محبت العلويه و جعلنا من المتمسکين بولايت المرتضويه
شهاب مرادی
سلام/ و اینکه خب به همین محبت و دوستی که با بهانه جویی مطرح می کنند چرا عمل نمی کنند؟!
لینك ارسال به دوست
ملقب به زهير
13674 بازدید 84 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۳۶:۳۱
مژده که شد مير عشق ,وزير عقل نخست به همت پير عشق اساس وحدت درست فاتح اقليم جود,به جاي خاتم نشست يا به سپهر وجو نير اعظم نشست عيد ولايت بر همه عاشقان و رهروان مولا مبارک التماس دعا
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
احسان ضيايي
11547 بازدید 12 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۳۵:۵۸
20.1سالمه 2.دانشجوي معماري 3.سلام ميخواستم درمورددين اسلام بيشتروبهتربدونم کتاب بهم معرفي کنيد لطفا
شهاب مرادی
سلام/ روزی نیم ساعت تفسیر مطالعه کن از تفسیر نمونه یا نور شروع کن و روزی 45 دقیقه اختصاص بده به مطالعه آثار استاد شهید آیت الله مطهری
هر دو را به صورت مطالعه درسی با یادداشت و نظم.

لینك ارسال به دوست
بهشت مهدوي
13203 بازدید 65 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ ۱۹:۳۱:۴۶
به نام الله سلام استاد ميخواستم اگه ميشه يه مشاور خانوم بهم معرفي کنيد..من بشدت درمواقع تصميم ازدواج دچار بحران هاي روحي وترس هاي شديد ميشم..مخصوصا اگر پاي خاستگاري جدي درميان باشه...سنم هم ديگه داره ميرسه به مرز..يا علي مددي
شهاب مرادی
سلام/ با زندگی بهتر تماس بگیرید و با طرح مسئله تون، برای انتخاب مشاور از خانم های منشی -که هر دو روانشناس و باسواد هستند- مشورت بگیرید.
لینك ارسال به دوست
يکي از اعضاي کلاس
12197 بازدید 32 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۳ ۱۲:۵۵:۲۵
سلام روح بلند برادر عزيزت با انبياء و صالحين محشور. انشاءالله در اين روزهاي عزيز سر سفره امام هادي عليه السلام متنعم باشند. ميخوامت. التماس دعاي خير.
شهاب مرادی

سلام/ خدا پدر شما را رحمت کند و جمیع مومنین را.
یاعلی
دوستان خوبم پیام های بسیاری را امروز خواندم؛ جسارتا به انتشار پیام آقای محمدی -که ابتدای پیام های خوانده نشده این دو روز بود- اکتفا می کنم فقط به خاطر شادی و سرور عید سعید غدیر خم چون دوست ندارم آنچه می خوانید کام شما را خدای نکرده، تلخ کند. از صمیم قلبم از تک تک شما عزیزان که تسلیت گفته اید و آقا محسن عزیز ما را دعا کردید ممنونم برای سلامتی و نشاط شما دعا کردم و دعاهایی که نمی نویسم. یاعلی مدد
عید غدیر مبارک

 

لا يوم کيومک يا ابا عبدالله

لینك ارسال به دوست
حسن محمدي
29249 بازدید 62 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ ۱۳:۱۴:۳۱
سلام سالگرد در گذشت برادر عزيزتان را تسليت ميگويم...اميدوارم جايگاهش در بهشت نزد آقاو مولايمان حضرت اباعبدالله(ع)باشد.هر بار نوشته هايشان را ميخوانم به خودم ميگويم چطور ميتوانسته اينهمه اميدوار،محكم بماند با انهمه... لطفي در حقم كنيد...همه بيماران(مخصوصا سرطانيها)را دعا كنيد.
شهاب مرادی
سلام/ از لطف شما تشکر می کنم و از سایر عزیزان که در این باب پیام ارسال فرمودند تشکر می کنم. کامتان به ذکر علی شیرین و شیرین تر باد.
از دوستان استدعا دارم او را به فاتحه و صلوات بر محمد و آل محمد مهمان کنند.
»»» لا يوم کيومک يا ابا عبدالله
لینك ارسال به دوست
همسا
15371 بازدید 75 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ ۱۳:۱۰:۵۶
باسلام. شما دفترخانه ازدواج داريد؟چون دوست دارم شما عاقد باشيد
شهاب مرادی
سلام/ نه دفترخانه ندارم. به لطف خدا همیشه شاد و موفق باشید و عاقبت به خیر.
لینك ارسال به دوست
پروين
13825 بازدید 23 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ ۱۳:۰۹:۲۶
سلام به استاد مهرباني و ادب جناب شهاب و همچنين دوستان عزيز و محترم حاج آقا عيد را تبريک ميگم.اميدوارم در پناه ائمه زندگي شاد و بي پشيماني داشته باشيم. انشالله امشب در مشهدالرضا دعاگوتون هستم...
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی. تبریک و سپاس. التماس دعا
لینك ارسال به دوست
ميثم
13409 بازدید 16 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ ۱۳:۰۸:۳۱
سلام حاج آقا اسعدالله ايامکم. خيلي مخلصيم. تولد آقا امام هادي است. ميدونم که ارادت خاصي به آقا امام هادي داريد. مي خواستم ازتون خواهش کنم که از آقا بخواهيد نظري به ما بندازند من الآن همه رو دعا کردم. شما هم ما رو از دعاي خيرتون محروم نکنيد. عيد غدير »اين عيد بزرگ« پيشاپيش مبارک. التماس دعا
شهاب مرادی
سلام/ ان شاءالله به همه ی ما نظر لطف و مرحمت بفرمایند. از ابراز لطفتون تشکر می کنم.
تبریک و سپاس
لینك ارسال به دوست
جابر
13557 بازدید 21 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ ۱۳:۰۶:۰۰
سلام استـاد سالگرد فوت برادر گراميتون رو از طرف خودم و خانواده ام تسليت ميگم. اجرشون با امام هادي (عليه السلام). خدا نگهدارتون باشه.
شهاب مرادی
سلام/ ممنونم خدا اموات شما و همه اموات مومنین را رحمت کند .
لینك ارسال به دوست
ـمعين
13819 بازدید 32 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ ۱۲:۵۹:۲۱
سلام استاد ولادت امام هادي عليه السلام بر همه شيعيان مبارک باشد ان شاءلله التماس دعا
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
طاهري
13313 بازدید 16 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ ۱۲:۵۷:۲۵
سلام. عيدتون مبارك! ميلاد امام هادي رو مثل هميشه از صميم قلب بهتون تبريك مي گم. دوام سلامتي و آرامش قلبتون آرزومه. يا علي
شهاب مرادی
سلام/ ممنونم من هم به شما تبریک می گویم.
لینك ارسال به دوست
شازده كوچولو
13276 بازدید 16 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ ۰۲:۰۸:۰۸
سلام عليکم 1.نيما نصري 2.طلبه در حال حاضر معلق ازتحصيل حوزه و بلاتکليف 4.سال87 مشغول تحصيل در دوره کوتاه مدت شدم ودر 89 به راهنمايي خود حوزه مبلغين در امتحانات مجدد حوزه براي دوره بلند مدت شرکت کردم و قبول شدم و 89را در مدرسه بلند مدت مشغول بودم در سال 90 با اعتراض بلندمدت روبه رو شدم مبني بر اينکه بنده کد مبلغين را دارم و گفتن بايد برگردم مبلغين که از طرف انها هم معلق مانده و واقعا سرگردانم از قم پيگيري کردم که با شانه خالي کردنهاي همه مواحه شدم لطفا راهنماييم کنيد يا علي
شهاب مرادی
سلام/ نامه 3 نداشت! اگر منظورتون از مبلغین همان سفیران هدایت باشد که مفید است و ضروری برو قم، معاونت تبلیغ حتما شما را راهنمایی می کنند و در مورد مابقی مسائل برو اداره کل آموزش حوزه علمیه قم و مشورت بگیر. و اگر راه حل اداری نبود فوری برو سربازی و از اوقات فراغت خدمت برای درس استفاده کن ... برو آزاد امتحان بده تا برطرف شدن موانع ادامه تحصیل رسمی
و با خودت قرار بذار هیچ روزی از این روزهای ناب جوانی را بدون درس نباشی فعلا ادبیات و مقدمات و منطق و... بعد یکی دو سال تا 10 سال بعدش حتما هر روز (صبح یا عصر یا شب فرقی نمی کنه) غیر از دروس رسمی یک درس فقه، یک درس اصول داشته باشی

لینك ارسال به دوست
nima nasri
17261 بازدید 40 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ ۰۱:۵۷:۰۷
من دختري 19 ساله هستم,3 تا خواهريم.مامان و بابام سر يه مسله اي اعتمادشون رو نسبت به من از دست دادن. مسله هم دوستيه من با يه بسر اون هم ناخواسته بود,جون خانواده اي نيستيم كه اهل اين جور كارا باشيم. حدود 1 سال هست كه از اين ماجرا ميكدريم و بعضي مواقع اين مسله رو تكرار ميكنن و باعث كريه ي من ميشن,خواهش ميكنم منو راهنمايي كنين تا با مامان و بابام جطوري رفتار كنم؟ممنون از شما.
شهاب مرادی
سلام/ 1. سخت نگیر و مراقب باش واکنش هیجانی نشان ندهی و تلاش کن آستانه تحملت را نسبت به حرف و سخن دیگران حتی عزیزان بالاتر ببری.
2. با رعایت شماره 1، حتما؛ در چند جمله ساده به زبان خودت به آنها بگو که اون مسئله که تمام شده را وقتی در موردش چیزی میشنوی حتی از عزیزانت عمیقا و سخت ناراحت می شوی و بگو لطفا برای همیشه آن ماجرا را تمام شده تلقی کنند و دیگر با تکرار آن موجب شرمندگی و ناراحتی و عذاب تو را فراهم نکنند. بگو تمام شد. شتر دیدی ندیدی. و حتما بگو که پدرو مادرت را دوست داری.
لینك ارسال به دوست
هلن
18363 بازدید 70 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ ۰۱:۴۴:۱۹
سلام عليکم خوبيد انشالله؟ اعياد مبارک باشه ! و آنشب که شما را درب منزل زيارت کرديم ،چون مشغول صحبت بوديد ، از ماشين پياده نشديم ، وگرنه ارادتمنديم! . آزروي سعادت و خير براي شما وخانواده اتان و همه ي محبين از خداوند به برکت عيد غدير خواستاريم هدي طاهري و سيد مسعود تهراني خانواده نوپا 3
شهاب مرادی
سلام/ شاد باشید و سلامت. التماس دعا
لینك ارسال به دوست
سيد مسعود
16708 بازدید 18 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ ۰۱:۴۲:۲۹
سلام استاد برنامه امشب پارک ملت خيلي عالي بود قسمتي از حرفهاتون در مورد من صادق بود و دوست دارم هرچه زودتر راهکارتون رو هم براي تصحيح اين رفتارهاي نادرست بدونم و انشا الله عمل کنم. التماس دعا يا علي
شهاب مرادی
سلام/ نمی گویم منتظر ادامه اش نباش اما به همین موارد عمل کنید و توجه و تمرین تا بهتر بشه
مهم این است که توهین و بی احترامی نکنیم و باعث توهین و بی احترامی دیگری به خودمان نشویم و در قبال توهین و بی احترامی مقابله به مثل نکنیم و منعلانه تحم نکنیم. تدابیری خردمندانه برای کاهش توهین و تنش به کار ببندیم.
لینك ارسال به دوست
سيده زينب
17222 بازدید 48 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۷ ۰۲:۲۴:۴۵
سلام 1پيگيري 2نميخوام بي ادبي کنم ولي به نظر من درج ياداشت هاي وقت برمامه ديشب و دوستتون دارم امثالهم به درد کسي نميخوره اگه يه صافي برا يياداشتها ميذاشتيد عالي بود
شهاب مرادی
سلام/ سایت شخصی با سایت رسمی یک وزارتخانه تفاوت دارد. من تملق و اغراق ها را منتشر نمی کنم و روشم را چندبار توضیح دادم
لطفا هندوانه در بسته را بخوان.
لینك ارسال به دوست
فرزاد
17957 بازدید 25 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۶ ۱۸:۳۲:۵۰
سلام اميدوارم خوب باشيد،عيد سعيد قربان مبارک. خيلي التماس دعا حاج آقا، من و برادرم خيلي ملتمس دعا شما هستيم. يا علي خداحافظ
شهاب مرادی
سلام/ حاجت تان روا شود به لطف آقا و صاحب مان
لینك ارسال به دوست
ظفر
18601 بازدید 29 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۶ ۱۸:۳۰:۵۷
بسم الله الرحمن الرحيم با سلام و عرض تبريک عيد سعيد قربان خدمت استاد عزيز و دوستان و بازديد کنندگان سايت و همچنين تمامي دوستان ساکن خارج اميدوارم که هميشه روزهاي مثل عيد داشته باشيد و همچون روز عيد خوشحال باشد.
شهاب مرادی
سلام/ من هم به همه ی شما عزیزان تبریک می گویم و بهترین ها را برای شما عزیزان از خدای مهربان خواهانم.
لینك ارسال به دوست
faez
18591 بازدید 41 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۶:۳۳:۴۰
سلام و تشکر از اينکه ميتونيم بهتون اعتمادکنيم. دوست نداشتم صحبتي که باهاتون داشتم همينجوري دهان به دهان منتقل شه و دليلم هم همين بود که درعرض7 سال باهيچ کسي راجع بهش صحبت نکردم وحتي قبل ازاينکه باکسي هم مطرح شه خيلي پيگيربودم که شمارو پيداکنم و تنهاکسي که حاضر بودم بهش بگم شما بوديداما موفق نشدم ببينمتون تاديروز...[و ارجاع به روان پزشک]...امروز تماس گرفتم که وقت بگيرم گفتند اولين فرصتيکه ميتونن 23 ابانه. يه مشکلي دارم:کسي از اومدنه من به اونجا اطلاع نداره وقرارهم نيست که مطلع شه(البته لطفا)براي شخص من هم هزينه ي جلسات خيلي سنگين و يه جورايي غير ممکنه...فکرکنم بايد مثل قبل خودم سعي کنم اين مشکل رو يه جوري حل کنم.ميخواستم بابت همکاري اي که کرديد وکلاس عالي ديروز ازتون تشکر کنم.
شهاب مرادی
سلام/ با توجه به اظهارات آن روز، این اظهارنظر شما را فقط حیرت آور و تاسف انگیز ارزیابی می کنم.
چرا نباید پدر و مادرت که در جریان آن مشکل بسیار سهمگین و شرم آور هستند، در جریان مراجعه ی تو به روانپزشک برای کاهش رنج های این بدبختی نباشند؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟!!!!
اگر واقعا مشکل برای عدم مراجعه مالی است و خانواده توان کمک به تو را ندارد، این مسئله در زندگی بهتر، راه حل دارد.
تمام.

لینك ارسال به دوست
کاغذ ...
22663 بازدید 67 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۶:۱۸:۰۵
سلام.با تشکر از شما و صحبتهاي بسيار خوبتون.من و پسرم هميشه برنامهي‌ شمارو گوش ميکرديم.هر برنامه‌اي که داشتين ما دنبال ميکرديم مخصوصا پسرم. متاسفانه پسرم در سانحه تصادف فوت کرد.همين يه پسر هم داشتم.دوست دارم شمارو از نزديک ببينم تا مرگ را برام واقعا تعريف کنيد. نمي‌خوام از خودم تعريف کنم اما واقعا در حق هيشکي بعدي نکردم نه من نه شوهرم. پسرم هم واقعا فهميده بود بعد از تصادفش همه گفتن که چرا اين پسر به اين خوبي‌ رفت. مي‌خوام واقعا بدونم که چرا خدا اينجور ادامها که به خوبي‌ زندگي‌ مي‌کنن باعث عذر[آزار] کسي‌ نيستن در حق کسي‌ بدي نميکنن را زود ميبره؟.البته اين موضوع واسم قابل هضم نيست که آيا واقعا پسرم به امر طبيعي رفت يا ماشينش باعث مرگش شد چون پسرم رنو داشت.چون پدرش ميگه باعث مرگش رنو شد،ميگه رنو ماشين خوبي‌ نبود.بخاطر همين عذاب وجدان داريم. پدرش ميگه مرگ دست خود آدم.اگر پسرم رنو نداشت يه ماشين بهتر و با امکانات بيشتر داشت فوت نميکرد.از شما تقاضا دارم تا حقيقتو به من بگيد.نمي‌خوام آرومم کنيد فقط حقيقتو بگيد که آيا رنو باعث مرگش شد يا به امر خدا بود.البته پسرم هم اهل سرعت نبود.خيلي‌ با شخصيت بود.اصلا آدم بي‌نظمي نبود.آدمي‌ بود که با سن ۲۶ سال ۲ بچه بي‌ سر پرست حمايت ميکرد،آخه واقعا حقش بود که انقدر زود از اين دنيا بره؟ منتظر جواب شما هستم.خيلي‌ خیلي‌ ممنونم.
شهاب مرادی
سلام/ ابتدا به شما و خانواده محترم تان تسلیت می گویم. و از خدای مهربان برای پسر عزیزتان مغفرت و آرامش و رحمت مسئلت دارم و برای شما صبر و اجر بیشتر. 
1. سوالات اطرافیان شما که شایع و رایج است؛ ریشه در یک باور نادرست دارد. آن باور غلط این است: "مرگ جریمه الهی است." یا "مرگ عقوبت است." ویا "مرگ نتیجه اعمال بد و گناهان فرد است."
این موارد اصلا کلیّت ندارند. پس معتبر نیستند. به عبارتی هیچ کدام از این جمله ها درست نیست: " او مُرد. معلوم می شود آدم بدی بوده" یا "او مُرد. معلوم می شود آدم خوبی بوده" مگر انبیا نمُردند؟ مگر کفار و طواغیت نمردند؟ کلُّ من علیها فان. همه ی اهالی زمین فانی هستند همه ی خوب ها و همه ی بدها.
2. ملاک ارزیابی خوب و بد بودن اعمال و نیّات انسان هاست و ما صلاحیت قضاوت در مورد دیگران را نداریم و از نیّات غیر از خودمان بی خبریم.
3. در مورد ماشین و ... با توجه به شرح حال؛ این فرض را هم مقبول نمی دانم. فقط برای درک بهتر مسئله و آرامش شما توجه شما را به این آیه جلب می کنم: أَيْنَمَا تَكُونُواْ يُدْرِككُّمُ الْمَوْتُ وَلَوْ كُنتُمْ فِي بُرُوجٍ مُّشَيَّدَةٍ ... یعنی زمانی که قرار است مرگ کسی فرا رسد اگر در بهترین و مستحکم ترین ماشین باشد حتی اگر در تانک هم باشد فرا می رسد [ترجمه و چند تفسیر در مورد این آیه] احتیاط مهم است اما اینجا از مصادیقش نیست. دقت کنید. در شرایط عادی این مسئل به مخلوط می شود و در شرایط عاطفی خاص بیشتر.
4. حتما یادداشت بند ناف را بخوانید.
5. مکرر لاحول و لا قوةالا بالله بگویید.
6. اللهم انی اسالک صبرَ الشاکرین لک.
لینك ارسال به دوست
azin.abtin
29440 بازدید 213 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۶:۰۴:۱۵
با سلام و تشکر از برنامه هاي خوبتان بنده حدود سه ساله ازدواج کرده ام و در اين سه سال با همسرم زندگي خوبي دارم ايشون سرباز هستند و کاري ندارند و حدود 4 ماه ديگه سربازيشون تمام ميشه که براي سربازي از شهر خومان به قم کوچ کرده ايم .الان همسرم براي بعد سربازي و کار تقريبا به دنبال کار (در هر شهري)ميگردن. چون ايشون با نارضايتي من مرا به قم اوردند و من هم خيلي ضربه روحي از تنهايي در اينجا خورده ام براي ادامه زندگي به من گفتند که هر جايي که من بخوام اونجا ميريم.حال سوال من از شما اين است که چون همسرم به مادرش و همچنين مادرش به ايشون خيلي وابسته اند نمي دانم که به شهرمان برگرديم يا نه؟ چون از وقتي که به قم امديم خيلي از دخالت هاي مادرشون کم شده و شايد هم ميشه گفت ازبين رفته من نمي دونم اگر دوباره برگرديم دوباره اين وابستگي ها موجب دخالت در زندگي ما ميشه ؟ (در ضمن اين رو بايد بگم من خيلي دوست دارم به شهرم برگردم تا ديگه تنها نباشم وحداقل بتونم هفتگي به خانوادمون سر بزنم)
شهاب مرادی
سلام/ اطلاعم از وضع شما برای ارائه مشورت کافی نیست. اما چند نکته کلی عرض میکنم:
1. دوری و دوستی در مورد روابط شما فعلا صادق است و این به معنای دوری و سردی تلقی نشود. با هم دوستی کنید و رفت و آمد کنید اما ظاهرا این دوری خوب است.
2. قم واقعا شهر مبارک و پربرکتی است آشیانه ی آل محمد است. این برکت محسوس است.
3. اگر به شوهرت سخت نگیری و همراهی و همدلی و حمایت کنی محترم تر و عزیزتر میشی. این در مورد شوهران تنبل و بی مسئولیت توصیه نمی شود.
4. اگر هر دو نق نزنید و شکایت و گله از هم و از خدا نکنید و هر دو شاکر خدا باشید. باید منتظر گشایش در زندگی باشید. ان مع العسر یسرا فان مع العسر یسرا
لینك ارسال به دوست
ليلا 0911784
25745 بازدید 131 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۵:۴۰:۴۱
سلام حاج آقا ارادتمند خوب هستيد انشالله؟ خانواده محترم؟ دلتنگ شده ايم و فعلا هستيم با برخي دقايق پارک ملت و احوالپرسي از دوستان زندگي بهتر. ذکر خير شما و درس هاي شما و محبت هاتان؛ در دقايق زندگي ما شيرين ما به وفور يافت مي شود. مشتاق ديداريم دعا کنيد خانواده نوپا 3 خدمت برسيم. عزت شما زياد و مستدام يا علي
شهاب مرادی
سلام/ الحمدلله همه خوبیم و خدا را شاکریم. سلامت و سرافراز باشید و عاقبت به خیر
یاعلی
لینك ارسال به دوست
پدر و مادر محمدصالح
18422 بازدید 19 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۵:۴۰:۲۵
سلام خدمت استاد از حضورت در شام ازدواج حضرت علي(ع)و حضرت فاطمه(س) در قم تشکر مي کنم ميدونين من قبلا تصوري خوبي از شما نداشتم اما وقتي صميمت شمارو تو اون جلسه ديدم نظرم عوض شد جلسه خيلي خوب شاد وآموزنده اي بود فکر نکنم هيچ ... اونجوري با مستمعاشون رابطه برقرار کنن ... ...خصوصی... پيشاپيش خيلي ممنون از راهنماييتون
شهاب مرادی
سلام/ همه ی متن را خواندم به جز تعاریف و تشویق های شما در مورد خودم، در اغلب موارد با شما موافقم اما به این مسائل نپرداز تلاش کن تا پایان کفایه فقط شنونده باشی و نقدها را فقط بشنو و آزاد فکر کن هرجا سردرگم شدی با نظرات امام و آقا برداشتت را چک کن.
و در مورد ازدواج به نظرم تا 4 سال به طور کامل از برنامه های زندگی ات خارج کن و خوب درس بخوان و مشغول حواشی نشو. نگران نباش دیر نمی شود.
از کیمیای زیارت حضرت معصومه غافل نشو و التماس دعا.
لینك ارسال به دوست
علي
19406 بازدید 46 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۲:۱۸:۳۲
(خصوصي)سلام حاج آقا،راستش من تو دانشگاه يه کسي رو ديدم و خيلي نا خودآگاه از ايشون خوشم اومده،نمي دولم چه کار کردم که نفسم اين قدر سست شده،چه کار کنم يا چه ذکري بگم که اين علاقه از بين بره؟ هر چي هم سعي ميکنم نگاهمو کنترل کنم با ايشون به طور اتفاقي روبرو ميشم:(
شهاب مرادی
سلام/ با خودت منطقی صحبت کن و بمب را خنثی کن.
خوب است و ضروری است که پیام های دیگران را در سایت بخوانید. خصوصا بیشترین امتیازها را حد اقل هزارتا؛ برای اعتبار (عبرت گرفتن)
لینك ارسال به دوست
مريم ايراني
20551 بازدید 66 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۲:۱۵:۴۷
سلام استاد برنامه امشبتون خوب بود ولي وقتتون كم بود.
شهاب مرادی
سلام/ این نظر را مکرر در بین پیام ها و کامنت ها می بینم راستی مگر چند دقیقه صحبت کردم؟
از قدیم گفته اند کم گوی و گزیده گوی ...
لینك ارسال به دوست
ستاره
19921 بازدید 48 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۲:۱۳:۴۶
سلام استاد ممنون از برنامه نه، درسهاي پارک ملت اگه نخواهيم غر بزنيم بايد بگم زود تموم شد خدا قوت و مراقب خودتون باشيد يا علي
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
زهرا 13
18958 بازدید 21 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۲:۱۲:۳۲
سلام استاد برنامه پارک ملت مثل هميشه عالي بود فقط حيف که زود تموم ميشه.موفق باشيد.ياعلي
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
mina199219
18962 بازدید 23 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۲:۱۰:۴۰
سلام مجدد حاج آقا . خدا قوت خسته نباشيد. واقعا ناراحت شدم که ديدم يکشنبه اين هفته کلاس تعطيله ! لابد حکمتيه... دلم براتون تنگ ميشه. اميدوارم بازم فرصت پيش بياد مزاحمتون شم. خيلي براي همه دعا کنيد. نه فقط ما رو. همه. همه گرفتاري هاي همه انشالله که حل بشه. دوستتون دارم... . مطمئن باشيد! مطمئن مطمئن. يا علي عرفان
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
عرفان چ
18736 بازدید 18 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۲:۰۷:۴۸
سلام بر استاد عزيز بينهايت دلم براي شما تنگ شده بود.امشب بعد از يک ماه و نيم دوباره برنامه پارک ملت رو ديدم و واقعا لذت بردم. يه سوال هم دارم.شما فرموديد که بي احترامي نسبت خودمان را نبايد تحمل کنيم.موردي که براي خود من در دانشگاه پيش اومده اينه که يکي از آقايون هم کلاسي ما بي دليل و به دفعات مختلف به من و دوستانم توهين کرده و حتي فحش هاي رکيکي هم به زبان آورده اند.در حالي که يک بار با هم صحبت کرديم و قرار بر اين شد که ديگر به هيچ وجه با هم صحبت نکنيم(البته قبل از آن هم صحبتي با هم نداشتيم).به نظر شما با چنين افرادي چه برخوردي بايد داشته باشيم؟ خدا قوت و شب بخير! :)
شهاب مرادی
سلام/ رفتار او را طبیعی نمی دانم و احتمال اختلال کنترل تکانه را رد نمی کنم که نیازمند مصاحبه و مشاوره با خود اوست.توجه به ریشه های احتمالی رفتار آن فرد برای کنترل زمینه ها برای عدم تکرار رفتار پرخاشگرانه می تواند مفید باشد. البته سوال شما معماگونه است و کامل نیست. خودتان بررسی کنید که آیا به خاطر تو دوستانت مورد توهین قرار می گیرند یا تو به خاطر آنها؟ و علت با هم بودنتان با دوستانتان چیست؟ آیا همه از لحاظ تفکر و دینداری در یک گروه قرار می گیرید؟ علت معاشرت تان چیست؟ معیار انتخاب دوست و همنشین و همراهانت چیست؟ ظاهر یعنی پوشش و حجاب و وقار و سلوک آنها چگونه است؟ و خودت؟  اما توصیه
قطع ارتباط با او -دوستی یا دشمنی- بدون ایجاد حساسیت و بدون بیان قضاوت و بدون هر نوع ناسزا -حتی بدون ارجاع او به درمانگر مثلا برو خودتو به دکتر نشون بده- (فرد پرخاشگر نیاز به روان درمانی و دارو دارد. اما دیگران چی؟! هر رفتاری می خواهند انجام دهند آیا فقط یک اختلال وجود دارد و رفتارهای احمقانه برخی افراد توجیه عقلی و منطقی دارد؟)
همچنین با رعایت و توجه جدی به کاهش زمینه های ارتباط و تماس مثلا تغییر کلاس یا عدم تلاقی و در صورت لزوم همراه نشدن با دوستانت و تغییر دوستان و شاید پوشش.
ارتباط پیچیده ی بین این رفتارهای پرخاشگرانه با تحریک تمایلات جنسی فرد بیمار وجود دارد که به آن نمی پردازم؛ بی تردید سلوک و منش تبرّج گونه دختران و رفتارهای محرک و  اغواگرانه که دور از حیاست به همراه بی محلی و تحقیر می تواند بروز رفتارهای تکانه ای را در برخی افراد موجب شود هرچند لزوما میزان پرخاش ابراز شده با میزان محرک متناسب نیست.
و دیگر توصیه ام اطلاع به خانواده یا مسولین دانشگاه که در صورت تکرار، بشود با وی برخورد قانونی کرد. چون شاید برخی فجایع در گام های نخستینش با چنین بروز و ظهورهای شروع شود و خنده های لوس اطرافیان ... و پایان ماجرا حدود ساعت 6 یا 5 صبح و مردمی که منتظر دیدن صحنه ی اعدام یک قاتل هستند!
لینك ارسال به دوست
mary92
23508 بازدید 135 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۱:۴۹:۳۷
سلام آفاي مرادي صحبت هاي امشبتون تو برنامه پارک ملت عالي بود من دقيقا دچار همين مشکلم که نمي تونم بين اين همه روايات و گفته ها که در ظاهر با هم متناقض هستند(و بالواقع نه در باطن) درست ترين راه رو تو شرايط پيش آمده پيدا کنم لطفا بازم در اين مورد صحبت کنيد. ممنون
شهاب مرادی
سلام/ چشم.
لینك ارسال به دوست
زهرا شريعتي
15246 بازدید 26 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۱:۳۹:۴۲
سلام.خوبين؟انشاءالله که هنوز مشکلات من يادتون مونده باشه. ححقيقتش اينه که.حدود يکسال و دو ماه پيش همون ادمي که در جريانش هستيد که باهاش کات کرده بودم منزل ما بودن... لطفا راهنماييم کنيد. (از مراجعين دفتر مشاوره)
شهاب مرادی
سلام/ فراموش نکردم و با ریز جزئیات خاطرم هست. با زندگی بهتر تماس بگیرید برای ادامه مشاوره و بعدا در صورت لزوم یک جلسه خانوادگی با مشاورتان داشته باشید. از خواستگار و ازدواج خبری نشده؟ دیر نشه!
لینك ارسال به دوست
اقايي
15673 بازدید 25 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۱:۳۲:۱۲
سلام عليکم . بحث امشب زيبا بود . ولي نکته اي که در باره روانشانسي فرموديد شجاعانه بود چون خيلي ها جرات گفتن اين مسائل را ندارند . توجه به وحي - و دست به دامان اهل بيت شدن - شناخت نظريات بي پايه و اساس غربي ها هم نکات مهمي بود. خدا حافظتون باشه
شهاب مرادی
سلام/ یاعلی
لینك ارسال به دوست
علي اصغر کريم خاني
16443 بازدید 36 امتیاز
امضا شده : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ ۱۱:۳۱:۳۴
با سلام و خسته نباشيد. من امشب براي اولين بار شما را در برنامه پارک ملت ديدم. صحبتهاي خوب شما مرا به اينجا کشاند. لطفا مطالب پس از اين مخفي بماند. من دختري 22 ساله دانشجوي کارشناسي ارشد ... ... خصوصی... احساس مي کنم خيلي خيلي عاقلانه تر از سنم فکر مي کنم.اين موضوع باعث شده است که براي زندگي آينده ام معيارهاي زيادي داشته باشم و به هيچ عنوان نمي توانم از آنها بگذرم. در حالي که خانواده ام اصرار دارند که به خواستگاري که مي آيد پاسخ بدهم. ديدگاه آنها اين است که ممکن است ديگر موقعيت ازدواج برايم پيش نيايد . حال من از طرفي بايد با خانواده ام با چنين طرز تفکري کنار بيايم، از طرفي نمي دانم با معيارهايم براي زندگي چه کنم.آيا ممکن است که هميشه تنها بمانم؟! اختلاف سن زياد من با پدرمادرم، صحبت کردنم را با ايشان بي فايده مي کند. خوشحال مي شوم اگر راهنمايي ام بفرماييد. ببخشيد طولاني شد، از هيجان پيدا کردن شخص بامنطق و خوش صحبتي مثل شما بود.
شهاب مرادی
سلام/ نگرانی آنها به جاست و اما شما؛ تمام معیارهایت را بنویس و با خودت سبک سنگین کن و یک لیست نهایی تهیه کن. تاکیدم بر نوشتن روی کاغذ را جدی تلقی کرده و عمل کنید. فهرست نهایی را با یک مشاور حضوری مطرح کنید و پس از کفایت مذاکرات و مشاوره؛ در صورت لزوم نتیجه را برایم اینجا بنویس تا من هم نظر بدهم. شاید اهمیت مراجعه به یک مشاور را ندانید و بگویید که خب برای خود شما می نویسم اما دیدن شما و چک کردن رفتار و عکس العمل ها و هزار نکته باریکتر ز مو در مراجعه است که شاید مغفول واقع شود.
در مورد شخص مشاور پیشنهاد مشخصی ندارم یکی از خانم های مشاور زندگی بهتر که بشه ازشون زودتر وقت گرفت.
لینك ارسال به دوست
متفکر
17176 بازدید 52 امتیاز